14 دی "روز ملی سلامتی و تغذيه" مبارک

negar91

New member
ايرانيان باستان روز چهاردهم هر ماه را گوش مي ناميدند .جشن سيرسور در چهاردهم دي هر سال برگزار مي شد . در اين روز اتفاقات بدي نظير كشته شدن جمشيد و غلبه ديوان بر انسان ها به وقوع پيوست . ايرانيان سير را مظهر رفع بلا و مشقت مي دانستند و براي رفع بلا در خوراك هاشان از سير استفاده مي كردند . به همين منظور در روز چهاردهم دي براي رفع شر و بدي جشن سيرسور را برگزار مي كردند و در آن غذاهاي متنوعي از سير آماده و ميل مي نمودند .
در اين روز سير و سبزي را باگوشت پخته ميخوردند و شراب مي نوشيدند.و صورتي از خمير،يا گل سرخ مي ساختند و در فرداي جشن سير سور ، يعني پانزدهم ديماه بالاي در گاه منزل مينهادند.

ويژگی اين جشن افزودن سير و حذف روغن و چربی از برنامه خوراکی بود.
در تقویم ایرانیان این روز به عنوان روز ملی تغذیه و سلامتی نام گذاری شده است .
این روز رو به همه ایرانیا مخصوصا بچه های گل تغذیه تبریک میگم :riz304:

• Like
واکنش‌ها[ی پسندها]: tata

admin

Active member
پرسنل مدیریت
روزتون مبارک
تنها کاری که از دستم بر اومد طراحی بنر گوشه انجمن بود
تقدیم به همه بچه های تغذیه ای انجمن

MOHAMMAD.R

New member
ممنون منم به خودمو!!!همه ی دوستان گل تغذیه ای تبریک میگم..
ادمین جان ممنون کارتون برامون ارزشمنده..

mamai86

New member
روز تغذیه مبارک باشه هوارتااااا...ادمین گرامی..خیلی خوبه این ایده جالبتون.امیدوارم تو روز پزشک و پرستاری و مامایی و علوم آزمایشگاهی و .. این ایده تکرار بشه..به خودِ من خیلی حسِ خوبی میده این کار

ZOT

New member
روزتون مبارک بچه ها !:heart::rose:
روز کاردرمانی هم که . . . تموم شد ! الهی اینقد ما گمنامیم !!!:tsimuzpzwoap1t9y3o7:dadad4:

negar91

New member
از تک تک دوستای عزیزی که این روز رو به ما تبریک گفتن تشکر میکنم
از ادمین عزیز سایت تشکر ویژه میکنم که با وجود مشغله زیاد بنر تبریک رو طراحی کردن و توی انجمن گذاشتن
امیدوارم همه ی رشته های علوم پزشکی به جایگاه واقعی خودشون برسن

یاسمن

New member
آخ جون روزمون مبارک :4d564ad6:
ممنون از نگار و ادمین عزیز :riz304:

امروز که کلی غذای نذری برامون اومده آشپزی تعطیله ولی فردا حتما باید یه غذایی با سیر بپزم من :idea_majidonline:

tata

New member
روزمون مبارک :thumbsupsmileyanim:

ممنون ادمین عزیز کاری خیلی بزرگی کردی :ad54ad: این باعث میشه که هیچ تغذیه ای تو روز تغذیه احساس تنهایی نکنه

نگار عزیزم ممنون بابت تاپیک

ادمین، این نگار ما خیلی فعاله ها! جز مدیرای خوب مملکته. از اونایی که اگه فقط چند تا تو مملکتمون بووود .........

بچه ها ممنون بابت تبریکتون

منم این روزو به تمام تغذیه ای ها و تغذیه دوستان تبریک میگم و امیدوارم که همیشه زندگی سالمی داشته باشید :riz304:

3am

New member
نگار عزیزم.سیاوش جان و یاسمن خانمی و بقیه دوستان تغذیه منم تبریک میگم.امیدوارم سالهای طولانی این روز رو با افتخار جشن بگیرید و تو رشته تحصیلی و کارتون به بالاترین جایگاها برسین .

آخرین ویرایش:

نوتر

New member
وااااااای چه قدر خوبه این همه دوستان به بچه های تغذیه لطف داشتن و بشون تبریک گفتن. ایشالاه همه ما بچه های تغذیه هم تو روز این عزیزان و دوستان واقعی بتونیم جبران کنیم. از ادمین عزیز سایت هم بخاطر این کارشون بی نهایت تشکر میکنم. به امید موفقیت همه دوستان و زحمت کشان واقعی در راه کنکور

Nr1

Well-known member
منم این روزو به همه تبریک میگم چه بچه های تغذیه چه اونایی که دوستش دارن... ادمین جونم این ایده ات واقعا عالی بود...

سپـــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــ:riz304:ــــــــــــــــــــــــــــــــــــــاس

vb2

New member
روزتون مبارککککککککککککککککککککککککککک

shima.p

New member
برو بچ تغذیه و صنایع غذایی روزتون مبارک ایشالا همه ارشد قبول بشین

sara77

New member
روزتون خوشمل خوشملااااااااااااااااااااااااا:rose:

بالا