تغذیه

neda_es

New member
سلام به همه
و مدیریت سایت نگار جان
خواهشا به من کمک کنید.من لیسانسم میکروبیولوژی بوده چندسال هم سابقه کار در صنایع غذایی دارم.بعد از چندین سال از فارغ التحصیلی تصمیم گرفتم ارشد تغذیه رو بخونم به نظرتون انتخابم درسته؟اگه آره بگید کجا کلاس برم و چه جزوه هایی رو بخونم؟من وقت کتاب وجزوه های خیلی سنگین رو ندارم.آخه سرکار میرم.خواهش می کنم راهنمایی کنید.یه آموزشگه به من معرفی کنید .به نظرتون میتونم امسال قبول بشم؟به نظرتون تغذیه بهتره یا بقیه رشته های علوم؟زود به من جواب بدید ممنون میشم.

negar91

New member
سلام به همه
و مدیریت سایت نگار جان
خواهشا به من کمک کنید.من لیسانسم میکروبیولوژی بوده چندسال هم سابقه کار در صنایع غذایی دارم.بعد از چندین سال از فارغ التحصیلی تصمیم گرفتم ارشد تغذیه رو بخونم به نظرتون انتخابم درسته؟اگه آره بگید کجا کلاس برم و چه جزوه هایی رو بخونم؟من وقت کتاب وجزوه های خیلی سنگین رو ندارم.آخه سرکار میرم.خواهش می کنم راهنمایی کنید.یه آموزشگه به من معرفی کنید .به نظرتون میتونم امسال قبول بشم؟به نظرتون تغذیه بهتره یا بقیه رشته های علوم؟زود به من جواب بدید ممنون میشم.
سلام
ببینید این موضوع چیزی نیست که دیگران به شما بگن باید خودتون تصمیم بگیرین چون واقعا تصمیم مهمیه و زندگیتونو تحت تاثیر قرار میده باید ببینید علاقتون چی میگه و با توجه به شرایط کار رشته موردنظرتونو انتخاب کنید
زیاد خودتونو درگیر موسسات نکنید چون خیلی از وقتتونو میگیره برای بیوشیمی و فیزولوژِی از کتابای خلاصه استفاده کنید اما تغذیه رو از منابع اصلی بخونید
اگه الان شاغلین و از کارتون راضی هستین به نظر من تغییر رشته ندین چون مسئول کنترل کیفی کارخونه هم درامد بیشتری از یه تغذیه داره هم شان و منزلت بیشتری اگه وارد محیط بیمارستان بشین متوجه میشین چقدر رشته تغذیه رو تحقیر میکنن و اذیت میشین بر خلاف ظاهرش اما بی نهایت کارتون پر استرس و جنگ و دعواه بچه هایی که بیمارستان کار کردند متوجه منظور من میشن ولی کارخونه این جنگ و جدال ها رو نداره

neda_es

New member
نگار عزیز مرسی از جواب شما
ولی یه توضیح بدم : من الان تو کارخونه نیستم توی دفتر کار میکنم که دررابطه با صنایع غذاییه .بدلیل متاهل بودن ودور بودن کارخانه دیگر آنجا نمیرم .قسمتی از کارم فروش وقسمتی هم تقریبا مشاوره به کارخانجات برای خرید و معرفی تجهیزات آزمایشگاهی هست .راستش هدف من از انتخاب تغذیه اینه که بتونم خودم مستقل کار کنم(مطب بزنم) دیگه از کارکردن واسه بقیه خسته شدم.8سال سابقه کار دارم که 2سالش بیشتر کارم فروش بوده. البته اگه تو رشته خودم ادامه بدم باز تقریبا به کارم مرتبطه ولی ارتقاء شغلی پیدا نمی کنم . حال با این تفاسیر نظر نهایی شما که تغذیه خوندید چیه؟کار درست کدومه؟:smiliess (11): .مشاور بهم گفت واسه تغذیه باید وقت زیادی بذاری که با این کارو تاهل امسال شاید نتونی...واقعا نمی دونم چیکار کنم؟کمک کنید

saba_sard

New member
بچه ها منم میخوام تغذیه بخونم ولی میدونم قبولیش سخته از شهریه بین الملل میخوام بدونم -درصدای کسایی که ملی و بین الملل قبول میشن تو چه حدوداییه دوستم میگفت اگه یکی از درصدا زیره 60 باشه تغذیه قبول نمیشی راسته ؟

میانگین 60 امسال ارومیه قبول شد. تغذیه برای کسایی که از رشته های دیگه میان سنگینه .معمولا 2 سالس، اما گاهی تا 10 سال هم کشیده و طرف بیخیال شده.

negar91

New member
ما نمیتونیم بگیم چکار کنید خودتون تصمیم گیرنده هستین اما من خودم اگه زمان به عقب برگرده محاله که رشته تغذیه رو انتخاب کنم با وجودی که خیلی این رشته رو دوست دارم و کلی هم توی این زمینه فعالیت کردم اما گاهی وقتا ادم به یه جایی میرسه که میفهمه کل راهو اشتباه اومده من از وقتی وارد بازار کار شدم فهمیدم تغذیه اصلا اونی نیست که همه فکر میکنن توی کادر بیمارستان اصلا برای تغذیه ارزش قائل نیستن از متخصصین گرفته تا ...
بعید میدونم توی ارشد هم معجزه ای رخ بده البته مهتاب بهتر از من میدونه و خوبه که نظر اونو بپرسی
اگه هم به فکر مطب هستی اینقده کارشناس تغذیه و ارشد و دکترا ی تغذیه ریخته که بعید میدونم پول اجاره مطب هم دربیاد تازه پزشکای عمومی هم که سرخود رژیم میدن هم به این جمعیت اضافه کنیدتوی شهر ما که اینطوریه بقیه جاهارو نمیدونم من یکی از دوستام 3 ساله که مطب داره و به قول خودش روزی 5 تا مریضم هم به زور داره و پول مطب رو از جیبش میده اما چون بیکاره و جایی استخدام نیست مجبوره به این وضعیت ادامه بده

negar91

New member
بچه ها منم میخوام تغذیه بخونم ولی میدونم قبولیش سخته از شهریه بین الملل میخوام بدونم -درصدای کسایی که ملی و بین الملل قبول میشن تو چه حدوداییه دوستم میگفت اگه یکی از درصدا زیره 60 باشه تغذیه قبول نمیشی راسته ؟
یکی از دوستای من امسال با تغذیه 70 درصد، بین الملل قبول شد قبولی امسال واقعا سخت بود
شهریه بین الملل رو از سایت دانشگاهشون باید پیدا کنی

• Like
واکنش‌ها[ی پسندها]: mamai86

varia

Well-known member
سلام به همه
و مدیریت سایت نگار جان
خواهشا به من کمک کنید.من لیسانسم میکروبیولوژی بوده چندسال هم سابقه کار در صنایع غذایی دارم.بعد از چندین سال از فارغ التحصیلی تصمیم گرفتم ارشد تغذیه رو بخونم به نظرتون انتخابم درسته؟اگه آره بگید کجا کلاس برم و چه جزوه هایی رو بخونم؟من وقت کتاب وجزوه های خیلی سنگین رو ندارم.آخه سرکار میرم.خواهش می کنم راهنمایی کنید.یه آموزشگه به من معرفی کنید .به نظرتون میتونم امسال قبول بشم؟به نظرتون تغذیه بهتره یا بقیه رشته های علوم؟زود به من جواب بدید ممنون میشم.[/

میدونی حقیقت اینه که تو بچه های هر رشته ای یه حساسیتی به رشته خودشون دارن که به خاطرش نمیخوان ازبقیه رشته ها کسی به رشته اونا تغییر رشته بده ولی من اینو قبول دارم که نگار جان اطلاعاتش در مورد تغذیه زیاده یعنی بیشتر از بقیه تغذیه ایها! ولی اگه واقعا علاقه داری که هیچ ولی قبولی تو این رشته سخته چون واقعا تغذیه ای ها یه سروگردن!! حالا بگذریم! من هم رشته ام تغذیه نیست ولی میخوام تغذیه برم و در یه حدی هم به خودم اعتماد دارم که قبول میشم! حالا تو هم برو مشورت کن،فکر کن واگه تغذیه رو انتخاب کردی:میتونم از لحاظ منابع و... کمکت کنم. البته یه چیزی هم در مورد تغذیه بگم که حقیقتش درسته علمش شیرینه مثل اسمش!ولی تو جامعه ما خودت میدونی دیگه چندان بهایی نداره.حالا اگه نتیجه تحقیقهای من در مورد رشته تغذیه رو بخوای بهم اطلاع بده تا غنیت بکنم!!!

varia

Well-known member
سلام به همه
و مدیریت سایت نگار جان

میدونی حقیقت اینه که تو بچه های هر رشته ای یه حساسیتی به رشته خودشون دارن که به خاطرش نمیخوان ازبقیه رشته ها کسی به رشته اونا تغییر رشته بده ولی من اینو قبول دارم که نگار جان اطلاعاتش در مورد تغذیه زیاده یعنی بیشتر از بقیه تغذیه ایها! ولی اگه واقعا علاقه داری که هیچ ولی قبولی تو این رشته سخته چون واقعا تغذیه ای ها یه سروگردن!! حالا بگذریم! من هم رشته ام تغذیه نیست ولی میخوام تغذیه برم و در یه حدی هم به خودم اعتماد دارم که قبول میشم! حالا تو هم برو مشورت کن،فکر کن واگه تغذیه رو انتخاب کردی:میتونم از لحاظ منابع و... کمکت کنم. البته یه چیزی هم در مورد تغذیه بگم که حقیقتش درسته علمش شیرینه مثل اسمش!ولی تو جامعه ما خودت میدونی دیگه چندان بهایی نداره.حالا اگه نتیجه تحقیقهای من در مورد رشته تغذیه رو بخوای بهم اطلاع بده تا غنیت بکنم!!!

salam man mikham arshad taghziye bekhunam mishe komaamkam konid?
che ketab testayi bekharam?
kodom faslaye bioshimio phisiologyo taghziye kravs moheme?

flor

New member
سلام.اگه بخوای ارشد قبول بشی باید همه رو بخونی گلم

flor

New member
ویتامین و املاح درشت مغذی از همه مهمترن.اول از اینا شروع کن.دلی برای درصد قبولی باید همه رو بخونی

negar91

New member
ببینید دوستان درسته که من بینهایت به رشته تغذیه تعصب دارم و با این جریان تغییر رشته ها مخالفم ( مخالفت منم این نیست چرا بقیه رشته ها میتونن ارشد تغذیه بدن حرف من اینه چرا بچه های تغذیه نمیتونن ارشد رشته های دیگه رو شرکت کنن )ولی این دلیل نمیشه به کسی راهنمایی غلط بگم
من خودم به عنوان کسی که بینهایت این رشته رو دوست داره و توی این 4 سال کلی هم توی زمینه تغذیه فعالیت کرده اگه زمان به عقب برگرده محاله تغذیه رو انتخاب کنم با وجودی که خیلی دوسش دارما

varia

Well-known member
ببینید دوستان درسته که من بینهایت به رشته تغذیه تعصب دارم و با این جریان تغییر رشته ها مخالفم ( مخالفت منم این نیست چرا بقیه رشته ها میتونن ارشد تغذیه بدن حرف من اینه چرا بچه های تغذیه نمیتونن ارشد رشته های دیگه رو شرکت کنن )ولی این دلیل نمیشه به کسی راهنمایی غلط بگم
من خودم به عنوان کسی که بینهایت این رشته رو دوست داره و توی این 4 سال کلی هم توی زمینه تغذیه فعالیت کرده اگه زمان به عقب برگرده محاله تغذیه رو انتخاب کنم با وجودی که خیلی دوسش دارما
آخه نگار جان آدم نمی فهمه تو کدوم وری هستی،خوب آدم چیزی که دوستش داره مگه میشه ردش کنه. تو تغذیه رو دوست نداشتی بعد اینکه اومدی مجبور شدی دوستش داشته باشی!!چون رشته خودته. حالا مثلا من اگه برم phdهر رشته ای رو بگیرم بازم تعصب خاصی به دامپزشکی دارم ،رشته آدم یه جورایی مثله شهر آدمه که آدم همیشه ته دلش دوستش داره حتی اگه بعدها بره تو یه شهر خیلی مدرنتر زندگی کنه،خودم گفتم خودمم جواب دادم!!:65d6a5d6s:

neda_es

New member
گلچین جان من اومدم تو این سایت عضو شدم واسه این که راهنمایی بخوام از بقیه..نگار جان زحمت کشیدند نظرشون رو دادند ولی با هر کی حرف زدم منو از انتخاب تغذیه منصرف کرد طوری که من واسه علوم مجموعه زیست رو شرکت کردم ولی الان دوباره دارم به تغذیه فکر می کنم.گیج شدم به خدا .چون من دلیل اصلی انتخا تغذیه به خاطر این بود که برم واسه خودم کار کنم....ولی هیچکی بهم امیدواری نداد ...شما چطوری می تونید کمک کنید بهم؟غنیم کنید.خواهشششششششششش.

fereshte706

New member
ما نمیتونیم بگیم چکار کنید خودتون تصمیم گیرنده هستین اما من خودم اگه زمان به عقب برگرده محاله که رشته تغذیه رو انتخاب کنم با وجودی که خیلی این رشته رو دوست دارم و کلی هم توی این زمینه فعالیت کردم اما گاهی وقتا ادم به یه جایی میرسه که میفهمه کل راهو اشتباه اومده من از وقتی وارد بازار کار شدم فهمیدم تغذیه اصلا اونی نیست که همه فکر میکنن توی کادر بیمارستان اصلا برای تغذیه ارزش قائل نیستن از متخصصین گرفته تا ...
بعید میدونم توی ارشد هم معجزه ای رخ بده البته مهتاب بهتر از من میدونه و خوبه که نظر اونو بپرسی
اگه هم به فکر مطب هستی اینقده کارشناس تغذیه و ارشد و دکترا ی تغذیه ریخته که بعید میدونم پول اجاره مطب هم دربیاد تازه پزشکای عمومی هم که سرخود رژیم میدن هم به این جمعیت اضافه کنیدتوی شهر ما که اینطوریه بقیه جاهارو نمیدونم من یکی از دوستام 3 ساله که مطب داره و به قول خودش روزی 5 تا مریضم هم به زور داره و پول مطب رو از جیبش میده اما چون بیکاره و جایی استخدام نیست مجبوره به این وضعیت ادامه بده

نگار عزیز ممنون از راهنماییت.من حرفهاتو باور دارم به نظر من آدم باید خیلی خودخواه باشه که بخواد راهنمایی غلط به کسی بده.من رو حرفهات فکر کردم و با تحقیقاتی که خودم کردم نظرم عوض شده میخوام برم دنبال رشته ای که توش تجربه دارم حیفه آدم عمرشو واسه رشته ای بذاره که راجع بهش اطلاعات زیادی نداره شما که 4 سال خوندی نظرت اینه وای به حال ما که 1 واحدم حتی نخوندیم.بازم ممنون که دیدم رو باز کردی . راستش فکر کنم جو گیر شده بودم.مرسی از اطلاعاتت.موفق باشی عزیز.همیشه و همه جا.خدا به همراهت:riz304::bunnyearsmiley:

moni

New member
به نظرتون ژنتیک خوبه یا تغذیه؟بیشتر از لحاظ بازار کار و این حرفا؟؟؟

mehrshad

New member
taghzie vaghean bazare kare gando mozakhrafi dare! Man badaz inhame sal ine nazaram.bazam khod danid!

بالا