راهنماییم کنید(مسمومیت دارویی)

merinos

New member
سلام دوستای عزیزم...من قراره یه مقاله ای ارائه بدم که خیلی برام مهمه اگه امکان داره و اطلاعاتی در زمینه مسمومیت های دارویی دارید لطفا منو راهنمایی کنید
خیلی نیاز دارم به مطالب گسترده ای در این زمینه...وهم چنین تدابیر پرستاری که در این زمینه انجام میدن چه چیزهایی میتونه باشه؟

shima.p

New member
سلام عزیزم
خوب تو ژنریک رو نگاه کن
اون توو نوشته دیگه

linum

New member
سلام. مسمومیت های دارویی را باتوجه به نوع دارو و دسته دارو طبقه بندی میکنن و برای هر دسته آنتی دوت خاصی وجود دارد. یک سری اقدامات هم هست که برای همه دسته ها یکسان است. مثلا اگر به صورت خوراکی مسمومیت ایجاد بشه تخلیه معده، مسهل، شارکول، شستشوی کامل روده و .... اقدامات اولیه است.
کتاب های زیادی در این باره وجود داره. از گوگل هم میتونید استفاده کنید. اگر از کلید واژه های سم شناسی بالینی یا تشخیص و درمان مسمومیتها استفاده کنید مطالب خوبی بدست میارید. من یه سری مطالب دارم اگه نیاز داشتید آدرس ایمیلتون رو بدید براتون بفرستم

varia

Well-known member
سلام دوستای عزیزم...من قراره یه مقاله ای ارائه بدم که خیلی برام مهمه اگه امکان داره و اطلاعاتی در زمینه مسمومیت های دارویی دارید لطفا منو راهنمایی کنید
خیلی نیاز دارم به مطالب گسترده ای در این زمینه...وهم چنین تدابیر پرستاری که در این زمینه انجام میدن چه چیزهایی میتونه باشه؟
ژنریک رو نگاه کن.یه سر هم به سایت وزارت بهداشت قسمت کتابخانه ومقالات بزن. تا جایی که یادم مییاد اونجا یه کتابجه ای مفصل مسمومیت ها رو توضیح داده بود!

بالا