زبان انگلیسی در ارشد مامایی چقدر مهمه؟؟چقدر به زبان اهمیت میدین؟

mamai86

New member
سلام.
:riz304:برا ارشد مامایی، درس زبان اغلب مورد بی توجهی قرار می گیره.
طوری که با درصد های بالای دروس دیگه و زبان ضعیف،رتبه رضایت بخش نیست.
شما چقدر زبان براتون اهمیت داره..چقدر برا زبان وقت گذاشتین یا میذارین؟ چند وقت به چند وقت میخونین؟ از چه کتابی با چه روشی؟
توصیه ای برای خوندن زبان دارین که در اختیار بقیه قرار بدین؟:bunnyearsmiley:
بیاین اینجا در مورد زبان انگلیسی تو ارشد مامایی تبادل نظر بکنیم

آخرین ویرایش:

آمنه

New member
سلام .منم موافقم .زبان در آزمون ارشد خیلی مهمه .
خیلی ها فقط لغات 504 و تافل و اسنشیال پیشنهاد میدن که ب نظر من درسته که افزایش لغاط خوبه اما اصلا کافی نیست و افزایش قدرت ترجمه مهمتره لطفا اگه کسی تو این زمینه پیشنهادی و یا منبعی داره ارائه بده.

mamai86

New member
من خودم نرم افزار لایتنر رو لپ تاپ دارم.504 رو باهاش میخونم. و دوره می کنم
یه کتاب 60 صفحه ای هم همین جوری خریدم که پر از متنای درک مطلبیه (زبان عمومی متوسط به بالا) گاهی یکی دو متن ازش کار می کنم. گاهی هم از متنای کتاب لزگی استفاده می کنم. که لزگی یه کوچولو واسم سخته در کل.
در روز بین نیم الی 2 ساعت متوسط 1 ساعت برا زبان وقت میذارم.
از نظر من زبان با اینکه تو ارشد مامایی ضریبش بالا نیست..اما اهمیت زیادی داره.چون خیلیا دست کم میگیرن این درسو تو کنکور..درصد بالای زبان یه مزیته برا اطمینان از قبولی
من توصیه م اینه دایره ی لغات بالا به تنهایی کافی نیست..

مهارت خوندن متن زبان حتی اگه لغتای توشو زیاد بلد نباشی خیلی به درد میخوره. من الان خیلی این مهارت رو تو خودم تقویت کردم. خیلی وقتا از کل متن،شاید فقط 3 کلمه شو بلد باشم..اما چون در کل می فهمم راجبه چی صحبت کرده میتونم سوالاتشو خوب جواب بدم و صحیح

mamai86

New member
سلام .منم موافقم .زبان در آزمون ارشد خیلی مهمه .
خیلی ها فقط لغات 504 و تافل و اسنشیال پیشنهاد میدن که ب نظر من درسته که افزایش لغاط خوبه اما اصلا کافی نیست و افزایش قدرت ترجمه مهمتره لطفا اگه کسی تو این زمینه پیشنهادی و یا منبعی داره ارائه بده.

باهات موافقم.
آمنه برا زبان به نظرم منبع دادن کار درستی نیست. هر کتابی که حس کردی زبانش متوسط یا متوسط به بالاست برا استفاده خوبه.
راستی چقدر وقت میذاری برا زبان؟

آمنه

New member
باهات موافقم.
آمنه برا زبان به نظرم منبع دادن کار درستی نیست. هر کتابی که حس کردی زبانش متوسط یا متوسط به بالاست برا استفاده خوبه.
راستی چقدر وقت میذاری برا زبان؟
سلام. یک ساعت بعضی وقت ها حتی کمتر هم میشه.فعلا دارم لغت کار میکنم.

mamai86

New member
راستی؟ از منابع زبانی که تو دفترچه ارشد سازمان سنجش بود..کسی منابعو گیر آورده؟
من تو اینترنت می خواستم pdf شو دانلود کنم. نتونستم
:13:

آمنه

New member
سلام .من دفترچه را نگرفتم میشه منابعی که معرفی کردن برام بزاری شاید بتونم گیر بیارم . :dadad4:

mamai86

New member
صفحه ی 59 از pdf دفترچه ی آزمون ارشد علوم پزشکی.(از sanjeshp.ir)

Reading and thinking in Englishجلد 1و2و3
جلد 2و3 Reading through Interaction
Expanding Reading skills
Developing Reading skills
Mosaic 1 Reading ( intermediate – high intermediate )

:smiliess (4):

mamai86

New member
من خیابون انقلاب رفتم..برا پیدا کردن منابع اعلام شده. نتونستم گیر بیارم
واقعا معلوم نیست این چه منبعیه که گیر نمیاد.:sadsmiley:

mamai86

New member
جدی پیدا کردی؟
ای ول..چند صفحه ست حالا؟

راستی من از امروز لغات ضروری برای تافل رو هم شروع کردم.احتمالا 1 ماهه تمومش می کنم.:thumbsupsmileyanim:

mamai86

New member
آمنه..چه جوری میخوای کتابارو شروع کنی بخونی؟ برامون همین جا بنویس لطفا:idea_majidonline:

آمنه

New member
آمنه..چه جوری میخوای کتابارو شروع کنی بخونی؟ برامون همین جا بنویس لطفا:idea_majidonline:
من فقط reding and thiking+ expanding خریدم.اولی 8 تا درس و دومی 12 تا درس داره.
از امروز هر کدوم یک درس میخونم +در آوردن لغات متن

mamai86

New member
من فقط reding and thiking+ expanding خریدم.اولی 8 تا درس و دومی 12 تا درس داره.
از امروز هر کدوم یک درس میخونم +در آوردن لغات متن

من اگه کتاب دستم بیاد رو همین تاپیک سعی میکنم لغات سختشو برا بچه ها بذارم. آمنه امیدم به توئه :4d564ad6:

mamai86

New member
آمنه خریدم
همه شو. به نظرم میرسم تا روز کنکور حداقل متناشونو بخونم.
اون دو تایی که تو خریدی که هیچی نداره. تو راه برگشت از خرید..تو ماشین همین جوری 2 تا درسشو خوندم. (البته با کمک دیکشنری گوشیم)
خوب بودن.

آمنه

New member
آمنه خریدم
همه شو. به نظرم میرسم تا روز کنکور حداقل متناشونو بخونم.
اون دو تایی که تو خریدی که هیچی نداره. تو راه برگشت از خرید..تو ماشین همین جوری 2 تا درسشو خوندم. (البته با کمک دیکشنری گوشیم)
خوب بودن.
درسته خودم تازه متوجه شدم میرم بقیشم میخرم
حالا بگو چه طوری میخوای بخونی؟

mamai86

New member
درسته خودم تازه متوجه شدم میرم بقیشم میخرم
حالا بگو چه طوری میخوای بخونی؟
من اول اون دو تا جلد developin reading skikks رو شروع می کنم. فک کنم یکی دو هفته ای تموم می کنم. بعدش میرم سراغ کتاب mosaaic.. این سه تا خیلی مهم تر بودن به نظرم.من از عصر خیلی جاهای کتابارو دقت کردم. این سه تا جلد خیلی به درد بخور بودن آمنه جان

من نوع کتابای زبانو دوس دارم. خیلی
برا متناش حین خوندن و ترجمه با استفاده از دیکشنری (تهمرین درک مطلب می کنم) .هر روز هم دو درس از زبان میخونم

آمنه

New member

من اول اون دو تا جلد developin reading skikks رو شروع می کنم. فک کنم یکی دو هفته ای تموم می کنم. بعدش میرم سراغ کتاب mosaaic.. این سه تا خیلی مهم تر بودن به نظرم.من از عصر خیلی جاهای کتابارو دقت کردم. این سه تا جلد خیلی به درد بخور بودن آمنه جان

من نوع کتابای زبانو دوس دارم. خیلی
برا متناش حین خوندن و ترجمه با استفاده از دیکشنری (تهمرین درک مطلب می کنم) .هر روز هم دو درس از زبان میخونم
سلام مامایی جان. یه پیشنهاد مهم در باره زبان:
حتما سعی کن کتاب زبان پیش دانشگاهی برای دانشجویان علوم پزشکی بخونی.لغات داخل این کتاب بهتر و بیشتر از هر منبع لغت دیگه ایی ب دردت میخوره و میتونم بگم اکثر لغات موجود در کتاب های زبان معرفی شده وزارت از این کتابه

mamai86

New member
سلام مامایی جان. یه پیشنهاد مهم در باره زبان:
حتما سعی کن کتاب زبان پیش دانشگاهی برای دانشجویان علوم پزشکی بخونی.لغات داخل این کتاب بهتر و بیشتر از هر منبع لغت دیگه ایی ب دردت میخوره و میتونم بگم اکثر لغات موجود در کتاب های زبان معرفی شده وزارت از این کتابه
آمنه جون..مرسی از پیشنهادت..اما راستش هرچی بیشتر منابع می خرم..استرسم بیشتر میشه..همینا که دستمه میخوام بخونم اما دقیق
برا زبان خیلی امیدوار راستش
آذر:heart:

بالا