بیوتکنولوژی میکروبی

zanbagh

New member
باتشکرازآدمین ک این تایپیکوبازکردن
ازبقیه دوستان هم میخام ک درمورداین رشته هراطلاعاتی دارنددرخدمت بقیه بذارن؛من خودم امسال این رشته قبول شدم؛واطلاعاتی راجع ب دکترا وگرایشای اون میخاستم

Taraa

Well-known member
سلام زنبق
منم یکی از علاقمندای رشته بیوتکنولوژی هستم
ولی نمیدونم بیوتک وزارت بهداشت و وزارت علوم کدوم یکی بهتره؟ یا اصلا این دو تا از نظر واحدایی که پاس میکنن و بازار کار بعد از فارغ التحصیلی چه تفاوتایی باهم دارن؟
اگه اطلاعاتی دارین کمکم می کنین؟

zanbagh

New member
سلام تاراجان؛تااونجائی ک اطلاع دارم واز اسمشم مشخصه بیشترباید راجع به ساخت آنتی بیوتیک ها باشه؛بنظرم ارشداین دوره زمونه واسه همه رشته ها ازلحاظ بازارکاریکسانه مهم دکتراس؛و فکرکنم توگرایشای بیوتک دوره دکترا بیوتک داروئی بهترباشه؛حالابازاگه اطلاعات بیشتری پیداکردم اینجامیذارم چون هنوزکلاسام شروع نشدن؛یکی از دروس این ترمم بیوتک داروئیه؛ژنتیک یوکاریوتهاو...من عاشق میکروبام‏!‏‏!‏‏!‏:p

آخرین ویرایش:
سلام زنبق جان خوشبحالت که تو این رشته درس میخونی راستش انشالله که همیشه موفق باشی من خیلی رشته بیوتکنولوژی پزشکی رو دوست دارم و هیچ چیز در مورد اینکه چطوری باید بخونم تا دانشگاه قبول شم نمی دونم یعنی شرایطی رو که میخواد رو نمی دونم بعضیا میگن خیلی هوش میخواد ،یه حرفایی میزنن که من بعضی اوقات پشیمون میشم از انتخابم.من دانشجوی کارشناسی زیست دریا هستم،امیدوارم منو راهنمایی کنی،چون واقعا احتیاج به کمک کسی دارم که راهنماییم کنه.ممنون

zanbagh

New member
سلام فاطمه جان؛شما به حرفای بقیه چیکار داری؟تلاش وپشتکارخودت مهمه؛ ک اگه داشته باشی یقینانتیجه میگیری

Mohammad gh

New member
سلام زنبق
منم یکی از علاقمندای رشته بیوتکنولوژی هستم
ولی نمیدونم بیوتک وزارت بهداشت و وزارت علوم کدوم یکی بهتره؟ یا اصلا این دو تا از نظر واحدایی که پاس میکنن و بازار کار بعد از فارغ التحصیلی چه تفاوتایی باهم دارن؟
اگه اطلاعاتی دارین کمکم می کنین؟
با اجازه ی زنبق خانوم

راستش بیوتک میکروبی رابطه ی بسیار نزدیکی با میکروبیولوژی و به کاربردن میکروب ها در ساخت فراورده های زیستیه و همچنین صنعتی
در واقع بیوتک میکروبی مخلوطی از کاربرد صنعتی بیوتک و کاربرد پزشکیشه اما بیشتر میل به صنعت داره و قطعا در خارج کشور بازار کار بسیار بسیار خوبی داره
در ایران هم بهترین دانشگاهش دانشگا تهران و مخصوصا دانشکده علوم و فنون نوین دانشگاه تهران هست.لازم به ذکره که قراره انشالله در اینده ای نه چندان دور دکترای بیوتک مولکولی هم در علوم و فنون نوین راه اندازی کنن

zanbagh

New member
فکرکنم بیوتک میکروبی نوتر از پزشکیه؛چون 3،4سال بیشترنیس ک ارشداین گرایش اومده؛من دنبال تازه ترینام؛دکترای بیوتک مولکولی درچه زمینه ایه؟دکتراش تاحالانبوده؟

Mohammad gh

New member
فکرکنم بیوتک میکروبی نوتر از پزشکیه؛چون 3،4سال بیشترنیس ک ارشداین گرایش اومده؛من دنبال تازه ترینام؛دکترای بیوتک مولکولی درچه زمینه ایه؟دکتراش تاحالانبوده؟

فکر نمیکنم بوده باشه قبلا در ایران
کلا دانشکده علوم و فنون نوین دانشگاه تهران کادر اموزشی جوان و رشته های ترکیبی و بسیار تاپ کلسی داره
تو خود سایتش هم فکر میکنم توضیحی داده باشه

Taraa

Well-known member
divine avenger تشکر از اطلاعاتت.
پس اگه بخوایم رتبه بندی کنیم اول بیوتک میکروبی تهران . بعد فردوسی و بعدش اصفهان
و نظر شما اینه که بیوتکنو پزشکی رده پایین تری داره از میکروبی
درس کفتم ؟ اصلاح بفرمایید

zanbagh

New member
مرسیdivineازاطلاعات خوبت؛بازاگه مطلبی داشتی اینجابذارواسه من وبقیه

katii

New member
سلام
منم ارشد بيوتك ميكروبي قبول شدم
دوستم ترم 3 همين رشته دانشگاه تهران ميخونه... اصلا راضي نبود ولي الان فك كنم با شرايط كنار اومده
رشته خيلي مهيجيه و جاي كار داره
تو اين جور رشته ها مهم امكانات آزمايشگاهيه...
راستي شما كجا قبول شدين بچه ها؟؟ شايد هم دانشگاهي باشيم

heliia

New member
تارا جون رشته بیوتکنو پزشکی حداقلش اینه که دستت برای ادامه تحصیل بازتره و احتمال کارکردن هم بیشتره واینکه به نظرتون رشته بیوتکنولوژی میکروبی که پیام نور هم پذیرش داره بازارکاری براش باقی میمونه ومیتونی توسایت وزارت بهداشت درمورد ادامه تحصیلش ببینی
آگهي پذيرش دانشجو براي رشته هاي Ph.D و تخصصي داروسازي

آخرین ویرایش:

zanbagh

New member
کی میگه بیوتک میکروبی دستش بازنیس واسه ادامه؟ارشدتوکشورما شده مث لیسانس بی ارزش؛مهم دکتراس؛البته اگ اونم بی ارزش نشه تاچنسال دیگه

آخرین ویرایش:

Taraa

Well-known member
ممنون هلیا
من شنیدم بیوتکنولوژی صنعتی از نظر بازارکار از همه بهتره که البته برا ارشد تو ایران نیست
یه جورایی گیج شدم
نمیدونم بیشتر وقتمو برا کنکور بهداشت بذارم یا علوم
آخه هم مواد آزمونیشون باهم فرق داره هم برا خوندن درساشون باید روش متفاوتی بکار برد

zanbagh

New member
بنظرمن تاراجون بستگی ب علاقت داره؛درضمن فکرنمیکنم هلیابیوتک خونده باشه یابخادبخونه؛من ازکسائی ک تواین ضمینه فعالیت داشتن راهنمائی میخام بخصوص تومقطع دکترا؛پلیز‏!‏‏!‏‏!‏

Taraa

Well-known member
سلام تاراجان؛تااونجائی ک اطلاع دارم واز اسمشم مشخصه بیشترباید راجع به ساخت آنتی بیوتیک ها باشه؛بنظرم ارشداین دوره زمونه واسه همه رشته ها ازلحاظ بازارکاریکسانه مهم دکتراس؛و فکرکنم توگرایشای بیوتک دوره دکترا بیوتک داروئی بهترباشه؛حالابازاگه اطلاعات بیشتری پیداکردم اینجامیذارم چون هنوزکلاسام شروع نشدن؛یکی از دروس این ترمم بیوتک داروئیه؛ژنتیک یوکاریوتهاو...من عاشق میکروبام‏!‏‏!‏‏!‏:p

باشه زنبق . منتظرم کلاسات شروع شه اطلاعات بیشتری بهمون بدی. تشکر

negah

New member
سلام. میخوام بدونم در مقطع دکتری، کدوم یکی از این رشته ها بهتر و البته کاربردی تر هستش، البته به نظرم اینا همش یجورند یعنی دروس مشترک زیاد دارن ؟ ژنتیک(از گرایش های سلولی-مولکولی)، ژنتیک پزشکی و گرایش های مختلف بیوتکنولوژی مثل پزشکی، نانو، میکروبی، مولکولی.

saleh3467

New member
با سلام
بچه ها من دارم واسه بیوتکنولوژی میکروبی میخونم الان اول مهر هست یعنی 4.5ماه وقت دارم منتها منابع زیادی معرفی شدن از دوستانی که قبول شدن خواهش میکنم راهنمایی منید باور کنید مشورت لازمم
و اگه براتون مقدوره درصدایی رو هم که اوردین و رتبه رو هم بگید اگه اینو بگید که دیگه واقعا لطف کردید:sdasdasd:

saleh3467

New member
با سلام
بچه ها من دارم واسه بیوتکنولوژی میکروبی میخونم الان اول مهر هست یعنی 4.5ماه وقت دارم منتها منابع زیادی معرفی شدن از دوستانی که قبول شدن خواهش میکنم راهنمایی منید باور کنید مشورت لازمم
و اگه براتون مقدوره درصدایی رو هم که اوردین و رتبه رو هم بگید اگه اینو بگید که دیگه واقعا لطف کردید
در ضمن میکروبو تقریبا خوندمش (جاوتز)
میگن ژنتیک اساد خوبه
بیوشیمی هم پاسالار
بیوفیزیک چی؟

آخرین ویرایش:

zanbagh

New member
با سلام
و اگه براتون مقدوره درصدایی رو هم که اوردین و رتبه رو هم بگید اگه اینو بگید که دیگه واقعا لطف کردید
در ضمن میکروبو تقریبا خوندمش (جاوتز)
میگن ژنتیک اساد خوبه
بیوشیمی هم پاسالار
بیوفیزیک چی؟

سلام همیشه یادت باشه خواستن توانستنه.برای بیوفیزیک میتونم بهت کتاب تست سمساریو معرفی کنم که همراه باتوضیحه .انتشارات خانه زیست شناسی که واقعا عالیه.برای همه درسات سعی کن زیاد تست بزنی میکروبم همینطور علاوه بر قسمت پزشکیش تستای قسمت غذایی وصنعتی ومحیطیشم بخون.ژنتیکم حسن اکرمی +تستای مریم خالصی ک اونم همراه باتوضیحه.اگه بیوشیمیت زیاد خوب نیس اول لنینجرو بخون نگاه به حجم بالاش نکن خیلی روان توضیح داده بخصوص اون توضیحات پایین شکل. بخون که سوال زیاد ازش طرح میشه
موفق باشین

بالا