انتظارات شما از انجمن ژنتیک سایت علوم پزشکی

najma

New member
سلام دوستان گرامی . لطفا اگر پیشنهاد یا ایده یا انتقاد نسبت به انجمن ژنتیک ، موضوعات و مطالب و عملکرد مدیران دارید اینجا مطرح کنید .
به نظر شما نقاط ضعف انجمن ژنتیک چی هست ؟
نقاط قوت چی هست ؟
آیا عملکرد مدیران خوب بوده یا خیر و چرا ؟
آیا وقتی به انجمن میاین چیزی باعث آرامش خاطرتون میشه یا برعکس ممکنه چیزی حالتون رو بد کنه ؟
منتظر نظرات شما هستیم !!

amirreza

New member
من دوست دارم یعنی انتظارمم این هست یه انجمن فعال داشته باشیم.

البته نمیدونم تقصیر کی هست؟؟بچه ها؟؟؟؟؟؟؟؟؟یا مدیران؟؟؟؟؟

امیدوارم روزی برسه که با کمک بچه های این انجمن کمو کاستیای رشتمونو برطرف کنیم و ارزش رشته ژنتیک و به دنیا بفهمونیم

تازه با کمک هم کارای تحقیقاتیو پیش ببریم

mahnam

New member
سلام نجما جون :rose:
نقطه ی ضعف که نمیشه گفت اما این چیزی که امیر رضا میگه ( کار های تحقیقاتی) خیلی خوبه اما باید تعداد بچه های ارشد بیشتر شه تا بتونیم رو این قضیه مانور بدیم
ایشالا سال بعد که هممون قبول شدیم تو اون موردم خوب کار می کنیم
الان که ما دغدغه مون قبولیه ارشده
نقطه ی قوت زیاده مثلا تقریبا هر سوالی داشته باشیم شما جواب میدین زود به زود میاین واقعا شما فاطمه جان و الهه جان خیلی بهمون کمک می کنین
من که هر دفعه حرفاتو می خونم خیلی قوت قلب می گیرم
و از همه مهم تر این که نکات مهمه امری رو دارین میگین و ....
میگم اگه تاپیک رفع اشکالم داشته باشیم خوبه البته اگه بچه ها اشکالی داشته باشن :5:
خوندنه بچه ها ترغیبم می کنه :smilies-azardl (181
مخصوصا اونایی که زیاد می خونن
این نظر منه

najma

New member
من دوست دارم یعنی انتظارمم این هست یه انجمن فعال داشته باشیم.

البته نمیدونم تقصیر کی هست؟؟بچه ها؟؟؟؟؟؟؟؟؟یا مدیران؟؟؟؟؟

امیدوارم روزی برسه که با کمک بچه های این انجمن کمو کاستیای رشتمونو برطرف کنیم و ارزش رشته ژنتیک و به دنیا بفهمونیم

تازه با کمک هم کارای تحقیقاتیو پیش ببریم

منم فکر میکنم تاپیک به اندازه کافی شلوغ نیست (با توجه به تعداد زیاد علاقه مندان ژنتیک ) و یا دوستانمون علاقه ای به اینترنت ندارن !!!؟؟؟
دوست داشتم اینجا از حضور چند دانشجوی دکتری و حتی حضور اساتید بهره ببریم . البته این مساله وجود داره که قطعا کسی که داره توی مقاطع بالای رشته تحصیل میکنه سرش خیلی شلوغه ولی خب میتونن یه وقتی رو در هفته اختصاص بدن و بیان اینجا . ولی متاسفانه حتی بچه های کنکوری تا قبول میشن دیگه نمیان انجمن !
تا به قول شما به وسیله همین انجمن بتونیم کلی تحول توی ژنتیک بوجود بیاریم و ارزش ژنتیک رو به قول امیر رضا به دنیا و به خصوص ایرانیان (که خیلی هاشون اصلا این رشته رو نمیشناسن بفهمونیم ) .
البته فکر میکنم جذابیت یکی از فاکتور های مهم برای جذب مخاطبه . ولی چجوری میشه این جذابیت رو بالا برد ....

najma

New member
سلام نجما جون :rose:
نقطه ی ضعف که نمیشه گفت اما این چیزی که امیر رضا میگه ( کار های تحقیقاتی) خیلی خوبه اما باید تعداد بچه های ارشد بیشتر شه تا بتونیم رو این قضیه مانور بدیم
ایشالا سال بعد که هممون قبول شدیم تو اون موردم خوب کار می کنیم
الان که ما دغدغه مون قبولیه ارشده
نقطه ی قوت زیاده مثلا تقریبا هر سوالی داشته باشیم شما جواب میدین زود به زود میاین واقعا شما فاطمه جان و الهه جان خیلی بهمون کمک می کنین
من که هر دفعه حرفاتو می خونم خیلی قوت قلب می گیرم
و از همه مهم تر این که نکات مهمه امری رو دارین میگین و ....
میگم اگه تاپیک رفع اشکالم داشته باشیم خوبه البته اگه بچه ها اشکالی داشته باشن :5:
خوندنه بچه ها ترغیبم می کنه :smilies-azardl (181
مخصوصا اونایی که زیاد می خونن
این نظر منه

مرسی مهنام جان نظر لطف شماست .
امیدوارم توی تاپیک رفع اشکالی که میزاریم ، دوستان بیان و سوالات خودشون رو مطرح کنن . و بچه های دیگه هم ذهنشون درگیر بشه و برن دنبال جوابش . امیدوارم دوستان همکاری کنن .

negar62

New member
سلام . نجما جان تاپیک خوبی رو شروع کردی و امیدوارم بچه های بیشتری بیان و بتونن با هم فکری انجمن قوی رو تشکیل بدن . فکر می کنم اگر هر کدوم از ما برنامه ای برای ارتقاء اطلاعاتمون داشته باشیم و با هم تبادل کنیم میشه گفت که تونستیم به هدفمون نزدیکتر بشیم . حتی توی موضوعات علمی مثل ژورنال کلابی که هر هفته توی دانشکده داریم . ( البته به عنوان مثال می گم راههای برای آشنایی دوستان با مجلات و Open access ها در زمینه ژنتیک و .... ) و حتی میشه برای برنامه ریزی واسه دکترای 93 تبادل نظر کرد که این خیلی به همه انگیزه می ده . فکر می کنم تعداد بچه های ارشد ژنتیک که خوابگاهی هستن ( مثل من ) کم نیست . تنها مشکلی که ما اینجا داریم اینه که گاهی سرعت نت خیلی پایین هست و شاید هر روز نشه سر زد . نمی دونم چند درصد از دوستان این مشکل رو دارن . به هر حال امیدوارم موفق باشین :smiliess (6):

drmajid45

New member
کلا کدوم رشته توعلوم پایه از بقیه بالینی تره و پژوهشی تری

najma

New member
سلام . نجما جان تاپیک خوبی رو شروع کردی و امیدوارم بچه های بیشتری بیان و بتونن با هم فکری انجمن قوی رو تشکیل بدن . فکر می کنم اگر هر کدوم از ما برنامه ای برای ارتقاء اطلاعاتمون داشته باشیم و با هم تبادل کنیم میشه گفت که تونستیم به هدفمون نزدیکتر بشیم . حتی توی موضوعات علمی مثل ژورنال کلابی که هر هفته توی دانشکده داریم . ( البته به عنوان مثال می گم راههای برای آشنایی دوستان با مجلات و Open access ها در زمینه ژنتیک و .... ) و حتی میشه برای برنامه ریزی واسه دکترای 93 تبادل نظر کرد که این خیلی به همه انگیزه می ده . فکر می کنم تعداد بچه های ارشد ژنتیک که خوابگاهی هستن ( مثل من ) کم نیست . تنها مشکلی که ما اینجا داریم اینه که گاهی سرعت نت خیلی پایین هست و شاید هر روز نشه سر زد . نمی دونم چند درصد از دوستان این مشکل رو دارن . به هر حال امیدوارم موفق باشین :smiliess (6):

سلام گلم . برنامه خاصی به دهنت میرسه بگو عزیزم . مام استقبال میکنیم .

Marc0p0lo

New member
درود به زنتیسین های عزیز
به نظر بنده برای جذب افراد در انجمن ژنتیک (البته افراد غیر متخصص) باید مسابقاتی برگزار بشه که جنبه عمومی داشته باشه یعنی هر کسی با هر رشته ای بتونه در این مسابقات شرکت کنه.

میتونید مسابقاتی رو مدیران انجمن ترتیب بدن تحت عنوان دستکاری ژنتیکی روند مسابقه به این صورت خواهد بود که مسئول برگزاری مسابقه حیوان یا جانوری رو معرفی می کنه و به شرکت کنندگان یه توضیح مختصر در رابطه با حیوان موردنظر میده و در ادامه از شرکت کننده ها می خواد که با تغییرات ژنتیکی این حیوان رو عوض کنن .این تغییرات میتونه در ظاهر در رافتار و یا در شیوه زندگیش باشه .
البته تغییرات باید منطقی باشه هر کسی میتونی با کمی سرچ توی اینترنت اطلاعاتی بدست بیاره و توی مسابقه شسرکت کنه
در آخر هم نظرات دوستان رو به نظرسنجی میزارین و هر کسی که رای بیشتری اورد به عنوان برنده معرفی میشه

موفق باشیم

• Like
واکنش‌ها[ی پسندها]: حسان

mp1818

New member
رشته ژنتیک

درود به زنتیسین های عزیز
به نظر بنده برای جذب افراد در انجمن ژنتیک (البته افراد غیر متخصص) باید مسابقاتی برگزار بشه که جنبه عمومی داشته باشه یعنی هر کسی با هر رشته ای بتونه در این مسابقات شرکت کنه.

میتونید مسابقاتی رو مدیران انجمن ترتیب بدن تحت عنوان دستکاری ژنتیکی روند مسابقه به این صورت خواهد بود که مسئول برگزاری مسابقه حیوان یا جانوری رو معرفی می کنه و به شرکت کنندگان یه توضیح مختصر در رابطه با حیوان موردنظر میده و در ادامه از شرکت کننده ها می خواد که با تغییرات ژنتیکی این حیوان رو عوض کنن .این تغییرات میتونه در ظاهر در رافتار و یا در شیوه زندگیش باشه .
البته تغییرات باید منطقی باشه هر کسی میتونی با کمی سرچ توی اینترنت اطلاعاتی بدست بیاره و توی مسابقه شسرکت کنه
در آخر هم نظرات دوستان رو به نظرسنجی میزارین و هر کسی که رای بیشتری اورد به عنوان برنده معرفی میشه

موفق باشیم

با سلام دوستان من چند روز پیش خبری مبنی بر لغو حق المشاوره برای phd هایی که از ارشد ژنتیک رفتن و دادن این امتیاز به Mdphd ها شنیدم، آِا این خبر صحت داره؟ چون من انگیزه ام را برای ادامه تحصیل ارشد از دست دادم.
ممنون میشم راهنمایی بفرمایید.

بالا