بیولوژی تولید مثل

hoseinie

New member
سلام .لطفا در مورد این رشته و آینده کاری اون بیشتر توضیح بدین .ممنون

ahmadali

New member
منم دارم واسه ارشد آموزش پرستاری میخونم و فقط ارشد پلی واسه بیولوژی تولید مثل انتخاب کردم........درآمدش خووووووبه؟

hirkania

New member
. اهداف كلي (Aims ):

برنامه دكتر ي تخصصي بيولوژي توليد مثل با اهداف كلي زير طراحي شده است:

با بهره گيري از متون علمي جديد ، بتوانند به اخرين اطلاعات در زيمنه بيولوژي توليد مثل دست يابند.

روشها و فنون جديد تدريس ، درمان و تحقيق در رشته بيولوژي توليد مثل را فرا گيرند.

با بهره گيري از فنون پزوهشهاي بنيادي و كاربردي ، همچينين تهيه متون علمي و مواد امزشي در گسترش مرزهاي علم بيولوژي سهيم باشند.

نتايج حاصل از پژوهشهاي بنيادي را با جنبه هاي كلينيكي تلفيق كنند و آن ا در ارتقاي كيفيت art و سلولهاي بنيادي به كارگيرند.

hirkania

New member
. وظايف حرفه اي دانش آموختگان (Task Analysis ):

الف- در زمينه پژوهشي :

طراحي ، تدوين و اجراي طرحهاي تحقيقاتي در حوزه بيولوژي توليد مثل.

پژوهش در زيمنه هاي كاربردي با هدف يا فتن راهكارهاي جديد در زيمنه طب توليد مثل .

تهيه مقالات پژوهشي و مواد اموزشي استخراج شده از تحقيقات در زمينه هاي گواناگون بيولوژي توليد مثل .

ارائه يافته هاي پزوهشي در مجامع داخلي و بين المللي.

هدايت تحقيقات دانشجويي در زيمنه بيولوژي توليد مثل.

ب- در زمينه آموزشي :

طراحي و تدوين برنامه هاي آموزشي در زمينه هاي مرتبط با بيولوژي تولدي مثل.

تدريس يك يا چند درس نظري و عملي در زمينه هاي مرتبط با بيولوژي توليد مثل در سطوح دانشگاهي يا ديگر مراكز علمي

طراحي و تدوين روشهاي بهينه جهت آموزش دانشجويان و انجام نوآوري ها و خلاقيت هاي لازم در اين رابطه

ج- در زمينه مديريتي :

هماهنگي و نظارت لازم جهت حفظ كنترل كيفي و كمي آزمايشگاههاي art در راستاي افزايش موفقيت روشهاي لقاح آزمايشگاهي در درمان زوجهاي نازا.

هماهنگي و نظارت در جهت پياده سازي پروتكل هاي جديد آزمايشگاهي جهت افزايش سلامت باروري در كليه مراحل رشد و تكامل جنين.

هماهنگي و نظارت بر تهيه اطلاعات مربوط به سيكل هاي ART و ذخيره سازي در بانك هاي اطلاعاتي

طراحي ، اجرا و مديرت مراكز مرتبط با توليد مثل

د- مشاوره اي:

ارائه مشاوره به زوجهاي نابارور.

ارائه مشاوره به مراكز و بيمارستانها در زمينه هاي مرتبط با توليد مثل

ارائه مشاوره به شركت هاي داروئي و صنايع مرتبط با توليد مثل

hirkania

New member
مواد امتحاني و ضرايب شامل موارد زير مي باشد.

نام درس

ضريب

جنين شناسي

2

فيزيولوژي غدد

1

بيولوژي سلولي و ملكولي

3

بافت شناسي غدد

2

آناتومي لگن وپرينه

2

جمع

10

miler

New member
بالاخره کارش تو زمینه درمانی هس یا نه؟؟؟ مثلا تو اتاق عمل ,ivf ؟؟؟

shima.p

New member
فارغ التحصیل چه رشته هایی میتونن شرکت کنن؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

miler

New member
چرا آخه, مثلا شما الان پزشک نیستین ولی کارتون بالینیه...منم با هوشبری کارم بالینی بود..آخه دوستم قبلا ی بیم بود که ivf انجام میدادن , کنار اتاق عمل ی اتاق بود که کارای سلولیو اونجا انجام میدادن...دکتر اونجا یا جنین شناس بوده یا ژنتیک, یا ی چیزی تو همین مایه ها...:21: حالا باید برم همون بیم یا ی مرکز ناباروری از نزدیک تحقیق کنم

miler

New member
فیزیولوژی,مامایی,پرستاری,مامایی,بیوشیمی,ژنتیک,ویروس,میکروب,ایمونو,هماتو,آناتومی,زیست ,پزشکی,دامپزشکی,دکترا علوم آز

shima.p

New member
منظورم این بود که تصمیم گیری نمیکنن
اولین و آخرین کسی که تصمیم میگیره بدون شک پزشکه
پزشک با اینا مشورت یا همکاری داره

miler

New member
ها این تصمیم گیری و خوب اومدی ولی کارشون جداست شیما جون , زیاد باهم کاری ندارن این دکی تولید مثلیا رو سلول کار میکنن بعد سلولارو میدن به دکی زنان ...دیگه چه تصمیمی باید بگیرن ...؟
آره همیشه مثلا همین بیهوشی ,تصمیم با دکتره, ولی اینجا دیگه فرق میکنه ...تو خودت دکی شدی:thumbsupsmileyanim:

ahmadali

New member
من شنیدم ارشد مامایی و آناتومی بیشتر اولویت دارن تا ارشد پرستاری واسه دکترا بیولوژی تولید مثل..............یعنی منی که از ارشد پرستاری برم به این رشته به من کار نمیدن؟
بیولوژی تولید مثل تو کار کاشتن نطفه و نازایی هست دوووووووستان

shima.p

New member
میگم میلرجون خوشگلم بیا بزنیم توو کار همین بیولوژی تولید مثل
آخه واسه phd هرچی فک میکنم کمتر به نتیجه میرسم

miler

New member
میگم میلرجون خوشگلم بیا بزنیم توو کار همین بیولوژی تولید مثل
آخه واسه phd هرچی فک میکنم کمتر به نتیجه میرسم
آره شیما جونم.. منم تو فکرشم...پایه ی خوندن هستی؟:28:
واسه تو آسونتره تا واسه من... ولی من ی رشته بالینی دوس دارم .بیو لوژی تنها رشته بالینی که میتونم شرکت کنم..نوروساینس قبولیش آسونتره واسه فیزیولوژیستا اما من بالینی دوس دارم

بالا