حرف اول ....

persona

Member
اسم این تاپیک رو گذاشتم حرف اول تا هم توضیح بدم که چرا این بخش به انجمن روانشناسی اضافه شد و هم یه چیزایی رو همین اول روشن کنیم ... به عبارت دیگه حرف آخر رو اول بزنیم!!!

در راستای بالا بردن کیفیت علمی این انجمن ما پیشنهاد کردیم که یه بخش جدید تحت عنوان کافه کتاب ایجاد بشه جهت معرفی و بررسی آثار علمی در حوزه روانشناسی . لذا از همه دوستانم در گروه روانشناسی انجمن می خوام که اینجا همکاری داشته باشن.( علی الخصوص عزیزانی که حس می کنن گروه روانشناسی تو این سایت نسبت به سایر گروه ها منفعل تره و هیچ کاری نمی کنه!)

از جمله مواردی که به نظرم لازمه شفاف بیان بشه ، منظورمون از آثار علمی در حوزه روانشناسیه!اینجا قصد داریم صرفا کتاب هایی (یا مقالاتی ) رو معرفی و در موردشون بحث کنیم که مربوط به حوزه تخصصی روانشناسی میشه .... به عبارت دیگه کتابهای نویسنده هایی مثل آنتونی رابینز یا برایان تریسی یا باربارا دی آنجلیس مطلقا مد نظر نیستند.البته این کتاب ها هم مخاطبان خاص خودشون رو دارند ولی بهتره بحث در مورد اون ها جای دیگه ای خارج از محدوده انجمن روانشناسی ( که قراره یه بخش تخصصی باشه که مربوط به علم روانشناسیه و نه مطابق تصوری که معمولا مردم از روانشناسی دارند!!!) صورت بگیره!
علاوه بر کتاب ها ، مقالات علمی رو هم (با ذکر منبع و به صورت دقیق) می تونیم اینجا معرفی کنیم و در موردشون به بحث و تبادل نظر بپردازیم... فقط خواهشا مقالات رو از منابع معتبر علمی بگیرید و نقل قول کنید ... با رعایت کامل امانت!(که قطعا منظورمون از منابع معتبر مثلا سایت آفتاب و وبلاگ پسرخالم که به مطالب روانشناسی علاقه داره نیست!!!)
شیوه کار هم به این صورت خواهد بود که عنوان هر کتاب یا مقاله ای که قراره معرفی بشه تاپیک اصلی مطلب خواهد بود،کسی که مطلب رو آغاز کرده مختصری در مورد کتاب و خصوصا نکات برجسته اش توضیحاتی میده و به طور خلاصه معرفیش می کنه (دیگه لازم نیست بگم که اسم نویسنده ، انتشارات و خلاصه اطلاعات شناسنامه ای کتاب رو هم بی زحمت بنویسید... لازمه؟:smiliess (3):).اگه امکانش بود لینک دسترسی به نسخه الکترونیکی یا pdf کتاب (در صورت موجود بودن) هم ضمیمه خواهد شد.در مورد مقالات هم ، اصل مقاله با ذکر آدرس دقیق جهت مطالعه هم رشته ای های عزیز اینجا گذاشته میشه ، که پس از مطالعه ، میشه پیرامونش به بحث و تبادل نظر پرداخت،یا نتایجش رو با نتایج پژوهش های موازی یا مشابه دیگه مقایسه کرد.

در پایان صمیمانه دست تک تک برو بچه های گل روانشناسی رو میفشاریم و منتظریم ببینیم کیا مرد عملند و و قتی کار به فراتر از حرف برسه حاضرن از خودشون مایه بذارن و چراغ این کافه رو روشن و پرنور نگه دارن...مطمئنم همه شما کتابایی رو خوندین که عمیقا تحت تأثیر قرارتون داده ... اینجا جاییه که در مورد این کتاب ها و احیانا تأثیری که روی شما و نگرشتون گذاشته صحبت کنید و دیگران رو در این تجربه ی B سهیم کنید ...!
منتظریم ... چشم انتظارمون نذارین!

:smilies-azardl (181

آخرین ویرایش:

morteza

New member
دوستت دارم پرسونا با این حرکت محشرت...
فقط یه نکته! باید میگفتی منتظریم ببینیم کیا مرد عمل و کیا زن عمل هستن...

persona

Member
دوستت دارم پرسونا با این حرکت محشرت...
فقط یه نکته! باید میگفتی منتظریم ببینیم کیا مرد عمل و کیا زن عمل هستن...
شرمنده می کنی...!
خب به هر حال منتظر می مونیم ببینیم کیا اهل عملند... درست شد؟
:smilies-azardl (113

آخرین ویرایش:

shahram25

New member
بحث های مربوط به فراشناخت الان خیلی مهمند اگه بتونیم روی مباحث فراشناختی کار کنیم عالیه

sana66

New member
نام کتاب : عشق هرگز کافی نیست
نویسنده : آرون تی بک / ترجمه : مهدی قراچه داغی
انتشارات : آسیم

آيا تاكنون از خود پرسيده ايد كه چرا بعضي خانواده ها با تفاهم و سازگاري، زندگي را با شادكامي مي گذرانند، در حالي كه – درست برعكس – گروهي از مردم، در حل وفصل ساده ترين و ابتدايي ترين مسائل زندگي نيز با دشواري و سردرگمي مواجه اند؟ چگونه است كه بسياري از خانواده ها به رغم مشكلات عيني و ملموس (نظير فقر، بيماري و مشكلات ديگر) از زندگي به هنجار و به ساماني برخوردارند، در حالي كه گروه ديگر، با وجود برخورداري از همه گونه امكانات مادّي و وسائل راحتي، در گردابي از گرفتاري ها و مشكلات غوطه ورند؟

آيا به راستي مشكلات زناشويي غيرقابل حل است و آن چنان كه گاه – اينجا و آنجا – گفته و شنيده ميشود تنها دو راه وجود دارد: طلاق يا تحمل و خودكشي تدريجي؟!

ريشة مشكلات زناشويي در كجاست و چگونه ميتوان به حلّ و رفع آن پرداخت؟

كتاب "عشق هرگز كافي نيست" پاسخي است به اين پرسشها، پاسخي كه جوهرة آن را به سادگي ميتوان در يك كلام خلاصه كرد: تفاهم!
در این کتاب به زبان ساده ، مهارتهایی را به زوجین آموزش می دهد که از طریق آنها هم تنش ها و درگیری های قبلی بین خودشان را حل کنند و هم از رابطه ایجاد شده جدید لذت ببرند و در نهایت نیز به رشد عشق و آرامش در زندگی برسند . این کتاب علاوه بر مفید بودن برای خانواده ها ، می تواند برای پسران و دخترانی که در آستانه ازدواج قرار دارند مفید باشد . در واقع نوعی آموزش و پیشگیری نسبت به مسائلی است که در زندگی زناشویی ناچاراً پیش خواهد آمد .

فهرست مطالب :
مقدمه
1- قدرت تفکر منفی
2- روشنایی و تاریکی
3- دیدگاه های مختلف
4- شکستن قاعده ها
5- ایستایی در مناسبات زناشویی
6- فروپاشی زندگی زناشویی
7- افکار خاموش : چشم طوفان
8- ترفندهای ذهن
9- نبرد سهمگین
10- زندگی زناشویی سعادتمندانه
11- تقویت بنیادها
12- سازگار کردن روابط زناشویی
13- خطاهای شناختی خود را اصلاح کنید
14- هنر گفتگو
15- هنر سازگاری
16- جلسات حل اختلاف
17- تخفیف خشم
18- مسایل ویژه

آخرین ویرایش:

baroon90

New member
سلام دوستان من تعریف این کتاب رو زیاد شنیدم
اصول مصاحبه بالینی ار اوتمر اوتمر
مترجم نصر اصفهانی
انتشارات ارجمند

آخرین ویرایش:

abcbahar

New member
سلام
کتاب اوتمر کتاب خوبیه ما اونو برای واحد مصاحبه خوندیم، به نظر من خوندنش برای کسانی که فقط میخوان بخونن خیلی حوصله میخواد
اما دوستانی که کار بالینی می کنن و با مراجع ها در ارتباطند میتونه براشون مفید باشه.

persona

Member
دوستان...!ممنون بابت همکاری و نظراتتون تا اینجا ، ولی یه مطلبی هست که گویا درست روشن نشده و جسارتاً لازمه تذکر بدم ...:
این تاپیک صرفا یه دستور العمله ... مثل یه اطلاعیه...!قرار نیست اینجا (یعنی توی این تاپیک) کتاب معرفی بشه یا در مورد کتابی بحث بشه."حرف اول..." دستور العمل کافه کتابه ! کتابا توی خود بخش کافه کتاب معرفی میشن ، و در موردشون بحث میشه.نظراتتون در مورد هر کتاب توی تاپیک خود اون کتاب بنویسید.و کتاب های جدید رو هم یه تاپیک جدید براشون باز کنید و معرفی شون کنید ...!
من یه تاپیک برای کتاب دو جلدی اتمر باز کردم.می تونید اگه در موردش اطلاعاتی دارید یا مطالعه اش کردید ، همونجا در موردش نظر بدین.

باز هم تأکید میکنم :
توی این تاپیک کتاب معرفی نکنید!
ممنون!
:riz304::28:

آخرین ویرایش:

persona

Member
سلام
کتاب اوتمر کتاب خوبیه ما اونو برای واحد مصاحبه خوندیم، به نظر من خوندنش برای کسانی که فقط میخوان بخونن خیلی حوصله میخواد
اما دوستانی که کار بالینی می کنن و با مراجع ها در ارتباطند میتونه براشون مفید باشه.
بهار... یه جا تو انجمن یه پست ازت دیدم که تازگی ها یه کتاب از رولو می رو خوندی...اگه اشتباه نکنم اسمش کشف وجود بود!...چرا نمیای تو کافه معرفیش کنی...؟
منتظریم ...
:ad54ad:

parvizp

New member
خوبی پرسونااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااا

parand

Well-known member
سلام دوستای گلم. کتابی که میخوام معرفی کنم واسه کسایی که به حوزه ی درمان علاقه مندن واقعا کاربردیه. امیدوارم تهیش کنید و ازش استفاده کنید.
رفتار درمانی شناختی(راهنمای کاربردی در درمان اختلال های روانی) ۲ جلد
نویسندگان: هاوتون کرک، سالکووس کیس، کلارک
ترجمه: دکتر حبیب لله قاسم زاده
انتشارات ارجمند و نسل فردا

persona

Member
عجب اوضاع أسف باری پیدا کرده این کافه، البته نسبت به اون دورنمایی که وقتی استارت زدیم من براش تصور میکردم...!
البته خوشحال شدم بخش کتابهای صوتی و pdf رو دیدم ، وبابت مواردی از این دست گمان میکنم باید ازrawy تشکر کنم،چون علاوه بر مدیریت ، مفیدترین پست های کافه رو به اسم ایشون دیدم...
نمیدونم کسی با نظر من موافقه یا نه ولی ... به نظرم اینجا آشفته تر از اونیه که بشه روی بازده مفیدش حساب کرد...!امیدوارم به کسی بر نخوره ولی،به نظرم الان اینجا بیشتر شبیه انباریه تا کافه...!

آخرین ویرایش:
بالا