نحوه مطالعه درس ژنتیک برای داوطلبان ژنتیک انسانی

آیا با ایجاد برنامه مطالعه گروهی برای آزمون ژنتیک انسا?

• مجموع رای دهندگان
    0

najma

New member
سلام دوستای خوبم . مدت ها بود توی دلم به این موضوع فکر میکردم که یه همچین تاپیکی رو بزنم ولی خب منتظر جواب ارشد شدم تا اگر خواستم تاپیکی بذارم حرفم مستدل باشه و شما بتونید به من اعتماد کنید .:smilies-azardl (113
میدونم که اکثر بچه ها علی الخصوص اونا که سال اولشونه از دیدن کتاب امری و هزاره وحشت میکنند . به خصوص نوع ترجمه کتاب امری که واقعا اولش آدم رو گیج میکنه .
دوست دارم همه بیان و توی تاپیک نظرات خودشون رو و ایده هاشون رو بگن.
دوستای قدیمی که سال قبل کنکور دادن از تجربیاتشون بگن و ایشالا کمک کنیم همگی که کنکور سال آینده ژنتیک هر چه قوی تر برگزار بشه ....
:28::28:

najma

New member
اول اینکه بچه هایی که هنوز به ژنتیک پایه تسلط ندارن شروع کتاب امری برای اونها زوده .
دلیلش اینه که این کتاب درخیلی از موارد سعی کرده خلاصه کار کنه و بیشتر وارد بحث بالینی بشه .
پس سعی کنید اول از همه ژنتیک پایتون رو قوی کنید .

اگر زنتیک پایه شما به اندازه کافی قوی هست الان موقع شروع کردن کتاب امریه . خیلی از بچه ها پیام میذارن که ما ژنتیک امری رو بعد بهمن بخونیم یا الان ؟
دوستای خوبم بهمن برای شروع امری دیره . من خیلی ها رو میشناختم که با انداختن مطالعه امری به بهمن ، وقتی متوجه حجم مطالب کتاب و سنگینی اون شدن رسما از کنکور وزارت بهداشت امسال نا امید شدن . پس همین الان شروع کنید و اهسته و پیوسته جلو برید .

..eli

New member
salam,khoshal shodam hamchin kari o inja shuru karD..har kari az dastam bar biyad va3 behtar shodane inja anjam midam faghat kash ye seri baX e paye bashan vase inke mabaheso baham pish bebarim..azat ye khahesh daram aval mabaheso moshakhas konim o badesh shuru konim az ye zaman khas..masalan 20 shahrivar..albate bache hayi mesle man hamzaman ba uni dars mikhunan ,omidvaram barname tori bashe ta hame sood bebaran..:)

Leila.genetic

New member
نجما جان خیلی کار خوبی کردی این تاپیک رو شروع کردی. واقعا خیلی با معرفتی که بعد از قبولیت ما رو ترک نکردی. ایشالا مقاطع بالاتر ببینیمت عزیزم.

najma

New member
salam,khoshal shodam hamchin kari o inja shuru karD..har kari az dastam bar biyad va3 behtar shodane inja anjam midam faghat kash ye seri baX e paye bashan vase inke mabaheso baham pish bebarim..azat ye khahesh daram aval mabaheso moshakhas konim o badesh shuru konim az ye zaman khas..masalan 20 shahrivar..albate bache hayi mesle man hamzaman ba uni dars mikhunan ,omidvaram barname tori bashe ta hame sood bebaran..:)

حتما الی جان . روی کمک بچه های پارسال حساب کنید چون دوستای من هستن و میشناسم که چقدر با معرفتن .
پیشنهاد خیلی خوبیه . حتما دسته بندی میکنیم .
نگران نباشید برنامه رو طوری پیش میبریم که دانشجوها بتونن . منم خودم پارسال دانشجو بودم درکتون میکنم .

negar62

New member
سلام نجما جان اولأ بهت قبولیتو تبریک میگم امیدوارم همکاریمون توی این سایت مداوم باشه . به امید PHD ! تاپیک خوبی رو باز کردی و امیدوارم اطلاعاتی رو که در اختیار بچه ها میذاریم واسشون مفید باشه :thumbsupsmileyanim:

najma

New member
نجما جان خیلی کار خوبی کردی این تاپیک رو شروع کردی. واقعا خیلی با معرفتی که بعد از قبولیت ما رو ترک نکردی. ایشالا مقاطع بالاتر ببینیمت عزیزم.

خواهش میکنم عزیزم وظیفس . به هر حال منم یه روزی حس امروز بچه ها رو داشتم . خیلی ها غلط راهنماییم کردن و حتی بهم جزوه فروختن و ....
میخوام دیگه ایشالا امسال بچه ها به این مشکلات بر نخورن .

najma

New member
سلام نجما جان اولأ بهت قبولیتو تبریک میگم امیدوارم همکاریمون توی این سایت مداوم باشه . به امید PHD ! تاپیک خوبی رو باز کردی و امیدوارم اطلاعاتی رو که در اختیار بچه ها میذاریم واسشون مفید باشه :thumbsupsmileyanim:

ممنون نگار جان . منم همینطور به شما تبریک میگم . مرسی از اینکه اومدی برای همکاری .:thumbsupsmileyanim:

DNA.2013

New member
نجما جون واقعا دستت درد نکنه به خاطر ایجاد این تاپیک. میشه لطف کنی هر 4تا درسو جداگانه دقیقا بگی چیا خوندی؟چون من هر کتابیو که بگی خریدم واسه همین گیج شدم کدوما رو بخونم!بیزحمت کتابا رو با نام ترجمه کننده دقیق بگو بازم ممنون عزیزم .رااااستی تبریک میگم بهت که اصفهان قبول شدی طبق تحقیقاتم اصفهان در حد تهران شایدم قویتره!منم اصفهان میخوام قبول شم تو رو خدا کمکم کن که بدجوری محتاج به کمکت;-):-*

najma

New member
نجما جون واقعا دستت درد نکنه به خاطر ایجاد این تاپیک. میشه لطف کنی هر 4تا درسو جداگانه دقیقا بگی چیا خوندی؟چون من هر کتابیو که بگی خریدم واسه همین گیج شدم کدوما رو بخونم!بیزحمت کتابا رو با نام ترجمه کننده دقیق بگو بازم ممنون عزیزم .رااااستی تبریک میگم بهت که اصفهان قبول شدی طبق تحقیقاتم اصفهان در حد تهران شایدم قویتره!منم اصفهان میخوام قبول شم تو رو خدا کمکم کن که بدجوری محتاج به کمکت;-):-*

چشم مریم جان . من منابعی که خوندم رو توی تاپیک منابع براتون میذارم حتما .
منم روز اول که قبول شدم حس خوبی نداشتم ولی هر چی تحقیق میکنم میبینم واقعا مثل اینکه راجع به اصفهان حرف شما درسته . ایشالا که سال دیگه ببینمت .

yyy

New member
سلام نجما جان،بهت تبریک میگم
امیدوارم همیشه موفق باشی
حتما کتابایی که خوندی و روش هایی که پیش گرفتی رو برامون بگو!!!!!!بخصوص زبان و بیوشیمی که همه باهاش مشکل داریم!!!!!!!!!!!

najma

New member
سلام نجما جان،بهت تبریک میگم
امیدوارم همیشه موفق باشی
حتما کتابایی که خوندی و روش هایی که پیش گرفتی رو برامون بگو!!!!!!بخصوص زبان و بوشیمی که همه باهاش مشکل داریم!!!!!!!!!!!

سلام عزیزم ممنونم . راجع به درس ژنتیک فکر کنم خیلی بیشتر بتونم کمک کنم بچه ها رو چون تعداد پیراهن هایی که دراین زمینه پاره کردم زیاده ! ولی حقیقتش من بیوشیمیم خیلی قوی نبوده .اما بازم چشم .

mahnam

New member
سلام نجما جاان ممنون به خاطر تاپیک خوبت خیلی لطف کردی
ممنون میشیم که بهمون کمک کنین

najma

New member
بچه ها فکر کنم بهتر باشه از ژنتیک پایه شروع کنیم من چون رشتم ژنتیک بود از جزوه اساتید دانشگام استفاده کردم برای پایه . اونایی که ژنتیک پایه خوندن چه طور پیش میرن ؟ چه کتابی خوندن و آیا موفق به فهم کامل مطالب شدن ؟سوال از ژنتیک پایه دارید مطرح کنید

yyy

New member
مرسی عزیزم
من کتاب درسنامه زنتیک ترجمه برومند حسینی زیر نظر دکتر سیدنا رو میخونم خیلی توپه!!!:thumbsupsmileyanim:

yyy

New member
راستی نجما جان کتاب سلولی ملوکولی دکتر صالحی خوبه (کامله)؟
چه فرقی با کتاب دکتر مجد داره؟

kh.ghojoghi

New member
سلام واقعا ممنون
میشه در مورد مهندسی ژنتیک بگین که از کجا خوندین؟

yyy

New member
کتابی که من میخونم یه فصل راجع تکنولوژیدی ان ای نوترکیب داره که راجع مهندسی زنتیک هم توش گفته!!عالیه!!:motat:

بالا