بلاخره اپيد يا تغذيه؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

amir20

New member
:rose::rose::rose:سلام دوستان عزيز
من دانشجوي كارشناسي بهداشت عمومي ام
الان كه استعداد درخشانم ، درسمم بد نيست
حالا نميدونم ارشد چي بخونم ، بازار كار خيلي واسم مهمه
لطفا كمكم كنين........

epi_info

New member
به طور کلی ( نه شما) دیدم که بچه های استعداد درخشان یا بهتره بگیم معدل درخشان، خصوصا تو دانشگاهای تیپ یک در دوره ارشد دچار افت تحصیلی شدید می شن چون تا بیان خودشون رو به کنکوری ها برسونن یکسال یا بیشتر طول میشکه.
از این گذشته اگه بازار کار می خوایید ادامه تحصیل ندید چون پول تو درس خوندن نیست.

ساحل

New member
اگه یه نگاهی به آزمون های استخدامی بندازی میبینی که بازار کار تغذیه بهتر از اپیده، البته واسه کسایی که لیسانسشون تغذیه نبوده نمی دونم اوضاع چطوره، میگن اجازه مطب زدن ندارن!

negar91

New member
من به عنوان یه کارشناس تغذیه میگم هیچ کدوم . توی ایران نه تغذیه جایگاهش تعریف شده نه اپید
اگه دنبال کارو آینده ای مطمئنی فقط پرستاری
اگه به کارای تحقیقی علاقه داری اپید اما یادت باشه هیچ سود و بودجه ای در اختیارت نمیذارن و شاید حتی مجبور باشی از جیب خودت خرج کنی
اگه میخوای پیش دوست و آشنا ادای دکترا رو دراری و کلاس بذاری تغذیه
اما با اپید و تغذیه عمرا نباید به فکر کار دولتی باشی هرچند دائما بخشنامه و مصوبه میدن که بچه ها ی این دو رشته جذب بشن اما عملا ما که چیزی ندیدم
در جواب ساحل برای مطب زدن هم باید بگم اگه سابقه 2 سال کار داشته باشی میتونی مطب بزنی اما زیاد نمیشه رو درامد مطب تکیه کرد چون خیلی وقتا پول اجاره رو هم درنمیاری و نکته دیگه اینه که همه ی واحدهای رژیم درمانی توی مقطع کارشناسی این رشته تدریس میشه و اگه بخوای مطب بزنی صرف نظر از مسائل مالی خیلی خیلی باید زحمت بکشی که رژیم نوشتنتو تقویت کنی چون توی مقطع ارشد و دکترا واحد رژیم پاس نمیکنی

amir20

New member
ممنون از نظراتتون دوستان
پس شما چه رشته ي ديگه اي رو پيشنهاد ميكنين؟؟؟؟؟؟؟

amir20

New member
ممنون از نظرت
من دانشگاه بيرجندم
بدون كنكور ميتونم برم آموزش بهداشت يا فك كنم بهداشت محيط ولي برا بقيه بايد بخونم
برا پول درس نمي خونم ولي نمي خوام مدركمو قاب كنم.........

عليرضا

New member
سلام

يه چيزي که واضحه اينه که کارشناسي بهداشت عمومي بازار کارش خيلي بهتر از ارشد اپيد يا تغذيه است
مخصوصا که الان دارن واسه پزشک خانواده ميگيرن
الان تو شهر ما تعداد بهداشت عمومي از ظرفيت استخدامي کمتر بود و بدون آزمون همه قبول شدن و الان هم 3 نفر جاي خالي رو دستشون مونده
اگه ميخواين ارشد بگيرين با ارشد به فکر کار نباشيد و هدفتون فقط دکتري باشه
در مورد رشته تغذيه و اپيد هم من خودم کلي تحقيق کردم
متاسفانه اپيد ديگه بازار کار نداره حتي تو دکتري چون واسه هيئت علمي دکتري اپيد که پايه پزشکي باشه ميگيرن مگر تو مراکز تحقيقات کار گيرشون بياد
تغذيه هم اگه با ارشد بخواي مطب بزني 2 سال بايد سابقه کار داشته باشي البته براي کسايي که رشته کارشناسيشون تغذيه نيست اما دکتري بدون سابقه ميتوني مطب بزني
من خودم عاشق ژنتيک هستم ولي متاسفانه نميشه از رشته بهداشت عمومي رفت واسه همين ميخوام ارشد چيزي بخونم که دکتري بشه ژنتيک خوند
اگه کسي پايست با هم شروع کنيم
موفق باشيد

بالا