ورود به حساب ثبت نام جدید فراموشی کلمه عبور
برای ورود به حساب کاربری خود، نام کاربری و کلمه عبورتان را در زیر وارد کرده و روی «ورود به سایت» کلیک کنید.

اگر فرم ثبت نام برای شما نمایش داده نمی‌شود، اینجا را کلیک کنید.

اگر فرم بازیابی کلمه عبور برای شما نمایش داده نمی‌شود، اینجا را کلیک کنید.

کاربران برچسب زده شده

صفحه 8 از 8 نخست ... 678
نمایش نتایج: از 71 به 80 از 80
    0
    کاربر عادی
    کاربر عادی
    نقل قول نوشته اصلی توسط Taraa نمایش پست ها
    منظورم از آنزیم همون سوبسترا بود :))))))

اعصاب نمیذارن واس آدم

چجوریاس که سرعت ماکس تحت تاثیره ؟
    والا دقیقا متوجه منظورتون نیستم . خوب شما هر چقدر مقدار آنزیم رو زیاد کنید خوب سرعت بالا میره. حالا هر کدوم از آنزیمها یه میل ترکیبی به سوبسترا دارن که ثابته و شما چه یه سوبسترا چه هزار سوبسترا بهش بدید این آنزیم حرص و طمعش برای سوبسرا یه اندازه هستش.
    0
    کاربر عادی
    کاربر عادی
    نقل قول نوشته اصلی توسط Taraa نمایش پست ها
    من این قضیه رو متوجه نمیشم که اگه تغییر غلظت آنزیم روی Km بی اثره ، پس چطور روی Vmax تاثیر داره ، درصورتیکه Km غلظتی از آنزیم هست که نصف Vmax رو بهمون میده !
    خب با افزایش غلظت آنزیم ، مقدار کمپلکس آنزیم-سوبسترا هم بیشتر میشه، پس سرعت کلی واکنش هم بیشتر میشه.
    منظورتون از این سوال اینه که km و vmax که با هم در تناسب هستن (معادله میکایلیس)، چرا وقتی اون میره بالا این ثابته؟!
    مرا بگذار با این ماجرایم...
    نمی پرسم چرا این شد سزایم......
    0
    مدیر بخش
    مدیر بخش
    فکر کنم چون من کتاب اصلی رو نخوندم و به ضروریات اکتفا کردم یه سری از مفاهیم برام جا نیفتاده

چیزی که من برداشت کردم اینه که سرعت ماکس ثابته .. نباید تغییر کنه .. اون چیزی که با کم و زیاد شدن غلظت آنزیم تحت تاثیر قرار میگیره ، سرعته ، نه سرعت ماکس

اگر اشکال جمله بالا گرفته شه احتمالا متوجه شم
    ویرایش توسط Taraa : 2015/04/22 در ساعت 23:29
    مجازی هستیم

اما دلمان مجازی نیست

میشکند

حواست به تایپ کردنت باشد

0
    کاربر عادی
    کاربر عادی
    درود دوستان .
    سوالی داشتم چرا سرین با وجود گروه پروتون دهنده در آمینو اسید سرین منظور گروه آر .چرا این ریشه پی کا آر نداره؟؟؟؟؟؟
    0
    کاربر عادی
    کاربر عادی
    نقل قول نوشته اصلی توسط molecular9researcher نمایش پست ها
    درود دوستان .
    سوالی داشتم چرا سرین با وجود گروه پروتون دهنده در آمینو اسید سرین منظور گروه آر .چرا این ریشه پی کا آر نداره؟؟؟؟؟؟
    سلام.

چون سرین الکل نوع اول هستش و الکل های نوع اول هم خیلی سخت واکنش میدهند به همین دلیل واسش pK R در نظر نگرفتن.
    0
    کاربر عادی
    کاربر عادی

نقل قول نوشته اصلی توسط alireza-ja نمایش پست ها
    سلام.

چون سرین الکل نوع اول هستش و الکل های نوع اول هم خیلی سخت واکنش میدهند به همین دلیل واسش pK R در نظر نگرفتن.
    tnx aaa looooooooooooooooot
    0
    کاربر عادی
    کاربر عادی
    tnx aaa looooooooooooooooot
    دوست عزیزم ببخشید نزر شما راجب این که سرین در واکنشای کاتالیتیک شرکت میکنه و هیدروژنش کنده میشه ولی در آخر واکنش دوباره بهش برمیگرده.چیه؟
    0
    کاربر عادی
    کاربر عادی
    دوست عزیزم ببخشید نزر شما راجب این که سرین در واکنشای کاتالیتیک شرکت میکنه و هیدروژنش کنده میشه ولی در آخر واکنش دوباره بهش برمیگرده.چیه؟
    بله سرین جز اسیدآمینه های کلیدی جایگاه فعال سرین پروتئازها مثل کیموتریپسین هستش. در بخشی از عملکرد آنزیم سرین هیدروژن الکلی خودش رو رها میکنه ولی حواستون باشه که pK ها رو چه 1 چه 2 و چه R رو بر اساس واکنش یونیزاسیون در شیب pH یعنی از کم به زیاد میسنجن. کنده شدن پروتون از سرین در جایگاه فعال آنزیم ها تحت تأثیر pH نیست بلکه بخاطر خاصیت الکتروفیلی اسید آمینه دیگری مثل هیتسیدین هستش که باعث کنده شدن پروتون میشه و این ربطی به pK نداره.

اگر چنین واکنشهایی رو هم مد نظر میگرفتن باید به ازای هر هیدروژن انواع اسید آمینه ها یک pK تعریف میکردن چون در هر ترکیبی هر پروتون تحت یک عامل کشنده، میتواند جدا شود؛ پس این مد نظر نیست.

اون قدرت کم الکل های گروه اول که گفتم مربوط به واکنشهایی مثل همین قرار گرفتن در محیط اسیدی و سایر واکنشهای دیگه هستش.
    ویرایش توسط alireza-ja : 2015/07/19 در ساعت 00:24
    0
    کاربر عادی
    کاربر عادی
    با سپااااااس فراوان استفاده کردم دوست عزیز
    0
    کاربر عادی
    کاربر عادی
    سلام دوستان یسوال!
    عامل استیل آمین توی N_استیل گالاکتوز آمین مث N_استیل گلوکز آمین روی کربن شماره 2ه یا نه؟؟

- - - Updated - - -

سلام دوستان یسوال!
    عامل استیل آمین توی N_استیل گالاکتوز آمین مث N_استیل گلوکز آمین روی کربن شماره 2ه یا نه؟؟
    آرامش این روزهایم را مدیون همین انتظاری هستم ک دیگر ازکسی ندارم
صفحه 8 از 8 نخست ... 678
نمایش نتایج: از 71 به 80 از 80