سوال در مورد قبولی ( کنکور ) رشته ی پزشکی هسته ای

as1374

New member
سلام و احترام
ضمن تشکر فراوان از مدیریت محترم، بابت ایجاد این انجمن

از دوستان درخواست دارم که به سوال هام پاسخ بدن :

1. این رشته مستقیم دیپلم یا کارشناسی داره و یا اینکه باید اول پزشکی ( 7 سال ) رو پاس کرد و بعد به این زیر شاخه رفت ؟
2. قبولی در این رشته نسبت به قبولی در پزشکی و داندانپزشکی در چه نسبتیه ؟ کلا میخوام بدونم دشواره یا خیر

با تشکر

karshenasgh

New member
من توی گوگل سرچ کردم اما اطلاعات زیادی بهم نداد. شاید به خاطر اینکه یه رشته جدیده! اما تا جایی که توی این سرچ فهمیدم اینه که این رشته در اصل شاخه ای از فیزیک پزشکیه. کاردانی و کارشناسی این رشته هم وجود داره. واینکه فکر می کنم بعد از گذراندن دوره پزشک عمومی میشه برای تخصص گرفتن هم این رو انتخاب کرد...

arshad33

New member
سلام
این رشته کارشناسی داره تخصص هم داره
برای کارشناسی باید کنکور سراسری بدی
برای تخصص باید اول 7 سال پزشکی بخونی بعد تخصص قبول شی
خب چون کارشناسیه مسلما از پزشکی و دندون پایین تره.
موفق باشید.

karshenasgh

New member
به نظر منم الان فقط به قبولی در رشته پزشکی فکر کن!چون اگه بتونی توی این رشته قبول شی بعدش به هرچی بخوایی می تونی برسی! البته اگه شرایط همین طوری بمونه! موفق باشی...

as1374

New member
ممنونم از جناب karshenasgh و arshad33
ببینید دوستان،
بنده تا جایی که میدونم این رشته یکی از ( البته یکی که میگم یعنی جز حداقل 5 رشته ی برتر ) بهترین، پیشرفته ترین، بادرآمد ترین و منحصر بفرد ترین رشته های آِینده هستش ( البته نه چندان دور ! )
برای مثال به رادیو دارو هایی تا دیروز از اسراییل وارد می شد ولی امروزه همین پزشکان هسته ای براحتی دارن می سازن اشاره میکنم. البته دقت داشته باشید به محققان این پروژه ها طبیعتا درآمدهای میلیاردی اختصاص میدن ! چون واقعا کارشون برابره با سخت ترین جراحی های مغر و قلب !

بنده اگر بخوام وارد این رشته شم، قصد ندارم از پزشکی ( 7 ساله ) وارد شم و تخصصشو بگیرم و قصدم اینه از کارشناسی وارد شم و میخواستم بدونم قبولی در اون به چه نحوه ای هستش ... سخت ، آسون ... !؟

karshenasgh

New member
ممنونم از جناب karshenasgh و arshad33
ببینید دوستان،
بنده تا جایی که میدونم این رشته یکی از ( البته یکی که میگم یعنی جز حداقل 5 رشته ی برتر ) بهترین، پیشرفته ترین، بادرآمد ترین و منحصر بفرد ترین رشته های آِینده هستش ( البته نه چندان دور ! )
برای مثال به رادیو دارو هایی تا دیروز از اسراییل وارد می شد ولی امروزه همین پزشکان هسته ای براحتی دارن می سازن اشاره میکنم. البته دقت داشته باشید به محققان این پروژه ها طبیعتا درآمدهای میلیاردی اختصاص میدن ! چون واقعا کارشون برابره با سخت ترین جراحی های مغر و قلب !

بنده اگر بخوام وارد این رشته شم، قصد ندارم از پزشکی ( 7 ساله ) وارد شم و تخصصشو بگیرم و قصدم اینه از کارشناسی وارد شم و میخواستم بدونم قبولی در اون به چه نحوه ای هستش ... سخت ، آسون ... !؟

اگه تصمیمت اینه که از کارشناسی وارد شی، باید ببینی کدوم دانشگاهها این رشته رو دارن، بعد دانشجوهاشون رو پیدا کنی و باهاشون صحبت کنی. چون اینجا فکر نمی کنم کسی باشه که اونقدر اطلاعات داشته باشه که بتونه بهت کمک کنه! موفق باشی....

miler

New member
کی از دوستام که پزشکی هسته ای میخوند تو بابل...7000 منطقه 2 بود..البته اون موقع کاردانی میخوند..بلافاصله کارشناسیشو تهران قبول شد...بعدا بلافاصله ارشد فیزیک پزشکی...
اونا بیشتر درساشون فیزیک و تشعشعاته... پس فیزیکت باید خیلی خوب باشه...مسلما باید مث :smilies: درس بخونی واسه قبولی

hoda.saebi

New member
salam mikham dar morede reshteye pezeshkie hastei be donam ke ba che rotbei ghabol mishan va in ke kodom shahra in reshtaro daran va in ke chejor reshtei hast bedonam age mishe javab bedin:smiliess (4):

salaam

New member
سلام
من این رشته رو خوندم توصیه میکنم که نخونین چون نه کار داره نه جایگاهی...

بالا