مطالعه گروهی فیزیولوژِی

jeghele68

New member
دوستان موافقید از الان تا اول شهریور خودتون رو کم کم اماده کنین برای درس خوندن و روزی چند ساعت بخونید
از اول شهریور روزی 8ساعت بخونیم و هفته ای 1ساعت اضافه کنیم تا برسیم به 12-13 ساعت
موافقید؟کسی همراه هست؟

jeghele68

New member
سلام دوستان عزیز. m.mina و Emohamadi

پس از فردا هرکس برای خودش تایم بزنه.مطالعه روزانه و اینکه چی خوندیم رو بهم دیگه اطلاع بدیم تا پشتیبان همدیگه باشیم.سوالاتمون رو از هم دیگه بپرسیم.با هم رفع اشکال کنیم.در کل به هم دیگه باید کمک کنیم تا بتونیم موفق بشیم

ما همه میتونیم وزارت بهداشت ارشد فیزیولوژِ قبول بشیم:smilies-azardl (181:smilies-azardl (113:smilies-azardl (113

GIVE ME 5:smilies-azardl (113

m.mina

New member
سلام.من فعلا از فیزیولوژی اعصاب رو شروع کردم.برنامه ریزی دقیقمو گذاشتم بعد ماه رمضان

oranus

New member
سلام دوستان منم ميتونم كمكتون كنم سوالي داشتيد در خدمتم فيزيو حجمش زياده سعي كنيد مطالب مفيد رو بخونيد و وقتتون رو با خوندن مطالب نه چندان مهم تلف نكنيد.

jeghele68

New member
سلام اورانوس جان
من مبحث سلول,عضلات,قلب و گردش خون رو نصف از روی کتاب گایتون خوندم.شما فکر میکنید کتاب فیزیولوژی گایتون( مجموعه ضروریات وازمونهای مراجع علوم پایه پزشکی )خوبه؟
نکات ضروری رو گفته ولی نمیدونم تا چه حد اعتماد کنم به کتابش؟از روی گایتون خیلی وقت میبره.خصوصا با خوندن من.تا نفهمم نمیتونم برم یه موضوع جدید
چون وزارت علومم دارم میترسم وقت کم بیارم:33::sad::wacsmiley:

jeghele68

New member
سلام اورانوس جان
من مبحث سلول,عضلات,قلب و گردش خون رو نصف از روی کتاب گایتون خوندم.شما فکر میکنید کتاب فیزیولوژی گایتون( مجموعه ضروریات وازمونهای مراجع علوم پایه پزشکی )خوبه؟
نکات ضروری رو گفته ولی نمیدونم تا چه حد اعتماد کنم به کتابش؟از روی گایتون خیلی وقت میبره.خصوصا با خوندن من.تا نفهمم نمیتونم برم یه موضوع جدید
چون وزارت علومم دارم میترسم وقت کم بیارم

قاصدک

New member
سلام
خسته درس خوندن نباشید
به نظرم هر مبحث رو که تموم میکنید از کتاب2e هم دوباره اون مطلب رو بخونید
هم مرور مطالب میشه
هم این کتاب خلاصه کتابهای گایتون گانونگ و لوی هست
نکات مهم اون کتابهارو هم پوشش میده
امیدوارم موفق باشید

faridez

New member
سلام بچه ها خسته نباشید-ارشد فیزیو پزشکی هستم-خوشحال میشم بتونم کمکتون کنم

raha 24

New member

سلام خوبی؟
من می خوام ارشد فیزیولوژی بخونم از الان می تونم شروع کنم؟
آینده ی کاریش چطوره ؟ نسبت به ارشد رشته ی خودم بازار کارش خوبه؟

faridez

New member
سلام rahaجان-آینده کاری فیزیو تدریس و کار تو مراکز تحقیقاته!همه چیز به خودمون بستگی داره عزیزم
رشته خودتون هم خوبه ولی اکثرا بچه های پرستاری ,ارشد و دکترا فیزیولوژی شرکت میکنند.بازم از دوستانی که از پرستاری اومدن این رشته باید پرسید.برا رشته فیزیو باید عاشق این رشته بود-واقعا رشته زیبایی!

faridez

New member
راستی فراموش کردم بهت بگم-اره رها جان از الان هم میتونی شروع کنی,چرا که نه!بشین جدی بخون.انشاالله موفق باشی

abzedta

New member
من چه استرسي گرفتم با اين صحبت شما! من تازه ميخوام شروع كنم! تا 3 كه سر كارم. بعدش بايد بخونم! تازه منم رشته كارشناسيم بهداشت حرفه اي بوده! خدايا ! به اميد تو!

jeghele68

New member
سلام دوستان
من اين تاپيك رو گذاشته بودم كنار.فكر نميكردم شما دوستان عزيز حضور داشته باشيد.از همه شما دوستاني كه توي اين رشته مشغوليد و حاضر به كمك شديد خيلي ممنونم
اين برنامه دسي روزانه منه كه از مهرماه شروع كردم
3h زبان مدرسان شريف(زبان عمومي)+كنكور سالهاي قبل+504+تافل
3h فيزيو 2e كه تست ساهاي قبل رو هم داره و بنظر من عاليه
1.5h بافت جانكوييرا
1.5h جنين كاظم پريور
1h جانورشناسي جزوه دانشگاهم كامله
اين برنامه من براي علومه و براي بهداشت بجاي بافت و جنين 3h بيو شيمي از جعفرن‍ژاد رو جايگزين ميكنم و براي وزارت علوم هدفم رشته بافتو جنين تكويني هست

آخرین ویرایش:

saharandishe

New member
سلام دوستان
من اين تاپيك رو گذاشته بودم كنار.فكر نميكردم شما دوستان عزيز حضور داشته باشيد.از همه شما دوستاني كه توي اين رشته مشغوليد و حاضر به كمك شديد خيلي ممنونم
اين برنامه دسي روزانه منه كه از مهرماه شروع كردم
3h زبان مدرسان شريف(زبان عمومي)+كنكور سالهاي قبل+504+تافل
3h فيزيو 2e كه تست ساهاي قبل رو هم داره و بنظر من عاليه
1.5h بافت جانكوييرا
1.5h جنين كاظم پريور
1h جانورشناسي جزوه دانشگاهم كامله
اين برنامه من براي علومه و براي بهداشت بجاي بافت و جنين 3h بيو شيمي از جعفرن‍ژاد رو جايگزين ميكنم و براي وزارت علوم هدفم رشته بافتو جنين تكويني هست
[/QUOTE

سلام خسته نباشید,میشه بگیدآزمون وزارت علوم که گفتید,چی هست چه رشته هایی داره وچه رشته هایی میتونن شرکت کنن؟من اصلا اطلاعاتی تواین زمینه ندارم,لطفاکمکم کنید,ازکجادفترچه ش روبگیرم,من سال بعدکنکوردارم.آخه من فکرمی کردم فقط وزارت بهداشت میتونیم شرکت کنیم

fereshte706

New member

سلام faridez جان.میشه به من کمک کنی؟میخوام واسه سال بعد.فیزیوگایتون و گانونگ همش رو بخونم یا کتاب 2e یا اصلا چه فصلهایی از کدومش بهتره .اگر واسه همه دروس راهنماییم کنی ممنونت میشم.مرسی
کلا هرکی اطلاعات داره ممنونش میشم بگه.لطف میکنه

آخرین ویرایش:

نوتر

New member
سلام دوستان و اساتید فیزیولوژی. با اجازتون براتون یه سوال داشتم تا جواب بدین. البته خودم سوال رو طرح کردم.( درمورد درست بودن سوال هیچ شکی نکنید:motat:)
کدام یا از جملات زیر صحیح است؟
الف) موتاسیون زیر واحد گامای پمپ سدیم پتاسیم باعث هیپر منیزیمی می شود.
ب) پروتئین های FXYD2 زیر واحد آلفا و بتای پمپ سدیم پتاسیم است.
ج) پروتئین FXYD1 در قلب بیان میشود.
د) زیر واحد آلفای پمپ سدیم پتاسیم یک پروتئین اینتگرال هست که 9 بار از غشا عبور کرده است.

sara77

New member
بچه ها واسه فیزیو چه رفرنس هایی رو باید بخونی؟؟گایتون جلد 1 و2 همه سرفصلاش لازمه؟؟عاغا این که خعلی سخته :sadsmiley:

بالا