طرح دوره کارشناسی علوم آزمایشگاهی

hosein128

New member
سلام یه سوال داشتم لطفاٌ راهنمایی کنید.
آیا طرح دوره کارشناسی علوم آزمایشگاهی و خدمت سربازی برای کسانی که پایان خدمت ندارند یکی خواهد بود ؟
آیا امکان شرکت در کنکور کارشناسی ارشد برای کسانی که دوره طرح را نگذرانده اند وجود دارد ؟

jo-boy

New member
آیا طرح دوره کارشناسی علوم آزمایشگاهی و خدمت سربازی برای کسانی که پایان خدمت ندارند یکی خواهد بود ؟
آیا امکان شرکت در کنکور کارشناسی ارشد برای کسانی که دوره طرح را نگذرانده اند وجود دارد ؟

سلام
دوست عزیز برای سوال اول میتونی هم بری سربازی و یا به صورت امریه بگذرونی.
سوال دوم : فقط 1 بار قبل از طرح فرصت شرکت داری.
موفق باشید

reza.m

New member
سلام
متاسفانه من از سربازي كه برگشتم گفتن معاف از طرحي چون رفتي سربازي گفتم خوب مدرك بديد گفتن بايد بري تهران وزارت بهداشت نامه بياري كه معاف از طرحي!گفتم خوب بفرستيد طرح گفت نه نميشه!بايد بري!گفتن تا نامه نياري ادامه تحصيلم نميتوني بدي!
والا ما كه بيخيال شديم!
بخام از شهرستان برم تهران به خاطر يه نامه بعد علوم پزشكي گرگان اتقد بي عرضس كه يه مكاتبه نميتونه بكنه؟
فكر كنم امسال يه رشته ديگه بخونم موفق تر باشم!

Dexter2009

New member
سلام
متاسفانه من از سربازي كه برگشتم گفتن معاف از طرحي چون رفتي سربازي گفتم خوب مدرك بديد گفتن بايد بري تهران وزارت بهداشت نامه بياري كه معاف از طرحي!گفتم خوب بفرستيد طرح گفت نه نميشه!بايد بري!گفتن تا نامه نياري ادامه تحصيلم نميتوني بدي!
والا ما كه بيخيال شديم!
بخام از شهرستان برم تهران به خاطر يه نامه بعد علوم پزشكي گرگان اتقد بي عرضس كه يه مكاتبه نميتونه بكنه؟
فكر كنم امسال يه رشته ديگه بخونم موفق تر باشم!

واااااااااااااااای....این چه تصمیمیه؟؟؟!!
یعنی یه بار رفتن تا تهران این قدر سخته که حاضرید بخاطرش مدرک کارشناسیتون رو فنا کنید و از اول بخونید؟
دوستانه می گم...تجدید نظر کنید

s.ezzati

New member

سلام
دوست عزیز برای سوال اول میتونی هم بری سربازی و یا به صورت امریه بگذرونی.
سوال دوم : فقط 1 بار قبل از طرح فرصت شرکت داری.
موفق باشید

خب حالا با اجازه چنتا سوال اضافه
1. اگر کسی بعد از ارشد بخواد طرح بره، مدت طرح چقدر میشه؟ (3سال؟)
2.امریه وزارت بهداشت کجاست؟ یعنی کدوم سازمانها و بیمارستانها امریه میگیرن؟
2.1 امریه برای کسی کسر خدمت داره هم قابل انجامه؟

s.ezzati

New member
خب حالا با اجازه چنتا سوال اضافه
1. اگر کسی بعد از ارشد بخواد طرح بره، مدت طرح چقدر میشه؟ (3سال؟)
2.امریه وزارت بهداشت کجاست؟ یعنی کدوم سازمانها و بیمارستانها امریه میگیرن؟
2.1 امریه برای کسی کسر خدمت داره هم قابل انجامه؟

خب من 2تا از سوالامو خودم جواب بدم :)

1. قانون خدمت پزشكان وپيراپزشكان

ماده 1ـ كليه افراد ايراني با تحصيلات فوق ديپلم وبالاتر كه پس از تاريخ 1/4/1367 از مراكز آموزش عالي گروه پزشكي در داخل يا خارج از كشور فارغ التحصيل شده يا مي شوند و خدمت آنان از سوي وزارت بهداشت ، درمان و آموزش پزشكي مورد نياز اعلام ميگردد، مكلفند حداكثر مدت 24 ماه اول پس از فراغت از تحصيل خود را در داخل كشور ودر مناطق مورد نياز وزارت بهداشت ، درمان وآموزش پزشكي وتشكيلات تابعه آن خدمت نمايند
تبصره1ـ مدت خدمت در مقطع كارداني يكسال مي باشد0
تامین و توزیع نیروی انسانی - قانون خدمت پزشكان وپيراپزشكان
و همچنین ما میدونم طرح فقط یکبار در طول تحصیل هست بنابراین ربطی نداره که شما بعد از ارشد یا دکترا برید طرح اجباری! حداکثر مدت 24 ماه برابر 2 سال

ج2.1 بخشنامه هاي مشمولين قانون خدمت پزشكان و پيراپزشكان: 12- معافيت از طرح پس از انجام خدمت سربازي
ضمناً ساير مشمولين كه به عناوين مختلف با كسر خدمت از خدمت نظام وظيفه ترخيص و يا معاف مي شوند مكلفند مابه التفاوت خدمات قانوني خود را تا سقف 24 ماه مطابق مواد1 و3 قانون خدمت پزشكان و پيراپزشكان در مناطق مورد نياز واحدهاي تابعه وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشكي طي نمايند.20/5ص
http://tarh.behdasht.gov.ir/uploads/164_332_bakhshname.doc
اینم که واضحه :|

آخرین ویرایش:

rainbow

New member
بچه ها میشه بعد ازاینکه فارق التحصیل شدیم،کنکور ارشد ندیمو 1 سال واسه خوندن وقت بزاریم؟یا اینکه حتما باید سال اول شرکت کنیم؟:sad:
یعنی اگه سال اول شرکت نکنیم بازم باید بریم طرح؟؟؟!

artmasoud

New member
با سلام
یه سوال داشتم خواهش میکنم جواب بدبد
من کاردانی علوم آزمایشگاهی و کارشناسی ناپیوسته حشره شناسی پزشکی هستم خواستم بدونم منم شامل اون قانون که تا طرحو نگذرونی نمیتونی بیش از یه بار ارشد بدی میشم؟چون طرح کاردانیم اجباریه اما طرح لیسانسم نه
تراخدا جواب بدین

ninol

New member
سلام بچه ها من یه سری اطلاعات راجع به طرح نیروی انسانی داشتم که گفتم در اختیار شما هم قرار بدم.منم مثل خیلی از شماها کارشناسی علوم ازمایشگاهی دارم.
تمامی کسانی که این رشته و زیر شاخه های پیراپزشکی هستن باید طرح بگذرونن.فرق نمی کنه کاردانی باشه یا کارشناسی.تنها تفاوت در مدت زمان گذراندن طرحه.که مقطع کاردانی یکسال و کارشناسی 2 سال باید طرح بگذرونن.
برای دادن ادامه تحصیل تنها تا قبل از گذشتن یکسال از فارغ التحصیلی وقت دارید که ازمون برای مقطع بالاتر بدید.که در این صورت بعد از گرفتن کارشناسی ارشد باید 3 سال طرح بگذرونید.
اگر در حین گذروندن طرح کارشناسی ارشد قبول بشید می تونید توقف طرح بزنید و بعد از اتمام تحصیلتون ادامه طرحتونو برید.
ادرس وزارت بهداشت هم تهران-شهرک غرب -خیابان سیمای ایران.
امیدوارم تونسته باشم بهتون کمک کنم.

avenger.1992

New member
سلام بچه ها من یه سری اطلاعات راجع به طرح نیروی انسانی داشتم که گفتم در اختیار شما هم قرار بدم.منم مثل خیلی از شماها کارشناسی علوم ازمایشگاهی دارم.
تمامی کسانی که این رشته و زیر شاخه های پیراپزشکی هستن باید طرح بگذرونن.فرق نمی کنه کاردانی باشه یا کارشناسی.تنها تفاوت در مدت زمان گذراندن طرحه.که مقطع کاردانی یکسال و کارشناسی 2 سال باید طرح بگذرونن.
برای دادن ادامه تحصیل تنها تا قبل از گذشتن یکسال از فارغ التحصیلی وقت دارید که ازمون برای مقطع بالاتر بدید.که در این صورت بعد از گرفتن کارشناسی ارشد باید 3 سال طرح بگذرونید.
اگر در حین گذروندن طرح کارشناسی ارشد قبول بشید می تونید توقف طرح بزنید و بعد از اتمام تحصیلتون ادامه طرحتونو برید.
ادرس وزارت بهداشت هم تهران-شهرک غرب -خیابان سیمای ایران.
امیدوارم تونسته باشم بهتون کمک کنم.
همکار گرامی ممنون از اطلاعاتتون
برا کاردانی 1 سال
برای کارشناسی 2سال
اما ارشد اصلا طرح نداره
اگه بعد ارشد بری طرح همون 2 ساله

ninol

New member
سلام.دوست عزیز.فکر می کنم منظورمو درست متوجه نشدید.منظورم از ارشد زمانی هست که در دوره کاردانی یا کارشناسی طرح رو بدلیل ادامه تحصیل نگذرونده باشید و بعد از اتمام مقطع کارشناسی ارشد باید به مدت 3 سال طرح بگذرونید.وگرنه بله مقطع ارشد به تنهایی طرح نداره.مدتشم من از وزارت بهداشت برسیدم که خدمتتون می گم.

foorugh68

New member
سلام.دوست عزیز.فکر می کنم منظورمو درست متوجه نشدید.منظورم از ارشد زمانی هست که در دوره کاردانی یا کارشناسی طرح رو بدلیل ادامه تحصیل نگذرونده باشید و بعد از اتمام مقطع کارشناسی ارشد باید به مدت 3 سال طرح بگذرونید.وگرنه بله مقطع ارشد به تنهایی طرح نداره.مدتشم من از وزارت بهداشت برسیدم که خدمتتون می گم.

سلام دوست عزیز
ولی من از وزارت پرسیدم گفته بودن که همون 2 ساله !

Haydi

New member
دوستان به نظرتون گذروندن طرح در خانه های بهداشت خوبه؟؟
کار یاد میگیریم؟؟
یا بهتره منتظر موند تا اسممون برای یه بیمارستان در بیاد؟؟

avenger.1992

New member
دوستان به نظرتون گذروندن طرح در خانه های بهداشت خوبه؟؟
کار یاد میگیریم؟؟
یا بهتره منتظر موند تا اسممون برای یه بیمارستان در بیاد؟؟
برا راحتی اگه می خوای خانه ی بهداشت
بیمارستان واقعا یه ریزه کاریایی یاد میگیری که برات جالبه...

dr.leader

New member
طرح نیروی انسانی واقعا برای بعضی ها مثه تعطیلات آخر هفته می مونه !!! والبته اکثر بچه ها تو طرح سختی های زیادی میکشن . اما واقعا تجربه های نابی دا ه که در نوع خودش بی نظیره . ببینید این تجربه شخصی منه . اگه کسی بخواد درس بخونه میگن مرکز بهداشت خوبه واسش چون خب هر روز مثه کارمند میره و عصر برمیگرده . شبکار و عصرکاری نداره و ...
اما بیمارستان واسه کار یاد گرفتنه و ...
من تا حدودی با این حرف موافق نیستم . .

چون : 1 . هرکسی که طرحش بیمارستان رفته باشه میدونه که flexibility برنامه طرح بیمارستان بهتره . تو میتونی اگه عادت داری 10 تا شب بگیری اکثر صباتو off کنی و ...
ولی توی مرکز بهداشت و اینا نمیتونی حتی یه روز نباشی ...باید مرخصی بگیری ...
2. جو بیمارستان به خاطر شیفت هاش طوریه که بعضی ها طالب شیفتا هستند و با تو هماهنگ میشن و تو میتونی شیفتاتو باهاشون عوض کنی...
3. تو بیمارستان کار بیشتری قطعا یاد میگیری و در کل تجربه های بیشتری بدست میاری ...

آخرین ویرایش:

love virology

New member
بچه هاااااااااااا در ثبت نام گفته فرم برای طرح بفرستید چه فرمی باید بفرسته ترم اخر هستش / برای دوستم میخام علوم ازمایشگاهی

Haydi

New member
بچه هاااااااااااا در ثبت نام گفته فرم برای طرح بفرستید چه فرمی باید بفرسته ترم اخر هستش / برای دوستم میخام علوم ازمایشگاهی

هیچی لازم نیست بفرستی
جاشو خالی بذار..
منم موقع ثبت نامم با اینکه فارغ التحصیل بودم ولی چون طرح نمی رفتم
توی فرم ثبت نام جاشو خالی گذاشتم.. هیچ مشکلیم پیش نیومد

بالا