رشته پاتولوژی

abcd

New member
به احتمال قوی تایپیکی که زدم مناسب این بخش نبوده اگه همین طوره آدمین جان لطف کنین انتقالش بدین.

از دوستان هر کی بلده لطفا راهنمایی کنه.

1- تفاوت رشته پاتولوژی با رشته پاتوبیولوژی چیه؟

2- شرایط ورود به رشته پاتولوژی چیا هس؟

destiny

New member
آزمایشگاه پاتولوژی آسیب به بافت رو تشخیص میده مثل سرطان هپاتیت ها و هر آسیل بافتی که به هر علتی باشه از میکروب گرفته تا آسیب خودی بدن...ولی آزمایشگاه پاتوبیولوژی خود عامل بیماریو تشخیص میده و تغییرات فیزولوژیک را هم بررسی میکنه مثل قند خون از قسمت بیوشیمی.کلا پاتوبیولوژی شامل 4 بخش اصلی تشخیصی میکروب هماتو بیوشیمی و ایمنی هستش که البته انگل و قارچ هم جزو اینها دسته بندی میشن.برای ورود به پاتولوژی باید پزشک عمومی باشی.

I am strange

New member
من رشته مهندسی بافت رو خیلی دوست دارم اما نمیدونم چطور میشه در این رشته تحصیل کرد الان هم کارشناسی زیست میخونم
ارشد مهندسی بافت داره؟

drmajid45

New member
پاتولوژی بررسی بیماری ها از طریق بافت های بدن
پاتوبیولوژی بررسی بیماری از طریق مایعات ترشحات و گازها

elan_joon

New member
سلام .مهندسی بافت اصلا از گرایش های آناتومی نیست.واسه ارشد مهندسی بافت باید مهندسی پزشکی گرایش مهندسی بافت بخونی که دانشگاه تهران و امیرکبیر دارنش.

elan_joon

New member
من رشته مهندسی بافت رو خیلی دوست دارم اما نمیدونم چطور میشه در این رشته تحصیل کرد الان هم کارشناسی زیست میخونم
ارشد مهندسی بافت داره؟

سلام .مهندسی بافت اصلا از گرایش های آناتومی نیست.واسه ارشد مهندسی بافت باید مهندسی پزشکی گرایش مهندسی بافت بخونی که دانشگاه تهران و امیرکبیر دارنش.

بالا