می دونستید؟؟؟؟؟ چیزایی که یه رادیولوژیست باید بدونه...

Dicentric

New member
می دونستید عمر رادیولوژیستا به طور میانگین 3 روز کمتر از مردم عادیه!!!!!!!!!:sad::sad:
می دونستید رادیواکتیویته زمین های عادی 0.03 و در هیروشیما و ناکازاکی 3 و در رامسر در حال حاضر حدود 63 ست!!!!!!!!!ا:5:از مسافرت طولانی مدت به رامسر جلوگیری کنین چون مردم رامسر خودشون مقاوم شده ان ولی غیر بومی ها نیستن....
می دونستید اینکه ما ارشد رادیولوژی نداریم همش زیر سر دکترای رادیولوژیه که اجازه ش رو نمی دن...:smilies-azardl (12)

آخرین ویرایش:

m.mina

New member
با سلام.با اطلا عاتی که از رادیو لوژی دارین میشه بگین اشعه هایی که در اتاق عمل برای عمل های تعبیه cd میدن برای کادر اتاق عمل ضرر داره؟ممنون میشم اطلاعاتی در این مورد بدین.

Dicentric

New member
با سلام.با اطلا عاتی که از رادیو لوژی دارین میشه بگین اشعه هایی که در اتاق عمل برای عمل های تعبیه cd میدن برای کادر اتاق عمل ضرر داره؟ممنون میشم اطلاعاتی در این مورد بدین.

سلام
برخلافه ترسی که اغلب بچه های اتاق عمل از اشعه دارن اشعه اونقدرا هم خطرناک نیست،و وحشت داشتن ازش بی مورده:smilies:

همین که به انداره یک اتاق(2 یا 3متر) از جایی که داره عکس برداری پرتابل انجام میشه فاصله داشته باشین مشکلی ببراتون ایجاد نمی کنه
فاصله خیلی تو اثر اشعه تاثیر داره،پس نگران نباشین
فقط تا جایی که میتونین فاصله بگیرین(مخصوصا اگه روزی دو چند تا مورد پرتابل داشتین) یه مورد مشکلی نیست

درضمن ما هر روز باید چندین بار در معرض اشعه باشیم بعد عمری فقط 3 روز از عمرمون کم میشه که اونم قطعی نیست،برا شما که شاید هفته ای یه بار هم در معرضش نباشین من یکی قول شرف می دم هیچ ضرری نداره حتی اگه تو اتاق ش بمونین

متاسفانه ترس بچه ها از عکس العمل دکتراست که نمی دونم چرا توجیح نشدن که اینجور تابلو بازی در نیارن:idea_majidonline:
بازم سوالی هست در خدمتم
موفق باشین

آخرین ویرایش:

sky

New member
سلام من تو اتاق عمل ارتوپدی هستم و در روز بسار زیاد اشعه میدن. بعد از چند لحظه که اشعه دادن تموم شد و به اتاق برگشتیم ایا در فضای اتاق بازم اشعه وجود داره؟ برای خانم بارداری که در چنین محیطایی کار میکنه اشعه ضرر نداره؟

nilam

New member
سلام من تو اتاق عمل ارتوپدی هستم و در روز بسار زیاد اشعه میدن. بعد از چند لحظه که اشعه دادن تموم شد و به اتاق برگشتیم ایا در فضای اتاق بازم اشعه وجود داره؟ برای خانم بارداری که در چنین محیطایی کار میکنه اشعه ضرر نداره؟

نه عزیز بعد از اکسپوز اشعه دیگه اشعه ای توی اتاق وجود نداره اشعه بلافاصله بعداز قطع شدن تموم میشه ولی ممکنه هوای اتاق یونیزه باشه که اونم با تهویه برطرف میشه
برای خانمای باردار ضرر نداره ولی برای جنین اونم اگه مستقیا مورد تابش اشعه قرار بگیره مضره-ولی هرچه خانمهای باردار از اتاق اشعه دورتر کار کنن بهتره

Dicentric

New member

سلام اسکای جان
حتی بعد چند صدم ثانیه هم دیگه هیچ اثری از اشعه باقی نمی مونه،فقط کافیه تو همون 1 ثانیه اکسپوز پشت دیوار سربی باشی بعدش همه چی عادی میشه،ما خودمون واسه پوزیشن دادن بلافاصله بعد اکسپوز وارد اتاق اشعه میشیم...
حتی برای خانم باردار هم مشکلی نداره
((طبق گفته دکتر اسدی نژاد "دکترای تخصصی فیزیک پزشکی مشهد"حتی خانم باردار تا ماههای آخر بارداریم اگه تو بخش باشه هیچ فرقی با نبودنش نداره و هیچ ضرری هم برا جنینش نخواهد داشت))
اگه بازم سوالی بود در خدمتم عزیزم

آخرین ویرایش:

m.mina

New member
سلام. پس اگر اشعه ضرر نداره.چرا حق اشعه گذاشتن.تو بیمارستان ما بعضی ها حق اشعه می گیرن. خودشون هم زیاد عمل نمی رن.ولی ما که حق اشعه نداریم بیشتر از اون هادر عمل های اشعه دار وایمیستیم.

Dicentric

New member
مینا جان نمی گم اشعه ضرر نداره داره ولی در نهایت برای ما که روزی بالای 12 ساعت دائم باهاشیم خیلی کم اشعه میگیریم وهمونم بخاطر بی دقتیمونه که رعایت اصول رو نمی کنیم و بیگدار به آب می زنیم
ولی وقتی رعایت کنی هیچ اثر سوءی نداره

حق اشعه برای دکترای اتاق عمل هم فکر کنم هست چون در اصل اونا گاهی باید مجبوران تو معرض اشعه مستقیم بمونن کسی که حق اشعه نگیره اصلا نباید موقع اکسپوز تو اتاق باشه

حالا من نمی دونم مگه شما موقع گرفتن گرافی گروه رادیولوژی تو اتاق عمل می مونین؟؟
اگه نمی مونی نگران نباش

nilam

New member
میناخانوم معلومه که اشعه ضرر داره وگرنه اینقد حفاظ سربی براش تعبیه نمیکردن،ما میگیم برای کسانی که عکس میگیرن و خارج اتاق اشعه هستن ضرر نداره اینم میدونی که تعداد شیفتهای موظفی رادیواوژیها کمتر از بقیه پرسنل بیمارستانه؟؟ میخوام بگم با این تعداد شیفت و خارج اتاق رادیوگرافی هیچ مشکلی برای کسی پیش نمیاد همونظور که همه پرسنل رادیولوژی مث بقیه دارن زندگی میکنن مشکلی هم ندارن، اما حق اشعه رو برای رادیولوژیها برای این گذاشتن که اضافه کار برندارن و زیاد تو بخش نباشن هرچند هنوز بعضیا رعایت نمیکنن، ولی حق اشعه برای اتاق عمل برای اینه که اونا در معرض اشعه ممکنه باشن هم دکترا هم پرسنل اتاق عملی که دستگاه اشعه دارن حق اشعه میگیرن اما نه کل حق اشعه رو بلکه درصدی از حق اشعه رو میگیرن حق اشعه کامل رو تو بیمارستانا فقط به رادیولوژیها و رادیوتراپیها و پزشکی هسته ای میدن- ولی من خودم دیدم که پرسنل اتاق عمل هم درصدی از حق اشعه رو میگیرن اگه شما توی اتاق عملی کار میکنی که دستگاه اشعه ثابت (مثل سی آرم) داره باید درصدی از حق اشعه رو دریافت کنی اگه نمیگیری میتونی به کمیسیون ماده 8 انرژی اتمی دانشگاهی که بیمارستانتون زیر نظرشه اعلام کنی تا بررسی بشه که چند درصد از کل حق اشعه به شما تعلق میگیره-تو شهر ما بچه ها اینجوری گرفتن

m.mina

New member
مو ضوع اینکه بیمارستان ما مجوز اشعه نداره.ولی تعداد عمل هایی که با اشعه انجام می گیره زیاد.اتاق ها هم بدون دیوار سربیه.ما نمی دونیم به کجا باید شکایت کنیم

آخرین ویرایش:

nilam

New member
مو ضوع اینکه بیمارستان ما مجوز اشعه نداره.ولی تعداد عمل هایی که با اشعه انجام می گیره زیاد.اتاق ها هم بدون دیوار سربیه.ما نمی دونیم به کجا باید شکایت کنیم

جل الخالق!!!!!!
چه چیزا می شنویم!!!
به احتمال زیاد به سازمان انرژی اتمی باید شکایت کنین چون تاییدیه دستگاهها از سازمان انرژی اتمیه

بالا