خواهش می کنم کمک کنین

abcd

New member
دوستان عزیز سلام

لطفا و خواهشا و... هر کسی (مخصوصا دوستان بیوشیمیست) که در مورد هر کدوم از سوالات زیر اطلاعاتی داره بنده رو راهنمایی کنه. در ضمن ممنون میشم جواب سوالات رو جدا و شماره گذاری کنین.

1- منظور از ارشد بیوشیمی که در دفترچه با عنوان زیست شناسی گرایش بیوشیمی یا زیست شناسی سلولی و مولکولی گرایش بیوشیمی قید شده چی هس؟ همون بیوشیمی عمومی میشه دیگه نه؟

2- تفاوت بیوشیمی عمومی با پایه و محض و بیوشیمی بالینی با پزشکی چیه؟ یا هر دو یکی ان؟

3- تفاوت رشته بیوشیمی بالینی با پایه (از هر لحاظ) چی هس؟

4- چرا ما (کارشناسی ها) باید تمام فصول کتاب لنینجر رو بخونیم در حالی که کتاب لنینجر کتابیه که برای تمام مقاطع (کارشناسی تا دکترا) تدریس میشه؟

5- منظور از بیوشیمی متابولیسم و ساختمان که از سوی وزارت بهداشت به عنوان منبع برای کنکور کارشناسی ارشد معرفی شده، کدوم فصل از فصول بیوشیمی لنینجر رو شامل میشه؟

6- آیا از دروس اختیاری (آنزیمولوژی، بیوشیمی پروتئین و اسید نوکلوئید، بیوشیمی هورمون، بیوشیمی لیپید و قند، ژنتیک انسانی، پروتوزئولوژی و قارچ شناسی) سوال طرح میشه؟ یا فقط از بیوشمی متابولیسم و ساختمان که وزارت بهداشت خودشه گفته سوال طرح میشه؟

7- منابعی که دوستان ارشد خوندن (بیوشیمی، زیست و زبان) و قبول شدن چیا بوده؟ لطف کنین بگین. کلاس های تست، کنکور آزمایشی و...... چطور؟

8- از کجا میشه چارت (ترم بندی تحصیلی) رشته بیوشیمی بالینی (هم مقطع کارشناسی ارشد و هم دکترا) رو گیر آورد؟

9- آیا واقعیت داره که می گن کسی که ارشد بیوشیمی پایه هس، موضوع پایان نامه اش رو بالینی انتخاب کنه موقع فارغ التحصیلی بهش مدرک بیوشیمی بالینی اعطاء می کنن؟

10- رشته بیوشیمی بالینی نسبت به رشته ی هماتولوژی و ژنتیک پزشکی (از هر لحاظی مخصوصا برتری ها، کمی ها، کاستی ها و...) چطور هس؟

11- دانشجویان رشته علوم آزمایشگاهی و دانشجویان رشته زیست شناسی با گرایش بیوشیمی در مقطع کارشناسی می تونن برا ارشد بیوشیمی بالینی شرکت کنن ولی تفاوت هایی با هم دارن اون تفاوت ها چیه؟ (مثلا ارشد بیوشیمی بالینی علوم آزمایشگاهی ها می تونن آزمایشگاه تاسیس کنن ولی ارشد بیوشیمی بالینی زیست شناس ها نمی تونن، دلیل؟)

12- آینده شغلی بیوشمی بالینی چطوره؟ خوبه؟ بده؟ یا...؟

13- شرایط تاسیس آزمایشگاه (مخصوصا آزمایشگاه مستقل و منفرد بیوشیمی) چیا هستن؟ اصلا میشه آزمایشگاه تاسیس کرد یا نه؟ و اگه میشه، مدرک قبولی برای تاسیس آزمایشگاه چیه؟

14- تفاوت رشته پاتولوژی با رشته پاتوبیولوژی چیه؟

15- شرایط ورود به رشته پاتولوژی چیا هس؟

16- مقطع دکترای حرفه ای با مقطع کارشناسی ارشد چه تفاوت هایی با هم دارن؟​

شرمنده که تعداد سوالات زیاده

admin

Active member
پرسنل مدیریت
این همه سوال در یک موضوع!
بنظرم در زیر مجموعه های مرتبط در انجمن بیوشیمی، موضوع جدید با عنوان هر کدام از سوالات بالا باز کنید تا بقیه بهتر بتونند کمک کنند

cacti

New member
سلام گلم باز خوبه شما بیوشیمی بودین من چی بگم
1-وزارت علوم بیوشیمی عمومی هست
3-لازمه اخه همیشه میگن 90%یادگیری قبل از ارشد هست.مثلا تو شیمی تجزیه اسکک جز منابع کنکور هست بعد جز دروس ارشدم هست
7-اگه تو همین سایت قسمت مطالب تخصصی هر رشته بری منابع توصیه شده نفرات اول و میبینی زبانو میگن امیر لزگی و504.بقیم کتابای مرجع برا تستم بیوشیمی3mوiqbهم خوبه
8-از گوگل سرج کنی گیرت میاد قبلا دیدم ولی یادم نمیاد
12-من بیشتر علاقمو در نظر میگرم به نظر من برا کار همه رشته ها تقریبا در یه سطح هستن بایدخوب بگردی
13-من شنیدم با دکترای بیوشیمی بالینی میشه ازمایشگاه زد
باارزوی موقیت همه وشما:painting:

biochem

New member
دوستان عزیز سلام

1- منظور از ارشد بیوشیمی که در دفترچه با عنوان زیست شناسی گرایش بیوشیمی یا زیست شناسی سلولی و مولکولی گرایش بیوشیمی قید شده چی هس؟ همون بیوشیمی عمومی میشه دیگه نه؟
بله همون عمومی هست

2- تفاوت بیوشیمی عمومی با پایه و محض و بیوشیمی بالینی با پزشکی چیه؟ یا هر دو یکی ان؟
همون که خودتون گفتین

3- تفاوت رشته بیوشیمی بالینی با پایه (از هر لحاظ) چی هس؟
اسمشون که مشخصه. بالینی میاد مواردی رو توی بدن انسان بررسی میکنه که به سلامت و بیماری انسان میپردازه

4- چرا ما (کارشناسی ها) باید تمام فصول کتاب لنینجر رو بخونیم در حالی که کتاب لنینجر کتابیه که برای تمام مقاطع (کارشناسی تا دکترا) تدریس میشه؟
جواب تقریبا همونیه که دوستمون تو پست بالایی گفتن

5- منظور از بیوشیمی متابولیسم و ساختمان که از سوی وزارت بهداشت به عنوان منبع برای کنکور کارشناسی ارشد معرفی شده، کدوم فصل از فصول بیوشیمی لنینجر رو شامل میشه؟
فکر کنم شامل همه میشه مگر موارد کاملا اختصاصی مثل مبحث مولکولی که توی کنکور ما به گسترگی که تو کتاب گفته ازمون نمیخوان

6- آیا از دروس اختیاری (آنزیمولوژی، بیوشیمی پروتئین و اسید نوکلوئید، بیوشیمی هورمون، بیوشیمی لیپید و قند، ژنتیک انسانی، پروتوزئولوژی و قارچ شناسی) سوال طرح میشه؟ یا فقط از بیوشمی متابولیسم و ساختمان که وزارت بهداشت خودشه گفته سوال طرح میشه؟
ژنتیک که نداریم به اون صورت مگر بخوایم مبحث مولکولی رو جزءش حساب کنیم و البته بیماری های ژنتیکیو در حد نقص آنزیم ازمون میخوان

7- منابعی که دوستان ارشد خوندن (بیوشیمی، زیست و زبان) و قبول شدن چیا بوده؟ لطف کنین بگین. کلاس های تست، کنکور آزمایشی و...... چطور؟
این یکی فراوان جواب داده شده توسط بچه ها. یه گشت بزنید پیدا میکنید

8- از کجا میشه چارت (ترم بندی تحصیلی) رشته بیوشیمی بالینی (هم مقطع کارشناسی ارشد و هم دکترا) رو گیر آورد؟
توی سایت هر دانشگاهی هست. من مال خودمو تو سایت دانشگاه تهران دیدم.

10- رشته بیوشیمی بالینی نسبت به رشته ی هماتولوژی و ژنتیک پزشکی (از هر لحاظی مخصوصا برتری ها، کمی ها، کاستی ها و...) چطور هس؟
میگن اشباع شده بیوشیمی! البته نسبت به ژنتیک و هماتو

11- دانشجویان رشته علوم آزمایشگاهی و دانشجویان رشته زیست شناسی با گرایش بیوشیمی در مقطع کارشناسی می تونن برا ارشد بیوشیمی بالینی شرکت کنن ولی تفاوت هایی با هم دارن اون تفاوت ها چیه؟ (مثلا ارشد بیوشیمی بالینی علوم آزمایشگاهی ها می تونن آزمایشگاه تاسیس کنن ولی ارشد بیوشیمی بالینی زیست شناس ها نمی تونن، دلیل؟)
نه من که همچین چیزی نشنیدم. فقط تفاوتشون اینه که ما علوم آزمایشگاهیا یه واحدایی رو پاس کردیم که اونایی که از پایه میان پاس نکردن و باید بگیرن

12- آینده شغلی بیوشمی بالینی چطوره؟ خوبه؟ بده؟ یا...؟
من که بهش امیدوارم!

13- شرایط تاسیس آزمایشگاه (مخصوصا آزمایشگاه مستقل و منفرد بیوشیمی) چیا هستن؟ اصلا میشه آزمایشگاه تاسیس کرد یا نه؟ و اگه میشه، مدرک قبولی برای تاسیس آزمایشگاه چیه؟
آزمایشگاه بیوشیمی تک؟؟؟؟ نشنیدم ولی ببین خیلی از چیزایی که ما تو بخش بیوشیمی باهاش سروکار داریم ارتباط قوی با سایر بخش ها مثل هماتو داره

شرمنده که تعداد سوالات زیاده

نه خواهش میکنم:smiliess (10):

جوابا بر اساس دانسته های خودم بود. اگه جایی اشتباه راهنمایی کردم سورری

amirreza

New member
bio chem

خیلی مودبی میخام 100 تا برات لایک کنم:rose:

واسه قسمت آخرم(نه خواهش میکنم)جواب دادی:(40):

abcd

New member
16- مقطع دکترای حرفه ای با مقطع کارشناسی ارشد چه تفاوت هایی با هم دارن؟

بالا