دانلود كتابهاي روانشناسي به زبان فارسي و انگليسي بصورت پي دي اف

شفيع

New member
سلام دوستان روانشناس.اگر كتابهاي پي دي اف داريد اينجا بزاريد تا دوستانمون استفاده كنن

rawy

New member
دانلود رایگان کتاب نظریه های مشاوره و رواندرمانی ویرایش هشتم. این کتاب توسط پروفسور جرالد کوری در سال 2009 با 539 صفحه منتشر شده است. این کتاب برای درس مشاوره و رواندرمانی دوره لیسانس و بالاتر رشته های روانشناسی، مشاوره و حرفه های سلامت روان در اکثر کشور های جهان به عنوان یک منبع اصلی و کاربردی به شمار می رود. جرالد کوری شخصیت بسیار معروفی در نظریه های رواندرمانی است که تقریبا تمام درمانگران با نام و آثار وی آشنا هستند. سبک نگارش این نویسنده و ساختار کتاب وی باعث شده که این اثر به ویراست هشتم برسد. در این کتاب مفاهیم و کاربست های اساسی نظامهای درمانی امروزی بررسی شده و به مسایل اخلاقی و حرفه ای در کاربست مشاوره پرداخته شده است. هدف این کتاب آن است که به دانشجویان آموخته شود تا خردمندانه از بین این نظریه ها و فنون گوناگون انتخاب خود را انجام دهند تا به آن ها کمک شود که سبک خاص خود را در مشاوره به وجود آورند. امید است این کتاب ارزشمند و غنی در زمینه رواندرمانی مورد استفاده همه علاقه مندان و مشاوران و رواندرمانگران قرار گیرد.

ضمناً ویرایش هفتم این کتاب توسط استاد بزرگوار جناب آقای یحیی سید محمدی ترجمه شده است

نسخه اصلی کتاب هست

کلمه عبور برای دانلود: http://asoodeh.blogsky.com

Theory and Practice of Counseling and Psychotherapy.pdf

آخرین ویرایش:

rawy

New member
دانلود رمان شور ذهن : داستان زندگی زیگموند فروید
ایروینگ استون/ مترجم: اکبر تبریزی - فرخ تمیمی / نشر مروارید
در 920 صفحه با کیفیت خوب

لینک اول

لینک دوم

• Like
واکنش‌ها[ی پسندها]: sepideeee

rawy

New member

دانلود کتاب فارسی :

نظریه انتخاب :روان شناسی نوین آزادی شخصی

ناشر : رسا نويسنده : ویلیام گلاسر مترجم : مهرداد فیروز بخت
(مترجم : بهترین کتابی که تا کنون ترجمه کرده ام)

انتخاب زندگي دلخواه و صميمي ماندن با ديگران بهترين كتابي كه تا كنون ترجمه كرده ام / فيروزبخت روانشناسي نوين آزادي شخصي اين كتاب درباره اهميت روابط خوب است. در اين كتاب مي خواهم بگويم بجز بيماري، فقر و كهنسالي، ساير مشكلات مهم بشري مثل خشونت، بزهكاري، بدرفتاري با كودكان، بدرفتاري با همسر، اعتياد به الكل و مواد مخدر، روابط جنسي پيش از موعد و عاري از عشق و ناراحتي هاي هيجاني معلول روابط غير رضايت بخش هستند. كل كتاب، بيان اين قضيه است و راه بهتر كنار آمدن با يكديگر را نشان مي دهد. من روي چهار نوع رابطه كه همگي باشد بهبود يابند تمركز مي كنم. اين چهار رابطه عبارتند از رابطه زن و شوهر، رابطه والد و فرزند، رابطه معلم و شاگرد و رابطه مدير و كارمند. به نظر من اگر اين روابط را بهبود نبخشيم، در كاهش مشكلات اشاره شده توفيق چنداني نخواهيم داشت.

hadis90

New member
با سلام/
خيلي خيلي از لطف روانشناسان خوب انجمن تشكر..
فقط يه سوالي اين كتابا براي عموم كاربردي يا نه تخصصي ..
چون من خيلي به روانشناسي علاقه دارم دوست دارم اگه كتاب خوبي باشه حتما مطالعش كنم...
..
بازم ممنون از كار زيباتون

پيشاپيشم سال نوتون مباركا

rawy

New member
با سلام/
خيلي خيلي از لطف روانشناسان خوب انجمن تشكر..
فقط يه سوالي اين كتابا براي عموم كاربردي يا نه تخصصي ..
چون من خيلي به روانشناسي علاقه دارم دوست دارم اگه كتاب خوبي باشه حتما مطالعش كنم...
..
بازم ممنون از كار زيباتون

پيشاپيشم سال نوتون مباركا

خواهش می کنم دوست عزیز
کتابهایی که لینکشون قرار داده می شه معمولا مورد تایید هست که توصیه شده و دوستانی زحمت تبدیل اینها به فایل اینترنتی رو کشیدند و آپلودشون کردند, اما در مورد تخصصی و عمومی بودنش عنوان کتاب و توضیحاتی که در ادامه اش هست و یا نهایتا یه سرچ کوچیک توی گوگل می تونه پاسخگوی سوالتون باشه.
مثلا کتاب نظریه ها و رواندرمانی از عنوانش مشخص هست که تخصصیه, رمان شور ذهن در مورد زندگی فروید هست که بر می گرده به علاقه شخصی شما, کتاب نظریه ی انتخاب مرتبط با ارتباطات روزمره ماست بنابراین می تونه براتون مفید باشه, و کتاب آزمونهای شخصیت هم تخصصی هست.
من هم پیشاپیش بهتون تبریک می گم, امیدوارم سال خوبی پیش رو داشته باشید.

rawy

New member

معرفی یک کتاب خوب : بانوی بی بدن

943185_455527144529301_1687731130_n.jpg

"بانوی بی بدن" با اسم واقعی "مردی که همسرش را با کلاهش اشتباه میگرفت" احتمالا نام آشنایی برای خوانندگان اگاه ماست. این کتاب به دفعات در کتاب هایی با موضوعات گوناگون رفرنس زده میشود و نامی آشنا برای علاقمندان روانشناسی است.

بانوی بی بدن یک کتاب منحصر به فرد در تاریخ عصبشناسی و روانشناسی است که جرقه های ایده های بسیاری را در عصب شناسی زده است.

با تمام کتاب هایی که درباره عصب شناسی در دانشگاه خوانده اید تفاوت عمده ای دارد.
الیور ساکس در هر فصل یک داستان برای شما میگوید، داستان بیمارانی که دچار اختلالات عصبی هستند، فقط یک "شرح حال" خشک و خالی ارائه نمی دهد بلکه تلاش میکند واقعا زندگی و شخصیت منحصر به فرد هر بیمار را در ذهن شما زنده کند.
در عین حال این کتاب برای داستان گویی صرف هم نوشته نشده در پایان هر فصل الیور ساکس ابعاد عصب شناختی آن بیماری را برای شما به صورت علمی بیان میکند.

کتاب دارای 23 داستان در چهار بخش است : بیماری هایی از نوع زوال یافتگی، از نوع پرکاری، از نوع انتقال ها و از نوع دنیاهای ساده.

ساکس استاد دانشکده پزشکی نیویورک و آدم کله گندی ای (!) در زمینه عصبشناسی است. نگارش او طنازانه، پر از جزئیات و نقل قول های جالب از دانشمندان تا کارگردانان است.

دانلود نسخه انگلیسی

rawy

New member
بعد از اینکه کتاب روانشناسی تکاملی کاسمیدز این هفته توسط نشر بینش نو به چاپ رسید، آرش حسینیان مترجم خوب کتاب "روانشناسی تکاملی" اثر دیوید باس ویرایش 2012 را ترجمه کرد و به صورت الکترونیکی منتشر کرد.

viewer.png

«روان‌شناسی تکاملی» (جلد اول)
اثر: دیوید باس
ترجمه: آرش حسینیان
ویرایش اول: اردیبهشت 1392
صفحات : 272

لینک دانلود

لینک کمکی

rawy

New member
دوستان پس کتاب مامان و معنی زندگی رو باهم می خونیم تا هفته دیگه

simin69

New member

معرفی یک کتاب خوب : بانوی بی بدن

مشاهده فایل‌پیوست 843

"بانوی بی بدن" با اسم واقعی "مردی که همسرش را با کلاهش اشتباه میگرفت" احتمالا نام آشنایی برای خوانندگان اگاه ماست. این کتاب به دفعات در کتاب هایی با موضوعات گوناگون رفرنس زده میشود و نامی آشنا برای علاقمندان روانشناسی است.

بانوی بی بدن یک کتاب منحصر به فرد در تاریخ عصبشناسی و روانشناسی است که جرقه های ایده های بسیاری را در عصب شناسی زده است.

با تمام کتاب هایی که درباره عصب شناسی در دانشگاه خوانده اید تفاوت عمده ای دارد.
الیور ساکس در هر فصل یک داستان برای شما میگوید، داستان بیمارانی که دچار اختلالات عصبی هستند، فقط یک "شرح حال" خشک و خالی ارائه نمی دهد بلکه تلاش میکند واقعا زندگی و شخصیت منحصر به فرد هر بیمار را در ذهن شما زنده کند.
در عین حال این کتاب برای داستان گویی صرف هم نوشته نشده در پایان هر فصل الیور ساکس ابعاد عصب شناختی آن بیماری را برای شما به صورت علمی بیان میکند.

کتاب دارای 23 داستان در چهار بخش است : بیماری هایی از نوع زوال یافتگی، از نوع پرکاری، از نوع انتقال ها و از نوع دنیاهای ساده.

ساکس استاد دانشکده پزشکی نیویورک و آدم کله گندی ای (!) در زمینه عصبشناسی است. نگارش او طنازانه، پر از جزئیات و نقل قول های جالب از دانشمندان تا کارگردانان است.

دانلود نسخه انگلیسی

با سلام
نسخه فارسی این کتاب وجود نداره؟

ghasedak69

New member
"هنر عشق ورزیدن" اثری از اریک فروم با ترجمه پوری سلطانی کاری از انتشارات مرواید.

http://www.audiolib.ir/wp-content/uploads/2013/04/9453Honare-Eshgh-Varzidan.jpg

اریک فروم هنر عشق ورزیدن را در دو دیدگاه نظری و عملی مورد بحث قرار می دهد.وی در بخش های مختلف کتاب انواع عشق ها را مزیت ها و محاسن و معایب آنها بیان می کند.

فروم معشوق ها را به پنج دسته محدود می کند که شامل:عشق برادرانه، عشق مادرانه ،عشق جنسی،عشق بخود و عشق به خدا می شود.

علاوه بر برشمردن خصوصیات این عشق به آسیب شناسی آنها پرداخته و به نکاتی که مانع بلوغ انسان در این عشق ها می شود اشاره می کند.

"عشق کودکانه از این اصل پیروی می کند که :(من دوست دارم چون دوستم دارند.) عشق پخته و کامل از این اصل که :( مرا دوست دارند چون دوست دارم.) و عشق نابالغ می گوید :(من تو را دوست دارم برای اینکه به تو نیازمندم)، عشق رشد یافته می گوید: (من به تو نیازمندم چون دوستت دارم)"ص56-57

"گذشته از عنصر نثار کردن ، خصیصه فعال عشق متضمن عناصر اساسی دیگری است که همه در جلوه های گوناگون عشق مشترکند.اینها عبارتند از :دلسوزی، احساس مسئولیت ، احترام و دانایی".ص39

"اساسی ترین نوع عشق، که زمینه همه عشقهای دیگر را تشکیل می دهد، عشق برادرانه است.منظور از عشق برادرانه همان احساس مسئولیت، دلسوزی ، احترام و شناختن همه انسانها و آرزوی بهتر کردن زندگی دیگران است."ص 64 " عشق به ناتوان ، عشق به فقرا و بیگانگان شروع عشق برادرانه است، گوشت و خون خود را دوست داشتن کار خارق العاده ای نیست."ص65

"اکثرا انحصار طلبی عشق زن و مرد اشتباها به معنی میل به تملک تلقی می شود ... عشق زن و مرد انحصاری است ولی آدمی در وجود دیگری همه مردم- همه چیزهای زنده-را دوست می دارد....عشق زن و مرد تعهدی است کامل برای همه مراحل زندگی ."ص73-74

"انسان واقعا متدین ، اگر پیرو اساس عقیده یکتا پرستی باشد،هرگز برای چیزی دعا نمی کند. و از خدا انتظار چیزی ندارد؛ ... او به اصولی که "خدا "نماینده آنهاست ایمان دارد؛اندیشه او حقیقت ، زندگی او عشق و عدالت است."ص92

"آدم خود خواه خود را بیش از حد دوست ندارد ، بلکه کمتر از اندازه دوست دارد . در حقیقت اواز خودش متنفر است.... چنین به نظر می رسد که او فوق العاده دلسوز خویش است ولی در حقیقت او فقط کوشش بیهوده ای می کند تا شکست خود را در مورد دلسوزی نسبت به خویشتن واقعی اش بپوشاندو جبران کند... این درست است که آدمهای خودخواه توانایی مهرورزیدن ندارند ، ولی این نیز درست است که آنان قادر نیستند خودشان را هم دوست بدارند."ص80

این کتاب با حجم اندک و دارای نگارشی ساده و روان است . مانند اکثر کتاب های روانشناسی قسمت های زیادی از این کتاب گوشه های زندگی امروز را توصیف می کند، آن حقایقی را که می بینیم ولی سعی می کنیم نادیده بگیریم .مسلما این کتاب متنی نیست که بتوان به راحتی نادیده گرفت.

دانلود کتاب صوتی هنر عشق ورزیدن - اریک فروم - کتاب های صوتی

دانلود کتاب هنر عشق ورزیدن - مرجع دانلود کتاب الکترونیکی

م منتظر

New member
وااااااای چقدر شماها ماهید خصوصاً اونعزیزی که این موضوع رو شروع کرده:thanks:
من تازه اینجا رو پیدا کردم، شنیدید میگن آب در کوزه و ما تشنه لبان می گردیم؟!!!!! حکایت منه. دارم بیرون و از افراد نابلد راجع به چنین کتابهایی تحقیق میکنم
روانی تونم روانشناسای جوون کوچولو:thanks:
یه ماچ مجازیه محکم از هممممممممممممتون:whistle:
خصوصاً راوی این قصه:smiliess (3):

rawy

New member
نظر من در مورد کتاب "مامان و معنی زندگی"
اگه بخوام به این کتاب از 100 امتیاز بدم, به عنوان یه رمان 40-50 و به عنوان یک متن تخصصی 60-70 هست به نظر من (فکر می کنم رواندرمانی اگزیستانسیال قوی تر باشه)
انتظار داشتم کلیت داستانهای کتاب در نهایت به هم مرتبط بشه و نتیجه ای گرفته بشه, اما عملا کتاب شامل چند داستان کاملا مجزا بود و عنوان کتاب تنها مختص فصل اول!!!
از نظر مطرح کردن مواردی که اساس نظریات اگزیستانسیال رو شامل می شه مثل آزادی, مسئولیت, مرگ, اینجا و اکنون و ... خوب بود با توجه به اینکه در انتهای کتاب گفته شده که در این کتاب سعی بر این بوده خیلی تخصصی نباشه و برای همه ی افراد ساده و قابل درک باشه. و همینطور من یادگرفتم که رویکردهای وجودی هم به نوعی نظریات فروید از اصول نظریه شون هست و به هر حال همه جا پای فروید در میان است.
تحلیل خوابهایی که توی کتاب مطرح شد خیلی برام جالب بود و یکی از نکته های جالب توجه این رمان برای من همین قسمت بود.
من فصل 3 رو دوست داشتم, خیلی ماهرانه یک گروه درمانی سخت رو نشون داده که گروه خودش خودش رو هدایت می کنه اما در عین حال اگر دخالت درمانگر نباشه اونها افرادی نیستند که باهم ارتباط برقرار کنند.
شکل داستانها هم باهم هماهنگ نبودند, مثلا از خوندن داستان آخر شوکه شدم, تا قبل از اون موقعیت های واقعی مطرح شده بوند در داستان آخر کل ساختار کتاب تغییر کرد. اما با این حال مفاهیم و مطالب زیادی در مورد مرگ درش مطرح شد و احتمالا داستان آخر لایه های زیرینی داره که نیازمند تحلیل هست و فقط نباید به ظاهر داستان بسنده کرد.

چند جمله از کتاب که توجهم رو جلب کرد:
بعضی از مردم آنقدر از بدهی مرگ می ترسند که وام زندگی را رد می کنند.
آنهایی که بیش از بقیه از مرگ می ترسند کسانی هستند که با حجم زیادی از زندگی نزیسته به مرگ نزدیک می شوند, بهتر است از همه ی زندگی استفاده کنیم و برای مرگ چیزی جز تفاله باقی نگذاریم.
هرجا مرگ هست من نیستم و هرجا من هستم مرگ نیست.

بالا