صف های طویل جهت اینتوباسیون

rainsavor

New member
تا حالا به صف های طویلی که جهت اینتوباسیون حین عملیات احیا در مراکز درمانی ایجاد میشه توجه کردید .

خاطره ای که متاسفانه هر چند وقت یک بار علیرغم دور ه های بازآموزی CPR تکرار میشه و نتیجه ی اون رو خودتون می تونید حدس بزنید . خاطره ای که ذکر میکنم به 2 روز قبل برمیگرده :

کد 99 از بخش داخلی پیچ میشود

بیمار خانمی 53 ساله با سابقه ی از COPD و Addiction که اکنون با همین تشخیص در بخش بستری شده . پرستار بخش آپنه تنفسی بیمار رو علت اعلام کد معرفی مکنه . اعضای تیم بلافاصله بر بالین حاضر میشن . لارنگوسکوب و آمبوبگ طبق روال از طبقی 4 ترالی جهت اینتوباسیون در اختیار تکنسین بیهوشی قرار میگیره . بااین وجود همچنان مرکز توجه تنفس های بیمار هست . مانیتورینگ قلبی توسط پرستار D شروع میشود در مانیتورینگ ریتم سینوزال با پالس ریت 70 . بخاطر وضعیت آناتومیک بیمار انتوباسیون دیفیکالت هست و درترای اول امکان پدیر نبود . ترای مجدد توسط متخصص بیهوشی انجام میشود که باز هم موفقیت آمیز نیست . ریتم قلب بیمار به سمت برادی کاردی سینوسی پیش می رود . صف طویلی جهت اینتوباسیون ایجاد می شود. ماساژ قلب توسط پرستار C انجام میگیر ولی به دلیل ترای های مداوم جهت اینتوباسیون و نبود تداوم سود بخش نیست . ریتم قلب ایدیوونتریکولار میشود . انتوباسیون نهایتا انجام میشود ( اما به چه قیمتی ؟؟)

با تدوام ماساژ ریتم و تزریق دارو بیمار دچار VT شده شوک داده میشود که موثر نیست ریتم VF و نهایتا اسیستول و اعلام ختم احیا

انگار تمامی کلاسهای باز آموزی بی فایده هست شاید هم این غرور ماست یا خود نمایی جهت نشان دادن توانایی مان در انتوباسیون
.

آخرین ویرایش:

saber

New member
:motat::motat:

حسین جان کو گوش شنوا

حق با تو یه . همه جا اینطور هست . چند روز پیش هم همین اتفاق تو یکی از بخش ها افتاد بیمار تشخیص CVA و آپنه علت اعلام کد بود . دقیقا همون حرفیکه شما گفتی اینجا هم اتفاق افتاد . تو این موارد تزریق نالوکسان مفید واقع میشه
ولی کو گوش شنوا . فقط کلاس بزارین

:13:

آخرین ویرایش:

rainsavor

New member
صابر شیفت فردا شب من رو میای ؟؟؟

تداخل داره با oH . جبران میکنم :14:

saber

New member
صابر شیفت فردا شب من رو میای ؟؟؟

تداخل داره با oH . جبران میکنم :14:

باشه . ببینم چی میشه خبرشو تا عصر میدم . خودم الان پایگاه هستم . راستی یه 24 خالی داریم نمی تونی بیای . من تکم

rainsavor

New member
هنور قبول نکردی میخوای یه شیفت 24 به ما بندازی :mad_majidonline:

میایم باشه تو شب رو حل کنه :13:

rainsavor

New member
تسلــــــــــــــــــــــــــــــیم

نگو جلو بچه ها بده این مسائلو :bunnyearsmiley:

princess

New member
متاسفانه تو بخش ما رزیدنت سال یک نتونست اینتوبه کنه .رزیدنت سال سه هم بالای CPR حضور داشت گفت بده من اینتوبه کنم که متاسفانه اونم نتونست و رزیدنت سال دو بیمارو اینتوبه کرد ولی چه فایده که بیمار اکسپای شده بود:25r30wi: :14: :13::smiliess (2):

shayan

New member
خیلی متاسفنه تر اینکه متخصص بیهوشی نتونست اینتوبه کنه:sadsmiley:

nafare aval

New member
vase har kasi momkene pish biad k natune intubed kone vali nabayad pafeshary kard v bayad ja ro b nafare badi dad.havase hame bayad jam bashe k kelas gozashtan b che gheymati tamum mishe.vojdaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaan

بالا