آينده شغلي رشته بيوتكنولوژي پزشكي

aohm

New member
سلام
بچه ها پيرو پيشنهاد خوب ادمين در مورد ايجاد تاپيك آينده شغلي براي هر رشته،بيايد هر اطلاعي در مورد آينده شغلي بيونك پزشكي داريم اينجا بذاريم،،تا در آخر يه مجموعه جمع و جور ازش بدست بياد كه هم براي افزايش آگاهي خودمون و هم دوستان صفر كيلومتر:smiliess (3): كه در مرحله بررسي براي انتخاب رشته هستند كمك كننده باشه

البته خاطرم هست كه يه بار قبلااااااااها هم در اين مورد بحث بود ولي خب،اونقدرا نتيجه اي در بر نداشت
فكرميكنم هنوز جا داره كه درموردش جديتر و منسجم تر و البته مفصل تر بحث بشه

آخرین ویرایش:

mortaza

New member
بهترین آینده اینه که طرف بتونه سواد و دانش کافی رو کسب کنه و بتونه یه شرکت دانش بنیان تشکیل بده و محصولات بیوتکنولوژیک تولید کنه

aohm

New member
بهترین آینده اینه که طرف بتونه سواد و دانش کافی رو کسب کنه و بتونه یه شرکت دانش بنیان تشکیل بده و محصولات بیوتکنولوژیک تولید کنه

ممنون ازتون
لطف ميكنيد بيشتر توضيح بدين؟ چطور ميشه تو اين زمينه وارد شد؟چيا لازم هست؟

aohm

New member
من خيلي سرچ كردم كه بتونم يه مطلب درست درمون و جامع گير بيارم كه همه فرصت هاي كار براي اين رشته رو مشخص كرده باشه..اما پيدا نكردم
لطفا هر كي همچين چيزايي بدست آورد بذاره تا استفاده كنيم
چيزي كه بطور كلي از مجموع همش دستم اومد ايناست:
اشتغال در آزمايشگاه ها
اشتغال در مراكز تحقيقاتي مثل پژوهشکده رويان
اشتغال در مراکز صنعتي که در بحث تکنولوژي هاي نوين فعاليت مي کنند.
تدريس در دانشگاه(و ظاهرا با مدرك كارشناسي ارشد امكان تدريس در دانشگاه هاي علمي- كاربردي و پيام نور و برخي شهرستانها هست {به نقل از سايت منابع دكتري زيست}

آخرین ویرایش:

mortaza

New member
ببینید بیوتکنولوژی واقعی برای تولید داروهای نوترکیب، کیت های تشخیصی و انواع واکسن های جدید هست شما اگه بتونین یه داروی جدید تولید کنین یا دارویی که تو خارج هست رو بومی کنین میتونین ثبتش کنین و امتیاز تولیدش رو به شرکت های داروسازی بفروشین یا خودتون شرکت بزنین دولت هم وام های خوبی میده

aohm

New member
ببینید بیوتکنولوژی واقعی برای تولید داروهای نوترکیب، کیت های تشخیصی و انواع واکسن های جدید هست شما اگه بتونین یه داروی جدید تولید کنین یا دارویی که تو خارج هست رو بومی کنین میتونین ثبتش کنین و امتیاز تولیدش رو به شرکت های داروسازی بفروشین یا خودتون شرکت بزنین دولت هم وام های خوبی میده

عاليه..مرسي
شما بهرحال اينجا باتجربه ما محسوب ميشين:riz277:
ممنون ميشم اطلاعات خوبتونو در اختيارمون بذاريد،،و همچنين در مورد ساير فيلدهاي كاري هم توضيح بدين

X87

New member
میشه لطفا بگین کارشناس های رادیولوژی هم میتونن توی رشته بیوتک موفق باشند یا نه؟

aohm

New member
میشه لطفا بگین کارشناس های رادیولوژی هم میتونن توی رشته بیوتک موفق باشند یا نه؟

دوست عزيز، من جواب اختصاصي و كامل رو ميذارم به عهده باتجربه هاي انجمن {:riz277:}
اما فقط اينو ميتونم بگم كه من باور دارم اگه اراده كني توي هر كاري موفق ميشي..هر كاري.خيلي سخت تر از تحصيل در رشته بيوتك
نتايج سالهاي قبل نشون ميده بچه هايي با رشته هاي تقريبا بي ارتباط با همين رشته تونستن تو بهترين دانشگاهها قبول بشن
به قول يه دوستي: " اونكه رفت تونست..اونكه نرفت نتونست"
واقعيت همينه
موفق باشي

biotech25

New member
باسلام به همه
به نظر من چون بیوتک برای پژوهش خیلی مسیر داره وخیلی گستده ست،مطمئنا میشه بااین رشته خیلی موفق بود!!!!!به شرطی که واقعا دوسش داشته باشی وتلاش کنی!!!
حتی با این شرایط بد کاری وعلمی،من خیلی به آینده ی این رشته امیدوارم...یکی در زمینه ی ژن درمانی و دیگری هم در تولید محصولات نوترکیب!!!
اما واقعا برای موفقیت وکار باید صبور باشین!!!
با آرزوی سربلندی وروشنی

X87

New member
دوست عزيز، من جواب اختصاصي و كامل رو ميذارم به عهده باتجربه هاي انجمن {:riz277:}
اما فقط اينو ميتونم بگم كه من باور دارم اگه اراده كني توي هر كاري موفق ميشي..هر كاري.خيلي سخت تر از تحصيل در رشته بيوتك
نتايج سالهاي قبل نشون ميده بچه هايي با رشته هاي تقريبا بي ارتباط با همين رشته تونستن تو بهترين دانشگاهها قبول بشن
به قول يه دوستي: " اونكه رفت تونست..اونكه نرفت نتونست"
واقعيت همينه
موفق باشي

ممنون از دلگرمی که دادید.
من به عنوان دانشجوی استریت میخوام این رشته رو انتخاب کنم و چون تا حالا منابعش رو نخوندم زیاد باهاش آشنایی ندارم.میشه لطفا یه مقداری در مورد خود رشته و دروسی که در ارشد این رشته تدریس میشه توضیح بدهید؟؟

zanbagh

New member
man aghe mikhastam az aval entekhab konam sadarsad nano entekhab avalam bod chon elm roz doniast o baghi oloom daran roye on micharkhan.albate ho hematoam allie. ama hif ke nashod va vaghtamo ghozashtam roye biotck.alan pashimonammmmmmmmmmmmmmmmmmmmmm

mortaza

New member
ببخشید دوست عزیز نانو علم نیست یک ابزاره ثانیا کسانی توی نانو موفق میشن که پایه شیمی و فیزیک قوی داشته باشن

zanbagh

New member
ببخشید دوست عزیز نانو علم نیست یک ابزاره ثانیا کسانی توی نانو موفق میشن که پایه شیمی و فیزیک قوی داشته باشن

man bar asas tajrobehaye digharan ghoftam bekhosos hamkelasim ke alan dare doktoraye biotek mikhone.va injam ye taipik vase nazarat afrad in reshtas na dava

آخرین ویرایش:

mortaza

New member
کسی دعوا نکرده نظرات خیلی دوستانه است. من هم بر اساس تجربه می گم که بچه های داروسازی تو نانو تکنولوژی موفق هستن چون پایه قوی دارو و شیمی دارن.طرف از اتاق عمل و بیهوشی اومده نانو الان کم آورده

zanbagh

New member
منم فکرنکنم رشتم اتاق عمل باشه‏!به اندازه کافی هم شیمی وفیزیک پاس کردم؛من فقط ابرازپشیمونی خودموگفتم ونظرمو؛امیدوارم به نتایج دلخواهتون توآینده برسید؛وپشیمانی وجودنداشته باشه واسه همه

آخرین ویرایش:

aohm

New member
دوستان عزيز
لطفا از موضوع اصلي اين تاپيك منحرف نشيد
قراره اطلاعاتمون راجع به آينده شغلي اش رو به اشتراك بذاريم.
تشكر از همراهيتون

aohm

New member
ممنون از دلگرمی که دادید.
من به عنوان دانشجوی استریت میخوام این رشته رو انتخاب کنم و چون تا حالا منابعش رو نخوندم زیاد باهاش آشنایی ندارم.میشه لطفا یه مقداری در مورد خود رشته و دروسی که در ارشد این رشته تدریس میشه توضیح بدهید؟؟

خواهش ميكنم واقعيت رو گفتم
در مورد سوالايي كه گفتيد قبلا مفصلا بحث شده،بهمين خاطر اجازه بديد مجددا اينجا بحثش باز نشه
توي مباحث قبلي انجمن زيست فناوري پزشكي كه بگردي ميتوني موضوعات مورد نظرت رو انتخاب كني و نوشته ها و اطلاعات بچه ها رو كامل مطالعه كني
موفق باشي

aohm

New member
آيا ميدانيد كه...

گستردگی كاربرد بیوتكنولوژی در قرن بیست و یكم به حدی است كه اقتصاد، بهداشت، درمان، محیط زیست، آموزش، كشاورزی، صنعت، تغذیه و سایر جنبه های زندگی بشر را تحت تاثیر شگرف خود قرار خواهد داد.به همین دلیل
اندیشمندان جهان قرن بیست و یكم را قرن بیوتكنولوژی نامگذاری كرده اند.

{منبع:سايت دانشگاه علوم پزشكي تهران}

از مهمترين كاربردهاي بيوتك در پزشكي مي توان به موارد زير اشاره كرد:
• تأثير دگرگون كننده در امر پيشگيري ازبيماريهاي ميكروبي ، بيماري هاي ژنتيكي ، بيماريهاي تغذيه اي و متابوليسمي و بيماريهاي روحي رواني و...
• تأثير دگرگون كننده در امر درمان بيماريهاي عفوني ، ژنتيكي ، سوءتغذيه و متابوليسم و نازائي
• تأثير دگرگون كننده در پزشكي قانوني
• تأثير دگرگون كننده در پزشكي زيبائي
عناوين مطرح در بيوتكنولوژي پزشكي كه هركدام نياز به توصيف كامل دارند عمدتاً عبارتند از: ژن درماني ، واكسنهاي نوتركيب ، DNA واكسنها، بيوانفورماتيك ، ژنوميكس ، پروتئوميكس ، بيومدسين و بيوفارماسوتيكال امروزه پيشرفت هاي پزشكي به مدد بيوتكنولوژي درحال سرعت گرفتن مي باشد. پزشكي سنتي بتدريج جاي خود را به پزشكي مولكولي خواهد داد. درآينده نه چندان دور مكانيسم هيچ نوعي از بيماري ها ناشناخته نخواهد ماند
امروزه بكمك بيوتكنولوژي ، علم پزشكي درحال شناخت ريشه اي ترين بخش از حيات و مظاهر آن مي باشد.
توضيحات كامل رو در اين تاپيك مطالعه كنيد::thumbsdownsmileyani
http://olumpezeshki.ir/forum/thread3254.html

آخرین ویرایش:

aohm

New member
بچه هاي بيوتك...؟؟
واقعا كسي اطلاعات ديگه اي نداره...؟؟
:14:

آخرین ویرایش:
بالا