زرده تخم مرغ به اندازه سیگار مضر است!

eng.food

New member
سلامت نیوز : نتایج یك آزمایش جدید نشان داده است كه وقتی صحبت از بیماری تصلب شرائین و سفتی عروق به میان كشیده می*شود، زرده تخم*مرغ می*تواند به اندازه سیگار مضر و خطرناك باشد.دكتر دیوید اسپنس از متخصصان برجسته نورولوژی در امریكا كه سرپرستی این مطالعه جدید را عهده دار بوده خاطرنشان ساخت خوردن زرده تخم*مرغ به همان روش سیگار كشیدن باعث سفت شدن عروق یا به اصطلاح عارضه تصلب شرائین می*شود.

به گزارش سلامت نیوز به نقل از ایسنا ؛ دكتر اسپنس استاد نورولوژی در دانشكده پزشكی و دندانپزشكی اسكولیش وسترن و نیز رئیس مركز مطالعات تصلب شرائین و پیشگیری از سكته در انستیتو «روبارتز» با مطالعه روی بیش از 1200 بیمار دریافت كه مصرف زیاد و مداوم زرده تخم*مرغ باعث افزایش تشكیل پلاك*های كاروتید در عروق می*شود و خطر سكته مغزی و قلبی را تشدید می*كند.دكتر اسپنس تاكید كرد: افرادی كه در معرض خطر بیماری*های قلبی و عروقی هستند باید از مصرف مداوم زرده تخم*مرغ جدا پرهیز كنند.جزئیات این آزمایشات در مجله تصلب شرائین منتشر شده است.

shahram25

New member
من که خدایش عاشق زرده تخم مرغم و اکثر تخم مرغ که اب پز میکنم فقط زرده هاشو در میارم میخورم

shahram25

New member
من نمیتونم تخم مرغ بخورم اما زردشو نخورم مگه میشه ؟شدنی نیست بخدا

miler

New member
اا..چرا زرده؟ :New (6):همه فایدش به سفیدشه داداش...

Dexter2009

New member
دوستان دقت کنید تیتر خبر مغالطه آمیزه......توی متن گفته شده زیاد خوردن تخم مرغ (زرده) باعث تصلب شراین می شه.

ناشناس

New member
مشکلات ما از بد یا زیاد مصرف کردن و بی تحرکیه وگرنه زرده ی تخم مرغ مرده رو زنده می کنه!!بچه های کم وزن با روزی یه تخم مرغ خیلی از کمبودهاشون جبران می شه.من یه مقاله خوندم که نویسنده ش اصرار داشت تخم مرغ خام حتی با وجود ریسک سالمونلا بسیار مفیده چون خواص زیادش به میزان الودگی تخم مرغ ها می چربه!!!ولی من یکی که از دست این رشته انگار چشمام میکروسکوپ شده نمی تونم امتحانش کنم گذشته از حالت بدی که حتما بهم دست می ده.

nava

New member
در ضمن زرده تخم مرغ مقدار زیادی لسیتین داره که کمبود اون باعث آلزایمر میشه اما به هر حال زیاده روی تو هیچ چیزی خوب نیست.

pariya

New member
جالب بود من تا حالا همچیییین مطلبی نخوونده بوودم
من فقط زرده تخم مرغ میخورم چکار کنم پس؟؟؟:shocked:

بالا