2 سوال فوری ( ممنون میشم هر کسی میدونه راهنمایی کنه )

as1374

New member
سلام
وقت بخیر

ببخشید دو سوال داشتم:

1. پزشکی ( همون 7 سال ) کلا چند ترم هستش ؟
2. دانشگاه های بین الملل، حدودا هر ترم چقدر میگیرن ؟

مرسی از توجهتون

sefidrooze

New member
یه 16 تایی میشه.دانشگاه بین الملل شهریه ثابت 3 میلیون هرو احد 600 هزار (متغیر)

as1374

New member
خوب حالا میخوام بدونم :

1. چون من از هزینه دانشگاه آزاد مطلع نیستم، بفرمایید که نسبت به آزاد بیشتر هستش این مبلغ یا کمتر
2. از لحاظ قبول شدن به چه سبکی هست . منظورم اینه چه رتبه هایی و با چه درصد دشواری و یا راحتی میتونن پذیرفته شن در این دانشگاه های بین الملل

sefidrooze

New member
موقع ثب تنام وزارت بهداشت گزینه بین الملل رو خواستی میزنی.هزینش 5 برابر ازاد در میاد

as1374

New member
عجب!!
یعنی آزاد هزینش کمتره اما بار علمی و مدرکش نسبت به بین الملل کمتره ؟

as1374

New member
لطفا بیشتر توضیح بدید!
اگر قبلش همه چیز رو بدونم و بعد برم بهتر نیست برم و موش آزمایشگاهی بشم و برگردم ؟
همیشه باید از تجربات و نظرات هم استفاده کنیم ! نه بگیم شما برو ببین چه خبره...

sefidrooze

New member
ببین درگیره بار علمی نباش.همین کتابای دانشگاهو خودتم بخونی میشی مثله همون استادا.دانشگاه ازاد خب یکم ابدوغ خیاریه البته نه همه جا.دولتی کتاب باید بخونیو کلا پوستت کنده میشه.به هر حال در سخوندن سخته چه ازاد چه دولتی.من توی شهرم ازاد بودم برای لیسانسم.کسی که کارمند یونی بود رفته بود از این رشته های شناور که بچه 2 سالم قبوله و دکترا گرفته بودو شده بود استاد من.استادی داشتیم که دخترا باید بهش پا میدادن تا نمره بیارن.همه جا همه جوره پیدا میشهوحتی توی دولتی و در بهترین شهر که به نظر الان تهرانه.این خود تو هستی که اگر قصد دکتر شدن یا استاد دانشگاه شدن داری از خودت یه ادم با سواد بسازی.خودتو به روز نگه دار یاز نظر علمی.استاد میاد درس میده و اخر ماه حقوقشو میگیره.اون دنبال این نیست که ببینه من یا تو تشنه علمو دانشیم.امید وارم منظورمو رسونده باشم

dish_dash

New member
ببین درگیره بار علمی نباش.همین کتابای دانشگاهو خودتم بخونی میشی مثله همون استادا.دانشگاه ازاد خب یکم ابدوغ خیاریه البته نه همه جا.دولتی کتاب باید بخونیو کلا پوستت کنده میشه.به هر حال در سخوندن سخته چه ازاد چه دولتی.من توی شهرم ازاد بودم برای لیسانسم.کسی که کارمند یونی بود رفته بود از این رشته های شناور که بچه 2 سالم قبوله و دکترا گرفته بودو شده بود استاد من.استادی داشتیم که دخترا باید بهش پا میدادن تا نمره بیارن.همه جا همه جوره پیدا میشهوحتی توی دولتی و در بهترین شهر که به نظر الان تهرانه.این خود تو هستی که اگر قصد دکتر شدن یا استاد دانشگاه شدن داری از خودت یه ادم با سواد بسازی.خودتو به روز نگه دار یاز نظر علمی.استاد میاد درس میده و اخر ماه حقوقشو میگیره.اون دنبال این نیست که ببینه من یا تو تشنه علمو دانشیم.امید وارم منظورمو رسونده باشم
رسوندي داداش همش همينه منم دبيرستان بودم اينجوري بودم

cnidaria_cnida19

New member
من ارشد رو تو بین الملل میخونم .ترم 4 هستم. تو این 4 ترم اطلاعاتم نه تنها اضافه نشده بلکه کمتر هم شده.شهریه هم بدون پایان نامه حداقل 15 میلیون هست که هر ترم در حال افزایش هست. حتی اگر پولت از پارو بالا بره ارزش سرمایه گذاری نداره. چون در مقابل هزینه ای که میدی هیچ اطلاعات جدیدی به دست نمیاری مگر اینکه به قول دوستمون خودت تلاش کنی

as1374

New member
ممنون
فقط دوستان در مورد قبولیش نظر ندادن ( بین الملل رو میگم )
نسبت به دولتی و آزاد دشوار تره یا نه

jok

New member
ممنون

بابا بین الملل و دولتی اکثرا کلاساش یه جا برگزار میشه و فرقی نداره جز اینکه باید پول بدی .....خب وقتی سطحش برابره پس اونی که پولیه آسونتره دیگه....

راستی من آخر نگرفتم که شما منظورت کنکور سراسریه یا ارشد...ولی اگه سراسری هستی از من به تو نصیحت که اگه مجبور شدی ده سال هم پشت کنکور بمونی حتما سعی کن یه رشته دکتری پیوسته قبول شی مث پزشکی و دارو

آخرین ویرایش:

Farzan

New member
ممنون
از لحاظ سختی : دولتی> آزاد > بین الملل
حداقل درمورد رشته های پزشکی قبولی دانشگاه آزاد دشوارتر از بین الملل ، هزینه آزاد هم کمتره

Farzan

New member
4دوره پزشکی
1- علوم پایه (5ترم) 2 – فیزیوپاتولوژی 3 – استاژری (استاژر سال 1 و استاژر سال 2 تقسیم می شود و هر سال شامل 10 کورس و هر کورس 4 هفته و مجموعا 40 هفته ( يعني 280 روز) از 52 هفته ( 365 روز ) سال شمسی را در بر می گیرد و باقیمانده ( 85 روز ) فرصت برای گرفتن امتحانات تئوری و تعطیلات کنار گذاشته می شود . 10 کورس به این شکل ارایه می شود ، 4 کورس از اول مهر تا اواخر دی – 4 کورس از اواسط بهمن تا اواخر خرداد و 2 کورس از اواسط تیر تا اواسط شهریور ) 4 – اینترنی

as1374

New member
4دوره پزشکی
1- علوم پایه (5ترم) 2 – فیزیوپاتولوژی 3 – استاژری (استاژر سال 1 و استاژر سال 2 تقسیم می شود و هر سال شامل 10 کورس و هر کورس 4 هفته و مجموعا 40 هفته ( يعني 280 روز) از 52 هفته ( 365 روز ) سال شمسی را در بر می گیرد و باقیمانده ( 85 روز ) فرصت برای گرفتن امتحانات تئوری و تعطیلات کنار گذاشته می شود . 10 کورس به این شکل ارایه می شود ، 4 کورس از اول مهر تا اواخر دی – 4 کورس از اواسط بهمن تا اواخر خرداد و 2 کورس از اواسط تیر تا اواسط شهریور ) 4 – اینترنی
مرسی
هزینه کلیشو میتونید تخمین بزنید ؟

karshenasgh

New member
بابا بین الملل و دولتی اکثرا کلاساش یه جا برگزار میشه و فرقی نداره جز اینکه باید پول بدی .....خب وقتی سطحش برابره پس اونی که پولیه آسونتره دیگه....

راستی من آخر نگرفتم که شما منظورت کنکور سراسریه یا ارشد...ولی اگه سراسری هستی از من به تو نصیحت که اگه مجبور شدی ده سال هم پشت کنکور بمونی حتما سعی کن یه رشته دکتری پیوسته قبول شی مث پزشکی و دارو

این دوستمون راست میگه... غیر از رشته های پزشکی و داروسازی و دندانپزشکی، بقیه رشته ها رو رفتن، فقط وقت تلف کردنه! چون هرچی هم باسواد باشی، پزشکان محترم نمی زارن کسی براتون تره هم خورد کنه!!!

as1374

New member
این دوستمون راست میگه... غیر از رشته های پزشکی و داروسازی و دندانپزشکی، بقیه رشته ها رو رفتن، فقط وقت تلف کردنه! چون هرچی هم باسواد باشی، پزشکان محترم نمی زارن کسی براتون تره هم خورد کنه!!!
من صد در صد یکی از این 3 رشته رو میخوام برم
فقط میخوام اگر که قبول نشدم که ان شالله میشم، برم دانشگاه بین الملل. واسه همین سوال دارم در مورش

..RANA..

New member
تو رو جووووووووووووون مادرت اشتباه ماها رو نکنی و بیای این رشته های کارشناسی........ شده حتی 2-3-4-5 سال هم بخون تا پزشکی یا دندون یا دارو قبول شی ..... به خدا وقتی به جای ما برسی این حرفی رو گفتم بهت رو میفهمی
بقیه ی رشته ها فقط واسه سرگرمی خودتن ..... اگه دختری بخون که اگه این 3 رشته رو قبول بشه خواستگارات 10 برابر میشن ...... اگه پسری هم بخون که اگه این 3 رشته قبول بشی هررررررررررر جا بری خواستگاری ردت نمی کنن .... از ما گفتن بود .

shahrzad67

New member
:2
تو رو جووووووووووووون مادرت اشتباه ماها رو نکنی و بیای این رشته های کارشناسی........ شده حتی 2-3-4-5 سال هم بخون تا پزشکی یا دندون یا دارو قبول شی ..... به خدا وقتی به جای ما برسی این حرفی رو گفتم بهت رو میفهمی
بقیه ی رشته ها فقط واسه سرگرمی خودتن ..... اگه دختری بخون که اگه این 3 رشته رو قبول بشه خواستگارات 10 برابر میشن ...... اگه پسری هم بخون که اگه این 3 رشته قبول بشی هررررررررررر جا بری خواستگاری ردت نمی کنن .... از ما گفتن بود .

آفرین اولو آخرش همین بود که گفتی
:25r30wi:

بالا