کارشناسی ارشد بیوتکنولوژی پزشکی، دانشگاه تهران

biotech25

New member
قول داده بودم که هراز چندگاهی بیام واز وضعیت دانشگاه تهران وگروه بیوتک واستون بنویسم......
.
.
سعی کردم یه مقدار تعلل وتامل کنم تا بتونم چیزی واقعی ودر حد خواسته های معمول بنویسم ،نه ایده آل!!
.
حقیقتش اینه که::::کلا وضعیت علمی دانشگاهها(خصوصا کارای پژوهشی وعملی)،با وضعیت کشور وتحریمها عجین شده و گویی در راستای هم باید کار کنند.
واین مختص تهران نیست ،بلکه تو بقیه ی دانشگاههای وزارت بهداشتم وجود داره...
.
.
.
نمیشه نظر قاطعی داد،بلکه باید فقط وفقط تلاش کرد..وبعد از تلاشها ورسیدن به یک بیس واطلاعات،اون زمان میشه نظر کاملتری داد....پس عجول نباشیم...وفقط وفقط تلاش وتلاش

biotech25

New member
اما گروه بیوتک::::
کارشناسان گروه:خانم ترابی وخانم صائمی...بسیار دوست داشتنی.......در کل گروهمون خیلی دوست داشتنیه:28:
دکتر صمدی:عشقه..خیلی باحال ودوست داشتنیه...مهندسی بافت و سلولهاregenerating کار میکنن
دکترفرج الهی:::مدیر گروهه..بسیارنجیب
دکتر نامور:::از انستیتو پاستو کرج میان..خیلی مهربون ودوست داشتنی
دکترحسینی::بیوانفورماتیک تدریس میدن وتو کار کلونینگ وسرطان سینه هم کار میکنن....بسیارخوش اخلاق
ودکتر نکوییان ودکتر عباسی........
.
.
خوب تا اینجا آشنا شدیم..ادامه برنامه در روزهای آینده:smiliess (8):

biotech25

New member
آزمایشگاه حیوانات آزمایشگاهی با دکتر نامور:
اولین جلسه:کار باMus Musculus مهار وتزریق
بسیار عالی وجذاب......من که لذت بردم

شنبه هم سمینار یکی از همکلاسیام:.درمورد optogenetic....(ایشاله سال آینده سمینار شما رو تو دانشکده شرکت کنم!!!:a2d3:)
.
.
.
یک نکته که باید تاکید کنم،اینه که:از هون ترم اول باید به فکر سمینار وپایان نامه تون باشید
ومدام تو کارهای علمی شرکت کنید واز ترم بالایی ها ودانشجوهای دکترا اطلاعات کسب کنید!!!این به شما خیلی دید میده!!

با ما همراه باشید

biotech25

New member
سلامی دوباره
من چندتا نوصیه دارم:
اول اینکه:هرکسی که کارشناسی ژنتیک خونده،اصلا بیوتک نخونه...واقعا هدر میره
دوم اینکه:(اینو نمیخواستم الان بگم..اما میگم)
گروه بیوتکنولوژی پزشکی دانشگاه تهران واقعا ضعیفه!!!!!:smiliess (9):
وهیچ فرقی هم نمیکنه که کجا باشید،در کل باید بگم تو ایران علمی به معنای واقعی وجود نداره وهمش بزرگ نمایی هستش......همه چیز به خودتون بستگی داره..واقعا باید اطلاعاتتون رو ببرید بالا
اما تنها خوبیه اینجا اینه که:کلی دانشجوی دکترا و استاد وجود داره که میتونید بهشون مراجعه کنید وسوالاتونو بپرسید..وباید واقعا تو یافتن وتحقیق سمج باشین وبرنامه ریزی داشته باشین!!!!!

amirreza

New member
بچه ها جون من لازمه یه سری تجربیات و اطلاعاتی که در مورد بیوتک دارم بهتون بدم
چون من اول متقاضی بیوتک بودم ...رتبمم سال اول شد 200 البته همون سال اخر یونی که فرصت برا خوندن نداشتم

ولی چون دیدم اصن پایه میکروبم خوب نیس نمیتونم زیاد موفق شم

اول از همه بگم biotech25بچه بازی تعطیل:smilies-azardl (12) برگرد بازم نظر خودتو بعنوان یه رتبه تک و بچه یونی تهران بهمون بگو :thanks:تا سرمون زیر برف نباشه
مشکلاتو بشناسیم و با دید باز عمل کنیم تا بلکه بیوتک یا هر رشته دیگه رو نجات بدیم
بچه هایی که به این زودی افسرده میشین مطمئن باشین دانشگاهم کاری از پیش نمیبرین..........بلکه باید مشکلات و قبول کنین بگین ما قبول میشیم میزنیم تو دل مشکلات .....کمو کاستیارو حل میکنیم

amirreza

New member
و در اخر خبر خاصی در ژن نیست .............تا دکتراتو نگیری بعنوان تکنسینی:tsimuzpzwoap1t9y3o7......اونم اگه برات کار پیدا بشه

جدیدا میگن به اونایی که از پزشکی اومدن مجوز ازمایشگاه زدن میدن یعنی بقیه علف هرزن:1dco2x0p1lilzhfpg1t

amirreza

New member
باز یه چیز دیگه:riz303:
بیوتکیا اصن نگران نباشید بیوتک فک کنم 5-6 ساله که دانشجو میگیره و مسئله افزایش ظرفیت و دانشگاه زدن تو همه شهرااا
مطمئنا شماها هیئت علمی خواهید شد
از الان تبریک منو به خاطر هیئت علمی شدنتون پذیرا باشین:riz304:

najma

New member
و در اخر خبر خاصی در ژن نیست .............تا دکتراتو نگیری بعنوان تکنسینی:tsimuzpzwoap1t9y3o7......اونم اگه برات کار پیدا بشه

جدیدا میگن به اونایی که از پزشکی اومدن مجوز ازمایشگاه زدن میدن یعنی بقیه علف هرزن:1dco2x0p1lilzhfpg1t

مرسی از اینکه تجربیات خودت رو با بچه ها سهیم شدی امیررضا جان .
البته راجع به دو نکته باهات موافق نیستم :
1- اینکه ژنتیک زیر شاخه بیوتکه باشه در کل دنیا ! حالا شاید در برخی کشورها اینطور باشه (من که نشنیدم). ولی تا جایی که من میدونم اکثرا مثل ایران هیچکدوم زیر شاخه دیگری نیستن .
و اما در رابطه با بحث مطب و آزمایشگاه (این چیزی که دارم عرض میکنم جدیدترین اطلاعات در کشور عزیزمون هست که اساتیدمون معمولا راجع بهش صحبت میکنن چون خودشون آزمایشگاه و مطب دارن ) .
مجوز آزمایشگاه به phd فردی که ژنتیک پزشکی خونده به هر حال داده میشه . فرقی نمیکنه پزشک باشه یا خیر .
مجوز مطب هم به فارغالتحصیل ارشد و دکترای وزارت بهداشت در رشته ژنتیک داده میشه و هم به پزشکانی که یه دوره چندماهه ! برای مشاوره ژنتیک میگذرونن . البته اگر فارغ التحصیل خود ژنتیک باشید باید همراه یک پزشک کار کنید (به جهت دید بالینی) . و اگر پزشک با تخصص ژنتیک باشید چون دید بالینی دارید میتونید تنها هم کار کنید .
البته اکثرا به خاطر ریسک ها و به صرفه نبودن دنبال مطب نیستند !
و به نظر من ! دوستان عزیزم در صدر تمام ملاک هاتون علاقه رو قرار بدید . چون تجربه ثابت کرده بزرگتریم محرک برای پیشرفت عشقه و لا غیر !!!

mortaza

New member
دوستای عزیزم بزرگترین مشکل بیوتک تو ایران این هست که کسایی که عضو برد این رشته تو وزارت بهداشت هستن هیچ کدوم این کاره نیستن و چون خودشون سواد بیوتک ندارن اومدن همه ی درسای درست و حسابی بیوتک رو حذف کردن و به جاش سر فصلای رشته های خودشون رو گذاشتن واسه این رشته و مشکل دیگه اینه که تو دانشگاهی مثل تبریز مدیر گروهش کسی هست که فقط لاف بیوتک میزنه و از بیوتک هیچی بلد نیستن و جالبه بدونین استادایی که رشته و کارشون بیوتک هست رو به نحوی از انحا حذف کردن و اگه بخوای با استادایی که واقعا بیوتک هستن پایان نامه بردارین باید با هیئت حاکمه درگیر بشی و تو کارت سنگ بندازن که البته من این کار رو نکردم ولی تو دکترا قصد دارم حتما با اساتید بیوتک کار کنم حتی به قیمت درگیری.خیلی از آقایونی که رشته بیوتک رو گرفتن به دستشون به دلیل این که سوادشو ندارن پول ها و بودجه های کلانی هم از وزارت و هم از معاونت علمی ریاست جمهوری می گیرن و 20 درصدشو صرف کار می کنن و بقیه اش رو هاپولی میکنن و میره. از بیچاره بچه های بین الملل میلیون ها شهریه می گیرن ولی فقط 800 هزار تومن صرف پایان نامه شون میشه و بقیه هم به همون جایی میره که بودجه های پژوهشی میرن.

اما بچه ها چیکار کنیم؟! بشینیم یه گوشه و ناامید بشیم؟! آیا همه کشور رو ول کنیم و بریم خارج؟! قطعا این به ضرر خودمون و کشورمون هست پس اولا باید ناامیدی رو بذاریم کنار و بدونیم که راه سخت و طولانی ولی پر برکتی برای رفع عقب موندگی های کشورمون داریم و با خدا عهد کنیم که میخوایم برای مملکت خودمون افراد مفیدی بشیم و خدمت کنیم و تمام تلاشمون رو به کار بگیریم که قطعا خدا تمامیش رو به عنوان جهاد فی سبیل الله ثبت میکنه و بچه ها بدونین کار ما یه نوع جنگه با دشمن خارجی که میخوان ما پیشرفت نکنیم و دشمن داخلی این حضرات مسئولین این رشته هستن که دنبال کار علمی نیستن. پس مهم ترین عامل تو موفقیت خود ما هستیم نه دانشگاه و تلاش و مطالعه و پیگیری ما هست که با ارزش هست و استادا مخصوصا قدیمی ها کار خاصی نمی تونن برامون بکنن ولی حتما ایشالله رفتین ارشد با بچه های دکترا که اکثرا هم خوش فکر و با انرژی هستن لینک بشین و از اونا ایده بگیرین و خودتون هم می تونین با مطالعه کتب مفید خیلی با سواد تر از استادا بشین.یادتون باشه درسته سیستم دانشگاهی ما بر روی مقاله دادن استواره که تا حالا هیچ عایدی هم جز پز دادن با جیب خالی برامون نداشته.کل مواد آزمایشگاهی ما وارداتیه و هر سال میلیون ها دلار ارز صرف اونا میشه بعد این حضرات به تعدا مقاله شون تفاخر می کنن. بچه ها می دونین قیمت کیت های وارداتی 300 درصد بیشتر شده؟ خیلی از واکسن هامون وارداتی ان؟ داروهای ضد سرطان وارداتی ان؟ پس باید فکری به حال این ها بکنیم. باید بتونیم نیازهای کشور خودمون رو تولید کنیم. این رو هم بگم که تحصیل تو بیوتک تو خارج هیچ فایده ای نداره چون اولا اونا هیچ وقت چیزی به شما یاد نمی دن که به درد کشور شما بخوره و فوت کوزه گری رو یاد شما نمی دن ثانیا بیوتک واقعی اونجا تو شرکت های بزرگ سرمایه داری هست نه دانشگاه ها و اونا هم به شما اجزه ورود نمی دن برید هم اجازه برگشت نمی دن ثالثا اگه قرار بود تو خارج چیزی یاد بدن این استادای ما که خارج خوندن یه چیزی تو این 20 سال تولید می کردن که نکردن

arezoomand

New member
باز یه چیز دیگه:riz303:
بیوتکیا اصن نگران نباشید بیوتک فک کنم 5-6 ساله که دانشجو میگیره و مسئله افزایش ظرفیت و دانشگاه زدن تو همه شهرااا
مطمئنا شماها هیئت علمی خواهید شد
از الان تبریک منو به خاطر هیئت علمی شدنتون پذیرا باشین:riz304:
اقای امیررضا جدا اینطوره ؟یعنی واسه دکترا بورسیه میکنن و بعد عضو هیئت علمی میشی؟اگه اطلاعات بیشتری راجع به این موضوع دارین ممنون میشم بگین.البته غیر از شما هرکسی از دوستان اطلاعی داره راجع به بورسیه و موضوع هیئت علمی و...لطفا بیشتر راهنمایی کنه.تاپیکی در این زمینه ندیدم و خیلی علاقه مندم که بیشتر بدونم .

amirreza

New member
بورسیه شو نمیدونم ولی اعضای برد بیوتک معمولا از رشته های دیگه اومدن احتمال جذب اعضای جدید و تاسیس دانشکده ها زیاده

البته اینم بگم هیئت علمی شدن الکی نیست ولی امکانش برای شما بیشتره

mortaza

New member
آره همه ی دانشجو دکتراهای بهداشت بورس هستن یا باید خودشون از یه دانشگاه اعلام نیاز بگیرن یا وزارت خودش میفرستشون یه جایی

biotech25

New member
یعنی دوست دارم هوار بکشم شاید حداقل خالی بشم:mad_majidonline:
ای خدا............چیکار کنیم؟؟؟؟؟؟
دیگه عقلم به جایی راه نمیده!!!

خدا...:sad:

sahhhhar

New member
سلام.یه سوال دارم! ارشد بیو تکنولوژی پزشکی رو تو دفترچه فقط دانشگاه بانک خون زده!!!!
یعنی دانشگاه تهران نداره؟!!!
دانشگاه بانک خون چیه اصلا؟! نتونستم اطلاعاتی ازش در بیارم!!!!

love virology

New member
درود احتمالا امسال تهران دوباره نگیره دانشگاه ایران و انتقال خون میگیره واقعا حیف این رشته نوپا در تهران نباشه

love virology

New member
سلام.یه سوال دارم! ارشد بیو تکنولوژی پزشکی رو تو دفترچه فقط دانشگاه بانک خون زده!!!!
یعنی دانشگاه تهران نداره؟!!!
دانشگاه بانک خون چیه اصلا؟! نتونستم اطلاعاتی ازش در بیارم!!!!

بانک خون نیست انتقال خون هستش

rozkheshtzar

New member
سلام من تازه وارد این انجمن شدم فعالیت شما مربوط به خیلی وقت پیشه کاش الان هم میبودید حرف میزدید راهنمایی میکردید تا من که اخیرا تصمیم گرفتم وارد این رشته بشم از صحبتتاتون استفاده میکردم:smiliess (10):

rozkheshtzar

New member
بانک خون نیست انتقال خون هستش

سلام انگار خودمون دوتا تازه واردای این تاپیکیم ایشاا... که بتونیم با تبادل اطلاعات به موفقیت بیشتر برسیم.کاش میشد افراد باتجربه ی بیشتری مثل قبلانا میبودن و فعالیت میکردن!

love virology

New member
دوست گرامی هر سال سیستمش فرق میکنه وزارت بهداشت یکبار میگیره یکبار نمیگیره امیدوارم تهران بگیره این رشته واقعا حیفه دوستان خیلی مستعد هستند و حقشون تهرانه واقعاااااااااا

بالا