بر پایان نامه ارشد چیکار باید کرد؟یکی کمک کنه چه جوریه

sanazmohandes

New member
سلام بچه ها من استرس پایان نامرو دارم لطفا یکی کمک کنه ببنیم چه طوری باید چیکار کرد ؟ مثلا باید یه چیز طراحی کرد؟ نمیدونم کمک کنه هرکی میدونه :33:

varia

Well-known member
سلام بچه ها من استرس پایان نامرو دارم لطفا یکی کمک کنه ببنیم چه طوری باید چیکار کرد ؟ مثلا باید یه چیز طراحی کرد؟ نمیدونم کمک کنه هرکی میدونه :33:
عزیزم واسه پایان نامه باید اول با یکی از استادهات که بهش علاقه داری یه مشورتی در مورد موضوعی که میخوای روش کار کنی داشته باشی بعدش اون میتونه راهنماییت کنه که این موضوع رو کدوم یک از اساتید دانشکدتون میتونه استادراهنمات باشه. واسه پایان نامه نیازی به نوشتن طرح نیست ولی اگه پایان نامه تو جزئی از یک طرح پژوهشی باشه و یا در حد یک طرح باشه اعتبارش بالا میره(مثلا میتونی یه مقالهisiبدی یا چند مقاله پژوهشی ازش در بیاری).واسه پایان نامه اول خودت فکر کن ببین به کدوم زمینه علاقه داری مثلا تو سم شناسی در زمینه سموم خونی و سرمی(که موضوعی بالینی هست))یا سموم الوده کننده یک ماده غذایی یا محیطی. حالا از بین این زمینه ها یک مورد که واست جذابه مثلا آفلاتوکسین در ضایعات نانی رو انتخاب و یک سوال واسه خودت طرح کن و در حین طرح سوال به ارزیابی مالی که میتونی صرف پایان نامت بکنی هم فکر کن(در این مورد میتونی با استاد راهنمات هم هماهنگ باشی).البته وام هم میدن.اساتید هم اغلب سعی میکنن موضوعی که دم دست دارند رو پیشنهاد بدن. خلاصه این بود اطلاعات من که به ذهنم میرسه.اگه سوال خاصی هم داری من در خدمتم.

sanazmohandes

New member
عزیزم واسه پایان نامه باید اول با یکی از استادهات که بهش علاقه داری یه مشورتی در مورد موضوعی که میخوای روش کار کنی داشته باشی بعدش اون میتونه راهنماییت کنه که این موضوع رو کدوم یک از اساتید دانشکدتون میتونه استادراهنمات باشه. واسه پایان نامه نیازی به نوشتن طرح نیست ولی اگه پایان نامه تو جزئی از یک طرح پژوهشی باشه و یا در حد یک طرح باشه اعتبارش بالا میره(مثلا میتونی یه مقالهisiبدی یا چند مقاله پژوهشی ازش در بیاری).واسه پایان نامه اول خودت فکر کن ببین به کدوم زمینه علاقه داری مثلا تو سم شناسی در زمینه سموم خونی و سرمی(که موضوعی بالینی هست))یا سموم الوده کننده یک ماده غذایی یا محیطی. حالا از بین این زمینه ها یک مورد که واست جذابه مثلا آفلاتوکسین در ضایعات نانی رو انتخاب و یک سوال واسه خودت طرح کن و در حین طرح سوال به ارزیابی مالی که میتونی صرف پایان نامت بکنی هم فکر کن(در این مورد میتونی با استاد راهنمات هم هماهنگ باشی).البته وام هم میدن.اساتید هم اغلب سعی میکنن موضوعی که دم دست دارند رو پیشنهاد بدن. خلاصه این بود اطلاعات من که به ذهنم میرسه.اگه سوال خاصی هم داری من در خدمتم.
خیلی لطف کردین . اگه مثلا من بخوام رو سموم خونی کار کنم چیکارباید بکنم ؟ اگه نخوام هم طرحی بدم.

شفيع

New member

دوست گرامي من رشتم با شما متفاوته اما از اونجاييكه ميدونم پايان نامه ها مث همن.اولين و مهمترين كار شما بايد انتخاب يك موضوع خوب باشه در انتخاب موضوع يادت باشه كه موضوع نو باشه و در ضمن منابع كافي براي استفاده داشتي باشي يه موضوعي باشه تو بوروس باشه بعداز انتخاب موضوع يه استاد مشاور و يه استاد راهنا بگير باهاشاون مشورت كن كه موضوعي كه انتخاب كردي در حوزه مطالعاتي اونا باشه

genetiki

New member
سلام میشه به من کمک کنین؟
من ترم یک ژنتیک هستم.برای درس اصول مولکولی بیماری های ژنتیک باید سمینار ارائه بدم.کسی میتونه یه موضوع بهم پیشنهاد بده؟نمیدونم چی جالب و جدیده؟

khoramdinesaeed

New member
سلام برای نوشتن و اصول پایان نامه به ادرس سایت geneticskhu.persianblog.irمراجعه کن و اگه مشکلی داشتی ای میل بزن تا حد امکان راهنمایتون می کنم
واسه سمینار هم یه موضوع انتخاب کن که علاقه داری و مقالات فارسی و انگلیسی رو خلاصه کن وهمون اصول مقاله رو براش پپیاده کن
موفق باشی

447937420841

New member
سلام میشه به من کمک کنین؟
من ترم یک ژنتیک هستم.برای درس اصول مولکولی بیماری های ژنتیک باید سمینار ارائه بدم.کسی میتونه یه موضوع بهم پیشنهاد بده؟نمیدونم چی جالب و جدیده؟

سلام معمولا چون فقط ی ارائه هست و نهایتا چندتا اسلاید توصیه میکنم موضوع مرتبط رو در دیتابیس های معتبر چک کن و محدوده ی سرچ رو به سال های 2013 و 2014 محدود کن بهترین راه اینه. بنطر من بتونی ی مقاله سال 2013-2014 رو ارائه بدی کافیه.

447937420841

New member

ببینید پایان نامه اصول خاصی داره.شما اول بیایید موضوعات مورد علاقه تون رو دسته بندی کنید.من چون برقی ام اینطور براتون مثال میآرم. من علایقم به ترتیب:
1- سنسورهای بیوالکتریک و کاربردهای آن در علوم پیشرفته همچون بیوربوت ها و بیو تکنولوژی
2- به کار گیری اصول هوش مصنوعی در طراحی آنتی بادی های نانو همچون گروه های B12 و مشابه
3-تلفیق گرایی از شیوه های الگوریتیمی در بهینه سازی براساس متدهای Bee clooney یا Ant clooney یا مثلا PSO
4-طراحی bio-inspired ها

خوب این موضوعات مورد علاقه من
حالا دو راه در پیش دارم: 1-اول با استاد راهنما یا یکی از اساتید که در این زمینه ها کار میکنه صحبت میکنم که آیا این موارد جایی برای ارائه پایان نامه دارند یا نه. اگر دارند یکی رو انتخاب می کنم
1-1- استاد راهنما میگه جایی برای ارائه نداره پس ازشون کمک میخوام تا با تغییراتی در ساختار یا موارد مشابه به من موضوع جدید رو پیشنهاد بدن و یا اینکه موضوعات مربوط رو به صورتی تعمیم بدم
2- قبل از مراجعه به استاد راهنما در هریک از موارد فوق حداقل 10 مقاله جدید و بروز رو مطالعه کنم که بتونم از اون مقالات الهام بگیرم برای تصحیح و یا تصویب یکی از این موضوعات
بعد از بررسی ها و تحقیق های اولیه کار شما اینه که موضوع مد نظرتونو رو پیدا کرده و اقدام به نوشتن پروپوزال نمایید. (شرایط پروپوزال نویسی کاملا متفاوته از این مسئله)
بعد از تصویب پروپوزال هم که دیگه شرو می کنید به نوشتن اصل پایان نامه.
پیشنهاد من اینه قبل از شروع این کارها اگر زبان انگلیسیتون خوبه این فایل رو حتما مطالعه نمایید

بالا