ارشد وزارت علوم (بيوتكنولوژي)

aohm

New member
بچه ها كسي هست كه قصد داشته باشه علاوه بر بهداشت در آزمون وزارت علوم هم شركت كنه؟
لطفا راهنمايي كنيد منابعش با بهداشت يكيه يا نه؟ و چطوري برنامه ريزي كنيم كه براي هر دو آزمون با آمادگي كامل بريم سر جلسه؟*

eco.bio

New member
رشته بیوتکنولوژی میکروبی که کنکورش تو وزارت علوم هست. منابعش با بیوتکنولوژی پزشکی وزارت بهداشت فرق میکنه. کلا 7 تا درس داره:
زبان عمومی و تخصصی- مجموعه زیست شناسی( که شامل مجموعه گیاهی. جانوری. میکروبی. سلولی و مولکولی. ژنتیک. بیوشیمی. بیوفیزیک. اکولوژی و تکامل هس)- ژنتیک- بیوشیمی- میکروبیولوژی- مجموعه ویروس شناسی و قارچ شناسی و ایمنی شناسی_ بیوفیزیک
که ضرایب اینها هم به ترتیب: 2-3- 3- 2- 3- 2-1 هست.:whistle:

eco.bio

New member
همانطور که میبینی منابع فرق میکنه برای وزارت بهداشت سلولی مولکولی میخواد در حالیکه برای این نمیخواد....:33:

aohm

New member
رشته بیوتکنولوژی میکروبی که کنکورش تو وزارت علوم هست. منابعش با بیوتکنولوژی پزشکی وزارت بهداشت فرق میکنه. کلا 7 تا درس داره:
زبان عمومی و تخصصی- مجموعه زیست شناسی( که شامل مجموعه گیاهی. جانوری. میکروبی. سلولی و مولکولی. ژنتیک. بیوشیمی. بیوفیزیک. اکولوژی و تکامل هس)- ژنتیک- بیوشیمی- میکروبیولوژی- مجموعه ویروس شناسی و قارچ شناسی و ایمنی شناسی_ بیوفیزیک

ممنونم ازت اكو جان.
پس يعني علوم بيوتك پزشكي اصلا نداره؟ اگه اينطوره من احتمالا بيخيال علوم ميشم.تو قصد شركت داري؟

eco.bio

New member
ممنونم ازت اكو جان.
پس يعني علوم بيوتك پزشكي اصلا نداره؟ اگه اينطوره من احتمالا بيخيال علوم ميشم.تو قصد شركت داري؟

نه جونم بیوتک پزشکی فقط برای وزارت بهداشت هست. ضمنا دوست من، قصد داشتن و خواستن و دوست داشتن کلی باهمدیگه فرق دارن:smilies:
قصد داشته باشی و نتونی بخونی و اماده بشی ارزش نداره که:smiliess (4):
مسلما کسایی که برای بیوتک میکروبی میخوان اماده بشن از تابستون دارن میخونن:thumbsupsmileyanim:

helena

New member
کسی طرزکار با جعبه لایتنر را میدونه که به من کمک کنه؟

aohm

New member
کسی طرزکار با جعبه لایتنر را میدونه که به من کمک کنه؟

عزيزم تو عنوان تاپيك چيزي درمورد لايتنر نوشته بود؟؟؟!!!:65d6a5d6s:
Taraa تو پيغام بازديدكنندگان صفحه كاربري من توضيحاتي درموردش داده،دوست داشتي يه نگا بنداز

آخرین ویرایش:

aohm

New member
نه جونم بیوتک پزشکی فقط برای وزارت بهداشت هست. ضمنا دوست من، قصد داشتن و خواستن و دوست داشتن کلی باهمدیگه فرق دارن:smilies:
قصد داشته باشی و نتونی بخونی و اماده بشی ارزش نداره که:smiliess (4):
مسلما کسایی که برای بیوتک میکروبی میخوان اماده بشن از تابستون دارن میخونن:thumbsupsmileyanim:

نه فكر نكنم الانم دير شده باشه،البته خب بستگي به خوندنتم داره.
درمورد بيوتك ميكروبي و اينكه چطور رشته ايه و زمينه هاي كاريش چي ميشه اطلاعات داري؟

eco.bio

New member
درمورد بيوتك ميكروبي و اينكه چطور رشته ايه و زمينه هاي كاريش چي ميشه اطلاعات داري؟

نه شرمنده اطلاعات زیادی ندارم. هرچی هس رو متابولیت های میکروبی و ... اینا کار میکنن. زیاد از میکروب خوشم نمیاد:rolleyessmileyanim:
ولی ظرفیت پذیرش بیشتری نسبت به بیوتک پزشکی داره.

Mohammad gh

New member

به طور کلی ساخت فراورده های تجاری و صنعتی و زیستی و پزشکی با کمک میکروارگانیسم ها هست
در صنایع پزشکی و غیره کاربرد داره و اگر بتونی رتبه ی مناسبی درش کسب کنی و دانشگاه خوبی بری میتونی عضو هیت علمی بشی یا جذب مراکز تحقیقاتی و بعضا صنعتی بشی
بیوتک پزشکی حتی در صنایع نفتی هم مفیده.
اما اکثر فارغ التحصیلان این رشته به خارج کشور مهاجرت میکنن چون اونجا اینده ی بسیار بهتر و مشغال تضمین شده ای برای بیوتک میکروبی وجود داره

biotech25

New member
قصد داشته باشی و نتونی بخونی و اماده بشی ارزش نداره که:smiliess (4):لی راحت

من با شما موافق نیستم
قبول شدن تو علوم خیلی راحتر از بهداشته!!!
من از وسطای آبان خوندم ..رتبمم شد بین 190 تا 300
حالا شما از همین الانم شروع کنید،مطمئنا قبول میشید
ولی شیوه میخاد
اگه رهنمایی خواشتید بهم ایمیل بزنید
ایمیلمو تو پروفایلم نوشتم
موفق باشید

eco.bio

New member
من با شما موافق نیستم
قبول شدن تو علوم خیلی راحتر از بهداشته!!!
من از وسطای آبان خوندم ..رتبمم شد بین 190 تا 300
حالا شما از همین الانم شروع کنید،مطمئنا قبول میشید
ولی شیوه میخاد
اگه رهنمایی خواشتید بهم ایمیل بزنید
ایمیلمو تو پروفایلم نوشتم
موفق باشید

مرسی دوست عزیز
نه من مایل نیستم به بیوتک میکروبی:bunnyearsmiley:
از اینکه اعلام امادگی برای کمک کردن کردید خیلی خیلی ممنونم:bunnyearsmiley:

mortaza

New member
بچه ها انرژي تون رو بذارين برا وزارت بهداشت علوم دورنماي روشني نداره

zanbagh

New member
man ye chizi faghat begham bazar kar biotech mikrobi bishtar az pezeshki chon bishtar marbot be sanat mishe.ama be ghol morteza to iran ja nyoftade.va albate celloi va molokoliam mikhad

zanbagh

New member
سلولی زیربنای همه رشته هاست؛امابیوتک ی رشته جدیدتریه جای رشد داره؛امادر درجه ی اول علاقه مهمترین شرطه

Taraa

Well-known member
سلولی زیربنای همه رشته هاست؛امابیوتک ی رشته جدیدتریه جای رشد داره؛امادر درجه ی اول علاقه مهمترین شرطه

زنبق جان ، الان که کلاسات شروع شده نظرت چیه؟ منظورم هم در مورد دانشگاهته هم خود رشته ات
بچه هایی که دانشگاه تهران قبول شدن بدجوری تو ذوقشون خورده، میگن از تهران انتظار دیگه ای داشتن، با حرفاشون ما رو هم گیج کردن
میخام بدونم اگه برگردی و دوباره بخوای انتخاب کنی، چیکار میکنی؟ میکروبی یا پزشکی؟ تهران یا جای دیگه؟

kiana

New member

کلا بیخیال این رشته شیم دیگه !!!! این چیه؟؟؟؟!!!!:p7977cujr38iyymsu8:

بالا