معرفی گروه ژنتیک دانشگاه علوم پزشکی تهران

samy

New member
سلام
بچه ها هرکی هر گروهی رو میشناسی معرفی کنه.

samy

New member
من خودم زیاد نمیشناسم
ولی میدونم ک دانشگاه علوم پزشکی تهران بعد توانبخشیه .....بعدشم بهشتی و شیراز و اصفهان و مشهد و الی اخر
ولی رنکینگ جهانی اول تهران بعد شیراز بعد بهشتی و اصفهان و مشهد و توانبخشی و ........

sajjad gholami

New member
سلام بچه ها
اگه دوست داشتین به این لینک یه سری بزنین
گروه ژنتیک پزشکی دانشگاه تهرانه ......... رو نام هر استاد که کلیک کنین وارد صفحه اون استاد میشین و از منوی سمت راست میتونین فایل های درسی(پاور پوینت) .cv.مقالات.و........ اون استاد دسترسی داشته باشین.
بخصوص صفحه دکتر نوری دلویی خیلی جالبه.....
کلیک بفرمایید

mohana

Well-known member
چقدر دکتر نوری دلویی فروتن هستن...
خیلی خوشم اومد
توصیه هاشون هم خیلی عالی بود
مخصوصا این:

از افراط و تفريط بپرهيزيد که به فرمايش امام علی (ع)، کار جاهلان است. با انصاف به امور بنگريد و در هدايت و جذب يکديگر ، لحظه ای درنگ نورزيد . دائما" به انتقادِ سازنده از خويش بنشينيد و ضمن ارتقاء جنبه های مثبت، از کاستی ها و ضعف های خود بکاهيد . فرصت ها را مفتنم شمريد که «چنان ابر می گذرند».

najma

New member
چقدر دکتر نوری دلویی فروتن هستن...

:whistle:Are you sure ?????

آخرین ویرایش:

najma

New member
من خودم زیاد نمیشناسم
ولی میدونم ک دانشگاه علوم پزشکی تهران بعد توانبخشیه .....بعدشم بهشتی و شیراز و اصفهان و مشهد و الی اخر
ولی رنکینگ جهانی اول تهران بعد شیراز بعد بهشتی و اصفهان و مشهد و توانبخشی و ........

سامی جان این رنکینگ اولی که فرمودید به هیچ وجه صحت نداره . نمیدونم از چه کسی شنیدید ولی مبنای ارزش گذاری یک دانشگاه چیزهای مختلفی هستش . من که رفتم ارشد تازه فهمیدم چقدر تصورم از رتبه بندی ها غلط بوده و همش اسیر حرف های لغو این و اون و یک سری جو سازی و جوگیری بودم و اینکه متاسفانه بعضی دانشگاه ها اسم دارن و به عبارتی اسمشون دهن پر کن هست .
راجع به رنکینگ جهانی هم حرفتون صحت نداره مثلا شما نوشتید شیراز در رنکینگ جهانی دومه ولی این مال زمانیه که رشته شما پزشکی باشه نه ژنتیک و کلا رشته با رشته توی رنکینگ ها متفاوتن .
نمیخوام اینجا یه رتبه بندی جدید ارائه کنم که صدای دوستان هر دانشگاه در بیاد و یکی بگه نه تهران بهتره یکی بگه بهشتی بهتره یا مثلا خودم بگم اصفهان بهتره .
کلا توی اینجور موارد نه باید اسیر حرف دیگرا بود و نه باید نسبت به مسائل با تعصب نگاه کرد.
ولی باز در نهایت همه چیز بستگی به خود دانشجو داره .

آخرین ویرایش:

gladman

New member
ممکنه یک رتبه بندی دقیق ارائه کنید ؟
که به درد انتخاب دانشگاه ما برای ارشد هم بخوره .
ممنون:ad54ad:

mj1919

New member
ممکنه یک رتبه بندی دقیق ارائه کنید ؟
که به درد انتخاب دانشگاه ما برای ارشد هم بخوره .
ممنون:ad54ad:

نظر بنده(در مورد گروه های ژنتیک ارائه دهنده ی دکتری ژنتیک پزشکی):
رتبه بندی بر اساس کیفیت کارها ، پژوهش ها، مقالات چاپ شده:
اول: علوم بهزیستی و توانبخشی
دوم: بهشتی/ تهران

از لحاظ همدلی اعضای گروه (عدم زیر آب زنی اساتید!)
بهزیستی
بهشتی
تهران

بر اساس وجهه اجتماعی و شهرت دانشگاه محل تحصیل:
تهران،
بهشتی
بهزیستی

بر اساس امکانات رفاهی دانشگاهی و دانشجویی:
بهزیستی
بهشتی
تهران

بر اساس کیفیت ساختمان، موسسه و بحث فضای آموزشی:
بهزیستی
بهشتی
تهران

تعداد دانشجویان ارشد و دکتری:
تهران
بهشتی
بهزیستی

gladman

New member

بهزیستی
بهشتی
تهران

تهران،
بهشتی
بهزیستی

بهزیستی
بهشتی
تهران

بهزیستی
بهشتی
تهران

تهران
بهشتی
بهزیستی

ممنون mj1919 گرامی .
بقیه دانشگاه ها چطور ؟ مثل مشهد و اصفهان و شیراز و ....

mj1919

New member
ممنون mj1919 گرامی .
بقیه دانشگاه ها چطور ؟ مثل مشهد و اصفهان و شیراز و ....

مشهد:
بنده با دانشجوهاش صحبت کردم(موقع مصاحبه دکتری) گروه ضعیف از لحاظ علمی، استاد هاش با اینکه چند تایی از حارج کشور گرفتند، ولی میگفتند که کارهای ضعیفی می کنند. دوم اینکه رابطهی بین اساتید هم بسیار بده، رسما دعوا می کنن. (ئوستان دانشجوی ع پ مشهد موضع نگیرند، من فقط نقل کردم)

تبریز و اصفهان:
از دانشجوهاشون اینجا هستند، بهتره اونا بگن (Najma و fateme67)

بقیه شهرها را هم اطلاعی ندارم،

برای عزیزانی که قصد ادامه توی پی اچ دی رو دارن و الان کارشناسی اند، توصیه می کنم که ارشد رو تهران بخونند(یکی از سه تا دانشگاش)

Dead.Man

New member
جان؟؟؟؟؟
رسما دعوا ميکنن؟؟؟؟
بنده دانشجوي ارشد مشهدم و نه تنها معتقدم دعوايي!!!!!!!!!!!!!! در بين نيست بلکه با اطمينان ميگم هرکس دکتر عباس زادگان عزيز رو زيارت نکنه نصف عمرش برفناست!

mj1919

New member
جان؟؟؟؟؟
رسما دعوا ميکنن؟؟؟؟
بنده دانشجوي ارشد مشهدم و نه تنها معتقدم دعوايي!!!!!!!!!!!!!! در بين نيست بلکه با اطمينان ميگم هرکس دکتر عباس زادگان عزيز رو زيارت نکنه نصف عمرش برفناست!

روز مصاحبه یکی از بچه های ع پ مشهد واسم تعریف می کرد،
البته طبیعی هست هرکسی از گروه خودش دفاع کنه،
در ثانی ممکنه اون فرد هم از روی عصبانیت اونا رو گفته باشه،

hamoon

New member
یه سری دانشگاه ها رو زده مثلا "بابل مشترک با تهران"
اینا دقیفا چجوریند؟

najma

New member
روز مصاحبه یکی از بچه های ع پ مشهد واسم تعریف می کرد،
البته طبیعی هست هرکسی از گروه خودش دفاع کنه،
در ثانی ممکنه اون فرد هم از روی عصبانیت اونا رو گفته باشه،

البته مجتبی جان ... فکر نکنم تهران و شهید بهشتی از بهزیستی کمتر باشن ... بخصوص امکانات و ارتباطات دانشگاه تهران ...
من خودم به دوستان توصیم اینه که اول تهران رو بزنن و بعدشم حتما بهشتی . و میدونید که خود بهزیستی زیر مجموعه بهشتیه .
و از نظر امکانات هم پردیس تهران که حرفی توش نیست .
ولی خب از نظر جو فکر نکنم دکتر نجم آبادی چیزی از نظر اخلاقیت از پدرخوانده کم داشته باشه . و دانشجوهای بهزیستی هم شنیدم که مث بقیه یونی ها میگن که این اختلافات انجا هم دیده میشه .
البته در مشهد هم از دانشجوهاش شنیدم که دیده میشه .
کلا همه جا هست ...
این رو با توجه به تحقیقاتم میگم چون من دانشجوی اصفهانم و طبیعه که بایاس خاصی روی هیچکدوم از یونی ها ندارم .
در رابطه با سوال دوستمون هم ، اصفهان امسال نمیگیره ... هر چند توی رتبه بندی امسال داانشگاه های علوم پزشکی کشور دوم شده . و از نظر اعتبار این مساله مهمه و اگر کسی بخواد برای خارج اپلای کنه این چیزا مهمه ولی قبلا هم گفتم دوم شدن دلیل بر این نمیشه که در ژنتیک هم دوم باشه ، البته من قضاوتی نمیکنم چون سطح علمی بقیه یونی ها رو به شخصه تجربه نکردم .پس ترجیح میدم سکوت کنم !!!
و توصیم به بچه ها اینه که تحقیقاتشون رو محدود به دانشجوهای هر دانشگاه نکنن و اسیر چیزی بنام جوووووو زدگی نشن . از قدیم گفتن بقال نمیگه ماست من ترشه ، پس هیچکدوم ما رجع به دانشگاهمون بدی نمیگیم ! :whistle:

آخرین ویرایش:

mj1919

New member

بهزیستی
بهشتی
تهران

تهران،
بهشتی
بهزیستی

بهزیستی
بهشتی
تهران

بهزیستی
بهشتی
تهران

تهران
بهشتی
بهزیستی

البته مجتبی جان ... فکر نکنم تهران و شهید بهشتی از بهزیستی کمتر باشن ... بخصوص امکانات و ارتباطات دانشگاه تهران ...
من خودم به دوستان توصیم اینه که اول تهران رو بزنن و بعدشم حتما بهشتی . و میدونید که خود بهزیستی زیر مجموعه بهشتیه .
و از نظر امکانات هم پردیس تهران که حرفی توش نیست .
ولی خب از نظر جو فکر نکنم دکتر نجم آبادی چیزی از نظر اخلاقیت از پدرخوانده کم داشته باشه . و دانشجوهای بهزیستی هم شنیدم که مث بقیه یونی ها میگن که این اختلافات انجا هم دیده میشه .
البته در مشهد هم از دانشجوهاش شنیدم که دیده میشه .
کلا همه جا هست ...
این رو با توجه به تحقیقاتم میگم چون من دانشجوی اصفهانم و طبیعه که بایاس خاصی روی هیچکدوم از یونی ها ندارم .
در رابطه با سوال دوستمون هم ، اصفهان امسال نمیگیره ... هر چند توی رتبه بندی امسال داانشگاه های علوم پزشکی کشور دوم شده . و از نظر اعتبار این مساله مهمه و اگر کسی بخواد برای خارج اپلای کنه این چیزا مهمه ولی قبلا هم گفتم دوم شدن دلیل بر این نمیشه که در ژنتیک هم دوم باشه ، البته من قضاوتی نمیکنم چون سطح علمی بقیه یونی ها رو به شخصه تجربه نکردم .پس ترجیح میدم سکوت کنم !!!:whistle:

ممنون نجما خانم،

من از دید خودم عرض کردم، شاید صحیح هم نباشه،

ولی سعی کردم بر حسب هر موضوع خاص ببینم، تا حدی هم مطمئنم، خصوصا راجع به فضای آموزشی، بحث رفاهی و خصوصا علمی ! ولی هیچ تاکید ندارم که درسته،

انشاالله بچه ها ، دانشجوها، خودشون با دید مثبت، فضای گروههای ژنتیک کشور رو به هم نزدیک کنن، و جو یکدستی بوجود بیارند!

najma

New member
ممنون نجما خانم،

من از دید خودم عرض کردم، شاید صحیح هم نباشه،

ولی سعی کردم بر حسب هر موضوع خاص ببینم، تا حدی هم مطمئنم، خصوصا راجع به فضای آموزشی، بحث رفاهی و خصوصا علمی ! ولی هیچ تاکید ندارم که درسته،

انشاالله بچه ها ، دانشجوها، خودشون با دید مثبت، فضای گروههای ژنتیک کشور رو به هم نزدیک کنن، و جو یکدستی بوجود بیارند!

من هم تاکید خاصی ندارم و مثل شما نتیجه تحقیقاتم رو ارائه کردم (بخصوص از دانشجوهای دوره دکتری ) . ایشالا دوستان خودشون با دید باز و تحقیق بیشتر نتیجه نهایی رو میگیرن .
بله من هم امیدوارم . امیدوارم یکروز جای این فضای رقابتی نه چندان سالم رو که در اکثر دانشگاه ها حاکمه ، چه درون دانشگاهی و چه بین دانشگاهی ... یک فضای دوستانه بگیره و روحیه کار گروهی و احترام به نظرات همدیگه حاکم بشه .
شما خودتون و قطعا سایر بچه های ارشد میدونن من چی میگم ...و واقعا چه جوی حاکمه . البته امیدوارم شما که سال دیگه رفتید برای دکتری ، بیاید و این خبر خوب رو به ما بدید که جو دکتری از ارشد سالم تره و ما رو هم امیدوار کنید ...
البته جای مطرح کردنش واقعا انجمن نیست چون غیر از تاثیر منفی توی روحیه بچه ها اثر دیگه ای نداره ...
ولی به هر حال ، ما هم روزی پیشرفت خواهیم کرد که دوشادوش هم حرکت کنیم ، نه اینکه از شانه های دیگری برای خودمون پله ترقی بسازیم ...
امیدوارم اونروز خوب رو ماها بسازیم !

آخرین ویرایش:

Milad_R

New member
سلام
آقا مجتبی و نجما خانم ممنون از اینکه بدون تعصب نظراتتون رو میگید
من ازتون راهنمایی میخوام
من امسال کنکور ارشد دارم و نمیدونم اول بهزیستی بزنم یا تهران. از یه طرف دوستانم بهزیستی میخونن و حسابی از جو اونجا و امکانات و بخصوص اساتید راضی هستن و از طرف دیگه دوستای دیگم که امسال پی اچ دی امتحان دادن میگن تهران رو بزن
دوستان من میگن تهران از نظر تکنیکای مولکولی قویتره و بهزیستی از نظر سیتو
من برای دکترا میخوام برم خارج از کشور و با رزومه ای که تو دوران کارشناسی دارم (یه مقاله آی اس آی با ایمپکت نسبتا خوب که ایشالا بزودی چاپ میشه، کلی ورکشاپ و همایش بین المللی، معدلمم بد نیست و آیلتس هم دارم) میخوام ارشد جایی باشم که بتونم با یه استاد معتبر روی یه موضوع خیلی خوب کار کنم که بتونم فاند بگیرم و برم (ترجیحا آمریکا!!!) در واقع میخوام تکنیکای مختلف رو یاد بگیرم
بهزیستی افرادی مثل دکتر نجم آبادی و دکتر اوحدی (که شنیدم تو ایام عید قراره بره فرانسه یه کشف جدید که درمورد کالمودولین کرده ارائه کنه) رو داره و از اساتیدم شنیدم که بهزیستی با آلمان لینکای خوبی داره و دانشجوهای زیادی رفتن آلمان که حتی آقای گرشاسبی که دانشجوی بهزیستی بود دکترا ماکس پلانک بوده و الان هیئت علمی تربیت مدرسه(توی اون مقاله ی نیچر دکتر نجم آبادی فکر کنم نفر سوم بود)
از طرف دیگه تهران هرچه باشه تهرانه! و شناخته شده ترین دانشگاه کشوره هرچند از اساتیدش بخصوص دکتر نوری دلویی تعریفای خوبی نشنیدم
لطفا شما اگر پیشنهادی با توجه به تجارب خودتون و یا دوستانتون دارید در اختیار من بزارید
ممنون

najma

New member
سلام
آقا مجتبی و نجما خانم ممنون از اینکه بدون تعصب نظراتتون رو میگید
من ازتون راهنمایی میخوام
من امسال کنکور ارشد دارم و نمیدونم اول بهزیستی بزنم یا تهران. از یه طرف دوستانم بهزیستی میخونن و حسابی از جو اونجا و امکانات و بخصوص اساتید راضی هستن و از طرف دیگه دوستای دیگم که امسال پی اچ دی امتحان دادن میگن تهران رو بزن
دوستان من میگن تهران از نظر تکنیکای مولکولی قویتره و بهزیستی از نظر سیتو
من برای دکترا میخوام برم خارج از کشور و با رزومه ای که تو دوران کارشناسی دارم (یه مقاله آی اس آی با ایمپکت نسبتا خوب که ایشالا بزودی چاپ میشه، کلی ورکشاپ و همایش بین المللی، معدلمم بد نیست و آیلتس هم دارم) میخوام ارشد جایی باشم که بتونم با یه استاد معتبر روی یه موضوع خیلی خوب کار کنم که بتونم فاند بگیرم و برم (ترجیحا آمریکا!!!) در واقع میخوام تکنیکای مختلف رو یاد بگیرم
بهزیستی افرادی مثل دکتر نجم آبادی و دکتر اوحدی (که شنیدم تو ایام عید قراره بره فرانسه یه کشف جدید که درمورد کالمودولین کرده ارائه کنه) رو داره و از اساتیدم شنیدم که بهزیستی با آلمان لینکای خوبی داره و دانشجوهای زیادی رفتن آلمان که حتی آقای گرشاسبی که دانشجوی بهزیستی بود دکترا ماکس پلانک بوده و الان هیئت علمی تربیت مدرسه(توی اون مقاله ی نیچر دکتر نجم آبادی فکر کنم نفر سوم بود)
از طرف دیگه تهران هرچه باشه تهرانه! و شناخته شده ترین دانشگاه کشوره هرچند از اساتیدش بخصوص دکتر نوری دلویی تعریفای خوبی نشنیدم
لطفا شما اگر پیشنهادی با توجه به تجارب خودتون و یا دوستانتون دارید در اختیار من بزارید
ممنون

میلاد جان ، من چون تو هیچکدوم از این یونیها نبودم و اصلا هم نمیتونم بر پایه نظرات بقیه قضاوت کنم به شما پیشنهادی نمیکنم .
من فقط اینو میدونم که بهزیستی حتی اگر اونطور که میگن باشه ( دوستای من راضی نیستن بخصوص از جو !!!)، در نهایت توی رده بندی های خود ایران هم یک دانشگاه درجه دو محسوب میشه. و یادتون باشه به خاطر رقابت دکتر نجم آبادی و دکتر دلویی ، این رقابت به سطح دانشجوها هم کشیده شده و زیاد نمیشه به نظرات بچه هاشون اعتماد کرد .
برای برداشتن یک طز یا طرح خوب هم خیلی فرقی نمیکنه کدوم دانشگاه باشید ، چون هر دو اساتید شناخته شده ای دارن و مهم اینه که اگر بخواید از کارتون مقاله درست حسابی در بیاد ، احتیاج به دو تا چیز دیگه دارید : پول و زمان . این دو تا رو اگر داشتید به همراه یک استاد راهنمای خوشفکر ! هر جا باشید ، مشکلتون حله . اونا مثل ما ایرانی ها نیستن که بخوان بخاطر اسم دانشگاه و استاد بیان فاند بدن به کسی . نگاه به کارتون و معدلتون هم میکنن ... هر چند اگر کشور های دیگه هم میخواستید فاند بگیرید من میگفتم گرید دانشگاه مهمه .
و اینکه الان یه جورایی سیتو خیلی قدیمی شده و جز fish حرف دیگه ای برای گفتن نداره اما مولکولی خیلی حرف برای گفتن داره و شما اصلا نمیتونید اینا رو با هم مقایسه کنید .
برای تکنیک یاد گرفتن هم شما نیاز به وقت و هزینه دارید که باهاش طرح بردارید .
نمیدونم این دو تا دانشگاهی که میگید ، چقدر حاضرن برای دانشجوی ارشد هزینه کنن .
ولی خب با تمام این اوصاف من تهران رو ترجیح میدم .

آخرین ویرایش:
بالا