معرفی دانشگاه علوم پزشکی تهران

8521413

New member
در این بخش به معرفی کامل این دانشگاه پرداخته می شود.
لطفا هر یک از دوستان محصل در این دانشگاه، یا کسانی که اطلاعات کاملی در مورد این دانشگاه دارند به معرفی گروه و دانشکده ی خود بپردازند.
در مورد امکانات رفاهی، خوابگاهی، وضعیت سلف سرویس و... نیز میتوانید اطلاعات خود را در این بخش قرار دهید.
بیان نقاط ضعف و قوت دانشگاه نیز چه در زمینه ی علمی و چه در موارد دیگر می تواند مفید باشد.

epi_info

New member
من خودم شهید بهشتیم ولی از وضع دانشگاه تهران خصوصا اپیدمیولوژیست هاش خبر دارم. تا ارشدش خوابگاه میدن بعدش خبری از خوابگاه نیست و باید با 450 تومن حقوق بری خونه بگیری. غذاش فرقی با دانشگاههای دیگه نداره. امکانات رفاهی واقعا داغونه خصوصا کاخ سبزش که فقط از بیرون خوشگله، بعدش میری توش امکاناتش رو میبینی میگی همین بود تهران تهران میگفتن. وضع علمیشم که بنازم بهشون فقط ادعا می کنن، با اون بودجه میلیاردی پژوهشی که میگیرن بدیش به یه بیسواد هم برات روزی دوتا مقاله مینویسه. نقطه قوت این دانشگاه اسمشه که واقعا دهن پر کنه و میتونید در جهت پز دادن و ضد حال زدن به فک و فامیل و دوستان حسود ازش استفاده کنید. البته متذکر بشم این نظره منه و شاید اینجوری نباشه. بر نخوره به تهرانیا

epi_info

New member
اما شهید بهشتی. استاداش همه باهم درگیرن و هر روز میزنن تو سرو کول همدیگه. مهم نیست مدرکت چیه بلکه مهم اینه چند رکعت در روز ریا کنی!! اینجا زیر آب بزنی و چاپلوسی کنی موفقی. از نظر علمی بدک نیست و به نظرم از تهران خیلی بهتره. غذاش که مثل همه دانشگاهاست و فرقی نداره. وضع اینترنتش داغونه و عملا چیزی به نام اینترنت وجود نداره. دانشجوهاش عشق دانلود فیلما معمولا. استاداش نسبت به تهران منطقی تر رفتار می کنن. با این که هیچ امکاناتی بهت نمی دن و لی مجبورت می کنن کارهای فراتر از تواناییت انجام بدی که این نقطه قوتشه. ادعایه الکی نمی کنن. با بودجه کمتر تحقیقاتی کارایی بیشتری دارن. جوش هم بدک نیست و سرت تو کاره خودت باشه میتونی چیزای زیادی یاد بگیری. کلا من شهید بهشتی رو به تهران حداقل تو رشته خودم ترجیح میدم

8521413

New member
اما شهید بهشتی. استاداش همه باهم درگیرن و هر روز میزنن تو سرو کول همدیگه. مهم نیست مدرکت چیه بلکه مهم اینه چند رکعت در روز ریا کنی!! اینجا زیر آب بزنی و چاپلوسی کنی موفقی. از نظر علمی بدک نیست و به نظرم از تهران خیلی بهتره. غذاش که مثل همه دانشگاهاست و فرقی نداره. وضع اینترنتش داغونه و عملا چیزی به نام اینترنت وجود نداره. دانشجوهاش عشق دانلود فیلما معمولا. استاداش نسبت به تهران منطقی تر رفتار می کنن. با این که هیچ امکاناتی بهت نمی دن و لی مجبورت می کنن کارهای فراتر از تواناییت انجام بدی که این نقطه قوتشه. ادعایه الکی نمی کنن. با بودجه کمتر تحقیقاتی کارایی بیشتری دارن. جوش هم بدک نیست و سرت تو کاره خودت باشه میتونی چیزای زیادی یاد بگیری. کلا من شهید بهشتی رو به تهران حداقل تو رشته خودم ترجیح میدم

مرسی بابت اطلاعات خوبی که در مورد دانشگاه شهید بهشتی در اختیارمون گذاشتین، اما کاش یه تاپیک به نام دانشگاه شهید بهشتی باز می کردین و همانطور که در راهنما توضیح داده شده، اطلاعات منسجم تری قرار می دادین، لطفا اطلاعات مرتبط با هر دانشگاه رو فقط در تاپیک اون دانشگاه بزارین.
با تشکر.

8521413

New member
گروه فیزیک و مهندسی پزشکی
من خودم دانشجوی این دانشگاه نیستم، البته دارم واسه کنکور می خونم و امیدوارم همین دانشگاه قبول بشم، اما با توجه به اطلاعاتی که به دست آوردم این گروه رو معرفی میکنم.
این گروه دو رشته ی مهندسی پزشکی و فیزیک پزشکی رو در دو مقطع ارشد و دکتری ارائه میده، 17 نفر عضو هیئت علمی داره، که اکثرا در زمینه ی فیزیک پزشکی و دو نفرشون در زمینه ی مهندسی پزشکی فعالیت می کنن.
لیست تمام دانشجویان ارشد و دکتری این دانشگاه به علاوه تمامی پایان نامه ها و دروسی که در هر دو مقطع ارائه میشن، در سایت این دانشگاه قابل مشاهده است.
زمینه های تحقیقاتی مهندسی پزشکی:
-ابزار دقیق پزشکی, سیستم های فراصوتی، پردازش سیگنالهای بیولوژیکی، پردازش تصاویر پزشکی
زمینه های تحقیقاتی فیزیک پزشکی:
- فيزيك راديوتراپي ( سه بعدي – كونفورمال – IMRT - راديوسرجری - براکي تراپي ) دوزيـمتري راديو سرجري ،*حفاظت و دوزيمتری
- تصویربرداری پزشکی هسته ای
- راه اندازی و طراحی سیستم تصویر برداری نوری، میکروسکوپ های هم کانونی و پردازش تصویر سیستم های نوری
- کاربرد لیزر در پزشکی ، سیستم تصویر برداری فلئورسنت ملکولی، سیستم تصویربرداری فوتواکوستیک
- تاثیر پرتوهای یونیزان به همراه نانوذرات حامل دارو بر سلول های سرطانی، تاثیر هایپرترمیا به همراه نانوذرات حامل دارو بر سلول های سرطانی
-سيستم هاي تصویر برداری پزشکی-روشهای تصویربرداری عملکردی fMRI-پردازش، انتقال و آرشیو تصاویر پزشکی -تصويربرداري مولكولي با هدف تشخيص زودهنگام سرطان و مونيتورينگ درمان
لینک معرفی اساتید:
Tehran University of Medical Sciences, School of Medicine
لینک این گروه:
Tehran University of Medical Sciences, School of Medicine

admin

Active member
پرسنل مدیریت
معرفی گروه پاتوبیولوژی بخش ویروس شناسی دانشگاه علوم پزشکی تهران

این گروه زیر مجموعه دانشکده بهداشت هست
دوستانی که بخوان برای ارشد و دکتری هنگام انتخاب دانشگاه تهران دوتا گزینه برای انتخاب دانشکده دارند:
1: بخش ویروس شناسی دانشکده بهداشت(واقع در خ پورسینا- انقلاب)
2: بخش ویروس شناسی دانشکده پزشکی (واقع در اتوبان همت: دانشگاه ایران سابق)

معمولا هر کس تو کنکور رتبه ش بهتره اول ویروس دانشکده بهداشت رو میزنه بعد میره سراغ دانشکده پزشکی(به دلایل مختلف و البته علمی!)

معمولا اساتید ویروس دانشکده بهداشت آدمای نرمالی هستند بجز یکی دوتاشون که بعد از انقلاب پاشون به گروه باز شده! گل سرسبد اساتید گروه خانم دکتر رخشنده ناطق با سن 78 سال هست که بازنشسته شده ولی هنوز برای تدریس دکترا سر کلاس میاد خدا سایه ش رو بالا سر مون نگه داره واقعا پرانرژیه و با سواد... اگه ایشون نباشه کارایی تدریس تئوری اینجا به نصف می رسه
دکتر طلعت مختاری هم از حق نگذریم میتونه جای دکتر ناطق رو پر کنه البته اگر بخواد مشغله های مدیرتیش رو برای همیشه داشته باشه بعید میدونم در آینده موقعیت علمی دکتر ناطق رو داشته باشه

monika.r

New member
کسی میتونه به من بگه به دانشجوی ارشد وزارت بهداشت حقوق میدن؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

jupiter_sps

New member
ممنون تاپیک خیلی خوبیه! به نظرم واسه اینکه یه خورده واسه بقیه رشته ها هم کاربردی تر بشه بعد از معرفی گروه مربوط به هر رشته یه خورده از چیزای کلی شم بگیم (مثل epi_info)

ممنونم

faridehmk

New member
دوستان كسي ميدونه براي ارشد ايمني شناسي ، تهران پزشكي بهتره يا تهران بهداشت؟ آيا اصلا فرقي هم ميكنن با هم؟

آخرین ویرایش:
بالا