کدام فصول برای آزمون ارشد زیست فناوری پزشکی باید خوانده شوند؟

biomar

New member
سلام به همه ی دوستان.
قبلش عذرخواهی میکنم اگر احیانا ایجاد یک تاپیک با این موضوع درست نبوده! (؟)
میخواستم سوالم رو توی یکی از تاپیکها مطرح کنم اما به نظرم اومد شاید بهتر باشه قوی تر به این مسئله پرداخت.

من هم میخوام برای سال آینده توی کنکور ارشد بیوتک پزشکی شرکت کنم.
منابع من:
سلولی: سلولی و مولکولی مریم خالصی،
میکروب: میکروب شناسی دکتر آموزگار/ پوران پژوهش،
شیمی: مورتیمر - شیمی عمومی از مجموعه ی برای کنکور/ نشر دیباج،
زبان : 504 - لزگی.

حالا سوالم از شما اینه که مثلا برای میکروب که هم مباحث پزشکی داره هم پایه، باید روی کدوم بخش بیشتر تمرکز کرد؟ اصلا لازمه هر دو بخش رو خوند؟
چون اون طور که من از سوالات دو سال قبل متوجه شدم 90 درصد سوالهای میکروب (همینطور سلولی و شیمی!) واقعا ساده هستن! در عین حفظی بودن.
ولی متاسفانه برای حفظ کردن و مطمئن شدن از اینکه همه ی مطالب پوشش داده شدن، باید یک کتاب 500 صفحه ای رو خوند!
که به نظر من اینطوری خیلی انرژی و وقت به هدر میره،
نظر شما چیه؟ مثلا من کل این منابعی که گرفتم رو بشینم حفظ کنم!؟
در مورد باقی درسها چطور؟ کدوم فصول اهمیت بیشتری دارن و از کدوم فصول معمولا سوال نمیاد؟
اصلا نمیدونم چه تیپی باید بخونم و چه چیزهایی رو باید حفظ کنم.

منتظر صحبتهای مفید و راهنمایی شما دوستان نازنین هستم.

آخرین ویرایش:

biomar

New member
عجیبه.... چرا اینقدر سوت و کوره؟!
کسی نبوووووووووووووووود راهنمایی کنه!؟
ای بابا..............

admin

Active member
پرسنل مدیریت
عجیبه.... چرا اینقدر سوت و کوره؟!
کسی نبوووووووووووووووود راهنمایی کنه!؟
ای بابا..............
این ایام (خرداد) همه مشغول خوندن برا کنکور اول تیر هستند و کمتر میاند انجمن ولی بعد از امتحان اوناییکه خوب خوندند به اینجا سر خواهند زد

آذين

New member
منبع سلولي مولكولي كتاب دكتر احمد مجد مگه نيس؟ ميشه اونايي كه با تجربه ترند بهمون راهنمايي كنيد.ما ساله ديگه ارشد داريم

biomar

New member
منبع سلولي مولكولي كتاب دكتر احمد مجد مگه نيس؟ ميشه اونايي كه با تجربه ترند بهمون راهنمايي كنيد.ما ساله ديگه ارشد داريم

مجد هم خیلی قدیمی و هم زیاد معتبر نیست، اگه از پایه خیلی ضعیف هستی لودیش بهتره (البته ترجمه ها هم تعریف چندانی ندارد!) .
من کتاب سلولی و مولکولی انتشارات پوران پژوهش رو هم دیدم، که دو جلد هست، خیلی مفصل و خوبه، اما خب کنکوری نیست چون خیلی کامله. یه نگاه بهش بنداز. اگه بتونی بخری و به عنوان مرجع واسه سوالاتت و نکات مبهم و و این طور چیزا ازش استفاده کنی کتاب خیلی خوبیه.
کتاب مریم خالصی هم هر دو جلدش روخریدم بدک نیست. یکم درهم برهمه!
کلا کتاب تالیف یا ترجمه ی خیلی خوب فارسی واسه سلولی و مولکولی متاسفانه نیست!
ولی بازم بهتریناش واسه کنکور همون پوران پژوهش "به عنوان مرجع کامل" ، و مریم خالصی و کتاب سلولی ِ برای کنکور، نشر دیباج هستن.

آخرین ویرایش:

سپهر

New member
سلام من امسال کنکور دادم و با امادگی کامل رفتم سر جلسه و باید بگم از طرز سوال دادنشون سر جلسه کپ کردم الانم مطمئن نیستم که قبول شم.ولی به شما دوست عزیز میگم که این منابعی که گفتی خیلیاش به درد بخور نیستن

biomar

New member
سلام من امسال کنکور دادم و با امادگی کامل رفتم سر جلسه و باید بگم از طرز سوال دادنشون سر جلسه کپ کردم الانم مطمئن نیستم که قبول شم.ولی به شما دوست عزیز میگم که این منابعی که گفتی خیلیاش به درد بخور نیستن

خود منم این منابع رو از روی نظر دوستان توی این سایت انتخاب کردم. واسه خرید هم که رفتم انقلاب کتاب خاص دیگه ای ندیدم. قویتریناش اینا بودن. ولی مسلما واسه قبولی خوندن یه کتاب شاید نتیجه خوبی نده. در ضمن خیلی اوقات مشکل از غیر استاندارد بودن سوالاته و این باعث میشه هرچقدرم خوب بخونی نتونی جواب بدی. وقتی که سوالا غلط باشن، یا مبهم باشن...
خب حالا شما که میگین اینا به درد نمیخورن چیا به درد میخورن!؟

joje talae

New member
salam
manam mikham bio bekhonam ali dost dashtam azmon bedam ta khodamo besanjam kasi nemidone koha azmon bedam behtare?

saharandishe

New member
دوستانی که تجربه واطلاعات بیشتری داریدازتون خواهش میکنم یه خورده به ماکمک کنیدچون ماواقعاسردرگمیم،بالاخره چی بخونیم!!!!!!!:5::smiliess (12):

mortaza

New member
سلام. دوستان عزیز من دانشجوی بیوتکنولوژی پزشکی تبریز هستم بهتون توصیه می کنم بهم پیام بدین تا در مورد منابع و چه جوری خوندن راهنماییتون کنم. حیفه منابع بدی بخونین و انرژی تون هدر بره

unique2000

New member
میدونم که خیلی دیره ولی برای من ابتدای راهه . چون گفتین پیام بدیم پس من هم این کار رو کردم تا راهنماییم کنین ممنونم

negin125

New member
کدام فصول

من که خودم سوالات کنکورهای گذشته با فصول منابع مقایسه کردم نمیشد بگی از فلان فصل سوال میاد از فلان فصل سوال نمیاد ولی بعضی فصلا چندتا ازش سوال بود بعضی فقط یه سوال به نظرم کسانی که وقت ندارن روی فصولی که تعداد سوالاش بیشتره متمرکز بشن

Taraa

Well-known member
سلام به همه
به نظر من هر کس باید به اون منبعی که تهیه کرده ایمان داشته باشه .... انقدر نیاید بگید این بده اون خوبه..... فکر کنم بهترین راهنما برای چجوری درس خوندن و چی خوندن اینه که هر مبحثی رو که خواستیم شروع کنیم اول یه نگاه به تست های آزمونای سال گذشته همون مبحث بندازیم (منظورم استفاده از کتاب تستهای تفکیک شده بر اساس موضوعه) بعد اون مبحث رو بطور کامل و با تاکید بر قسمتای سوال خیز بخونیم و آخر کار هم همون تستا رو بزنیم (این روش امتحانشو پس داده . موثره)
درنتیجه برا هر درس باید یه کتاب (فقط یه کتاب) داشته باشیم و یه کتاب تست تفکیک شده
آخرشم که باید تستای جامع سالای پیش رو بزنیم

پس به هر منبعی که دارید ایمان داشته باشید
من خودم اولش اشتباه کردم و هی پرسیدم چی خوبه چی خوبه. الان از هر درس 3-4 تا کتاب دارم که بنظر خودم که همشو خوندم همه مثل همه و فقط جلداشون فرق دارن

آخرین ویرایش:

mortaza

New member
دوست عزیز به نظر بنده منبع سلولیت رو عوض کن.به جای خالصی از مبانی سلولی مولکولی مجید مهدوی و سلولی برای کنکور انتشارات خسروی استفاده کن.خالصی بد نیست ولی در مقابل این دوتا عددی نیست

biomar

New member
دوست عزیز به نظر بنده منبع سلولیت رو عوض کن.به جای خالصی از مبانی سلولی مولکولی مجید مهدوی و سلولی برای کنکور انتشارات خسروی استفاده کن.خالصی بد نیست ولی در مقابل این دوتا عددی نیست

دقییییییییییییقا آقای طاهری.
به توصیه ی دوستان در تاپیک های قدیمی، خالصی رو خریدم ، اما بعدش هرجا بحث سلولی و خالصی شد به دوستان گفتم که خالصی رو به عنوان گزینه ی آخر در نظر بگیرن. مجد هم که کلا به درد نخوره.
من هم مولکولیش رو گرفتم هم سلولیش رو
ولی وقتی یکم خوندم شکه شدم!!! خالصی کتاب خوبی نیست واقعا.
من 6 جلد از کتابهای برای کنکور رو از قبل داشتم، کلا سری کتاب های خیلی خوب و کاملی داره.
ولی یه مقدار مشکله برای فردی که زمینش ضعیف باشه.

و از طرفی به نظرم وقت نمیکنم دو تا منبع رو کامل بخونم.

تصمیم دارم سلولی مهدوی رو بخرم و مباحثی که مهمه از روی هر دوشون بخونم
مباحثی هم که ازشون کمتر سوال میاد فقط از روی یکیشون مطالعه کنم.
نظرتون چیه؟!

البته سلولی به هر حال حل میشه!!! با میکروب خیلی مشکل دارم، فعلا تصمیم گرفتم جاوتز بخرم + برای کنکور. باز به توصیه ی دوستای همین سایت آموزگار خریدم اما به نظرم به درد نخوره.

آریانا

New member
سلام آقا مرتضی ، نمیدونم پیام من رو خواهید دید یا نه، ولی من خیلی دلم میخواد رشته شما رو بخونم . میشه یه راهنمایی اساسی در مورد همه منابع بکنید یه چیزی که بتونم تو ی 9 ماه نتیجه بگیرم برا کنکور 92

آخرین ویرایش:
بالا