لطفا مرا راهنمایی کنید

sahand55

New member
با سلام من چند سوال داشتم در صورت امکان مرا راهنمایی کرده و از سردرگمی نجاتم بدید.
من لیسانس رشته شیمی محض روزانه از دانشگاه سراسری هستم. که در یک کارخانه داروسازی معتبر مشغول به کارم .به رشته داروسازی علاقه زیادی دارم و حالا میخوام از اول در کنکور سراسری شرکت کرده و در رشته داروسازی در دانشگاه دولتی ادامه تحصیل بدم در این مورد چند سوال داشتم .
1 - آیا میتوانم مجددا در کنکور سراسری شرکت کنم؟
2 - آیا باید شهریه پرداخت کنم (چون طبق قانون هر شخص برای دوره لیسانس فقط یک بار حق تحصیل رایگان را دارد که من از این حق استفاده کرده و شیمی خوندم).
3 - درصورت لزوم پرداخت شهریه این مبلغ چقدر است؟
4 -من به صورت شیفتی کار میکنم یعنی دو روز دو شب ودو روز دیگه تعطیلم آیا با این ساعات کاری امکان حضور در کلاس و ادامه تحصیل رو خواهم داشت؟

saharandishe

New member
سلام ،من اطلاع دقیقی ندارم ولی تااونجایی که من می دونم وازمشاورهای خوب شنیدم،وقتتون روباکنکورمجددتلف نکنید!اگه ارشدتون رویک گرایشی انتخاب کنیدکه به داروسازی نزدیکتره،که امکانش برای رشته شماهست وگرایش های خوبی داریدودرکنارارشدتون مطالعات شخصیتون رودراین زمینه افزایش بدیدومدام درحال تحقیق باشید.به مراتب موفق ترخواهیدبودودرزمان کمتری نسبت به کنکورمجددبه رفاه وموفقیت دست پیدامیکنید،تازمانی که کنکورمجددشرکت کنید،کلاسهای وقت گیرومشکل کارو.....کلی مصاءب ومشکلات درپی خواهدداشت.
البته این نظرشخصیمن باتوجه به مشورت هایی که ازمشاوران خوب گرفتم هستش باتوجه به اینکه شرایط مشابهی داریم بااین تفاوت که من به رشته دیگری علاقه مندم شمابهدارو
موفق باشید.

Proteus

New member
براي كساني كه شيمي خوندن گرايش شيمي دارويي تو ارشد وجود داره

a_67

New member
با سلام من چند سوال داشتم در صورت امکان مرا راهنمایی کرده و از سردرگمی نجاتم بدید.
من لیسانس رشته شیمی محض روزانه از دانشگاه سراسری هستم. که در یک کارخانه داروسازی معتبر مشغول به کارم .به رشته داروسازی علاقه زیادی دارم و حالا میخوام از اول در کنکور سراسری شرکت کرده و در رشته داروسازی در دانشگاه دولتی ادامه تحصیل بدم در این مورد چند سوال داشتم .
1 - آیا میتوانم مجددا در کنکور سراسری شرکت کنم؟
2 - آیا باید شهریه پرداخت کنم (چون طبق قانون هر شخص برای دوره لیسانس فقط یک بار حق تحصیل رایگان را دارد که من از این حق استفاده کرده و شیمی خوندم).
3 - درصورت لزوم پرداخت شهریه این مبلغ چقدر است؟
4 -من به صورت شیفتی کار میکنم یعنی دو روز دو شب ودو روز دیگه تعطیلم آیا با این ساعات کاری امکان حضور در کلاس و ادامه تحصیل رو خواهم داشت؟

با سلام
بله شما می توانید در کنکور سراسری شرکت کنید ولی در صورت قبولی در رشته ی داروسازی، چون لیسانس رو روزانه خوندید باید شهریه پرداخت کنید که تقریباً برای هر ترم یک و نیم میلیون تومان میشه. جهت اطلاعات بیشتر و دقیق تر به سایت سازمان سنجش مراجعه کنید و دفترچه ی انتخاب رشته ی کنکور سراسری 91 رو دانلود کنید. البته این دفترچه رو به تفکیک رشته ها گذاشتن.شما یکیش رو دانلود کنید و مطالعه کنید. توی یک جدول هزینه رو آوردند.

تازه یک خبری هم که به تازگی خوندم و ممکنه به درد شما هم بخوره:
آیا در مورد آزمون لیسانس به پزشکی، چیزی شنیدید؟
اگه کسی در این آزمون که فقط توی دانشگاه علوم پزشکی تهران برگزار میشه، قبول بشه؛ به صورت رایگان می تونه رشته ی پزشکی بخونه...
در این مورد، یک خبری هست که ششمین دوره آمادگی برای این آزمون رو جهاد دانشگاهی تهران برگزار می کنه... من توی این خبر خوندم که لیسانس* های شیمی کاربردی و محض و بیولوژی می تونند به صورت رایگان در رشته داروسازی تحصیل کنند.(لیسانس های گفته شده به داروسازی).
البته بنده از شرایط و دروس امتحانی اش اطلاعی ندارم، ولی شما با یک تماس می تونید از جهاد خبر بگیرید.
این هم عنوان و لینک خبر:
ششمین دوره آمادگی آزمون لیسانس به پزشکی دانشگاه علوم پزشکی تهران آغاز شد
جهاد دانشگاهی-علوم پزشکی تهران

راستی، انگار این مورد رو توی چند تاپیک مطرح کردید!!!!!!!
و چون در هر تاپیکی دوستان پاسخ دادند و ... بنده هم با اجازه تون همین جواب رو اونجا هم میذارم.
با تشکر

Proteus

New member
واقعا ؟؟؟؟ آخه امسال يكي از آشناهامون ارشد داشت گفت كه رشته شيمي دارويي اضافه شده . البته فكر كنم منظورش دانشگاه آزاد بود

hurrem sultan

New member
واقعا ؟؟؟؟ آخه امسال يكي از آشناهامون ارشد داشت گفت كه رشته شيمي دارويي اضافه شده . البته فكر كنم منظورش دانشگاه آزاد بود
نه آزاد هم نداریم شیمی دارویی رو از گرایش ارشد شیمی آلی پذیرش می کنن .

a_67

New member
نه آزاد هم نداریم شیمی دارویی رو از گرایش ارشد شیمی آلی پذیرش می کنن .
با سلام
اینجا دو لینک دو تا خبر رو می ذارم که در مورد ارشد شیمی دارویی هست. البته مربوط به یکی دو سال پیش هست...
امیدوارم که مفید باشه. البته نمی دونم که آیا امسال پذیرشی بوده و یا خیر.
در رشته ی مهندسی داروسازی امسال 6 نفر (روزانه و شبانه)رو دانشگاه تهران برداشته.(ارشد مربوط به وزارت علوم)
با تشکر
لینک ها:
لینک اول :
آموزش نیوز - 8 رشته کارشناسي ارشد در واحد علوم دارويي راه اندازي شد
لینک دوم:
������� �����89/11/3: ���� �������� ���� ���� ������ �� ���Ԑ�� ����� �����

آخرین ویرایش:

hurrem sultan

New member
پس حتما تا کنکور 91 به مرحله اجرایی نرسیده چون اگه ارشد این رشته بود اولین نفر خودم ثبت نام میکردم. ولی مهندسی داروسازی تربیت مدرس 6 یا 7 نفر پذیرش داشت.

M

MAHSA BANOO

Guest
براي كساني كه شيمي خوندن گرايش شيمي دارويي تو ارشد وجود داره
سلام من شنیدم که جزو رشته های شناور محسوب میشه امسالم بود حتی داروسازی هم بوده

roj

New member
سلام منم همچين قصدي داشتم كه قسمت نشد.
شما ميتونين در مقطع ارشد بيوشيمي باليني بخونين(يا رشته هاي مرتبط ديگه)
بعد دكتري داروسازي شركت كنين

بالا