عبادت خدا؟؟!!!

matin

New member
سلام

میخواستم ازتون بپرسم بدون رو در وایسی خدارو به خاطر چی عبادت میکنید ؟؟؟!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
1.به خاطر خودش "" یعنی صرف خالق شما بودن ""
2.به خاطر فرار از عذاب روز قیامت
3.به خاطر پاداش های روز قیامت
4. به خاطر پشتوانه ای که واسه خودتون قائلین
5. به خاطر رستگاری
واینکه آیا محیط روی عبادت شما تاثیر داره یا نه ؟؟!!! و همچنین نگرش عبادتون ؟؟!!!

اگه اون چیزی که واقعا تو دلتون هست رو بگین شاید به نتایج جالبی برسیم

پیشاپیش از همکاریتون ممنون :riz304:

آخرین ویرایش:

Briana

New member
من به شخصه با این که میدونم خدا خیلی مهربون تر از اون چیزیه که در تصور ما آدم هاست, عبادتم بیشتر به 1 دلیل اصلی است, و چون شما گفتید هر چی که واقعا توی دلتون هست را بگید, من هم احساس واقعی ام را میگم.

عبادت من بیشتر به خاطر ترس است, نه از روز قیامت و جهنم و بهشت و... چون من بنده ای نیستم که گناهکار باشم و تا جایی که بتونم از گناه دوری میکنم, ولی ترس من از همین دنیاست, یعنی احساس میکنم اگر ارتباط و عبادتم با خدا قطع بشه, توی این دنیا رهایم میکنه و ممکنه اتفاقات بدی برام پیش بیاد که دیگه حتی یه آب خوش از گلوم پایین نره و همین دنیا هم برام جهنم بشه! یه جورایی میترسم که منو به خودم واگذار کنه, و این بدترین چیزی هست که میتونه اتفاق بیافته چون به نظرم بنده ای که خدا آن را در همین دنیا به حال خودش رها کنه, این دنیا هم برایش عذاب آور خواهد شد!

البته اوقات زیادی هم داشتم که برای تشکر محض به خاطر تمام نعمت هایش که بهم داده خدایم را خالصانه و از ته قلبم عبادت کردم ولی در همین تشکر هم ترس خودمو میتونم حس کنم چون همیشه این جمله را توی حرفام بهش میگم: خدایا به بزرگیت قسمت میدم که نعمت هایی را که به من دادی را ازم نگیر و هیچ وقت تنهایم نگذار و خیر و نیکی را برایم بخواه.

Dexter2009

New member
یخواستم ازتون بپرسم بدون رو در وایسی خدارو به خاطر چی عبادت میکنید ؟؟؟!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
5. به خاطر رستگاری
به خاطر همه ی این مواردی که فرمودید. البته بعضیاش در اعتقادم پررنگ تره.مثلا من چون می دونم خدا رحمان و رئوفه با خودم اینجوری می گم که " تو حرفای خدا رو گوش کن , مطمئن باش هم توی این دنیا و هم قیامت ان شاالله هواتو داره چون خدا خوبی همه رو می خواد نه رنج و عذابشون رو. بعضی از اتفاقات و مشکلات هم که پیش میان به خاطر لغزش های خودمونه" Just this

واینکه آیا محیط روی عبادت شما تاثیر داره یا نه ؟؟!!! و همچنین نگرش عبادتون ؟؟!!!
به نظرم تاثیر داره ...ولی یه چیزی که هست اینه که بعضی از عبادت ها واجب اند , توی هر شرایطی باید انجام بشن. اما بقیه رو طبق شرایط اگه خسته بودی , حال نداشتی و ...می تونی انجام ندی.

yasamin2

New member
من خدارو عبادت میکنم چون دوسش دارم بهش نیاز دارم وقتی روبه روشم حالم خوبه انگار توی دنیای دیگم

gene2020

New member
سلااااااام به همه ازاین جورسوالا خیلی خوشم میاد ممنون
من درمورداین موضوع خیلی فکرکردم حتی درمورد ابهاماتی که درمورد مذهب وحتی خداوجودداره وتاحالا به نتایج خوبی رسیدم

اماجواب سوال شما به خاطراینکه حس نمیکنم خدامارابه حال خودمون رهاکرده باشه واینکه یه پشتوانه ی قدرتمنده که میشه با تمام وجود بهش تکیه کرد

waria

New member
سلام

میخواستم ازتون بپرسم بدون رو در وایسی خدارو به خاطر چی عبادت میکنید ؟؟؟!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
5. به خاطر رستگاری

خب من نماز خوندنمو مثال میزنم...من تا چند سال پیش،یه جورایی میشه گفت تففنی نماز میخوندم.یعنی دوروز میخوندم،یه ماه نمیخوندم.با اینکه خانوادم معتقد بودن،ولی من اعتقادی نداشتم.....پس یعنی محیط خیلی تاثیری نداشته.خودم کم کم به این نتیجه رسیدم که نماز بخونم.
راستش الان بیشتر به خاطر تشکر از نعمتاییه که خدا بهم داده .و اینکه این همه لطفی رو که خدا در حقم کرده رو فراموش نکنم...به خاطر پاداش و عذابش خیلی نیست.(نه که اصلا نباشه)چون فکر میکنم خدا صرفا به خاطر عبادت کردن با نکردنم به من پاداش یا عذاب نمیده و همچنین احساس میکنم عبادتم پشتوانه ی خیلی محکمیه برام...و بهم ارامش میده...و همچنین به خاطر اینکه خدا رو خیلیییی دوسش دارم.

padideh

New member
به خاطر ارامشي كه عبادت بهم ميده عبادت ميكنم.متنفرم از رياكاري و كساني كه فقط به خاطر جلب توجه عبادت ميكنند به ظاهر

padideh

New member
گاه دل يك كودك بينوا را شاد كردن برتر از هزاران ركعت نمازي است كه بدون خلوص نيت هست

matin

New member
خیلی برام جالب بود جوابها ......

خیلی ......

مبلغین دین ما بیشتر رو گزینه ی دو و سه مانور میدن :))))))))))

شاید به همین خاطر که یه کوچولو بعضی ها از عبادت فراری ان :(((((

دوستان یه بار که به پیشگاه خدا میریم ، با آمادگی جسمی و روحی بری ، ببینیم آیا واقعا فرقی داره واسمون ؟؟؟!!!

مثلا قبلش مسواک بزنیم ، خودمون رو معطر کنینم و ...........

امیدوارم فراق از هر دینی که داریم خدای واحدمون رو بیشتر باهاش باشیم

patris

New member
به خاطر آرامشیه که عبادت بهم میده.واقعا حس میکنم اون لحظات خدا یه جور دیگه منو میبینه و بهم توجه بیشتری میکنه
خیلی به خاطر پاداش اون دنیا نیست چون خیلی چیزا سنجیده میشه که شاید عبادت من تاثیر زیادی واسم نداشته باشه.
البته یه خوردشم از ترسم هستا :smiliess (3):منم مثل اون دوستمون که گفتن میترسم منو به حال خودم رها کنه !!!!!!!!!
به هر حال خدا ازمون خواسته که عبادتش کنیم و انجام خواست خدا مطمئنا حس خوبی بهم میده

zahrae

New member
خدا

سلام

من خدا رو تا چند وقت پیشا فقط به اسم میشناختم ولی خیلی جاها تو بدترین شرایط ، جایی که میدونستم دیگه هیچ امیدی نیست یه جوری درستش میکرد که انگار دوست داشت وجودشو به من بفهمونه ،
من خدا را به خاطر وجودش دوست دارم و راستش از خدا ترس هم دارم و از ترسش هم لذت می برم.

:painting:

varia

Well-known member
سلام

5. به خاطر رستگاری

من فقط به خاطر پیدا کردن آرامش خدا رو عبادت میکنم! عبادت خدا واسم یه منشا رایگان آرامشه. امیدوارم تو آخرت هم از این آرامشش بی نصیب نباشم.

گلاب

New member
من به خدا احساس دین میکنم... میدونم در حدی نیستم که با عبادت و اطاعت از خدا چیزی به خدا بدم... ولی همین که بفهمه برام چقد عزیزه کفایت میکنه... دور و بر من خیلی شلوغه اما هیچ کس تاحالا جای خدا رو تو دلم نگرفته و ایشالا هم نگیره... همیشه بهش میگم الهی من لی غیرک.... واقعا هم از ته دلم میگم شعار نیس....

raha 24

New member
چون عاشقشم و خدامه.
اما گاهی اوقات فراموش می کنم تو عباداتم باید حواسم جکعش باشه....

ninol

New member
من اگه بخوام واقعا راستشو بگم همیشه خدا تو ذهنم هست اما راجع به عبادت هروقت یه اتفاق خاص حالا چه خوب چه بد واسم میفته تازه به خودم میام که نماز بخونم و این اصلا خوب نیست.نماز ارامش زیادی بهم میده اما حیف که مداوم نماز نمی خونم.ممنون که این موضوع رو در انجمن گذاشتید چون باعث می شه خیلی از ماها یادمون بیفته اونی که اون بالا همیشه مواظبمونه و مهربونه بر اعمال ما هم نظاره می کنه.از همین امشب دوباره شروع می کنم به نماز خوندن.چون فقط حرف زدن با خدا کافی نیست باید عبادت هم بکنیم.تا به خدا ثابت کنیم که ما همیشه و در همه حال شکرگزارش هستیم.

sara77

New member
من عاشق خودم از اینکه وقت گرانبهاشو صرف خلق من کرده عبادتش میکنم واقعا کع عشق واقعی خودتی خداجونمممممممممممممممم ب خودم میبالم که تورو دارمممممممممممممممم

sakar

New member
من تا امروز از سر وظیفه و نیاز عبادت کردم دیگه نمیدونم بعدا چی بشه البته اگه هر کاریو با کیفیت عالی انجام بدیم خیلی نتایج عالی خواهد داشت ولی نمیدونم چرا اینقد سخته واسم ایشالا خودش واسم اسونش کنه کیفیتو یکم ببرم بالا

مکان توی اصل وظیفم تاثیری نداره ینی تا حالا هر جایییم بودم کسی با اصل وظیفم مشکلی نداشته شاید باهام بحث کرده باشن که خوب چه فایده ای داره یا سوالات دیگه........ اما کسی اذیتم نکرده واسه همین توی مکانای انچنانی نبودم که رو اصل عبادتم تاثیر داشته باشه بهرحال باید وظیفمو انجام بدم تا حالا همیشه در امنیت کامل عبادت کردم امیدوارم که بتونم بعد ازین وظیفمو بهتر انجام بدم و این نعمت رو هم به همه عطا کنه امین
البته شرایط مکان روی کیفیت وظیفم خیلی تاثیر داشته تا سرو صدا کمتر باشه و احساس ترس ،ناامیدی و کلا احساسات منفی کمتر باشه و از لحاظ روحی ارومتر باشم از انجام وظیفم لذت بیشتری بردم و برعکس
و مسجد و مکانهای اینچنینی هم تاثیر مستقیم روی کیفیت داشته والبته شلوغی بیش از حد در اون مکان اثر منفی داشته

آخرین ویرایش:

faridez

New member
دوست دارم همیشه بهش لینک باشم نمی خوام بعدها از دیدن و حس کردنش محروم باشم هر چند بعضی وقتا غفلتم باعث میشه ازش دور شم ولی سعی میکنم زود برگردم و از نزدیکتر حسش کنم

بالا