پاسخگويي به سوالات

secret55

New member
اينجا قسمتي ميشه تا هركس هر سوالي داره بپرسه تا به كمك همديگه بتونيم جواب سوال هايي كه داريم رو پيدا كنيم

يه سوالي كه خيلي واسه خودم پيش اومده رو ميپرسم (هر كس يه جوابي بهم داده)

اگه كسي يكي از گرايش هاي سلولي مولكولي رو بخونه براي دكترا ميتونه مثلا براي رشته هاي نانوتكنولوژي دارويي يا طب سنتي شركت كنه؟ يا اينكه فقط افرادي كه داروسازي خوندن ميتونن تو اين رشته ها شركت كنن؟

mohamad21

New member
اينجا قسمتي ميشه تا هركس هر سوالي داره بپرسه تا به كمك همديگه بتونيم جواب سوال هايي كه داريم رو پيدا كنيم

يه سوالي كه خيلي واسه خودم پيش اومده رو ميپرسم (هر كس يه جوابي بهم داده)

اگه كسي يكي از گرايش هاي سلولي مولكولي رو بخونه براي دكترا ميتونه مثلا براي رشته هاي نانوتكنولوژي دارويي يا طب سنتي شركت كنه؟ يا اينكه فقط افرادي كه داروسازي خوندن ميتونن تو اين رشته ها شركت كنن؟
بله با مدرک زیست شناسی خصوصا گرایش سلولی واسه دکترا رشته های زیادی میشه شرکت کرد. نانودارویی هم یکی از این رشته هاست. طب سنتی را فکر نکنم

mohamad21

New member
سلام بچه ها بین این گرایشای زیست برای ارشد کدومشون بهتره؟
میکروبیولوژی- بیوشیمی-سلولی؟ به هر سه تاشونم علاقه دارم
البته توی ایران میدونم جوابش هیچ کدومه!
بیشتر هدفم گرفتن پذیرش از خاج از ایرانه واسه دکترا. برای دکترا خارج از ایران ارشد کدوم گرایش زیست را داشته باشیم بهتره؟

ayda.h

New member
سلام دوستان .من کارشناسی ارشد زیست شناسی سلولی و مولکولی دارم (ازوزارت علوم)و سوالم اینه که میتونم دکترای ویروس شناسی پزشکی شرکت کنم؟البته مدرک موردقبول بیولوژی سلولی مولکولی ذکرشده اما واقعیتش تو شک موندم :sadsmiley:که منظور همین رشته زیست.... هستش یانه.لطفاراهنماییم کنین دراین خصوص.ممنون:riz304:

آخرین ویرایش:
سلام دوستان .من کارشناسی ارشد زیست شناسی سلولی و مولکولی دارم (ازوزارت علوم)و سوالم اینه که میتونم دکترای ویروس شناسی پزشکی شرکت کنم؟البته مدرک موردقبول بیولوژی سلولی مولکولی ذکرشده اما واقعیتش تو شک موندم :sadsmiley:که منظور همین رشته زیست.... هستش یانه.لطفاراهنماییم کنین دراین خصوص.ممنون:riz304:

سلام

عنوان رشته مدنظر هستش و نه چيز ديگه اي...مثلا تو مدرك كارشناسي يا ارشد شما نوشته شده زيست شاسي پس اين عنوان مورد تاييده.

eco.bio

New member
بیولوژی سلولی و مولکولی همون زیست شناسی سلولی و مولکولی هستش جونم.

ayda.h

New member
سلام

عنوان رشته مدنظر هستش و نه چيز ديگه اي...مثلا تو مدرك كارشناسي يا ارشد شما نوشته شده زيست شاسي پس اين عنوان مورد تاييده.
مرسی دوست عزیزازج.:thanks: اما دقیقا ذکرشده مدرک موردقبول بیولوژی سلولی مولکولی یعنی پس همین رشته من هستش؟

پروانه

New member
سلام
من میخواستم بدونم که وزارت علوم، رشته ایمنی شناسی پزشکی داره؟

پروانه

New member
سلام
دوتا سوال در مورد ارشد وزارت علوم داشتم:
1. بعضی از افرادی که ارشد علوم امتحان میدن الان ترم هفتشون تموم شده و میرن ترم هشت و هشت ترمه کارشناسی رو تموم میکنن. وقتی برای ارشد علوم ثبت نام میکنن نمیدونن که معدل کل مقطع کارشناسیشون چنده!
حالا باید معدل کلشون تا اون ترمی که گذروندن یعنی تا پایان ترم ششم رو بدن(چون هنوز ترم هفت تموم نشده)؟
اگه قبول بشن مشکلی براشون پیش نمیاد؟ آخه توی کارت ورود به جلسه گفته که : در صورت وجود مغایرت در معدل و موسسه فارغ التحصیلی (طبق توضیحات برگ راهنما) قبولی داوطلب لغو خواهد شد.
فک کنم برای وزارت بهداشت هم چنین مشکلی باشه و موقع ثبت نام از معدل کل پایان دانشگاه خبر نداشته باشیم! اشکالی نداره توی ویرایش اطلاعات معدل جدید رو بزنیم یا کلا مشکل ساز نیست؟

2.من وقتی ارشد علوم(به طور آزمایشی) ثبت نام کردم برای رشته های زیست شناسی سلولی و مولکولی کد 1206 رو که برای رشته زیست شناسی سلولی و مولکولی بود ،زدم و من میخواستم که برای رشته ژنتیک امتحان بدم اما توی کارت زده :
کد و نام رشته امتحانی: 1206-زیست شناسی-علوم سلولی و مولکولی.
البته الان دیگه مهم نیست، میخوام بدونم مشکل کجاست که توی کنکور اصلی این اشتباه پیش نیاد...

با تشکر.

taksetareh

New member
سلام بچه ها میخوام کتاب زیست سلولی بگیرم لودیش بهتره یا آلبرت؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

mj1919

New member
سلام بچه ها میخوام کتاب زیست سلولی بگیرم لودیش بهتره یا آلبرت؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

سلام

ظاهرا برای آزمون ژنتیک وزارت بهداشت در مقطع ارشد، کتاب لودیش، رفرنسه.

بازم میتونید منابع ارشد ژنتیک انسانی رو در تایپیک مربوطه ببینید.

leili

New member
بچه ها من ارشد میکروب وزارت علوم میخونم میتونم دکترا بهداشت شرکت کنم ؟ شانسم چقدره؟

parisan1

New member
سلام دوستان عزیز من می خواهم برای ارشد وزارت بهداشت شركت كنم ولی نمی دونم بین زیست شناسی گرایش میکروبیولوژی با زیست سلولی ومولکولی گرایش میکروبیولوژی تفاوت هست يا نه ( دوتا کد رشته ی متفاوت داشت در دفترچه ؟) میتونم هماتولوژی را انتخاب کنم رشته خودم سلولی ومولکولی گرایش میکروبیولوژی است؟ رشته هايي كه نوشته زيست شناسي كليه گرايشها چطور؟

rainy-girl

New member
سلام
من ميخوام تازه براسال اينده ارشدشركت كنم رشته زيست شناسي بودم ولي نميدونم ازكجاشروع كنم چه رشته اي بهتره يكي راهنمايي ميكنه منوپليزممنون ميشم

aasa

New member
سلام
من میخواستم بدونم که وزارت علوم، رشته ایمنی شناسی پزشکی داره؟[/quote
قبلا دانشگاه تربیت مدرس این رشته رو داشت که با اختلاف یه روز با ارشد زیست شناسی امتحان میگرفتن
ااما دیگه این رشته های پزشکی رو وزارت علوم نمیگیره و پذیرش توی این دانشگاه از طریق وزارت بهداشت انجام میشه

بالا