استراخان

zaragenetic64

New member
بچه های زنتیک برای خوندن استراخان واسه دکترا چه پیشنهادی دارید؟
خیلی کتاب سنگینیه من نگرانم

nocerino

New member
باید این کتاب رو به همراه ژن لوین بخونید .دوست من یه پیشنهاد.از هر چی منابع در اختیار دارید واسه ی ژنتیک استفاده کنید

mj1919

New member
با سلام خدمت دوستان عزیز
برای آزمون ژنتیک پزشکی در مقطع دکتری، باید کتاب ژنتیک انسانی استراخان رو کامل و ریز خوند چون منبع اصلیه. و با توجه به سوالات امسال دکتری، از کتاب "جینز : لوین" سوال نمیاد.
کتاب استراخان هم برای بخش مولکولی و هم مهندسی و بعضی از سوالهای بالینی-پزشکی منبع هست.
تا الان یک ترجمه ازش بیرون اومده که واسه ی دکتر اکبری هست، از انتشارات برای فردا. که خیلی بد ترجمه شده.
که توصیه میکنم کتاب تکست اصلی رو هم تهیه بفرمایید. با دلار 1100 تومن من گرفتم 80 تومن. الانو نمیدونم چنده. برای خرید ای بوکش(pdf) یک pm به من بزنید.

موفق باشید

• Like
واکنش‌ها[ی پسندها]: alireza16

nocerino

New member
دوست من نگفتم از لوین سوال میاد گفتم بخونند بهتره.تازه یکی از دوستانم که به تازگی دکترا ی ژنتیک پزشکی میخواست شرکت کنه گفتن باید از بیشتر منابعی که در بازار بود استفاده کردم جهت تقویت

mj1919

New member
دوست من نگفتم از لوین سوال میاد گفتم بخونند بهتره.تازه یکی از دوستانم که به تازگی دکترا ی ژنتیک پزشکی میخواست شرکت کنه گفتن باید از بیشتر منابعی که در بازار بود استفاده کردم جهت تقویت

nocerino عزیز
بله برای تقویت پایه ی ژنتیک برای عزیزانی که ژنتیک کمتر می دانند صد درصد مفید است.
ولی با توجه به زمان کم و رقابت شدید بایستی منابعی که ازشان سوال میاد در اولویت باشند.
بنده هم قصد القای مطلبی را نداشتم، فقط میخوام تجربیاتم را با دوستان به اشتراک بذارم.

موفق باشید

najma

New member
تکستش الان 110 تومنه . نسبت به ترجمش که 68 تومنه ، خب میارزه آدم اصلیش رو بخره .
من باهاش کنار میام ، از امری بهتره ...:smilies-azardl (181

najma

New member
اقا مجتبی شما که استراخان خوندید ، ایده ای برای نحوه مطالعش ندارید ؟
مثل ایده من برای نحوه مطالعه امری ...:smiliess (12):

mj1919

New member
اقا مجتبی شما که استراخان خوندید ، ایده ای برای نحوه مطالعش ندارید ؟
مثل ایده من برای نحوه مطالعه امری ...:smiliess (12):

استراخان، کتاب خوبیه، واسه ی من که عالی بود. خیلی خوب بیشتر مباحث ژنتیک انسانی و بیشتر تو حوزه ی بیوانفورماتیک، مثل دیتابیس ها و غیره خوب جمع کرده.
خب اگه بخواهیم یک تقسیم بندی داشته باشیم، چیزی شبیه راهنمایی های خان لیلا یوسفیان(که از ایشون مشاوره گرفتم واسه شروع)،

اصولا من این کتاب رو فصل به فصل خوندم(جلد به جلد- یعنی مبحثی نه، وقتی یکی دوبار خوندم، دوباره از فصل آخر به اول خوندم، و یکبار دیگه هم از اول به آخر مرور کردم)
کتاب رو میشه به چند بخش تقسیم کرد:
1- ضروری ها که سوال خیز هستند
2- کمتر مهم. فقط یک یا دوبار بخونید.

فصل های درجه یک
1
2
3
6-18
20-21

فصل های درجه دو
4
5
19
نکته ی مهم اینه که در کنار ترجمه ی ضعیف کتاب(تنها ترجمه ی بازار)، متن اصلی شو هم بخونید، خیلی به فهم مطالب کمک میکنه. خضوضا یه جاهایی خود مترجمین هم نفهمیدند چی نوشتند و اصطالحات ژنتیکی رو هم ترجمه کردند!

همینطوری که همه ی شما عزیزان استادان من هستید، مطمئنا میدونید که خلاصه نویسی یا فلش کارت نویسی(با جعبه یادگیری) خیلی کمکتون میکنه. که من از روش دوم استفاده کردم و خیلی هم راضی بودم.

najma

New member
استراخان، کتاب خوبیه، واسه ی من که عالی بود. خیلی خوب بیشتر مباحث ژنتیک انسانی و بیشتر تو حوزه ی بیوانفورماتیک، مثل دیتابیس ها و غیره خوب جمع کرده.
خب اگه بخواهیم یک تقسیم بندی داشته باشیم، چیزی شبیه راهنمایی های خان لیلا یوسفیان(که از ایشون مشاوره گرفتم واسه شروع)،

اصولا من این کتاب رو فصل به فصل خوندم(جلد به جلد- یعنی مبحثی نه، وقتی یکی دوبار خوندم، دوباره از فصل آخر به اول خوندم، و یکبار دیگه هم از اول به آخر مرور کردم)
کتاب رو میشه به چند بخش تقسیم کرد:
1- ضروری ها که سوال خیز هستند
2- کمتر مهم. فقط یک یا دوبار بخونید.

فصل های درجه یک
1
2
3
6-18
20-21

فصل های درجه دو
4
5
19
نکته ی مهم اینه که در کنار ترجمه ی ضعیف کتاب(تنها ترجمه ی بازار)، متن اصلی شو هم بخونید، خیلی به فهم مطالب کمک میکنه. خضوضا یه جاهایی خود مترجمین هم نفهمیدند چی نوشتند و اصطالحات ژنتیکی رو هم ترجمه کردند!

همینطوری که همه ی شما عزیزان استادان من هستید، مطمئنا میدونید که خلاصه نویسی یا فلش کارت نویسی(با جعبه یادگیری) خیلی کمکتون میکنه. که من از روش دوم استفاده کردم و خیلی هم راضی بودم.

واقعا ممنون . خیلی عالی بود :applause:

fateme67

New member
تکستش الان 110 تومنه . نسبت به ترجمش که 68 تومنه ، خب میارزه آدم اصلیش رو بخره .
من باهاش کنار میام ، از امری بهتره ...:smilies-azardl (181

تکسش اونقدرا سخت نیس...من فصل تنطیم بیان ژنش رو با سرطان خوندم...راحت میشه خوند ولی خب برای کنکور باید ترجمه شو بگیریم..من ک هنوز نخریدم...همون موقع ک دو جلدش باهم 39 ت بود باید میخریدم!!!!!!!!!!نجما تو سال دیگه میخوای شرکت کنی؟

fateme67

New member
ژنتیک بالینی- پزشکی(3)
ژنتیک سرطان(1)
ایمنی و جمعیت(1)
سیتوژنتیک پزشکی(1)
ژنتیک مولکولی(2)
مهندسی ژنتیک و بیوتکنولوژی(2)

آقا مجتبی شما سرطان بونز رو خونده بودین؟؟فک کنم ترجه فارسی نداره...درسته؟

بالا