اپیدمیولوژی یا علوم تغذیه؟؟؟

ساحل

New member
سلام
من واقعا تو انتخاب رشته مورد علاقه ام موندم!!!
بین اپیدمیولوژِی که منابع خیلی گسترده ای داره و علوم تغذیه که آشنایی چندانی با مباحثش به خصوص بیوشیمی ندارم ولی بیشتر از اپیدمیولوژی بهش علاقه دارم!
اگه کسی راجع به این دو رشته و آینده شغلی هردو رشته اطلاعاتی داره و میتونه راهنماییم کنه ممنون میشم که کمکم کنه

آخرین ویرایش:

sinan

New member
به نظر من تغذیه بهتر باشه چون اپید یه رشته ای که در سیستم بهداشتی تعریف مشخصی نداره ولی جایگاه تغذیه مشخص

khob

New member
سلام من رشته ام تغذیه اس. تغذیه خوبه به شرط علاقه الان بازار کارش خوب شده/ در کل فک کنم اکه بجز استادی دانشگاه باشه آینده شغلیه تغذیه بهتره.

samy

New member
salam motmaenan taghzie behtare
b in dalil k vaqti shoma karshenase taghzie hassin toye taxi ba dadan ye moshavere taghzie az ye pire mard mitunin daramad dashte bashin vali epid chi?

ساحل

New member
بازم ممنون، یعنی واقعا مردم ایران حاضرن به خاطر مشاوره ی تغذیه پولی هزینه کنن؟؟؟

MD217

New member
سلام ساحل جان.من الان ترم دو تغذیه هستم و باید بگم مباحث جالبی داره و از رشته ام راضی ام.این طور که استادامون میگن با اینکه مدت زیادی از جاافتادن این رشته نمی گذره ولی الان بازار کار عالی داره...من عاشق رشته ام هستم!:thumbsupsmileyanim::a2d3::4d564ad6:
از لحاظ زمان کار و سختی کار کاملاً واسه خانوما مناسبه.
امیدوارم انتخاب موفقی داشته باشی!

ساحل

New member
اکثرا تغذیه رو توصیه میکنن ولی من بعید میدونم با شما که لیسانستون رو هم تغذیه خوندین بتونیم رقابت کنیم :ambivalence:

negar91

New member
ساحا جان تو اگه تلاش کنی حتما موفق میشی بچه های رشته بهداشت واقعا از لحاظ علمی قوی هستن

admin

Active member
پرسنل مدیریت
لطفا فقط فارسی تایپ کنید از این به بعد ارسالهای غیر فارسی حذف می شند

epi_info

New member
به نظره من تکلیف انتخاب رشته یه دانشجو باید از اواخر دوران کاردانی یا اوایل کارشناسیش معلوم باشه. بعضی ها پنج ماه مونده به کنکور تازه میخان رشته انتخاب کنن. این به ضرر خوده داوطلب خواهد شد. در ضمن اگر برای پول درس می خونید اکیدا پیشنهاد می کنم وارد درس و دانشگاه و مباحث علمی نشید چرا که انیشتینشم که دنیا رو تکون داد ادمه زیاد پول داری نبود. بهتره برای پول وارد شغل آزاد بشید تا اینکه بشینید روزها و شب ها به مباحث علمی فکر کنید و کتاب بخونید و ....
اما به دوستان پیشنهاد می کنم که در مورد رشته ها با دیدگاه لوله تفنگی نگاه نکن. چرا که من هر هفته یه تماس یا ایمیل یا میتینگ از همین تغذیه ایها دارم که هنوز بلد نیستن یه میانگین با اس پی اس اس بگیرن یا حجم نمونه مطالعشونو تعیین کنن یا گزارش نتایج مطالعشونو بنویسن. لذا هر رشته ای در جای خود ارزشمنده و توصیه می کنم تا موقعی که نمیدونید تا یک ساعت دیگه زنده اید یا نه هیچ وقت با اطمینان در مورده چیزی قضاوت نکنید.
در نتیجه به دوستان خصوصا بهداشت عمومی گوشزد می کنم که گول اسمه قشنگه خیلی از رشته هارو نخورید و سعی کنید برای انتخاب رشته به درون خودتون مراجعه کنید و ببینید به چه چیزی علاقه دارید. در ضمن هم تو ارشد و هم تو دکترا نخود کیشمیش پخش نمی کنن و مطمن باشید تنها کسانی موفق اند در اینده علمیشون که عاشق و شیدای رشتشون باشن نه عاشق رنگ و لعابش.
موفق باشید

آخرین ویرایش:

negar91

New member
اپی به شدت از لحن صحبتت بدم اومد فقط شما با سوادی و ما همه بیسوادیم. در ضمن بچه های تغذیه برای پروژه درسیشون با اس پس اس اس مجبورن کار کنند.

epi_info

New member
با واقعیت ها احساسی برخورد نکنید چرا که کله دانشجوهای دنیا هم برن اپیدمیولوژی بخونن سودی برایه من نداره و اگه هیچکی هم نره اپید ضرری باز برای من نداره. در ضمن بهتره برای بهتر بودن رشتتون دلیل منطقی و استدلال بیارید نه اینکه ....

epi_info

New member
اپی به شدت از لحن صحبتت بدم اومد فقط شما با سوادی و ما همه بیسوادیم. در ضمن بچه های تغذیه برای پروژه درسیشون با اس پس اس اس مجبورن کار کنند.
سعی کنید با واقعیت های زندگی با احساسات برخورد نکنید چرا که خودتون ضرر خواهید کرد. در ضمن من نگفتم با سوادم و اگر سو تفاهم شده می تونید پست من رو دوباره با دقت و تمرکز بخونید

negar91

New member
هیچ سودی به من نمیرسه کسی بره رشته تغذیه فقط چیزیو که میدونستم گفتم اونم این بود که الان موقعیت کاری و شغلی رشته تغذیه عالیه و با رشته های دیگه هم کاری ندارم

epi_info

New member
هیچ سودی به من نمیرسه کسی بره رشته تغذیه فقط چیزیو که میدونستم گفتم اونم این بود که الان موقعیت کاری و شغلی رشته تغذیه عالیه و با رشته های دیگه هم کاری ندارم
حالا بهتر شد دوست عزیز. هدف بنده درگیری یا توهین به کسی نیست بلکه هدف من دادن اطلاعات صحیح به کسانی است که قصد انتخاب رشته دارند.. چرا که با دادن فقط کمی اطلاعات غلط و سخنان احساسی امکانش هست که به غلط مسیر زندگی کسی رو تغییر بدید. بنده هم اگر توهینی کردم که البته به هیچ وجه اینطور نبوده پوزش می طلبم

بالا