کارشناسی ارشد به دکتری

oranus

New member
سلام شما میدونید این بورسیه های خارج کشور چه شکلیه ؟؟فقط باید تو دانشگاهای مادر درس خوند تا بورسیه سهم ما هم بشه کلا اگه کسی چیزی دراین مورد میدونه لطفا یه ام پی تری توضیح بده مرسی

epi_info

New member
اگه به صورت ام پی تری بخوام بگم اینکه یا باید خیلی مخ باشید یا خیلی بابای پولداری داشته باشید و بین دانشگاهای پدر و مادر هم فرقی وجود نداره

biotech25

New member
من یه دوست داشتم که تو دانشګاه زاهدان درس میخوند ولی تونست با یه طرح عالی و تسلط به زبان انګلیسی بورسی از فرانسه ګرفت
یکی دیګه ازدوستامم چندسال تلاش کرد وطرحهای عالی داد امسالم داره میره کانادا
همش به خودتون وتلاش خودتون بستګی داره
برای زبانتون زحمت بکشید

shahram25

New member
سلام بچها ممنون از اين موضوع جالبتون.منم دلم ميخواد در مورد تحصيل در خارج از ايران بدونم كسي اطلاعاتي داره؟

epi_info

New member
بهترین گزینه برای پاسخ به این سوال اساتیدی هستند که تجربه تحصیل در دانشگاههای خارج کشور را دارند. اگر همچین استادی رو گیر آوردید سعی کنید ولش نکنید و هر چقدر که میتونید ازش اطلاعات بگیرید

abed530

New member
سلام دوستان
یکی از راه های بورسیه هم داشتن چند تا مقاله تو isis هستش.البته به اضافه زبان خوب

diptera

New member
من که می گم علاقتون رو بخونید..... Isi هم بدین....برین خارج

foroozan

New member
سلام بچه ها کسی هست که مقاله isiداشته باشه یافوت وفن مقاله نویسی رو بلد باشه.خیلی دوست دارم مقاله بدم بیرون ولی اصلا بلد نیستم اگه کسی بلده لطفا راهنماییم کنه.
مرسی

shima.p

New member
مقاله بیرون دادن کار بس دشواریه
اول باید بشینی فک کنی یه طرح توپ پیدا کنی که ارزش کار کردن داشته باشه
بعد بشینی یه پروپوزال توپ تر بنویسی
بعد طرح رو ببری تصویب کنن
بعد شروع کنی به کار
بعد از کلی کچل شدن و حرص خوردن شروع کنی به جمع بندی
بعد بدی یه استاد روش کار کنه تا از توش یه چیزی در بیاد بلکه بشه یه مقاله نوشت
بعد از این مراحل آیا بشه یا نه
ولی اگه علاقه داری حتما دنبالش برو
من یکی از دوستام که اونم مامایی بود علاقه به کار رو این موشا داشت آخرش یه روز دیدم یه مقاله دستشه که مثه این مقاله هایی که از پاب مد میگیریمه
گفتم این چیه گفت مقاله م تو آمریکا چاپ شده و اگه بخوای از نت بگیری پولیه. 2 سال پش 100 تومن.گفتم دمت اساسی گرم
از بلژیک واسش پذیرش اومد نذاشتن بره چون اونجا کسی رو نداشت

eco.bio

New member
همه این کارا بستگی به استادت داره! اینکه ادم درستی باشه و حق رو ناحق نکنه!
درغیراینصورت یهو میبنی انقد استادت پیچونده انقد فیلم بازی کرده که مقاله ات به اسم استادت چاپ شده با اینکه از جون مایه گذاشتی با اینکه استادت در جریان کار نبوده اصلا و طرح از خودت بوده حتی از جیب خودت کلی خرج کردی و... ولی اسم تورو درنهایت اخر از همه اورده. جالبشم اینجاس که اسم یه کسایی هم تو مقاله ات بعنوان نویسنده مسیول میاد که اصلا تو عمرت ندیدی کی هستن اصلا تو جریان کار هم نیستند!!!! درحالیکه نویسنده مقاله هم خودت بودی. فقط استادت تصحیحش کرده:65d6a5d6s:
پس قبل از اینکه به ایده و طرح فکر کنین بدنبال استادی باشین که واقعا خدارو بشناسه و به زبان ساده حق رو ناحق نکنه!!!!! مهمتر از همه بازیگر خوبی هم نباشه!!!!

demyan

New member
فروزان عزيز تجربه من اينو ميگه كه اگه عاشق رشته ات باشي و مطالب اون رو خوب بلد باشي و كمي هم ديدگاه محققانه داشته باشي با كمك يك استادي كه يا تجربه داره يا انگيزه فراوون براي كارهاي تحقيقاتي مي توني شروع كني و كارهاي خوبي ارائه بدي اما يادت باشه زماني علم تو در نشريات بين الممللي مطرح ميشه كه واقعا بخواي با مقاله و طرحي كه ارائه ميدي قدمي خيلي خيلي كوچك در راستاي علم بشريت برداري.
هرچند رسيدن به اين سطح كار بسيار دشواريه اما ميتوني قدم قدم پيش بري مثلا اول يه كار تحقيقاتي درون مرزي انجام بدي و بعد به فرامرزي هم خواهي رسيد
شاد باشي و هميشه در راهت استوار

شیده

New member
سلام دوستان من از 2نفر از استادام که یکی فرانسه و یکی آلمان بودن پرسیدم راه های پیشنهادیشون همین هایی بود که دوستا گفتن باضافه اینکه گفتن یکی از بهترین کارایی که میشه کرد اینه که چند دانشگاه رو در نظر بگیری با اساتیدش کار کنی مثلا من با یکی از اساتید دانشگاه x ارتباط برقرار کنم و ببینم موضوع تحقیقاتی مورد علاقه ایشون چیه تو ایران براش کار کنم و مقاله مو بفرستم ایشون که خوشش بیاد به دانشگاهی که خودش هست میگه ایشون رو برای من پذیرش کنید. استادم میگفت خیلی راحتره این کارو انجام بدی تا اینکه از طریق ایران بخوای بورس شی. راه دیگه اینکه مخ یه دختر یا پسر باسواد رو بزنی و بری پیشش البته لطفا اخلاقی برخورد کنید و بعد از اینکه کارتون راه افتاد دکش نکنید تا زمانی که حداقل مقداری از لطفشو جبران نکردین:smiliess (3): اگه کرد هم بین شماست انیستیتو کرد ایران(کاک بهرام ولدبیگی) هر سال 5نفر برای فرانسه میتونه بورس کنه و شرطش اینه که به زبان و ادبیات کردی مسلط باشی و براشون فعالیت فرهنگی داشته باشی و ترجیحا خانم ها رو میپذیرن که کمتر امکان مالیشو دارن خودشون برن

Setayesh92

New member
درغیراینصورت یهو میبنی انقد استادت پیچونده انقد فیلم بازی کرده که مقاله ات به اسم استادت چاپ شده با اینکه از جون مایه گذاشتی با اینکه استادت در جریان کار نبوده اصلا و طرح از خودت بوده حتی از جیب خودت کلی خرج کردی و... ولی اسم تورو درنهایت اخر از همه اورده. جالبشم اینجاس که اسم یه کسایی هم تو مقاله ات بعنوان نویسنده مسیول میاد که اصلا تو عمرت ندیدی کی هستن اصلا تو جریان کار هم نیستند!!!! درحالیکه نویسنده مقاله هم خودت بودی. فقط استادت تصحیحش کرده:65d6a5d6s:
پس قبل از اینکه به ایده و طرح فکر کنین بدنبال استادی باشین که واقعا خدارو بشناسه و به زبان ساده حق رو ناحق نکنه!!!!! مهمتر از همه بازیگر خوبی هم نباشه!!!!
کاملا درک میکنم چی میگی
وقتی یه سال از عمرتو شب و روز توی آزمایشگاه گذروندی و روی طرحت واقعا زحمت کشیدی انتظار همچین رفتاری رو نداری
وقتی هر چی از استادت بپرسی بگه طرحت جدید و نو ، خودت باید جمع و جورش کنی ، دیگه انتظار نداری این مدلی بات برخورد بشه
خیلی دقت کنین توی انتخاب استاد

شیده

New member
سلام بچه ها کسی هست که مقاله isiداشته باشه یافوت وفن مقاله نویسی رو بلد باشه.خیلی دوست دارم مقاله بدم بیرون ولی اصلا بلد نیستم اگه کسی بلده لطفا راهنماییم کنه.
مرسی

یه کتاب قبلا خوندم به اسم چگونه یک پایان نامه برتر بنویسیم(اما متاسفانه مولفش یادم نیس)که خیلی مفیده و شیوه پژوهش مطلوب رو نشون میده. میتونید تو جلسات دفاعیه بچه های هم رشته تون هم شرکت کنیداطلاعات مفیدی بهتون میده همچنین تا میتونید مقالت علمی مجلات معتبر رشته تون رو مطالعه کنید خیلی به راه افتادنتون کمک میکنه. موفق باشی

alimaleki_jamshid

New member
سلام.
عذر می خوام میشه ادرس سایت یا اطلاعات بیشتر ی از انستیتو کرد(کاک بهرام ولدبیگی)بزارید؟
و اینکه چه شرایطی برای بورس کردن دارن؟
مقاله و اینها کافیه؟؟؟
لطف می فرمایید اگر جواب بدید.
موفق باشید.

mj1919

New member
مرسی

سلام
من مقاله دارم(یک اوریجینال آرتیکل، ایمپکت 4.7 و یک ابسترکت ایمپکت 2 و سه تا فارسی)، اگه سوالی دارین من در خدمتم.

mehrshad

New member
پس قبل از اینکه به ایده و طرح فکر کنین بدنبال استادی باشین که واقعا خدارو بشناسه و به زبان ساده حق رو ناحق نکنه!!!!! مهمتر از همه بازیگر خوبی هم نباشه!!!![/‏↳‏
QUOا‏
daghighan.man 4ta ISI daram hamaro ostad esme khodesho aval nevesht.2
bar ham ba maghalehae man raft kharej! Khodavakili hameye kararo man kardam.hata neveshtane engelisisho !

بالا