بازار کار رشته انگل شناسی

nazanin2045

New member
سلام به همگی.به نظرتون بازار کار رشته انگل شناسی چه وضعیتی داره؟وآیا این رشته در ارشد طرح داره؟چندسال؟مرسی

طاها

New member
سلام نازنین جان.
من با یکی از اساتید در مورد رشته های مختلف صحبت کردم و ایشون معتقد بودن که تقریبا تمام رشته ها ( به جز تعداد محدودی)
در مقطع ارشد وضعیت مناسبی از نظر کاری ندارن و انگل شناسی هم جز هموناس.
در مورد طرح هم اطلاعی ندارم.
موفق باشی.

طاها

New member
سلام طاهای عزیز استادتون گفتن چه رشته هایی خوبن؟

من خودم یکی رشته های ایمونولوژی یا بیوشیمی رو میخواستم ادامه بدم اما گفت که لیسانس علوم آزمایشگاهی که داری ( برای کار کردن) ارزش بیشتری داره تا ارشد بعضی از رشته ها مثل ایمنی-بیوشیمی-و کلا همه رشته های بیس خودمون! البته منظورش این بود که با مدرک ارشدتون نمیتونین کاری در حد و اندازه مقطع ارشد پیدا کنین و اکثر موارد همون کارای آزمایشگاهی روتین گیرتون میاد اما اگه مطمئن هستین که تا مقطع دکتری هم میخواین ادامه بدین قضیه کاملا فرق داره.

بیوتکنولوژی-ژنتیک-نانو تکنولوژی - تغذیه به خود من گفت اگه مطمئن نیستی که میخوای تا مقطع بعدی ادامه بدی یا نه یکی از این رشته ها رو ادامه بده.

رامین50

New member
nazanin2045[size=3 گفت:
;1822]سلام به همگی.به نظرتون بازار کار رشته انگل شناسی چه وضعیتی داره؟وآیا این رشته در ارشد طرح داره؟چندسال؟مرسی

رشته های علوم پایه پزشکی طرح ندارن.حتی درمقطع دکتری تخصصی
درموردبازارکاری بیشترجذب هییت علمی دانشگاه ها میشن.اما تاددکتری ادامه بدی خیلی خوبه.امتیازتاسیس یه آزمایشگاه تشخیص طبی رومیگیری شماره نظام پزشکی تو هم ازسازمان نظام پزشکی میگیری.درضمن انگل شناسی تامقطع فوق دکتری هم درخارج کشورداره.

ژ

ژیاردیا

Guest
رشته های علوم پایه پزشکی طرح ندارن.حتی درمقطع دکتری تخصصی
درموردبازارکاری بیشترجذب هییت علمی دانشگاه ها میشن.اما تاددکتری ادامه بدی خیلی خوبه.امتیازتاسیس یه آزمایشگاه تشخیص طبی رومیگیری شماره نظام پزشکی تو هم ازسازمان نظام پزشکی میگیری.درضمن انگل شناسی تامقطع فوق دکتری هم درخارج کشورداره.

سلام من ژیاردیا هستم ایا با فوق لیسانسم میشه هیئت علمی شد؟

medical.1990

New member
سلام عزیزان.
شما اینده کاری ارشد انگل رو به ارشد میکروبیولوزی ترجیح میدین یا نه؟
به شرطی که هدف فقط گرفتن یه ارشد خشک و خالی نباشه...
شما ترجیح میدین از سد ارشد انگل به phd برسین یا میک؟
با تشکر

ayda.h

New member
برای دانشگاه آزادمیتونی اونم شرایط خودشو داره

سلام رامین جان ایمونولوزی هم یعنی شماره نظام پزشکی میگیره؟به نظرشماایمونو بهتره یاویروس شناسی ؟میشه جوابو به این بفرستی فرصت نمیکنم زیاد بیام اینجا.مرسییییییی
akhodaverdi42@yahoo.com
:riz304:

آخرین ویرایش:

varia

Well-known member
از نظر منم که واسه خودم محترمه! انگل شناسی یه رشته شیرین و جذابیه ولی حقیقتش چون در انسانها بیماریهای انگلی اغلب کنترل شده هستند و چندان اهمیتی ندارن زیاد به فارغ التحصیلان این رشته توجه نمیشه. قبولی توش راحته(اگه بخونی) بازار کارشم که بهتره از کسی که این رشته رو خونده پرسوجو بشی.

b.nafas

New member
]سلام به همه من خیلی رشته انگل شناسی رو دوست دارم حتما می خوام واسه ارشد انگل بخونم ولی اطلاعاتم راجه به منابع انگل کمه راستش نمی دونم باید چی بخونم از بچه ها می خوام کمکم کنن ..مرسی ...راستی یه چیزی من می خوام حتما ارشد قبول شم این رشته خیلی سخته یا نه اگه واقعا وقت بزارم قبول می شم

b.nafas

New member
سلام من هیچ اطلاعاتی راجع به منابع ارشد انگل ندارم میشه یکم راهنماییم کنید مرسی

b.nafas

New member
سلام بچه ها مرسی از کمکتون اطلاعاتم خیلی بیشتر شد ..
مررسسییییییییییییی

انلیک

New member
سلام ما سال قبل 1 کارگاه اشتغال داشتیم مربوط به رشته های زیست شناسی بود تنها رشته ای که معرفی شد ب عنوان 1 رشته غیر اشباع انگل شناسی بودمن خودم ایمونو رودوست دارم ولی به علاقمندان انگل امید میدم که اینده خوبی در انتظارتونه مخصوصا در مقطع دکترا

koala

New member
از نظر منم که واسه خودم محترمه! انگل شناسی یه رشته شیرین و جذابیه ولی حقیقتش چون در انسانها بیماریهای انگلی اغلب کنترل شده هستند و چندان اهمیتی ندارن زیاد به فارغ التحصیلان این رشته توجه نمیشه. قبولی توش راحته(اگه بخونی) بازار کارشم که بهتره از کسی که این رشته رو خونده پرسوجو بشی.

به نظرشما انگلشناسی دامپزشکی وضعیتش چطوره؟هم از نظر کاروسختی کار؟باید درازمایشگاه تخصصی دام کارکرد؟فکر نکنم تعداد این ازمایشگاهها زیاد باشه
:33:

آخرین ویرایش:

Hamidvet

New member
koala جان سلام!
من خودم میخواستم اول انگل شناسی دامپزشکی امتحان بدم ولی بنظر من زیاد میگیرن و تا حدی اشباع شده این رشته؛ بعدشم انگل شناسی دام به مراتب سخت تر از انگل شناسی انسانه چون اونجا انگل های دستگاه های مختلف بدن حیوانات مختلف مثل گاو/گوسفند/بز/سگ/اسب/گربه/پرندگان و کمی هم زنبور و ماهی بررسی میشه ...
از نظر کار هم اصلا حق آزمایشگاه ندارن انگل شناسای دامپزشکی فقط و فقط باید بری هیات علمی نهایتش؛ استاد خود من رتبه 1 انگل شناسی دامپزشکی کشور بود زمان خودش انداختنش زابل -سیستان و بلوچستان- واسه تدریس الان هیات علمیه اونجا ...
بهرحال خودت سبک سنگین کن ببین علاقت چیه عزیز من ...
موفق باشی! :)

بالا