آینده شغلی پزشکی مولکولی

aohm

New member
به اين لينك ها مراجعه كن،ميتوني اطلاعاتي در موردش پيدا كني

جهان بیو تکنولوژِی پزشکی - کاربردهای پزشکی مولکولی در تشخیص و در مان بیماریهای عفونی

شبکه پزشکی مولکولی کشور :: ساماندهی و بسترسازی تحقیقات پزشکی مولکولی

البته اگه فقط درمورد آينده ش اطلاعات ميخاي تو لينك دومي شماره تلفن و آدرس پست الكترونيكي شون رو گذاشتن كه ميتوني باهاشون تماس بگيري و سوال كني

آخرین ویرایش:

mortaza

New member
من از یکی از بچه های دکترای این رشته شنیدم که ظاهرا قراره این رشته برداشته بشه.هدف این رشته در واقع ارتباط بین تحقیقات پایه و بالین هست

Teez parvaz

New member
کسی در مورد آینده شغلی پ مولکولی اطلاع داره؟

سیمین جان اگه تا الان اطلاعات جدیدی در مورد آینده شغلی پزشکی مولکولی بدست آوردی لطفا اطلاع بده.من هم دنبال جواب همین سئوال هستم.ممنون:riz304:

helenhooshi

New member
سلام به همگی...... بچه ها من هم از آینده شغلی پزشکی مولکولی چیزی نمیدونم للفا راهنمائیم کنید.ممنون :sad:

mj1919

New member
سلام به همگی

پزشکی مولکولی در مقطع دکتری ،همینی که الان داره سالی 59 نفر! میگیره، یک اشتباه بود! یک کاربدون برنامه ریزی دیگه در سیستم وزارت بهداشت!

فارغ التحصیلان این رشته، نه پزشک هستند! و نه فارغ التحصیل رشته های علوم پایه پزشکی! و نه اجازه ی مطب دارند، و نه اجازه ی آزمایشگاه!

در ثانی، با خودتون فکر کنید، که این اساتید، دانشگاه آینده، چه واحدهایی رو می تونند تدریس کنند؟؟؟ ژنتیک؟ زیست؟ بیوشیمی؟ .... نه! برای همه ی این رشته ها فراغ التحصیل متخصص جدا، داریم! پس به عنوان مدرس هم جایگاه بدی دارند!

(اینم عرض کنم که یکی از دوستام با میانگین 40 درصد در یکی از دانشگاههای تیپ یک قبول شد! اسم نمی برم! قبول شدندش سخت نیست! 59 نفر میگیره! ولی ببینید کدوم دانشگاهها!!!!!!!!!!!!)

من اصلا پیشنهاد نمی کنم!

varia

Well-known member
با سلام. عزیزانی که میخوان این رشته شرکت کنن بگم که همونطور که mjگفت بازار کار این رشته از لحاظ هیئت علمی مشخص نیست. از لحاظ آزمایشگاه هم فعلا که برای پزشکی مولکولی مجوزی نمیدن. البته فعلا اولین دوره فارغ التحصیلاشو داره بیرون میده ولی مسلما تو معاونت آموزش براش رسالت و زمینه فعالیت مشخص کردن. کلا تا یه رشته ای جا بیافته زمان میبره ولی از نظر من کسایی که واسه هیئت علمی درس میخونن به هیچ عنوان رو این رشته حساب وانکنن! ولی خوب تو پژوهشکده ها و موسسات مربوطه به پزشکی فعالیت خواهند داشت. وزارت بهداشت به این راحتی فارغ التحصیلاشو ول نمیکنه!هر چند شایدم واقعا یک کاربدون برنامه ریزی بوده!!!.....

masud206

New member
سلام بچه ها - من یه چیزی متوجه شدم که بعضی از دانشجوهایی که توی رشته اصلی شون نمی تونن قبول شن یا از رشته شون راضی نیستن میرن توی این رشته. مثلا یکی از دوستام چند سال دستیاری شرکت کرد اما قبول نشد رفت توی این رشته و چون زیاد هم میگیره راحت قبول شد. یه دوستی هم داشتم که ارشد ژنتیک از وزارت علوم بود چون قبولی در رشته ژنتیک پزشکی کمی سخت تره رفت توی این رشته و همون سال اول هم قبول شد. در کل رشته خوبیه اما باید ببینیم در آینده چطور میشه . به نظر من جذب زیاد دانشجو توی این رشنه تا حدودی ارزش اونو کم کرده. راستی یه چیز دیگه هم از یکی از اساتید دانشکده دامپزشکی دانشگاه تهران فهمیدم که این رشته اصولا در کشورهای اروپایی تنها در مقطع کارشناسی است چون یادگیری متدهای مولکولی برای هر رشته فرق میکنه و فارق التحصیلان این رشته کار مولکولی رو بصورت جنرال بلدن نه اختصاصی. ضمن اینکه این رشته بناست به تشخیص بیماریها کمک کنه اما با این هزینه های بالای کار کولکولی این ایده چقدر کاراست خدا می دونه. برای دانشجویان این رشته آرزوی موفقیت دارم.

آخرین ویرایش:

drmajid45

New member
چه کار به اسمش داری ببین بازار کار و جا پیشرفتش چه طوره
سلام به همگی

من ارشد حشره شناسی پزشکی هستم. نمی دونم برای دکتری حشره شناسی شرکت کنم یا پزشکی مولکولی . اسمش که قشنگه نمی دونم آیندش چطوریه؟ البته تا حالا نشده رشته ای داشته باشیم که آینده ای نداشته باشه اما واقعا نمی دونم چکار کنم؟ میشه منو راهنمایی کنینی. مرسی بچه ها

veterner

New member
این رشته یه رشته بسیار کاربردی برای تحقیق و مانور دادنه ولی بستگی به این داره که مسئولان شبکه مولکولی کشور چقدر واسش امتیاز قائل بشن.

roman30

New member
سلام بچه ها استاد بیو تکنولوژی من از این رشته خیلی تعریف میکرد و توصیه اش به من این بود که من این رشته رو ادامه بدم ولی چون بیو شیمی رو دوس داشتم بیو شرکت کردم .:rose:

biotech_92

New member
سلام دوستان

استاد من آقای د ک ت ر ا س م ا ع ی ل ی که خودتون بهتر از من میشناسیدشون همینطور که میدونید ایشون هیئت علمی وزارت بهداشت هستن و در مراکز پژوهشی وزارت بهداشت فعالیت میکنن حدود 1 ماه پیش به بنده اعلام کردن قراره از امسال نظام به پزشکی مولکولی هم داده بشه یعنی دیگه قطعی شده!

در مورد رشته پزشکی مولکولی هم بهتره حرف این و اون رو زیاد اهمیت ندید متاسفانه توی جامعه ما هر کسی یه حرفی میزنه بدون اینکه اطلاعاتی داشته باشه بهتره با دانشجوهایی که این رشته رو خواندن صحبت کنید اونا بهتر از هر کسی میتونن راهنماییتون کنن یکی از دوستان من پزشکی مولکولی میخوانه و بسیار راضیه و الان در یک مرکز تحقیقانی فعالیت میکنه این حرفم که هر کسی که توی رشته ارشدش قبول نمیشه میره این رشته هم همش باز از اون حرفاست! رتبه 1 و 8 سه سال پیش الان دارن پزشکی مولکولی میخوانن دیگه فکر نمیکنن رتبه های تک رقمی کنکور از اون افرادی باشن که چون در دکتری رشته خودشون قبول نشدن رفتن یه رشته دیگه!
البته در اینکه قبولی در این رشته در مقطع دکتری نسبت به رشته های دیگه راحتتره هم شکی نیست ولی خواهشا همینطوری یه رشته رو زیر سوال نبرید

mj1919

New member
سلام دوستان

استاد من آقای د ک ت ر ا س م ا ع ی ل ی که خودتون بهتر از من میشناسیدشون همینطور که میدونید ایشون هیئت علمی وزارت بهداشت هستن و در مراکز پژوهشی وزارت بهداشت فعالیت میکنن حدود 1 ماه پیش به بنده اعلام کردن قراره از امسال نظام به پزشکی مولکولی هم داده بشه یعنی دیگه قطعی شده!

در مورد رشته پزشکی مولکولی هم بهتره حرف این و اون رو زیاد اهمیت ندید متاسفانه توی جامعه ما هر کسی یه حرفی میزنه بدون اینکه اطلاعاتی داشته باشه بهتره با دانشجوهایی که این رشته رو خواندن صحبت کنید اونا بهتر از هر کسی میتونن راهنماییتون کنن یکی از دوستان من پزشکی مولکولی میخوانه و بسیار راضیه و الان در یک مرکز تحقیقانی فعالیت میکنه این حرفم که هر کسی که توی رشته ارشدش قبول نمیشه میره این رشته هم همش باز از اون حرفاست! رتبه 1 و 8 سه سال پیش الان دارن پزشکی مولکولی میخوانن دیگه فکر نمیکنن رتبه های تک رقمی کنکور از اون افرادی باشن که چون در دکتری رشته خودشون قبول نشدن رفتن یه رشته دیگه!
البته در اینکه قبولی در این رشته در مقطع دکتری نسبت به رشته های دیگه راحتتره هم شکی نیست ولی خواهشا همینطوری یه رشته رو زیر سوال نبرید

سلام دوست عزیز
دکتر عضو هیئت علمی کدوم دانشگاه هست؟ عضو برد پزشکی مولکولی هم هست؟
دقیقا در مورد نظام پزشکی چی گفته؛ اجازه ی مطب؟ اجازه ی آزمایشگاه؟

آخرین ویرایش:

biotech_92

New member
سلام به شما

هیئت علمی بقیه الله هستن و بهشتی هم هستن فکر میکنم
نه پزشکی مولکولی نیستن میکروب پزشکی هستن
نه اجازه مطب نداره ولی نظام بهش تعلق میگیره مثل سایر رشته های بهداشت
من آخر این ماه میرم میبینمشون اطلاعات دقیق میگیرم ازشون بعد میام میگم بهتون

H.Babaei

New member
اصلا هچین جیزی نیست تا phd هست در ضمن رشته ای هست که نیاز ارتباط پایه با بالینی را برقرار می کند اما اینکه تو این ایران فقط ترجمه شده یعنی هیچ برنامه ای براش هست یا نه را نمی دانم

Hamidvet

New member
کسانی که فارغ التحصیل این رشته اند دقیقا میتونند کجا کار کنند؟!

mj1919

New member
یکی از دانشکده های خارجی که در مقطع phd در این رشته فارغ التحصیل بیرون میده:

Graduate Program in Molecular Medicine: GPILS: University of Maryland

بله این گرجود پروگرم دانشگاه مری لند است، ولی باید عرض کرد "ميان ماه من تا ماه گردون ، تفاوت از زمين تا آسمان است!"
این برنامه برای MD ها DDS ها است. لطفا در how to apply ببینید.

رسالت این رشته در کشور ما، یک موازی کاری به تمام معنا است!

Hamidvet

New member
بله این گرجود پروگرم دانشگاه مری لند است، ولی باید عرض کرد "ميان ماه من تا ماه گردون ، تفاوت از زمين تا آسمان است!"
این برنامه برای MD ها DDS ها است. لطفا در how to apply ببینید.

رسالت این رشته در کشور ما، یک موازی کاری به تمام معنا است!

میتونید بگید منظورتون از *موازی کاری به تمام معنا* چیه جناب دکتر ؟! ...

بالا