ریتالین و قهوه

epi_info

New member
سلام دوستان دانشمند
اینکه میگن قهوه نصف اثر ریتالین رو داره، درسته؟ یه استاد فارماکولوژی داشتیم که اینو گفته بود؟؟؟؟!!! ظاهرا کارآزمایی های قدیمی که تو معتبرترین مجلات چاپ شده این و تایید نکردن. جدیدا هم هیچ کاری رو این سوال به طور جدی تو دنیا انجام نشده. اگه بتونید تو بچه هایی که ADHD دارن این کارآزمایی رو به صورت دوسوکور انجام بدید شک نکنید تو مجلات امریکن ژورنال چاپ میشه. البته عمرا بزارن که تو ایران انجام بدید

Am J Psychiatry. 1975 Aug;132(8):868-70.
Caffeine versus methylphenidate and d-amphetamine in minimal brain dysfunction: a double-blind comparison.
Huestis RD, Arnold LE, Smeltzer DJ.
Abstract
The authors compared the efficacy of caffeine, methylphenidate, and d-amphetamine in children with minimal brain dysfunction using a double-blind crossover design. The slight improvement with caffeine was not significantly better than placebo. Both prescription drugs resulted in significant improvement and were significantly superior to caffeine. The authors suggest that the discrepancy between these results and an earlier, more optimistic report mat stem from the use in this study of pure caffeine rather than whole coffee.​

آخرین ویرایش:
سلام دوستان دانشمند
اینکه میگن قهوه نصف اثر ریتالین رو داره، درسته؟ یه استاد فارماکولوژی داشتیم که اینو گفته بود؟؟؟؟!!! ظاهرا کارآزمایی های قدیمی که تو معتبرترین مجلات چاپ شده این و تایید نکردن. جدیدا هم هیچ کاری رو این سوال به طور جدی تو دنیا انجام نشده. اگه بتونید تو بچه هایی که ADHD دارن این کارآزمایی رو به صورت دوسوکور انجام بدید شک نکنید تو مجلات امریکن ژورنال چاپ میشه. البته عمرا بزارن که تو ایران انجام بدید

Am J Psychiatry. 1975 Aug;132(8):868-70.
Caffeine versus methylphenidate and d-amphetamine in minimal brain dysfunction: a double-blind comparison.
Huestis RD, Arnold LE, Smeltzer DJ.
Abstract
The authors compared the efficacy of caffeine, methylphenidate, and d-amphetamine in children with minimal brain dysfunction using a double-blind crossover design. The slight improvement with caffeine was not significantly better than placebo. Both prescription drugs resulted in significant improvement and were significantly superior to caffeine. The authors suggest that the discrepancy between these results and an earlier, more optimistic report mat stem from the use in this study of pure caffeine rather than whole coffee.​
اولا :چرا نمیشه تو ایران رو این طرح که گفتید کار کرد؟
ثانیا:من خودم پارسال ریتالین استفاده کردم یه نصف قرص میخوردم آنچنان انرژی میداد که قابل وصف نیست و به نظر من اصلا نمیشه با قهوه مقایسش کرد؟!

soso26

New member
منم استفاده کردم وباشما موافقم قابل مقایسه باقهوه نیست البته بعد از چندروز استفاده باید دزشو بالا برد چون اثراولیه رو نداره.من روزی 1میخوردم

epi_info

New member
اولا :چرا نمیشه تو ایران رو این طرح که گفتید کار کرد؟
ثانیا:من خودم پارسال ریتالین استفاده کردم یه نصف قرص میخوردم آنچنان انرژی میداد که قابل وصف نیست و به نظر من اصلا نمیشه با قهوه مقایسش کرد؟!
نمیشه چون اگه بخایید اثر واقعی ریتالین رو روی افراد سالم بالغ نه کودکانی که بیش فعالی دارند بررسی کنید اولین کسی که بهتون گیر میده حاج آقایی هستند که معاونت پژوهشی تو کمیته اخلاق نشستن. قربونشون برم دیگه خودشونو خدای اخلاق و پژوهش می دونن. به علاوه رو کودکان بخایی کار کنی باز پدر مادراشون اجازه نمی دن و حجم نمونه ات کم میشه در نتیجه قدرت آماریت میاد پایین بعد داورا هی بهت گیر میدن پاور آنالیز بفرست. البته یه کار چاپ نشده تو بریتانیا انجام دادن که ریتالین رو با پلاسبو مقایسه کردند رو افراد سالم و دیدن که تاثیری به جز روزای اول مصرف نداره

epi_info

New member
منم استفاده کردم وباشما موافقم قابل مقایسه باقهوه نیست البته بعد از چندروز استفاده باید دزشو بالا برد چون اثراولیه رو نداره.من روزی 1میخوردم
ما جدیدن پژوهشی تو یکی از استان ها روی 1500 تا دانش آموز انجام دادیم که دیدیم بالغ بر 400 نفرشون ریتالین رو دیدن. این متغیر با کشیدن شدید سیگار معنی دار شده. به زودی مقاله اش رو داریم سابمیت می کنیم. از اون بدتر که یک سومشون گفته بودن ما ترامادول رو دیدیم!!!!! اخه چه لزومی داره یه بچه 16 17 ساله ترامادول یا ریتالین ببینه؟؟؟؟؟؟ دارم بحثشو می نویسم دارم فکر میکنم چه بنویسم که اونور آبی ها بهمون نخندن

epi_info

New member
متاسفانه drug abuse تو نوجوانان و جوانان ما داره بیداد میکنه و معاونت های غذا و دارو دانشگاهها هم عین خیالشون نیست. واسه من جالبه این داروها مثل ریتالین و ترامادول و بایومادول و ... چجوری به دست یه نوجوون میرسه. نمیشه باور نکرد که یه مافیای دارویی تو کشور پشت این داستانها نباشه. البته با نتایج مطالعمون دارین پتشونو میریزیم رو آب.

soso26

New member
براحتی این دارو با پرداخت چندبرابر قیمتش بدست هرکسی میتونه برسه.البته من خودم پشیمونم که این دارو رو مصرف کردم.دقیقا نمیدونم دلیل سرفه وخشکی گلوم ازین دارو هست یانه چون وقتی به دکترمراجعه کردم و دکترعوارض دارورو برام خوند 1کی از عوارضش همین خشکی گلو بود که برای خودم جای تعجب داشت .1کی ازدوستامم خورده بود که باعث اضطراب وتپش قلبش شد ولی برای من هیچکدوم ازین حالتارو نداشت وباخوردنش واسه درس خوندن مشتاقترمیشدم

skafild

New member
آقايون خانم ها سلام، لطفا راههاي گير اوردن ريتالين را اگر ميدانيد راهنمايي كنيد چيزي به آزمون ارشد نمونده:riz304:

نمیشه چون اگه بخایید اثر واقعی ریتالین رو روی افراد سالم بالغ نه کودکانی که بیش فعالی دارند بررسی کنید اولین کسی که بهتون گیر میده حاج آقایی هستند که معاونت پژوهشی تو کمیته اخلاق نشستن. قربونشون برم دیگه خودشونو خدای اخلاق و پژوهش می دونن. به علاوه رو کودکان بخایی کار کنی باز پدر مادراشون اجازه نمی دن و حجم نمونه ات کم میشه در نتیجه قدرت آماریت میاد پایین بعد داورا هی بهت گیر میدن پاور آنالیز بفرست. البته یه کار چاپ نشده تو بریتانیا انجام دادن که ریتالین رو با پلاسبو مقایسه کردند رو افراد سالم و دیدن که تاثیری به جز روزای اول مصرف نداره

چه جالب منم تو کودکی بیش فعال بودم :)

آخرین ویرایش:
این بچه ها خرس و به رقص میارن انقدر شیطونی می کنن. از درو دیوار بالا میرنن. با کتک و شلاق هم نمیشه جلوشونو گرفت. چجوری تحملت می کردن بنده خداها پدر مادر :shocked:

نمیدونم ولی خیلی شیطون بودم همه یه خاطره ای از من دارن وقتی کوچولو بودم میرفتم خونشون ولی الان آرومم:)
همون بهتر که کوچولو بودم شیطونی هامو کردم مثل این بچه هایی نیستم که کوچولو بودن صداشون در نمیومد حالا بزرگ شدن پدر مادر بیچاره باید از تو خیابونا جمعشون کنن:)

amiralimat

New member
پلاسبو

با پلاسبو به شدت موافقم .. در ضمن ریتالین به هیچ عنوان قابل قیاس با عناوینی چون قهوه و یا سیگار نیست .. علتش در تغییرات زودهنگام اثرات کافعین و یا نیکوتین بعد از نیم الی یک ساعت هست که سیر نزولی پیدا میکند و احتیاج به استفاده مجدد دارد .. اما تفاوت ساختار ریتالین در اوایل مصرف بسیار طولانی مدت تر بوده و به هیچ عنوان در زیر 6 ساعت فروکش نخواهد کرد آنچنان که فرد نیاز به مصرف دوباره جهت رو فرم ماندن ادامه مسیر فعالیت داشته باشد .. استفاده از الگو ها ی ذهنی با یادآوری کلید واژه هایی که سبب انگیزه دهی به فرد میشود با هدایت دوپامین در مسیر عصبی خاصی باعث افزایش قدرت تلقینات پلاسبو مانند شده و تشابه عجیب و نزدیک و بسیار عمیق با اثر ریتالین دارد .. البته از قبل فرد باید چندین هفته استفاده مداوم از ریتالین در دوز 40 میلی در روز داشته باشد ( نوارتیس ) .. اما باز تغییر کلیدواژه ها و الگو های فکری جهت از دست نرفتن عمق اثر دهی تلقینات واجب الاجرا میباشد .. و گاهگاهی مصرف مقطعی ریتالین در حد 20 الی 40 میلی در هفته .. البته از نظر علمی و تحقیقی آزمایشی هنوز اول راه و جای بحث فراوان هست .. بدرود

آخرین ویرایش:
بالا