لطفا مرا راهنمایی کنید

sahand55

New member
لطفا مرا راهنمایی کنید
با سلام من چند سوال داشتم در صورت امکان مرا راهنمایی کرده و از سردرگمی نجاتم بدید.
من لیسانس رشته شیمی محض روزانه از دانشگاه سراسری هستم. که در یک کارخانه داروسازی معتبر مشغول به کارم .به رشته داروسازی علاقه زیادی دارم و حالا میخوام از اول در کنکور سراسری شرکت کرده و در رشته داروسازی در دانشگاه دولتی ادامه تحصیل بدم در این مورد چند سوال داشتم .
1 - آیا میتوانم مجددا در کنکور سراسری شرکت کنم؟
2 - آیا باید شهریه پرداخت کنم (چون طبق قانون هر شخص برای دوره لیسانس فقط یک بار حق تحصیل رایگان را دارد که من از این حق استفاده کرده و شیمی خوندم).
3 - درصورت لزوم پرداخت شهریه این مبلغ چقدر است؟
4 -من به صورت شیفتی کار میکنم یعنی دو روز دو شب ودو روز دیگه تعطیلم آیا با این ساعات کاری امکان حضور در کلاس و ادامه تحصیل رو خواهم داشت؟

a_67

New member
با سلام من چند سوال داشتم در صورت امکان مرا راهنمایی کرده و از سردرگمی نجاتم بدید.
من لیسانس رشته شیمی محض روزانه از دانشگاه سراسری هستم. که در یک کارخانه داروسازی معتبر مشغول به کارم .به رشته داروسازی علاقه زیادی دارم و حالا میخوام از اول در کنکور سراسری شرکت کرده و در رشته داروسازی در دانشگاه دولتی ادامه تحصیل بدم در این مورد چند سوال داشتم .
2 - آیا باید شهریه پرداخت کنم (چون طبق قانون هر شخص برای دوره لیسانس فقط یک بار حق تحصیل رایگان را دارد که من از این حق استفاده کرده و شیمی خوندم).
4 -من به صورت شیفتی کار میکنم یعنی دو روز دو شب ودو روز دیگه تعطیلم آیا با این ساعات کاری امکان حضور در کلاس و ادامه تحصیل رو خواهم داشت؟

با سلام
بله شما می توانید در کنکور سراسری شرکت کنید ولی در صورت قبولی در رشته ی داروسازی، چون لیسانس رو روزانه خوندید باید شهریه پرداخت کنید که تقریباً برای هر ترم یک و نیم میلیون تومان میشه. جهت اطلاعات بیشتر و دقیق تر به سایت سازمان سنجش مراجعه کنید و دفترچه ی انتخاب رشته ی کنکور سراسری 91 رو دانلود کنید. البته این دفترچه رو به تفکیک رشته ها گذاشتن.شما یکیش رو دانلود کنید و مطالعه کنید. توی یک جدول هزینه رو آوردند.

تازه یک خبری هم که به تازگی خوندم و ممکنه به درد شما هم بخوره:
آیا در مورد آزمون لیسانس به پزشکی، چیزی شنیدید؟
اگه کسی در این آزمون که فقط توی دانشگاه علوم پزشکی تهران برگزار میشه، قبول بشه؛ به صورت رایگان می تونه رشته ی پزشکی بخونه...
در این مورد، یک خبری هست که ششمین دوره آمادگی برای این آزمون رو جهاد دانشگاهی تهران برگزار می کنه... من توی این خبر خوندم که لیسانس* های شیمی کاربردی و محض و بیولوژی می تونند به صورت رایگان در رشته داروسازی تحصیل کنند.(لیسانس های گفته شده به داروسازی).
البته بنده از شرایط و دروس امتحانی اش اطلاعی ندارم، ولی شما با یک تماس می تونید از جهاد خبر بگیرید.
این هم عنوان و لینک خبر:
ششمین دوره آمادگی آزمون لیسانس به پزشکی دانشگاه علوم پزشکی تهران آغاز شد
جهاد دانشگاهی-علوم پزشکی تهران

راستی، انگار این مورد رو توی چند تاپیک مطرح کردید!!!!!!!
و چون در هر تاپیکی دوستان پاسخ دادند و ... بنده هم با اجازه تون همین جواب رو اونجا هم میذارم.
با تشکر

thickety

New member
لطفا مرا راهنمایی کنید

1.بله می تونید
2.تا حایی که من می دونم چون لیسانستون رو از وزارت علوم گرفتین و الان میخواین وزارت بهداشت درس بخونید نباید پول بدین
4.راستش کار راحتی به نظر نمی رسه.اگر همیشه مثلا 2 و 3 شنبه روز کار بودین می تونستبن طوری انتخاب واحد کنین که این دو روز کلاس نداشته باشین.اما شما روز های ثابتی رو روز کار نیستین و در این صورت با اساتیدی که به حظور و غیاب اهمیت میدن (که تعدادشونم کم نیست) به مشکل بر می خورین...

a_67

New member
1.بله می تونید
2.تا حایی که من می دونم چون لیسانستون رو از وزارت علوم گرفتین و الان میخواین وزارت بهداشت درس بخونید نباید پول بدین
4.راستش کار راحتی به نظر نمی رسه.اگر همیشه مثلا 2 و 3 شنبه روز کار بودین می تونستبن طوری انتخاب واحد کنین که این دو روز کلاس نداشته باشین.اما شما روز های ثابتی رو روز کار نیستین و در این صورت با اساتیدی که به حظور و غیاب اهمیت میدن (که تعدادشونم کم نیست) به مشکل بر می خورین...
با سلام
درباره ی مورد 2 که فرمودید:
تا جایی که بنده پیگیری کردم، فرقی نمی کنه که مدرک کارشناسی رو از چه وزارتی گرفته باشید... در هر صورت اگه کسی کارشناسی رو روزانه خونده باشه باید برای این رشته ها شهریه بده که مقدارشم توی دفترچه ی انتخاب رشته ی کنکور سراسری 91 نوشته شده.
اگر هم منبع موثقی برای این مورد دارید، لطفاً خبر بدید چون اگه این خبر درست باشه من یکی که از طریق کنکور سراسری اقدام می کنم چون راحت تره.
با تشکر

thickety

New member
با سلام
درباره ی مورد 2 که فرمودید:
تا جایی که بنده پیگیری کردم، فرقی نمی کنه که مدرک کارشناسی رو از چه وزارتی گرفته باشید... در هر صورت اگه کسی کارشناسی رو روزانه خونده باشه باید برای این رشته ها شهریه بده که مقدارشم توی دفترچه ی انتخاب رشته ی کنکور سراسری 91 نوشته شده.
اگر هم منبع موثقی برای این مورد دارید، لطفاً خبر بدید چون اگه این خبر درست باشه من یکی که از طریق کنکور سراسری اقدام می کنم چون راحت تره.
با تشکر

دوست من چند سال قبل لیسانس شیمی از دانشگاه بوعلی همدان گرفته بود و 2 سال پیش کنکور سراسری شرکت کرد و الان ترم 5 رشته بهداشت حرفه ای دانشگاه تهران(وزارت بهداشت ) هست.تا جایی که من میدونم شهریه ای نمی ده چون لیسانس قبلیش برای وزارت علوم بوده.اما بازم برای اطمینان میپرسم ازش و بهتون اطلاع می دم.

abcd

New member
ارشد بیوشیمی بالینی ها چطور؟؟؟ می تونن دکترای تخصصی داروسازی شرکت کنن؟؟؟

neda goli

New member
سلام
من دانشجوي سال آخر فوق ليسانس مهندسي شيمي هستم. مي خواستم بدونم مي تونم دوباره كنكور سراسري بدم.هم ليسانس و هم فوق ليسانس روزانه خوندم. خيلي دوست دارم يكي از رشته هاي پزشكي رو بخونم.ميشه راهنماييم كنيد. به نظرشما امكان دوباره روزانه خوندن وجود داره؟

eco.bio

New member
دوست من چند سال قبل لیسانس شیمی از دانشگاه بوعلی همدان گرفته بود و 2 سال پیش کنکور سراسری شرکت کرد و الان ترم 5 رشته بهداشت حرفه ای دانشگاه تهران(وزارت بهداشت ) هست.تا جایی که من میدونم شهریه ای نمی ده چون لیسانس قبلیش برای وزارت علوم بوده.اما بازم برای اطمینان میپرسم ازش و بهتون اطلاع می دم.
نه جونم به وزارت بستگی نداره. کلا یکی که یه بار روزانه لیسانس بگیره این فرد میتونه دوباره لیسانس روزانه بخونه ولی نمیتونه مقطع دکترای پیوسته مثل پزشکی و داروسازی بخونه.
دوست شما بهداشت حرفه ای میخونه و میتونه چون مقطعش دکترا نیست که. و نبایدم شهریه بده. ولی دیگه اگه میخواست پزشکی بخونه باید شهریه میداد.

eco.bio

New member
سلام
من دانشجوي سال آخر فوق ليسانس مهندسي شيمي هستم. مي خواستم بدونم مي تونم دوباره كنكور سراسري بدم.هم ليسانس و هم فوق ليسانس روزانه خوندم. خيلي دوست دارم يكي از رشته هاي پزشكي رو بخونم.ميشه راهنماييم كنيد. به نظرشما امكان دوباره روزانه خوندن وجود داره؟
بله شما میتونید دوباره کنکور سراسری بدین منتها دیگه پزشکی و... نمیتونید بخونید چون اینا دکترای پیوسته هستند. ولی میتونید علوم پایه پزشکی مثل علوم ازمایشگاهی ورادیولوژی و.... بخونید.

a_67

New member
نه جونم به وزارت بستگی نداره. کلا یکی که یه بار روزانه لیسانس بگیره این فرد میتونه دوباره لیسانس روزانه بخونه ولی نمیتونه مقطع دکترای پیوسته مثل پزشکی و داروسازی بخونه.
دوست شما بهداشت حرفه ای میخونه و میتونه چون مقطعش دکترا نیست که. و نبایدم شهریه بده. ولی دیگه اگه میخواست پزشکی بخونه باید شهریه میداد.
با سلام
در مورد این که این موارد به وزارتخونه بستگی نداره حق با شماست.
با قسمتی از نوشته تون که پر رنگش کردم، موافق نیستم؛ به دلیل بند " و" دفترچه ثبت نام کنکور سراسری91(این بند قبلاً هم بوده)

و ) با توجه به محدوديت امكانات دانشگاه ها و مؤسسات آموزش عالي دولتي و لزوم توزيع عادلانه فرصت هاي موجود بين تمامي متقاضيان،
پذيرش آن دسته از داوطلباني كه قبلاً با استفاده از امكانات دولتي (آموزش رايگان) تحصيلات خود را در رشت هاي به اتمام رسانيد ه اند، در
همان مقطع قبولي قبلي و در همان دو ر ه (روزانه) امكان پذير نمي باشد. اين قبيل از داوطلبان در صورت تمايل م يتوانند براي دورة نوبت دوم
(شبانه) در همان مقطع متقاضي شوند و يا در صورت قبولي در دورة روزانه ، مي توانند با پرداخت شهريه همانند دانشجويان دورة نوبت دوم
(شبانه)، در رشته مربوط ادامه تحصيل دهند.

در مورد رشته پزشکی و ... خوندن لیسانس ها (قوانین اجرایی سال های قبل رو نمی دونم ولی در حال حاضر طبق بند "ز" همون دفترچه، این کار شدنیه):

ز) مطابق مصوبه چهل و پنجمين جلسه شورايعالي برنام ه ريزي علوم پزشكي مورخ 12/7/1389 ، مقرر گرديد دانش آموختگان مقطع كارشناسي در صورت شركت مجدد در آزمون سراسري و قبولي با رعايت شرايط زير مجاز به ادامه تحصيل در مقطع دكتراي عمومي رشته هاي پزشكي، دندانپزشكي و داروسازي و يا مقطع كارشناسي رشت ه هاي گروه آموزش پزشكي مي باشند .
1) گذراندن طرح نيروي انساني براي دانش آموختكان مقطع كارشناسي مشمول طرح، الزامي م ي باشد.
2) داوطلبان نبايستي به هيچيك از ارگا ن ها و يا دستگا ه هاي اجرايي تعهد خدمت، تعهد سهميه بومي و يا سهميه مناطق محروم داشته باشن د .
3) چنانچه داوطلب در مقطع كارشناسي از آموزش رايگان برخوردار بوده است، در صورت قبولي در دور ه هاي مزبور، ملزم به پرداخت شهريه مطابق مصوبه هيأت امناي دانشگاه مربوط مي باشد . (قابل توجه دوستان: مورد شهریه هم، در دفترچه راهنمای انتخاب رشته اومده و ترمی تقریباً 1.5 میلیون تومان هست. جهت اطلاعات بیشتر و دانلود دفترچه ها به سایت سازمان سنجش مراجعه کنید:سازمان سنجش آموزش کشور)
4) تطبيق دروس تخصصي مقطع كارشناسي، در دوره دكتري عمومي (پزشكي، دندانپزشكي و داروساز ي ) امكان پذير نم ي باشد .
5) مطابق مصوبه شصت وچهارمين جلسه شوراي معين شوراي عالي برنام ه ريزي علوم پزشكي مورخ 8/3/90 پذيرفته شدگان در دوره هاي دكتراي عمومي رشت ه هاي پزشكي، دندانپزشكي و داروسازي و يا مقطع كارشناسي در شعب بين المللي دانشگاه هاي علوم پزشكي، حتي در صورتيكه در مقطع كارشناسي از آموزش رايگان برخوردار نبود هاند، ملزم به پرداخت شهريه در مقطع قبولي مي باشند.

با تشکر

masoud13

New member
بچه ها من دیروز رفتم تهران یونی.مسوول برگزاری ازمون لیسانس به ژزشکی گفت به دلیل این که تو دوره قبل کلی اعتراض شده که چرا کارنامه هارو نمیدن و این که چرا نظام وظیفه در جریان این ازمون نیست و به یکی از ژسرای قبول شده که کارت ژایان خدمت نداشته معافیت تحصیلی نداده و اون بنده خدا هم مجبور شده که یک ترم مرخصی بگیره و بره سربازیشو تموم کنه و چرا ژزیرش کم شده و هزارتا چرای دیگه و این که دانشچوهای اولین دوره ژزیرش دارن فارغ میشن. دانشگاه هم دیگه راقب نیست که این ازمون رو برگزار کنه.تا یه بررسی کلی برای این نوع ژزیرش و سنجش فارغ التحصیلاش داشته باشه.قراره که اطلاعیش هم تا اخر مهر ماه تو سایتشون باشه.من ژیشنهادم اینه که همهگی با هم قبل از این که این اطلاعیه رو بزنن بریم دانشگاه تهران صحبت کنیم .کسایی که موافقن کامنت بزارن

خب یه سوال!!!

من الان ترم 5 علوم آزمایشگاهیم ، علوم پزشکی تهران، اگه لیسانسمو گرفتم و خواستم واسه داروسازی بخونم باید چیکار کنم ؟!
میشه؟!

karshenasgh

New member
خب! اگه یه نفر فوق دیپلمش رو روزانه خونده باشه اما برای لیسانس شبانه خونده باشه چی؟ اگه دوباره کنکور بده و بخواد پزشکی بخونه باید شهریه بده؟؟؟

bittaa

New member
سلام و خسته نباشید. من فوق لیسانس شیمی ام یعنی فارغ اتحصیل شدم.لیسانس سراسری روزانه خوندم و فوق رو پیام نور.
همیشه داروسازی رو دوست داشتم و حالا تصمیم گرفتم برم دنبالش اما می خوام از اول بخونم.
میتونم کنکور سراسری شرکت کنم؟
دانشگاه آزاد چطور؟
ساکن بوشهرم.نزدیکترین مرکز برای ادامه تحصیلم کجاست؟
با تشکر

a_67

New member
سلام و خسته نباشید. من فوق لیسانس شیمی ام یعنی فارغ اتحصیل شدم.لیسانس سراسری روزانه خوندم و فوق رو پیام نور.
همیشه داروسازی رو دوست داشتم و حالا تصمیم گرفتم برم دنبالش اما می خوام از اول بخونم.
دانشگاه آزاد چطور؟
با تشکر
با سلام
در دفترچه راهنمای امسال (کنکور سراسری)برای پذیرش در رشته های پزشکی و دندانپزشکی و داروسازی، یکی از شرایط این هست که مدرک تحصیلی فوق لیسانس و بالاتر نمیتونه شرکت کنه... از طرفی دیگه امتحان مجزایی برای دانشگاه آزاد برگزار نمیشه از امسال و همون کنکور سراسری برگزار میشه و توی انتخاب رشته هست که داوطلبین میتونن رشته شهرهای دانشگاه آزاد رو هم انتخاب کنند.
ولی باز شما اگه خواستین میتونین برین از دانشگاه یا سازمان سنجش و سایر جاهای ذی صلاح دیگه پیگیری کنید این موضوع رو... .
با تشکر

• Like
واکنش‌ها[ی پسندها]: bittaa

karokh1990

New member
دانشگاه آزاد چطور؟
با تشکر

سلام دوست عزیز.فک میکنم نمبتونید کنکور شرکت کنید.دقیق یادم نیست اما یه جایی خوندم تو اینترنت گویا برای افرادی مثل شما یه آزمون جداگانه برگزار میشه که در صورت قبولی باید شهریه پرداخت کنید.چه سراسری قبول شید چه یه جای دیگه.

• Like
واکنش‌ها[ی پسندها]: bittaa
بالا