نمونه های روان درمانی از روانشناسان بزرگ

shiva_ra

New member
گرد اورندگان : الکساندر ولف / ایروین کوتاش
مترجم: دکتر رعنا برومند
انتشارات رسا

واسه یه توصیف کلی از کتاب یه جمله از مقدمه خود کتاب میگم که تقریبا میگه خوندن این کتاب برای کسی که میخواد رواندرمانگر بشه یا دانشجوی روانشناسی مثل حضور تو اتاق عمل برای دانشجوی جراحی که میتونه جراحی های مختلف از سوی معروف ترین جراحان جهان ببینه این کتاب 17 فصل داره تو هر فصل یه رویکرد درمانی مطرح میکنه یه نمای کلی تئوریک از اون رویکرد میده و بعد یه نمونه ی درمانی ارائه میکنه البته نمونه های درمانی که مطرح میکنه طوری نیست که کل جنبه های درمانی توصیف کنه ولی در کل به نظر من خوبه و در مورد اینکه چرا پیشنهاد میکنم این کتابو بخونید و چرا کیس بوک دوس دارم اینو بگم که به نظر من تو درسایی مثل اسیب روانی و رواندرمانی نمای بالینی که تو ذهنمون از هر اختلال و رویکرد درمانی داریم اهمیتش بیشتر از اطلاعات تئوریکی که که از اون اختلال و رویکرد درمانی داریم و به نظرم این نمای بالینی فقط با دیدن کیس های مختلف و خوندن کیس یوک ها بدست میاد .و برای تایید این حرفم بگم که من خودم ادمای زیادی تو رشتمون میشناسم که از نظر تئوریک خیلی قوی ان مثلا تو اسیب هر اختلالی بگی سریع بهت ملاک های تشخیصی و ... در رابطه با اون اختلال میگن ولی اگه قرار باشه مشکل یه کیس تشخیص بدن نمیتونن چون اون نمای بالینی ندارن در مورد رواندرمانی هم همینطوره در مورد هر رویکردی کلی اطلاعات دارن ولی اگه بهشون بگی مثلا برای فلان کیس یه طرح درمانی بده یا هر رویکرد درمانی تو چه شرایطی برای چه افرادی کاربرد داره نمیتونن طرح درستی بدن چون... و بر عکس افرادی که از نظر تئوریک یک دهم اطلاعات اونا رو ندارن ولی نمای بالینی دارن خیلی بهتر از اونا میتونن عمل کنن... نمیدونم تا چه حد تونستم منظورمو برسونم و... البته با این توصیفات فک نکنین این کتاب خیلی کتاب خوبیه من از 20 بهش 10 میدم ولی چون کتاب دیگه نیست در این زمینه خوبه که اینو بخونیم .
و یه نکته دیگه ام بگم اینکه تو این کتاب هر نمونه درمانی رو تقریبا میشه گفت بهترین درمانگر تو اون زمینه مطرح کرده مثلا برای درمان مراجع محور راجرز یکی از نمونه های درمانی شو مطرح میکنه و ...

پیوست‌ها

• 26794.jpg
    26794.jpg
    8.4 کیلوبایت · بازدیدها: 118
آخرین ویرایش:

شفيع

New member
بنظر من هيچ كتابي به پاي كتاب پروچاسكا و نوركراس در رواندرماني نميرسه بابا اونا يه چيز ديگن

shiva_ra

New member
بله در مفید بودن کتاب نظریه های رواندرمانی پروچاسکا شکی نیست ولی دلیل نمیشه که کتابی که من معرفی کردم خوب نباشه این کتاب کیس بوک و اطلاعاتی که از کتاب هایی چون رواندرمانی پروچاسکا بدست مییاریم رو تکمیل میکنه و اینکه در بخش معرفی کتاب سعی میکنیم کتاب هایی که کمتر شناخته شده است رو معرفی کنیم نه کتاب های مطرحی مثل پروچاسکا که نیازی به معرفی نداره و همه ی بچه های روانشناسی حتما مطالعه کردن...

شفيع

New member
بله در مفید بودن کتاب نظریه های رواندرمانی پروچاسکا شکی نیست ولی دلیل نمیشه که کتابی که من معرفی کردم خوب نباشه این کتاب کیس بوک و اطلاعاتی که از کتاب هایی چون رواندرمانی پروچاسکا بدست مییاریم رو تکمیل میکنه و اینکه در بخش معرفی کتاب سعی میکنیم کتاب هایی که کمتر شناخته شده است رو معرفی کنیم نه کتاب های مطرحی مثل پروچاسکا که نیازی به معرفی نداره و همه ی بچه های روانشناسی حتما مطالعه کردن...
دوست خوب شيوا من منظورم اين نبود كه كتابي كه شما معرفي كردين خوب نيست من فقط گفتم كتاب پروچاسكا خيلي عالي هست

بالا