تفاوت انستیتو،روزبه و بهزیستی

NAB

New member
سلام دوستان.
روانشناسی بالینی وزارت بهداشت که در سه حوزه ی انستیتو روانپزشکی،بیمارستان روزبه و علوم بهزیستی و توانبخشی قرار داره،حالا تفاوت این سه حوزه و مراتبشون چیه؟آینده ی کاری کدام بهتره؟قبولی در کدام سختره؟

psychology123

New member
خیلی سوال جالبیه.من خودم به شخصه تفاوتشون رو نمی دونم.چقدر خوب می شه دوستانی که اطلاعاتی رو که دارن به اشتراک بذارن.
مخصوصا دوستانی که امسال انستیتو قبول شدن از انسیتو بگن .

aylinn

New member
این سوال خیلی هاست ممنون میشم اگر افرادی که در این زمینه اطلاعات دارن جواب بدن.

aylinn

New member
انتظاار داشتیم که حداقل اونایی که امسال قبول شدن در این مورد راهنمایی کنن.

آخرین ویرایش:

parviz.a

New member
ظاهرا" هركي از پل رد شد ديگه پشت سرش را هم نگاه نميكند!!!!

يك با تجربه با مرام جواب ما را بدهد

baroon90

New member
سلام دوستان
نه کسایی که قبول شدن واقعا سرشون شلوغه و نمیتونن بیان وگرنه حتما جواب میدن
تا جایی که من میدونم تفاوت چندانی ندارن بهزیستی از لحاظ سطح علمی خیلی قویه و تا چند سال پیش تک رقمیا بهزیستی رو انتخاب میکردن ولی دانشگاه تهران هم خیلی خوبه جدیدا تک رقمیا اونجا رو انتخاب میکنن و برای کسایی خوبه که قصد دارن دکترا خارج از ایران بخونن
روزبه هم خوبه فک میکنم یکم از لحاظ امکانات رفاهی سطحش پایینتره البته نه که بد باشه
این همه ی اون اطلاعاتی بود که داشتم قطعا دوستای خوبم اومدن جواب میدن
موفق باشین

parviz.a

New member
سلام دوستان
نه کسایی که قبول شدن واقعا سرشون شلوغه و نمیتونن بیان وگرنه حتما جواب میدن
تا جایی که من میدونم تفاوت چندانی ندارن بهزیستی از لحاظ سطح علمی خیلی قویه و تا چند سال پیش تک رقمیا بهزیستی رو انتخاب میکردن ولی دانشگاه تهران هم خیلی خوبه جدیدا تک رقمیا اونجا رو انتخاب میکنن و برای کسایی خوبه که قصد دارن دکترا خارج از ایران بخونن
روزبه هم خوبه فک میکنم یکم از لحاظ امکانات رفاهی سطحش پایینتره البته نه که بد باشه
این همه ی اون اطلاعاتی بود که داشتم قطعا دوستای خوبم اومدن جواب میدن
موفق باشین[/
QUOT

ممنون لطف كردي
زنده باشيد و سربلند

YekRaha

New member
سلام دوستان عزیز...
بر اساس نظر وزارت بهداشت، انستیتو(که به تازگی اسمش عوض شده و این اسم جدیدشه : دانشکده علوم رفتاری و سلامت روان-انستیتو روانپزشکی تهران) قطب علمی رواشناسی بالینی و روانپزشکی کشوره و علاوه بر اساتید بسیار خوب از امکانات خیلی خوبی هم برخورداره.انستیتو 26 ساله که دانشجوی کارشناسی ارشد روانشناسی بالینی می گیره و اگه اشتباه نکنم بیش از 15 سال هم هست که دانشجوی دکترا می گیره. مرکز تحقیقات بهداشت روان، شبکه تحقیقات بهداشت روان، مجله ی روانپزشکی و روانشناسی بالینی ایران، انجمن روانشناسی بالینی ایران، نمایندگی حوزه ی سلامت روان سازمان بهداشت جهانی در خاورمیانه و ... همگی در چارچوب انستیتو فعالیت می کنند. هر ساله برترین رتبه های کشور انستیتو رو انتخاب می کنن و این روال همیشه همینطور بوده. بعضی سالها برخی از رتبه های برتر بنا به دلایلی دانشگاه علوم بهزیستی رو انتخال می کنن...
پا به پای انستیتو دانشگاه علوم بهزیستی هم دانشگاه بسیار خوبیه و سالیان زیادیه که در کنار انستیتو دانشجوی ارشد و دکترای رواشناسی می گیره.امکانات بسیار خوبی هم داره و اساتید ارزشمندی هم اونجا هستن...
اما بحث روزبه کاملا فرق می کنه! روزبه حدودا 3 تا 4 است که دانشجوی روانشناسی بالینی می گیره....
روزبه در بخش روانپزشکی بسیار قویه و اساتید خیلی معروفی داره. بیشتر اساتید بخش روانشناسی بالینی هم روانپزشکها هستند و البته چند روانشناس بالینی هم عضو هیئت علمی اونجا هستند از جمله استاد معروف cbt دکتر لادن فتی.... دوستان من که روزبه درس می خونن خیلی از اونجا راضین..
در کل هر سه خیلی سیستم آموزشی خوبی دارن و تو هر کدوم که درس بخونین چیزهای زیادی نصیبتون میشه....

موفق و سربلند باشید...

* خبر جدید :بر اساس آخرین تغییرات ایجاد شده ، دانشگاه علوم پزشکی ایران احیا شده و انستیتو به دانشگاه علوم پزشکی ایران برگشته و بیمارستان روزبه نیز همچنان جز دانشگاه علوم پزشکی تهران هست....

آخرین ویرایش:

parviz.a

New member
سلام دوستان عزیز...
اول به این نکته اشاره می کنم که انستیتو و روزبه هر دو در یک دانشگاه هستند و با هم همکاری دارند... هر کدام اساتید ارزشمندی دارند.... بر اساس نظر وزارت بهداشت، انستیتو(که به تازگی اسمش عوض شده و این اسم جدیدشه : دانشکده علوم رفتاری و سلامت روان-انستیتو روانپزشکی تهران) قطب علمی رواشناسی بالینی و روانپزشکی کشوره و علاوه بر اساتید بسیار خوب از امکانات خیلی خوبی هم برخورداره.انستیتو 26 ساله که دانشجوی کارشناسی ارشد روانشناسی بالینی می گیره و اگه اشتباه نکنم بیش از 15 سال هم هست که دانشجوی دکترا می گیره. مرکز تحقیقات بهداشت روان، شبکه تحقیقات بهداشت روان، مجله ی روانپزشکی و روانشناسی بالینی ایران، انجمن روانشناسی بالینی ایران، نمایندگی حوزه ی سلامت روان سازمان بهداشت جهانی در خاورمیانه و ... همگی در چارچوب انستیتو فعالیت می کنند. هر ساله برترین رتبه های کشور انستیتو رو انتخاب می کنن و این روال همیشه همینطور بوده. بعضی سالها برخی از رتبه های برتر بنا به دلایلی دانشگاه علوم بهزیستی رو انتخال می کنن...
پا به پای انستیتو دانشگاه علوم بهزیستی هم دانشگاه بسیار خوبیه و سالیان زیادیه که در کنار انستیتو دانشجوی ارشد و دکترای رواشناسی می گیره.امکانات بسیار خوبی هم داره و اساتید ارزشمندی هم اونجا هستن...
اما بحث روزبه کاملا فرق می کنه! روزبه حدودا 3 تا 4 است که دانشجوی روانشناسی بالینی می گیره و روند پذیرشش به این صورت هست که کسانی که دانشگاه علوم پزشکی تهران قبول می شن باید موقع ثبت نام دانشکده رو انتخاب کنن که بعدا خود دانشگاه بر اساس رتبه و اولویت بندی دانشجوها رو می فرسته انستیتو یا روزبه! یعنی شما نمی تونین تو دفترچه اونها رو انتخاب کنین. یا باید تهران رو اول بزنین یا بهزیستی! همین باعث شده که خیلی از رتبه های برتر دو سه سال اخیر تو روزبه درس خوندن نه دانشگاه علوم بهزیستی...
روزبه در بخش روانپزشکی بسیار قویه و اساتید خیلی معروفی داره. بیشتر اساتید بخش روانشناسی بالینی هم روانپزشکها هستند و البته چند روانشناس بالینی هم عضو هیئت علمی اونجا هستند از جمله استاد معروف cbt دکتر لادن فتی.... دوستان من که روزبه درس می خونن خیلی از اونجا راضین..
در کل هر سه خیلی سیستم آموزشی خوبی دارن و تو هر کدوم که درس بخونین چیزهای زیادی نصیبتون میشه....

موفق و سربلند باشید...

لايك واجب شد برام بسيار ممنون

چکاوک92

New member
سلام دوستان عزیز...
اول به این نکته اشاره می کنم که انستیتو و روزبه هر دو در یک دانشگاه هستند و با هم همکاری دارند... هر کدام اساتید ارزشمندی دارند.... بر اساس نظر وزارت بهداشت، انستیتو(که به تازگی اسمش عوض شده و این اسم جدیدشه : دانشکده علوم رفتاری و سلامت روان-انستیتو روانپزشکی تهران) قطب علمی رواشناسی بالینی و روانپزشکی کشوره و علاوه بر اساتید بسیار خوب از امکانات خیلی خوبی هم برخورداره.انستیتو 26 ساله که دانشجوی کارشناسی ارشد روانشناسی بالینی می گیره و اگه اشتباه نکنم بیش از 15 سال هم هست که دانشجوی دکترا می گیره. مرکز تحقیقات بهداشت روان، شبکه تحقیقات بهداشت روان، مجله ی روانپزشکی و روانشناسی بالینی ایران، انجمن روانشناسی بالینی ایران، نمایندگی حوزه ی سلامت روان سازمان بهداشت جهانی در خاورمیانه و ... همگی در چارچوب انستیتو فعالیت می کنند. هر ساله برترین رتبه های کشور انستیتو رو انتخاب می کنن و این روال همیشه همینطور بوده. بعضی سالها برخی از رتبه های برتر بنا به دلایلی دانشگاه علوم بهزیستی رو انتخال می کنن...
اما بحث روزبه کاملا فرق می کنه! روزبه حدودا 3 تا 4 است که دانشجوی روانشناسی بالینی می گیره و روند پذیرشش به این صورت هست که کسانی که دانشگاه علوم پزشکی تهران قبول می شن باید موقع ثبت نام دانشکده رو انتخاب کنن که بعدا خود دانشگاه بر اساس رتبه و اولویت بندی دانشجوها رو می فرسته انستیتو یا روزبه! یعنی شما نمی تونین تو دفترچه اونها رو انتخاب کنین. یا باید تهران رو اول بزنین یا بهزیستی! همین باعث شده که خیلی از رتبه های برتر دو سه سال اخیر تو روزبه درس خوندن نه دانشگاه علوم بهزیستی...

موفق و سربلند باشید...

سلام.خیلی ممنون میشم به سوالاتم پاسخ بدین .دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی در روانشناسی بالینی دانشجو می گیره؟ و سطح علمی اش چگونه است؟

آخرین ویرایش:

YekRaha

New member
سلام.خیلی ممنون میشم به سوالاتم پاسخ بدین .دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی در روانشناسی بالینی دانشجو می گیره؟ و سطح علمی اش چگونه است؟

بله- سه چهار سالی میشه که میگیره. دکترا هم پذیرش داره. متاسفانه اطلاعی از سطح علمی آن ندارم

mosaffa7

New member
بله- سه چهار سالی میشه که میگیره. دکترا هم پذیرش داره. متاسفانه اطلاعی از سطح علمی آن ندارم

با سلام...میبخشید..میخواستم بدونم شما در هفته چند ساعت کلاس میرید و چند ساعت رو در بیمارستان میگذرونید؟در صورت امکان تفاوت هایی رو که در این مورد بین دانشگاههای وزارت بهداشت با علوم وجود داره رو بگید..../با تشکر فراوان/

aylinn

New member
با سلام...میبخشید..میخواستم بدونم شما در هفته چند ساعت کلاس میرید و چند ساعت رو در بیمارستان میگذرونید؟در صورت امکان تفاوت هایی رو که در این مورد بین دانشگاههای وزارت بهداشت با علوم وجود داره رو بگید..../با تشکر فراوان/
با سلام
منم همین سوال رو دارم بخصوص در مورد اینکه کلاسا چند روز در هفته تشکیل میشه و اینکه کلا چند روز در هفته حتما باید توی دانشگاه یا بیمارستان حضور داشت؟
جواب بدید واقعا ممنون میشم.

YekRaha

New member

برنامه ریزی ما معمولا برای کل هفته هست ، یعنی از شنبه تا چهارشنبه(که البته ممکنه برخی مواقع یک روز کمتر باشه)در حالیکه وزارت علوم معمولا دو یا حداکثر سه روزه.
یک روز از هفته رو که کاملا درمانگاه هستیم و مورنینگ بیمارستان هم اختیاریه و هر روز هفته توی بیمارستان رسول برگزار میشه. از برنامه بچه های روزبه و علوم بهزیستی خبر ندارم.

آخرین ویرایش:

parand

Well-known member
yekraha عزیز مرسی ار اطلاعاتی که دادید.
منم یه سوال داشتم
واسه فیزیولوژيک جیمز کالات چ کتاب تستی استفاده کردید؟
؟؟؟؟؟؟؟

آخرین ویرایش:

iraj1

New member
سلام.خیلی ممنون که وقت می گذارین و به سوالات جواب میدین
راستش من چندتا سوال دارم . رشد لورا کدوم جلدش مهم تره؟ و اینکه من تازه شروع کردم برا بهداشت قبلا برای علوم می خوندم به نظرتون می تونم بخونم و رتبه بیارم در حد قبولی در تهران یا بزارم برا سال دیگه؟

mosaffa7

New member
سلام
ممنون از پاسخ گویی شما
دکترجان اگه میشه در یک پست کلی به طورکامل از تجربیات خودتون در مورد نحوه ی خوندن تک تک درس ها بگید تا سوالات همه ی دوستان جواب داده بشه...
و در صورت امکان از امکانات خوابگاهی و رفاهی دانشگاه علوم پزشکی تهران و شهید بهشتی هم بگید...
پیشاپیش از طرف خودم و همه ی عزیزان ازتون تشکر میکنم...
ممنون

آخرین ویرایش:

YekRaha

New member
دوستان عزیز سلام...
از اینکه وقت نمی کنم زیاد بیام اینجا و به سوالاتتون پاسخ بدم عذر می خوام... البته قبلا در قسمت هایی از فروم(به ویژه در قسمت کارنامه ها) مطالبی رو برای مطالعه درسا هم من و هم سایر همکلاسی ها و دوستام نوشتیم.... امیدوارم به کارتون بیاد...
( * اگر سوالاتتون رو توی بخش مربوطه بپرسید احتمال اینکه زودتر پاسخ بگیرید بیشتره... مثلا شما سوالات مربوط به آزمون رو باید در قسمت آزمون کارشناسی ارشد بپرسید نه در اینجا که مربوط به مباحث صنفی است!... به غیر از من بسیاری دیگر از دانشجوهای انستیتو، بهزیستی و سایر دانشگاه ها هم اینجا هستن و اگر فرصت کنن بیان به سوالاتتون جواب می دن...).

خبر جدید اینکه دانشگاه علوم پزشکی ایران دوباره احیا شده و از دانشگاه علوم پزشکی تهران تفکیک شده... بنابر این انستیتو دوباره به دانشگاه علوم پزشکی ایران برگشته و امسال توی فرم انتخاب دانشگاه دو کد جداگانه برای دانشگاه علوم پزشکی ایران( انستیتو روانپزشکی تهران) و دانشگاه علوم پزشکی تهران(بیمارستان روزبه) وجود خواهد داشت...
امکانات رفاهی دانشگاه علوم پزشکی تهران چندان جالب نیست! مخصوصا از امسال احتمالا ظرفیت خوابگاه ها کمتر هم خواهد شد...
به طور سنتی دانشگاه علوم پزشکی ایران به عنوان دانشگاهی با امکانات شناخته می شده و اگر توی این فرایند تفکیک خوابگاه هایی که قبلا مال دانشگاه ایران بوده بهش برگردونده بشه، دانشگاه ایران، امکانات رفاهی و خوابگاهی خوبی خواهد داشت(همانطور که قبل از ادغام هم داشته..)... در مورد دانشگاه شهید بهشتی و علوم بهزیستی اطلاع زیادی ندارم ولی دوستای من که امسال قبول شده بودن برای گرفتن خوابگاه دچار مشکلاتی بودن و مخصوصا دانشگاه شهید بهشتی محدودیت های خوابگاهی زیادی داره!

باز هم بابت جواب ندادن به همه ی سوالات ببخشید...

آخرین ویرایش:

mosaffa7

New member
دوستان عزیز سلام...
از اینکه وقت نمی کنم زیاد بیام اینجا و به سوالاتتون پاسخ بدم عذر می خوام... البته قبلا در قسمت هایی از فروم(به ویژه در قسمت کارنامه ها) مطالبی رو برای مطالعه درسا هم من و هم سایر همکلاسی ها و دوستام نوشتیم.... امیدوارم به کارتون بیاد...
( * اگر سوالاتتون رو توی بخش مربوطه بپرسید احتمال اینکه زودتر پاسخ بگیرید بیشتره... مثلا شما سوالات مربوط به آزمون رو باید در قسمت آزمون کارشناسی ارشد بپرسید نه در اینجا که مربوط به مباحث صنفی است!... به غیر از من بسیاری دیگر از دانشجوهای انستیتو، بهزیستی و سایر دانشگاه ها هم اینجا هستن و اگر فرصت کنن بیان به سوالاتتون جواب می دن...).

خبر جدید اینکه دانشگاه علوم پزشکی ایران دوباره احیا شده و از دانشگاه علوم پزشکی تهران تفکیک شده... بنابر این انستیتو دوباره به دانشگاه علوم پزشکی ایران برگشته و امسال توی فرم انتخاب دانشگاه دو کد جداگانه برای دانشگاه علوم پزشکی ایران( انستیتو روانپزشکی تهران) و دانشگاه علوم پزشکی تهران(بیمارستان روزبه) وجود خواهد داشت...
امکانات رفاهی دانشگاه علوم پزشکی تهران چندان جالب نیست! مخصوصا از امسال احتمالا ظرفیت خوابگاه ها کمتر هم خواهد شد...
به طور سنتی دانشگاه علوم پزشکی ایران به عنوان دانشگاهی با امکانات شناخته می شده و اگر توی این فرایند تفکیک خوابگاه هایی که قبلا مال دانشگاه ایران بوده بهش برگردونده بشه، دانشگاه ایران، امکانات رفاهی و خوابگاهی خوبی خواهد داشت(همانطور که قبل از ادغام هم داشته..)... در مورد دانشگاه شهید بهشتی و علوم بهزیستی اطلاع زیادی ندارم ولی دوستای من که امسال قبول شده بودن برای گرفتن خوابگاه دچار مشکلاتی بودن و مخصوصا دانشگاه شهید بهشتی محدودیت های خوابگاهی زیادی داره!

باز هم بابت جواب ندادن به همه ی سوالات ببخشید...

بینهایت سپاسگزارم...

sanam_b

New member
خیلی ممنون که وقت میذارین و جواب میدین، واقعا کمک بزرگیه برای ما. من شنیدم که استادهای علوم بهزیستی از انستیتو بهتر هستن و اینکه یک سری از استادهای خوب از انستیتو رفتن به بهزیستی. میخواستم بدونم کلا این دوتا با هم چه فرق هایی دارن و اساتیدی که هر کدوم دارن چه جوری هستن. قبلا هم گفته بودین که بعضی بچه ها به دلایلی بهزیستی رو انتخاب می کنن. میشه چند نمونه از این دلایل رو بگین؟ یعنی به نظر شما جدا از اسم دانشگاه و تسهیلات رفاهی، بهتره که انتخاب اولمون کدوم باشه؟ممنون میشم اگه راهنمایی کنین.

بالا