لطفا در خصوص عمل لیزری چشم برای رفع نقص نزدیک بینی راهنمایی کنید؟

mandana99

New member
آیا رفع نقص نزدیک بینی با عمل لیزری نزدیک بینی را برطرف کرده است؟یعنی کلا بدون عینک دور را بشه دید؟؟لطفا تجربی عملی یا در آشناها که دیده اید درباره محسنات و مضرراتش بگید.ممکن است بعد 5-6 سال عوارضی برای چشم داشته باشد؟

-چند نوع عمل برای رفع نزدیک بینی است؟وکدامش بهتر است؟

noorolhoda

New member
آیا رفع نقص نزدیک بینی با عمل لیزری نزدیک بینی را برطرف کرده است؟یعنی کلا بدون عینک دور را بشه دید؟؟لطفا تجربی عملی یا در آشناها که دیده اید درباره محسنات و مضرراتش بگید.ممکن است بعد 5-6 سال عوارضی برای چشم داشته باشد؟

-چند نوع عمل برای رفع نزدیک بینی است؟وکدامش بهتر است؟
سلام.من پارسال عمل لازیک انجام دادم.چشم چپ کاملا خوب شد اما چشم راستم 1.25- است و نزدیک بین باقی ماند اگرچه شماره چشمم کم شد.احتمالا برای چشم راستم باید لنز بخرم ولی در کل خوب میبینم.باید سر عمل خوب به نور نگاه کنی.شاید علت نزدیک ماندن چشم راستم همین بی توجه ای بوده است.:sad:

samar.sh

New member
azizam lyzik va PRK 2noe amalie ke man doostam anjam dadan alanam kheili razi hastan albate prk bara nomreha bala behtar javab mide lyzik ham khoobe man az kheiliha porsidam razian khodamam daram miram be lyzikam:28:

mandana99

New member
بچه ها من میترسم بعد عمل همچنان کلمات دور را واضح نشه دید.یکی از همکلاسیهای ما یکسال قبلش عمل کرده بود اما سر کلاس موقع نگاه کردن به وایت بورد چشمش را ریز میکرد که کلمه را خوب ببینه...یکجورهایی برای دیدنش تمرکز زیادی میکرد:sad:

cnidaria_cnida19

New member
salam.man sal85 cheshme rastam peyvande gharniye shod..bade bardashtane bakhiye ham , didam kami moshkel dasht.astighmatam raf shode bud ama hanuz nazdik bin budam..sale 86 hamun cheshmam leyzik shod..ta alan ke moshkeli nadaram va kamelan razi hastam va agar zaman be agab bargarde dobare in amalo anjam midam..yeki az ostad ham 16 sal pish leyzk shode ,akhiran az eynak estefade mikone ke unam be khatere pir cheshmishe va mighe tabiyie...dar kol az atrafiyanam ham unai ke in amal ro anjam dadan na razi nistan va binayishun ta hadde ziyadi behtar az gabl hast.nazare shakhsie man ineke bara nomre haye payin lozumi nadare va eynak behtare..ama vagti nomre eynaket balast behtarin rahesh amale.. kheyli az cheshmpezeshk ha ba vojude 2 ta eynak in risko bara khodeshun nemikonan..

8521413

New member
در مورد عمل لیزیک چند نکته وجود داره که قابل توجه هست!!!
اول اینکه ممکنه نمره ی چشم رو کاملا به صفر نرسونه و باز هم مجبور به استفاده از عینک باشید... ولی در بسیاری از موارد هم نمره اونقدر به صفر نزدیک میشه که دیگه نیازی به استفاده از عینک نیست...
در مورد این مساله که چرا چشم پزشکان از این عمل استفاده نمیکنن... بنده از خودشون سوال کردم... گفتن... عمل لیزیک حتی اگر نمره ی چشم رو به صفر هم برسونه... برای کارهای خیلی دقیق و ظریف... که نیاز به تیزبینی بالایی هست... جواب نمیده و عینک بهتره... علتش هم اینه که...
عمل همگرایی پرتوی نور ورودی به چشم تا حدود زیادی (نزدیک به 65 درصد) توسط قرنیه انجام میشه و فقط کار تطبیق و همگرایی نهایی توسط عدسی انجام میشه... در عیوب انکساری چشم... معمولا مشکل از عدسی هست... در حالیکه عمل لیزیک... قرنیه رو می تراشه!!!

mandana99

New member
در مورد عمل لیزیک چند نکته وجود داره که قابل توجه هست!!!
اول اینکه ممکنه نمره ی چشم رو کاملا به صفر نرسونه و باز هم مجبور به استفاده از عینک باشید... ولی در بسیاری از موارد هم نمره اونقدر به صفر نزدیک میشه که دیگه نیازی به استفاده از عینک نیست...
در مورد این مساله که چرا چشم پزشکان از این عمل استفاده نمیکنن... بنده از خودشون سوال کردم... گفتن... عمل لیزیک حتی اگر نمره ی چشم رو به صفر هم برسونه... برای کارهای خیلی دقیق و ظریف... که نیاز به تیزبینی بالایی هست... جواب نمیده و عینک بهتره... علتش هم اینه که...
عمل همگرایی پرتوی نور ورودی به چشم تا حدود زیادی (نزدیک به 65 درصد) توسط قرنیه انجام میشه و فقط کار تطبیق و همگرایی نهایی توسط عدسی انجام میشه... در عیوب انکساری چشم... معمولا مشکل از عدسی هست... در حالیکه عمل لیزیک... قرنیه رو می تراشه!!!

سلام.در چه مواردی ممکن است که کلا چشم نمره اش صفر بشه؟کلا موارد تاثیرگذار چیه؟

مثلا بسته به چشم افراد است یا به دستگاه و پزشک هم برمیگرده؟دستگاه اینجور موارد مهم خواهد بود؟

soso26

New member
2سال میشه که من عمل لازک انجام دادم این عمل بهترازلیزیکه .اگرلازک انجام بدی درصورت ضعیف شدن امکانش هست چندبا دیگه هم عمل کنی.اگه از لنزاستفاده میکنی 1تا 2ماه قبل ازعملت سعی کن استفاده نکنی .چشم من 1کم ضعیف شده ولی دیگه نیازی به عینک ندارم.

fateme1990

New member
منم پارسال prk انجام دادم. الانم خوبه خوبم. فقط شب خیلی تاریک بشه یه هاله خفیف دور چراغا می بینم. ولی اصلا تار نمیبینم.

8521413

New member
سلام.در چه مواردی ممکن است که کلا چشم نمره اش صفر بشه؟کلا موارد تاثیرگذار چیه؟

مثلا بسته به چشم افراد است یا به دستگاه و پزشک هم برمیگرده؟دستگاه اینجور موارد مهم خواهد بود؟

تا اونجایی که من اطلاع دارم... همه چیز بستگی به دقت و مهارت پزشکان و تیم جراحی داره!
در ابتدا یک لایه ی بسیار نازک به قطر 110 میکرون از روی قرنیه برش زده میشه...
سپس با استفاده از پرتوی لیزر... بخش کوچکی از قرنیه سوزانده میشه تا به تقعر مناسب برسه... در انتها نیز... اون قسمتی از قرنیه که برش خورده بود... دوباره به جای اولش بر میگرده تا جوش بخوره...
مهارت پزشک و کیفیت دستگاه در این امر بسیار تاثیر گذاره... نحوه ی تنظیم کردن دستگاه و مدت پرتو دهی باید خیلی دقیق مشخص بشه تا نتیجه ی دلخواه به دست بیاد... اگر بخام به صورت علمی توضیح بدم... به دلیل اینکه سیستم کنترلی دستگاه فیدبک نداره و به صورت کنترل مدار باز اداره میشه... دستگاه قدرت خود تنظیمی بالایی نداره و مهارت پزشک خیلی مهمه!
البته مشکل دیگه ای که وجود داره... از کالیبراسیون خارج شدن دستگاه پس از مدتی کار کردنه!!! تمامی دستگاه های پزشکی اعم از اندازه گیری... تشخیصی و درمانی ... باید به طور منظم کالیبره بشن... اما متاسفانه در بسیاری از بیمارستان ها و مراکز درمانی ایران... به این مساله توجه کافی نمیشه و دستگاه ها همیشه یه مقدار خطا داره!
نکته ی آخر... حرف یکی از دوستان بود که بنده نسبت بهش بی اطلاع هستم... گفته بودن همکاری بیمار خیلی اهمیت داره... بیمار باید به طور مستقیم به منبع نور لیزر خیره بشه!

mohana

Well-known member
همون طوری که دوست خوبم soso26 گفتن عمل لازک خیلی بهتره و امکان جراحی دوباره هست
کسایی که جراحی لازک انجام میدن بعد1 تا 3 ماه دیدشون کامل میشه
اطرافیان و دوستام که جراحی لازک انجام دادن الان اصلا مشکلی ندارن و دیدشون هم کامله

VERSA

New member
salam
manam tire parsal lasek anjam dadam
ta didam normal she yeki 2 .3 hafte tool keshid
vali alan nomre cheshmam sefre
amale sakhti nist
ama yekam baadesh dardo soozesh dare
az avarezesh ham khoshkie cheshme ke mamoolan baade har amale cheshm pish miad
man alan az ashk masnooi estefade mikonam.

sahar-a

New member
منم فروردین 90 در تبریز عمل prk کردم و الان کاملا خوب می*بینم و هیچ مشکلی هم ندارم. قبل از عمل با عینک هم فاصله دور رو تار میدیدم اما الان واقعا دیدم عالیه! فقط خشکی چشم داشتم بعد از عمل که حالا دیگه کاملا خوب شده!

tarenoco

New member
سوال من اینه که بعد از عمل چه نکاتی رو باید رعایت کرد و زمان اینکه به حال طبیعی برسه چقدره

Taraa

Well-known member
لازک و لیزیک چ فرقی دارن با هم ؟ مکانیسم لازک رو هم اگه کسی میدونه توضیح بده

شفيع

New member
بچها چشم من يكيش 2.25 و اون يكيم 2.5 هست بنظرتون اين عمل براي چشام جواب ميده؟

بالا