رفع اشکال زبان

biomar

New member
سلام.
دوستان کسی کتاب زبان رضاضاده رو داره؟
دو نکته در مورد این کتاب به نظر من رسید
میخواستم بدونم نظر شما چیه.
یکی اینکه یه چندتا لغت توی بخش لغات تافل اشتباه ترجمه شدن.

و بعد از بخش تافل، بخش سوالهای چهارگزینه ای، پاسخ نامه اش درسته!؟
اگر این کتاب رو دارید برای نمونه لطفا صفحه ی 210، سوال 135 - 136 - 138 - و 139 رو نگاه کنید.
به نظرتون جوابشون توی پاسخنامه درست داده شده؟!

(اگر کتاب رو ندارید بگید تا سوالها رو بنویسم)

mahnam

New member
اون لغتایی که اشتباه ترجمه شده رو هم بنویسید لطفا

biotechnologist

New member
خود استاد گفتن بعضی از کلیدهارو تایپیست اشتباه زده که ایشون خودشون سرکلاس درستش رو میگن.فکر کنم تو چاپ جدید اصلاح شده باشه.البته مطمئن نیستم.اگه اشکالی داشتید میتونید از خودشون هم بپرسید.شاید اصلاحیه ای چیزی داشته باشه.

panteakenzy

New member
سلام.
دوستان کسی کتاب زبان رضاضاده رو داره؟
دو نکته در مورد این کتاب به نظر من رسید
میخواستم بدونم نظر شما چیه.
یکی اینکه یه چندتا لغت توی بخش لغات تافل اشتباه ترجمه شدن.

و بعد از بخش تافل، بخش سوالهای چهارگزینه ای، پاسخ نامه اش درسته!؟
اگر این کتاب رو دارید برای نمونه لطفا صفحه ی 210، سوال 135 - 136 - 138 - و 139 رو نگاه کنید.
به نظرتون جوابشون توی پاسخنامه درست داده شده؟!

(اگر کتاب رو ندارید بگید تا سوالها رو بنویسم)

سلام. بله حق با شماست. جوابه سواله 135 گزینه 1 (condense= summarize)
اما سوال 136 چون جمله نیاز به adj داره گزینه 1و 2 براساس معنی میتونه هردو درست باشه (prcious=valuable) یا (prominent= important-famous) البته گزینه 2 بیشتر به جواب میخوره
جوابه سواله 138 گزینه 2 (vagueness=unclarity) میشه
و جوابه سوال 139گزینه 4 ( enabled=make capable) میشه

biomar

New member
ممنون از شما.
پس من اشتباه نکردم!
دوست عزیزی که خواستن غلط ها رو بگم. بخوام بگم کلا باید یک کتاب دیگه بنویسم! لغات تافل رو از روی فلش کارتش یا از روی خود کتاب بخونید بهتر از رضاضاده هست.
هم آخر کتاب لغات برگزیده، غلط داره، هم توی متون، هم بخش تافل، هم پاسخنامه تا دلتون بخواد غلط دارن!!
فقط میخواستم دوستان یک نگاه بندازن به این چند تا سوال به عنوان نمونه تا مطمئن بشم من اشتباه نمیکنم.
به هر حال مراقب باشید در خوندن این کتاب!!!
ولی من تا صفحه ی 70 لزگی که خوندم فعلا، به هیچ اشتباهی بر نخوردم.

mahnam

New member
اوه در این حد؟؟!!! :1dco2x0p1lilzhfpg1t
من فکر کردم چند مورد فقط!!!
ممنون از راهنماییتون :thanks:

aohm

New member
ميشه عنوان دقيق كتاب رو بگيد(كتاب رضازاده). اگه لينكش رو هم بتونيد بذاريد كه عالي
مرسي

aohm

New member
ميشه عنوان دقيق كتاب رو بگيد(كتاب رضازاده). اگه لينكش رو هم بتونيد بذاريد كه عالي
مرسي

aohm

New member
مرسي

biotechnologist

New member
آخه لزگی که کاری نکرده که بخواد غلط هم داشته باشه.سوالات سالهای گذشته با جواباشه دیگه.:33: کتاب رضازاده هم غلط داره ولی نه دیگه اونقدر که آدم بخواد نخوندش.اغلب اشتباه تایپیه که خیلی هم تابلو هستن اشتباهن.اینطور نیست که متوجه اشتباهش نشید.امیدوارم تو چاپ جدید اصلاح شده باشه تا از ارزش این کتاب کم نشه.البته من هر دو کتاب رو با هم میخونم.بنظرم میتونن مکمل خوبی برای هم باشن.:smilies-azardl (113

aohm

New member
آخه لزگی که کاری نکرده که بخواد غلط هم داشته باشه.سوالات سالهای گذشته با جواباشه دیگه.:33: کتاب رضازاده هم غلط داره ولی نه دیگه اونقدر که آدم بخواد نخوندش.اغلب اشتباه تایپیه که خیلی هم تابلو هستن اشتباهن.اینطور نیست که متوجه اشتباهش نشید.امیدوارم تو چاپ جدید اصلاح شده باشه تا از ارزش این کتاب کم نشه.البته من هر دو کتاب رو با هم میخونم.بنظرم میتونن مکمل خوبی برای هم باشن.:smilies-azardl (113

از لزگي كه صحبتي نبود..:33:

biomar

New member
من هم هر دو کتاب رو میخونم. کتاب رضاضاده رو هم دیگه تقریبا تموم کردم.
ولی غلط هاش فقط چاپی نیست. غلط چاپی با اونی که من گفتم خیلی فرق میکنه!!!
مثلا خیلی جاها معنی لغت رو اشتباه نوشته همونطور که گفتم. یا مترادف ها رو اشتباه نوشته.
یا بعضی جاها یک مترادف نوشته که اصلا کاربرد لغت اصلی رو نداره حتی اگر هم معنیش باشه.
خلاصه وقتی کتاب رو میخونی باید همش حواست به اشتباهات باشه نه به چیزایی که قراره یاد بگیری!
در کل به نظر من تنها خوندن لزگی کفایت میکنه و واقعا برای من که خریدن و خوندن این کتاب لزومی نداشت.
به هر حال هرکسی خودش میدونه! من فقط سوالم رو مطرح کردم و تجربم رو از خوندن این کتاب گفتم.

biotechnologist

New member
ممنون از شما.
پس من اشتباه نکردم!
دوست عزیزی که خواستن غلط ها رو بگم. بخوام بگم کلا باید یک کتاب دیگه بنویسم! لغات تافل رو از روی فلش کارتش یا از روی خود کتاب بخونید بهتر از رضاضاده هست.
هم آخر کتاب لغات برگزیده، غلط داره، هم توی متون، هم بخش تافل، هم پاسخنامه تا دلتون بخواد غلط دارن!!
فقط میخواستم دوستان یک نگاه بندازن به این چند تا سوال به عنوان نمونه تا مطمئن بشم من اشتباه نمیکنم.
به هر حال مراقب باشید در خوندن این کتاب!!!
ولی من تا صفحه ی 70 لزگی که خوندم فعلا، به هیچ اشتباهی بر نخوردم.

اینجا صحبت از لزگی دیگه!

biotechnologist

New member
من الان کتاب در دسترسم نیست.ولی تا جاییکه قبلا خوندم میدونم بعضی از لغات معنای مجازی دارند که بیشتر این معانی در ارشد میان و گاهی بی ربط با واژه اصلی به نظر میرسن.اگه با دیکشنری چک کنید خواهید دید که برای هر واژه چندین معنی ذکر شده که اغلب معنای دوم و سوم در آزمونهای ارشد مد نظر هستند.:smilies: رضازاده هم بیشتر روی این معانی تاکید داره.ای کاش چند نمونه از اشکالات رو میگذاشتید تا من راهنماییتون کنم.شاید واقعا غلط باشن.من امسال زبان رو 70 زدم و براساس همین تجربه ام امسال هم حتما هردو کتاب رو میخونم.شاید گفتنش تو این سایت به نفع من نباشه چون خیلی از بچه های اینجا مطمئنا از رتبه های برتر سال آینده هستند.ولی چون همه دوستای خوب خودم هستید نظر واقعیم رو میگم وگرنه واسه من چه فرقی میکنه کی کدوم کتاب رو بخونه.من که لزگی،رضازاده و لغات ضروری تافل رو میخورم.:thumbsupsmileyanim: تازه یک کتاب جدیدم پیدا کردم که عاشقش شدم ولی اونو دیگه به کسی نمیگم چون سطحش یه ذره بالاست و منم میخوام ان شاا... واسه 80-90 سرمایه گذاری کنم.:smilies:

Persian-Masoud

New member
از زبان انگلیسی راحت تر هم داریم؟ :tonguesmiley:
حالا توی کنکور میام منفی میزنم! شانس نداریم به قرعان!

biotech25

New member
واقعا واز صمیم قلبم واستون آرزوی موفقیت دارم!!!!!!
پارسال این موقع ..منم داشتم مثل شما میخوندم!!!!!
.
.
.ولی آرزو دارم که این کنکورای مسخره برداشته شن و اینقد با روان جوونای مردم بازی نکنن!!!!!!
امییییییییییییییییییییییییییییییییییییییییییییییییییین!!!!!

بالا