کنکوری ها بخوانند... پرسش ها و پاسخ ها پیرامون آزمون کارشناسی ارشد روان شناسی بالینی.

morteza

New member
همه چیز درباره آزمون کارشناسی ارشد روان شناسی بالینی...
هدف از طرح این موضوع ایجاد فضاییست که دوستان عزیزی که قصد شرکت در آزمون کارشناسی ارشد رو دارن بتونن سوالات خودشون رو دربارۀ اینکه چی بخونن، چقدر بخونن، و چطور بخونن رو مطرح کنن و دوستانی هم که اطلاعاتی در این زمینه دارند این اطلاعات رو در اختیار اونها بگذارند. خواهش من از همۀ دوستان روان شناس اینه که اطلاعات مفید خودشون رو از هم رشته ای هاشون دریغ نکنن..!
توصیه: با توجه به اینکه اشخاص مختلف روشهای متفاوتی برای مطالعه دارند، پس این نکتۀ مهم رو در نظر بگیرید که شما هم باید بعد از دیدن نظرات دوستان، در نهایت برنامه ای رو برای خودتون تنظیم کنید که با ویزگیهای شما سازگار باشه..!
با آرزوی موفقیت.....

psychology123

New member
گفتم شاد بد نباشه سوالی رو که از دوستان پرسیدم و پاسخ دادن اینجا بذارم تا دیگران نیز استفاده کنن

سوال:کتاب های تست برای آزمون کارشناس ارشد روانشناس بالینی وزارت بهداشت 92

پاسخ persona :این کتاباییه که من میشناسم:
2121 آزمون دستنامه روانپزشکی بالینی/ شاملو ، حاج سید جوادی / انتشارات ارجمند
آزمون های کامل زمینه روانشناسی هیلگارد(2 جلدی) / انتشارات ارجمند

پاسخ yekraha :دوست عزیز جواب پرسونا بهت کمک زیادی می کنه...
علاوه بر این این کتابها هم می تونه کمکت کنه:
مجموعه آزمونهای کارشناسی ارشد روانشناسی بالینی /انتشارت جامعه نگر
کتابهای تست پوران پژوهش : رشد(فقط قسمت هایی که مربوط به کتاب لورا برک هست) ، بالینی ( مخصوصا قسمت ها مربوط به آزمونهای روانی) و شخصیت

برای آسیب شناسی و هیلگارد هم کتابهایی که پرسونا تو پست های بالا معرفی کرد فکر می کنم بهترین ها باشند...

البته بهت پیشنهاد می کنم حتی الامکان تا 4 یا 5 ماه پیش از آزمون این کتابها رو تهیه نکن چونکه حتما ویرایش های جدیدترشون وارد بازار میشه و کنکور امسال رو هم با پاسخ های تحلیلی توش میذارن...

آخرین ویرایش:

psychology123

New member
2تا سوال دارم:

سوال اول:
برای روانشناسی عمومی جزوه سنجش تکمیلی را دارم.می خواستم ببینم به نظر شما این جزوه کفایت می کند یا بهتر هست همان منبع اصلی و معرفی شده را مطالعه کنم؟

سوال دوم:
در این سایت در قسمت زبان بچه ها پیشنهاد کردن کتابهای تافل ,رضا رضایی و امیر لزگی را مطالعه کنیم و در جای دیگر دیدم که پیشنهاد کردن همون منابع وزارت بهداشت مخصوصا"Expanding و Develophng رو مطالعه بکنیم.
نظر شما چی هست؟ و چه کتابهایی برای زبان پیشنهاد می کنین؟

persona

Member
2تا سوال دارم:

سوال اول:
برای روانشناسی عمومی جزوه سنجش تکمیلی را دارم.می خواستم ببینم به نظر شما این جزوه کفایت می کند یا بهتر هست همان منبع اصلی و معرفی شده را مطالعه کنم؟

سوال دوم:
در این سایت در قسمت زبان بچه ها پیشنهاد کردن کتابهای تافل ,رضا رضایی و امیر لزگی را مطالعه کنیم و در جای دیگر دیدم که پیشنهاد کردن همون منابع وزارت بهداشت مخصوصا"Expanding و Develophng رو مطالعه بکنیم.
زبان چیزیه که واقعا بستگی به سطح خودت داره ، اگه پایه زبانت نسبتا ضعیف یا متوسط رو به پایینه به نظر من با Developing شروع کنی خوبه ، اما اگه متوسط یا متوسط رو به بالاست به نظر منم تافل خوبه ، ولی به هر حال لزگی رو بذاری تو سه ماه آخر بخونی یهتره...( و اینها هم همه فقط نظر منه ... به نظرم نکته زبان خوندن برا بهداشت اینه که ببینی چی به کاربردی کردن اونچیزی که بلدی بیشتر کمک می کنه ، چون زبان بهداشت عمومیه و تو باید بتونی مهارت های درک عمومیت رو بالا ببری ... منظورم اینه که صرف کلمه حفظ کردن نیست ... باید توی کاربردی کردن این لغات مهارتت رو افزایش بدی.)
در مورد سوال اولت هم من هیچ اطلاعی ندارم!

psychology123

New member
زبان چیزیه که واقعا بستگی به سطح خودت داره ، اگه پایه زبانت نسبتا ضعیف یا متوسط رو به پایینه به نظر من با Developing شروع کنی خوبه ، اما اگه متوسط یا متوسط رو به بالاست به نظر منم تافل خوبه ، ولی به هر حال لزگی رو بذاری تو سه ماه آخر بخونی یهتره...( و اینها هم همه فقط نظر منه ... به نظرم نکته زبان خوندن برا بهداشت اینه که ببینی چی به کاربردی کردن اونچیزی که بلدی بیشتر کمک می کنه ، چون زبان بهداشت عمومیه و تو باید بتونی مهارت های درک عمومیت رو بالا ببری ... منظورم اینه که صرف کلمه حفظ کردن نیست ... باید توی کاربردی کردن این لغات مهارتت رو افزایش بدی.)
در مورد سوال اولت هم من هیچ اطلاعی ندارم!

ممنون از persona عزیز که هر جا سوالی دیده تا جایی که جوابش رو می دونسته,داده.بقیه روانشناسان محترم یاد بگیرن

مخصوصا" بعضی هاااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااا

آخرین ویرایش:

psychology123

New member
:عععععععععععععععععععععععععه بچه ها چرا اینقدر بی حالید؟!! یه سوالی یه جوابی
نوشته شده این صفحه 208 بار بازدید شده.
این افرادبازدید کننده3 دسته هستن :
1.کسانی که سال اولی هستن که دارن خودشون رو برای کنکور آماده می کنن که حتما سوالاتی رو دارن که می یان نگاهی به این صفحه می ندازن.
2.کسانی که یکسال خوندن و از نتیجه کارشون راضی نیستن و می خوان خودشون رو برای سال بعد آماده کنن
3.کسانی که این مرحله رو رد کردن و فقط می یان ببین چه خبره.

خوب گروه اولی ها یه حرکتی به خودتون بدین و سوالاتتون رو بپرسین :65d6a5d6s:

گروه دومی ها حتما" تجربیات ارزشمندی دارین که می تونین به بقیه هم کمک کنین یا شاید هنوز سوالاتی دارین که می تونین بپرسین.خوب از تجربیاتتون بگین و از نظرات دیگرون هم استفاده کنین. :smiliess (4):

گروه سوم پیشکسوتانی که این مرحله رو با موفقیت گذروندن و می تونن از عواملی که باعث موفقیتشون شده بگن و بفیه رو راهنمایی کنن. شمااااااااااااااهاااااااااااا مسئولیتتون بیشترهاااااااااااااااااا :p7977cujr38iyymsu8:

شاید هم می گین هنوز نتایج قطعی نیومده بعد از اون سوالاتتمون رو می گیم و یا پاسخ سوالی رو می دیم.بااااااااااااشه .با ارزوی موفقیت :ad54ad:

آخرین ویرایش:

baroon90

New member

سلام دوست عزیز شاید بتونم سوالتون رو جواب بدم اما قبلش باید به چند سوالی که تو ذهنم بوجود اومد جواب بدید1)منظور شما از روانشناسی عمومی فقط درس روانشناسی عمومی هستش؟2)فرضا منظور شما درس روانشناسی عمومی هستش شما میخواید از کتاب روانشناسی عمومی سنجش تکمیلی برای ازمون وزارت بهداشت استفاده کنید؟؟؟
اگر میخواید ازمون وزارت بهداشت فقط شرکت من پیشنهاد میکنم خود کتاب روانشناسی عمومی هیلگارد رو بخونید بهتره چون موسساتی که تو حوزه ی وزارت علوم کتاب خلاصه چاپ میکنن اونا بر اساس سوالاتی که تا کنکون وزارت علوم طرح کرده میان یه جزوه ی خلاصه تدوین میکنن در صورتی که سبک سوالات وزارت علوم با بهداشت متفاوته
(بازم به نظر دوستام احترام میزارم این فقط نظر خودم بود)امیدوارم موفق باشید

psychology123

New member

سلام دوست عزیز شاید بتونم سوالتون رو جواب بدم اما قبلش باید به چند سوالی که تو ذهنم بوجود اومد جواب بدید1)منظور شما از روانشناسی عمومی فقط درس روانشناسی عمومی هستش؟2)فرضا منظور شما درس روانشناسی عمومی هستش شما میخواید از کتاب روانشناسی عمومی سنجش تکمیلی برای ازمون وزارت بهداشت استفاده کنید؟؟؟
اگر میخواید ازمون وزارت بهداشت فقط شرکت من پیشنهاد میکنم خود کتاب روانشناسی عمومی هیلگارد رو بخونید بهتره چون موسساتی که تو حوزه ی وزارت علوم کتاب خلاصه چاپ میکنن اونا بر اساس سوالاتی که تا کنکون وزارت علوم طرح کرده میان یه جزوه ی خلاصه تدوین میکنن در صورتی که سبک سوالات وزارت علوم با بهداشت متفاوته
(بازم به نظر دوستام احترام میزارم این فقط نظر خودم بود)امیدوارم موفق باشید

سلام باران جان
اره .درس روانشناسی عمومی و برای وزارت بهداشت
شما درست می فرماین.ممنونم از راهنماییت عزیزم.

psychology123

New member
2تا سوال دارم:

سوال اول:

سوال دوم:

سلام بچه ها این هم پاسخ abcbahar عزیز که به این دو سوال دادن.

پاسخ abcbahar : اگر وقت نداشتی حتما می گفتم خلاصه بخون ولی حالا که وقت داری این کارو نکن کتاب سنجش رو من دیدم خیلی خلاصه شده
به نطر من یه دور اصل کتاب رو بخون ضرر نمی کنی بعدها می فهمی چی میگم بعد واسه دوره مال سنجشو بخون.
ببین واسه زبان گویا سوالا از همون کتاب که معرفی کردن میاد ولی واسه خوندن زبان سطح خودت مهمه میدونی که زبان عمومیه میشه هرچی سوال داد
اگه زبانت ضعیفه من پیشنهادم لزگیه اگه قوی هستی خوب همون کتاب منبع رو بخون
میتونی برای سنجش خودت از نمونه سوالای کنکور بهداشت سالای قبل استفاده کنی

آخرین ویرایش:

psychology123

New member
سلام سلام:ad54ad:

دوستان راهنمایی می خواستم بابت نحوه ی خوندن روانپزشکی .امروز شروع کردم به خوندن روانپزشکی. فصل دمانس و دلریوم... می خوندم .بیشتر حالت پزشکی داشت و در اخر داروها تجویزی و دوز دارو ها رو ذکر کرده بود.ممنون می شم راهنماییم کنید که چجوری باید بخونم.فکر می کنم بعضی مطالبش به درد ما نمی خوره , درسته؟!!

یه سوال دیگه هم بابت بالینی کودک داشتم.تمام کتابفروشی های میدون انقلاب رو رفتم به خود انتشارات رشد هم رفتم کتابش نبود و انتشارات گفت شاید بخاطر گرونی کاغذ چاپ نشه و شاید هم بشه اما معلوم نیست کی :14: من تا حالا کتاب بالینی کودک رو ندیدم .می شه بگین مطالبش سنگینه یا نه و چقدر زمان می بره تا خوب مطالعش کنی؟!!!

psychology123

New member
یه سوال هم از آقا مرتضی داشتم.آقا مرتضی شما هم که مثل من رشتتون روانشناسی عمومی بوده می شه بگین چجوری می خوندین و با روزی چند ساعت؟!! :smilies-azardl (181

و ضمنا" دوباره تبریک می گم بخاطر قبولیتون.موفق باشین

بارلی

New member
سلام . بچه ها یی که شخصیت فیست .فیست و خواندن لطفا راهنمایی کنند. یه کتاب تست خوب از این کتاب می خواستم؟ :1dco2x0p1lilzhfpg1t

ahez

New member
به نام خدا
سلام
دوستان عزیز من امسال روانشناسی بالینی علوم پزشکی تهران قبول شدم همچنین بالینی تبریز روزانه هم قبول شدم ولی در تهران خواهم بود

آخرین ویرایش:

persona

Member
سلام سلام:ad54ad:

دوستان راهنمایی می خواستم بابت نحوه ی خوندن روانپزشکی .امروز شروع کردم به خوندن روانپزشکی. فصل دمانس و دلریوم... می خوندم .بیشتر حالت پزشکی داشت و در اخر داروها تجویزی و دوز دارو ها رو ذکر کرده بود.ممنون می شم راهنماییم کنید که چجوری باید بخونم.فکر می کنم بعضی مطالبش به درد ما نمی خوره , درسته؟!!

یه سوال دیگه هم بابت بالینی کودک داشتم.تمام کتابفروشی های میدون انقلاب رو رفتم به خود انتشارات رشد هم رفتم کتابش نبود و انتشارات گفت شاید بخاطر گرونی کاغذ چاپ نشه و شاید هم بشه اما معلوم نیست کی :14: من تا حالا کتاب بالینی کودک رو ندیدم .می شه بگین مطالبش سنگینه یا نه و چقدر زمان می بره تا خوب مطالعش کنی؟!!!

اول اینکه کتاب بالینی کودک کتاب بسیار قطوریه ... یه چیزی تو مایه های فیرس ... شاید چند صفحه کمتر. مطالبش مشابه مطالب کاپلان3 هست ... ( از روی اسمش هم مشخصه البته ) ، شرح و تفسیر و توضیحش بسیار بسیار بیشتره ، من متن بالینی کودک رو به خاطر توضیحات بیشترش ، و خصوصا به خاطر گرایش روان درمانیش ( و اینکه چندان به دارو درمانی نپرداخته ) بیشتر از کاپلان می پسندم ، توی هر فصل یه بیماری رو کامل توضیح داده و بعد هم به صورت مشروح و نسبتا مبسوط به روش های روان درمانی پرداخته ...
در مورد زمانی که مطالعه اش ازتون خواهد گرفت ، باید بگم که طبیعتا به خودتون بستگی داره ، ولی به طور کلی ، می تونم بگم به سادگی و گلابی بودن (!!) فیرس نیست ولی در عین حال متن خیلی غامض و پیچیده ای هم نداره ،شما اگه کاپلان 3 رو روش مسلط باشی ، اصل بیماری ها رو ، روش شناخت داری و کارت سریع تر پیش میره .... ولی در کل به نظرم اصلا نباید نگرانش باشی ، چون تا به حال میزان سوالاتی که از این کتاب در کنکور مطرح شده واقعا در کل به چشم نمیاد... البته شانسه دیگه ... یه دفه دیدی امسال مطرح شد!:smiliess (3):

آخرین ویرایش:
بالا