ارشد اپیدمیولوژی 91-92

وضعیت
موضوع بسته شده است و نمی‌توان پاسخ جدیدی فرستاد.

epi_info

New member
اولا به دوستانی که به تازگی در کنکور امسال پذیرفته شده اند عرض تبریک و خسته نباشید دارم و امیدوارم همیشه در آینده تحصیلی خود پیروز باشند.
اون موقع که ما قبول شدیم بدون هیچ چشم داشتی هم درصدهامونو گذاشتیم در معرض دید عموم و هم مو به مو کتابهایی رو که خونده بودیم معرفی کردیم و خوشبختانه باعث خوشحالی قلبی بنده است که از دور و نزدیک می شنوم که این مطالب و کتابهای معرفی شده بدرد دوستان خورده و در راه کنکور امسال و پارسال کمک حالشون بوده. اما تعجب میکنم که چرا به محض اینکه برخی از دوستان قبول میشن سریعا به فکر سو استفاده و فروش دانسته های خودشون می کنند! غیر از اینه که ما همه چیز رو رایگان در اختیار بقیه گذاشتیم؟
همچنین خطاب به برخی از دوستان که ممکنه مشکلات مالی داشته باشند و این توجیه ای برای این کارشون هست بگم که برای پول در آوردن در رشته اپیدمیولوژِی کارهای بهتری هم هست. مثلا با نوشتن یک طرح تحقیقاتی شما می تونید تا سقف 3 میلیون بودجه بگیرید و چاپ یک مقاله در مجله معتبر انگلیسی زبان تا سقف 2 میلیون بسته به دانشگاه پاداش دریافت خواهی کرد. پس لزومی نداره به خاطره 200 300 تومن شخصیت خودتونو و رشته خودتون رو زیر سوال ببرید.
لذا متذکر بشم در این قسمت انجمن (ارشد اپیدمیولوژی) هرگونه تبلیغات کتاب، جزوه و ... که صرفا جنبه منافع شخص داره ممنوعه، به طوری که حتی خود بنده کتب خودم رو تبلیغ نکردم در اینجا. لذا به جای اینکارها پیشنهاد میکنم تجربیات خودتون رو بدون چشم داشت در اختیار دوستان نیازمند قرار بدید، چه بسا دوسال دیگر آزمون دکترایی در پیش است و ممکنه شما نیازمند کس دیگری باشید، در این شرایط راضی خواهید بود کسی پول ازتون دریافت کنه؟
پس از دوستان خواهشمنیدم منابع و رازهای موفقیت خودشون رو در این تاپیک بنویسند تا دیگران استفاده کنم
همچنین مشاهده میشه برخی از دوستان تازه وارد به انجمن، سوالاتشون رو در مورد ارشد اپیدمیولوژی در انجمن های دیگر مثل بهداشت عمومی، آموزش بهداشت و ... می پرسن. اینم بگم که اگه سوالی دارید همینجا بپرسید و اگر کسی جوابتون رو نداد، خوده من در حدی که زمان اجازه بده جواب همگی اتون رو خواهم داد و 200 300 هزارتومن هم ازتون نمیخام و انتظار تشکر هم نداریم.
با تشکر
موفق باشید

آخرین ویرایش:

Lemen

New member
حق با شماست اپید عزیز
بابت معرفی کتاب خطاهای متداول ممنونم
تونستم با اون اقایی که معرفی کردین تماس بگیرم و کتاب رو برام پست کرد
در مورد تبلیغ بعضی از افراد با شما موافقم
امروز یه تاپیک بود که میگفت نرم افزار لاینتز اصطلاحات پزشکی رو داره و هر کس میخواد ایمیل بده
منم ایمیل دادم
ولی آخرش گفت این مبلغ رو براش بفرستم بعدا برام کد فعالسازی رو می فرسته
راستش وقتی آخرش اینو گفت خیلی احساس بدی پیدا کردم و انصراف دادم
شاید مسئله هزینه ش نباشه اما تصور این هدف که ادم بخواد واسه انتقال اطلاعات یا علمش به دیگران پول دریافت کنه کمی واسم سنگین بود.
از طرفی اعتماد کردن در اینگونه موقعیتها بنظر من ریسک هست و عاقلانه نیست

epi_info

New member
حق با شماست اپید عزیز
بابت معرفی کتاب خطاهای متداول ممنونم
تونستم با اون اقایی که معرفی کردین تماس بگیرم و کتاب رو برام پست کرد
در مورد تبلیغ بعضی از افراد با شما موافقم
امروز یه تاپیک بود که میگفت نرم افزار لاینتز اصطلاحات پزشکی رو داره و هر کس میخواد ایمیل بده
منم ایمیل دادم
ولی آخرش گفت این مبلغ رو براش بفرستم بعدا برام کد فعالسازی رو می فرسته
راستش وقتی آخرش اینو گفت خیلی احساس بدی پیدا کردم و انصراف دادم
شاید مسئله هزینه ش نباشه اما تصور این هدف که ادم بخواد واسه انتقال اطلاعات یا علمش به دیگران پول دریافت کنه کمی واسم سنگین بود.
از طرفی اعتماد کردن در اینگونه موقعیتها بنظر من ریسک هست و عاقلانه نیست

رشته اپیدمیولوژی، به خاطر اینکه جدیدا جایگاهش به خاطر تلاش های دکتر اعتماد عزیز تو وزارت خونه تعریف شده و همچنین به خاطر فعالتر شدن انجمن اپیدمیولوژیست های ایران و به علاوه افزایش ظرفیت رشته های کارشناسی بهداشت، و همچنین نیاز شدید پژوهشکده ها به پژوهشگر، داره روز به روز طرفدارش زیاد میشه و چند مدتی هست مثل رشته های جدیدی چون ام ار ای و ... مورد سو استفاده قرار می گیره. بنده در هرجایی این قضیه رو مشاهده کنم به شدت برخورد خواهم کرد. ما وقتی یه چیزی یاد می گیریم وظیفه امونه که به دیگران تا حدیش رو یاد بدیم (تکلیف انسانیه نه نیکی)

epi_info

New member
دوست عزیز شما میخای اصطاحات بخونی خوب به من بگو چجوری اصطلاحات بخونم. این حاجی که میگه نرم افزار داره، دو حالت داره 1) یا به صورت ورک شیت تو اکسل یه چیزایی نوشته 2) یا اینکه از نرم افزار لایتنر که برای خوندن زبان استفاده میکنن استفاده کرده و لغت هارو روش نوشته و اماده داره. این نرم افزار رو تو گوگل سرچ کن حتما میتونی پیداش کنی و اصلا پول نمیخاد.
جدای از همه اینا من بهت پیشنهاد میکنم اصلا از لایتنر استفاده نکنی. چون اصطلاحات اپیدمیولوژی داستانش با لغات زبان فرق میکنه. مثلا اینکه بیایی لغت ascertainment BIAS رو حفظ کنی با لایتنر خیلی مسخرست. تا درک نکنی که تورش یعنی چی، صدهزاربار هم که حفظ کنی از یادت میره. من خیلی دوست داشتم این بابا که قبول شده بیاد کارنامشو بزاره تا ببینیم اصطلاحات چند زده.

manizheh.h

New member
سلام.ارشد قبول شدم.مدارکمو فرستادم.واسم بیام ثبت نام انجام شد نیومد.یعنی ثبت نام نشدم؟جیکار کتم؟

zi_66

New member
سلام اپید عزیز
من سال آخر بهداشت عمومی هستم می خوام ارشد اپید شرکت کنم لطفا منو راهنمایی کن چه جوری هم برای ارشد بخونم هم درس های دانشگاه.حتما جوابم رو بده مرسی

epi110

New member
تبریک به همه دوستان و آرزوی موفقیت به بقیه

منم موافقم
من امسال اپید شهید بهشتی قبول شدم
اگه یه راهنما خوب داشتم بار اول قبول میشدم نه بار دوم ولی خدا را هزار مرتبه شکر میکنم .
ولی بگذریم من با تمام میل آماده ام تجربیات و رفرنس هایی که خونده ام را دراختیار قرار دهم
ایمیلم : mab.1359@yahoo.com
تو ایمیلم اگه مایل بودید شماره تماسم را هم خدمت دوستان میدم
فقط آرزوی موفقیت همه دوستان را دارم .

zi_66

New member
سلام
قبولیت رو تبریک میگم.مرسی از اینکه تجربیاتت رو در اختیار دوستان میذاری.لطفا آدرس ایمیلت رو برام بذار.مرسی

epi_info

New member
منم موافقم
من امسال اپید شهید بهشتی قبول شدم
اگه یه راهنما خوب داشتم بار اول قبول میشدم نه بار دوم ولی خدا را هزار مرتبه شکر میکنم .
ولی بگذریم من با تمام میل آماده ام تجربیات و رفرنس هایی که خونده ام را دراختیار قرار دهم
ایمیلم : mab.1359@yahoo.com
تو ایمیلم اگه مایل بودید شماره تماسم را هم خدمت دوستان میدم
فقط آرزوی موفقیت همه دوستان را دارم .
سلام دوست عزیز
پس همدیگر رو خواهیم دید
پیشنهاد میکنم به جای اینکه به هر شخص به صورت انفرادی ایمیل بدید، یکدفعه تجربیاتتو تو یه تاپیک جداگانه بزار و بعد اینکه کارنامه اومد هم کارنامتو بزار(اگه ماییلید). اگه دوست هم داشتی شمارتو بزار که اگه ابهامی وجود داشت تماس بگیرن باهات. به نظر من درصدها و رفرنس هارو همزمان که برای سایت می فرستید اینجا هم بزارید با اسم خودتون (دوستان ادمین سرشون شلوغه و مدت زیادی طول میکشه اونها رو در معرض دید عموم قرار خواهند داد) و بهتره هرچی در مورد اپیدمیولوژی هست همینجا بحث بشه و سپس به سایت منتقل بشه تا دوستان بهره بیشتری ببرند و سردرگمی ایجاد نشه. اینجوری به جای اینکه فقط یک نفر ببینه، صدها نفر خواهند دید و در وقتتون هم صرفه جویی میشه

آخرین ویرایش:

mohamadse

New member
بچه ها من امسال امتحان دادم و با اینکه خونده بودم قبول نشم. الان دوباه میخوام شروع کنم بخونم. احساس میکنم منابعی که خوندم مشکلی نداشته. فقط خوب نخوندم. به نظر شما نیازی هست که در منابع تجدید نظر کنم؟؟؟؟؟؟؟

اگه میشه راهنماییم کنین0 من نرسیدم کتابا رو دور دوم بزنم. آیا نیازه کتابا رو به روزتر کنم؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

Diana-Epid_92

New member
ما مي توانيم

سلام دوستان. من الان چند ساله كه دارم ارشد اپيدميولوژي شركت ميكنم (درواقع جزو پيشكسوتان شركت در ارشد اپيدميولوژي هستم)و چون بدون آمادگي ميرم سرجلسه تا حالا رتبه هاي نزديك (رتبه 8-رتبه 50-رتبه 80 و ...) آوردم ولي قبول نشدم. امسال با راهنمايي دوستان مي خوام از اول آبان ماه بطور جدي شروع به خواندن كنم. اميدوارم دوستاني كه امسال قبول شدند ما رو راهنمايي كنند.

shokouhi

New member
تو رو خدا هرکی از رشته بهداشت محیط اپید قبول شده به من بگه
لطفأ

با سلام خدمت آقا اپی اینفو عزیز
والا ما هم مثه شما وظیفمونو انجام دادیم داش اپی و تا جایی که در توان بود وظیفه انسانی را ادا کردیم ولی همین لایتنر برای اصطلاحات رو که دیدم کلی خندیدم.... خدایا این دیگه کیه که میخاد از این طریق پول دربیاره..... این سایت و موسسانش انصافا اولش با قصد کمک وارد کار شده اند و منم یک سال همکاری کردم باهاشون که جدیدا دیگه جدا شدیم ولی سایت هنوز هم یکی از پرکاربردترین سایتاهی هس که میشه اطلاعات لازم رو گرفت ازش و استفاده کرد بدون پرداخت کوچکترین هزینه....
آقا اپی اینفو راس میگه من واسه آمار از توصیه های ایشون استفاده کردم و بعد از قبول شدنم همه کارایی ک واسه قبول شدن کرده بودم رو ریز به ریز توضیح دادم تو همین سایت

آخرین ویرایش توسط مدیر:
وضعیت
موضوع بسته شده است و نمی‌توان پاسخ جدیدی فرستاد.
بالا