سرطان

zeindinho

New member
سلام به همه من خیلی مشتاقم رو موضوعه سرطان کار کنم حالا از همه دوستانی که دارن رو این موضوع کار میکنن تقاضا دارم اگر به همکاری احتیاج دارن بهم بگن چه بهتر که اصفهان باشن و بخوان رو مقاله یا پایان نامه ارشد و یا حتی دکترا کار کنن واقعا مشتاقم پس منتظر پیام خصوصی هستم فرقی نداره که چه رشته ای میخونید من این تاپیکو اتفاقی تو انجمن ایمنو باز کردم فقط مهم اینه که رو سرطان کار کنید

آلدوز

New member
سلام یه سوال سرطانی دارم)))

اکثر سرطان های بالغین (به گفته کتاب جان کوئیرا) از بافت پوششی منشا میگیره. یکی از خصوصیات بافت پوششی اینه که رگ خونی نداره و مواد غذایی رو از طریق انتشار از بافتهای پشتیبان و غشای پایۀ زیرین میگیره. ولی از طرفی یکی از خصوصیات تومور های سرطانی آنژیوژنز یا رگ زایی هست!!! این دوتا چطوری جور در میاد؟ یعنی توی محل تومورِهای بافت پوششی، استثنائا رگ وارد بافت پوششی میشه؟؟؟؟

najma

New member
سلام یه سوال سرطانی دارم)))

اکثر سرطان های بالغین (به گفته کتاب جان کوئیرا) از بافت پوششی منشا میگیره. یکی از خصوصیات بافت پوششی اینه که رگ خونی نداره و مواد غذایی رو از طریق انتشار از بافتهای پشتیبان و غشای پایۀ زیرین میگیره. ولی از طرفی یکی از خصوصیات تومور های سرطانی آنژیوژنز یا رگ زایی هست!!! این دوتا چطوری جور در میاد؟ یعنی توی محل تومورِهای بافت پوششی، استثنائا رگ وارد بافت پوششی میشه؟؟؟؟

آلدوز جان در سرطان زایی دقیقا موضوع همینجاست که سلول ها خصوصیتی رو پیدا میکنند که در حالت عادی نباید داشته باشند . مثلا افزایش بیان در ژن هایی اتفاق میافته که در حالت عادی میزان بیانشون کمتره یا حتی خاموش هستند .
همین آنژیوژنز به دلیل افزایش بیان ژن هایی هایی هست که در رگ زایی دخیلند . ضمن اینکه درسته اون تومور از سلولهلی اپیتلیال منشا گرفته ولی ماهیت جداگانه ای داره و دیگه نمیشه بهش گفت بافت پوششی . و نهایتا اینکه رگ وارد بافت توموری نمیشه بلکه همون طور که از اسمش پیداست در بافت توموری به دلیل افزایش بیان ژن های دخیل در رگزایی ، زاییده میشه ...

بالا