پس بچه های بهداشت عمومی کجا هستند؟!!!!!!

ساحل

New member
اینجا از بچه های بهداشت عمومی خبری نیست، یا خیلی کمن یا احتمالا مثل من معمولا خواننده ان!
تو رشته ما استخدام شدن سخت نیست البته اگه این سهمیه و امتیازا نباشه

karshenasgh

New member
اینجا از بچه های بهداشت عمومی خبری نیست، یا خیلی کمن یا احتمالا مثل من معمولا خواننده ان!
تو رشته ما استخدام شدن سخت نیست البته اگه این سهمیه و امتیازا نباشه

آره. منم با شما موافقم. تازشم الان دیگه رشته ما رو هم دارن میدن به پرستاری ها و مامایی ها و اصلا رشته ما رو دارن یواش یواش حذف می کنن!...

sadaf3000

New member
سلام،من رشته ام بهداشت عمومیه و درحال حاضر کارمندم در شبکه بهداشت و درمان،استخدام شدن توی این رشته سخت نیست بدون سهمیه و بند پ
باید خدارو شکر کنید که از سال 87 دانشگاهها دارن آزمون استخدمی برای این رشته همگانی برگزار میکنند.من فارغ التحصیل سال کاردانی79 و کارشناسی 83هستم اما ازسال 81 که طرحم رو شروع کردم مشغول بکار بصورت طرحی،شرکتی با شرایط سخت ،قراردادی و بالاخره استخدام شدم.دانشگاهها از سال 81 تاسال 87 آزمونی برای استخدام بهداشت عومی درتهران نداشتن،ولی ازسال 87 هرسال آزمون برگزار میشه و تداد 5-11 نفر رو استخدام میکنه.

sadaf3000

New member
[b:14:][امیدوارم که هرسال تعداد زیادی از بچه های رشته بهداشت عمومی استخدام بشن و جاشون رو به ماماها ندن.[/color][/b]

sadaf3000

New member
من از بچه های بهداشت عمومی خواهش میکنم که هیچوقت توی جاییکه استخدام شدن خودشون رو بخاطر رشتشون دسته کم نگیرن،چون من جاییکه کارمیکنم سمت خوبی دارم و هیچ وقت خودم رو بخاطر رشتم دسته کم نگرفتم دربرابر ماماها ،پس خواهش میکنم شما هم اینکارو بکنید،چون وقتی بچه های هم رشتم رو میبینم که که تومحل کاردربرابر ماماها نقطه ضعف نشون میدن ناراحت میشم و همیشه سعی میکنم این رشته رو تو محل کارم بولد کنم که دیگه کسی نگه ماما بهتر از بهداشت عمومیه.

sadaf3000

New member
عزیزم آزمون سال 85 که دردانشگاه شهید بهشتی و تهران برگزارشد بخاطر قراردادیها و سهمیه دارها و بند پ برگزارشد

ساحل

New member
آره استخدام شدن سخت نیست، من که معمولا بدون مطالعه یا ذخیره میشم یا اصلی، منظورم از سهمیه همین سهمیه بومی بودنه، وقتی همه شهرا استخدامی نمیدن همین سهمیه دردسر میشه، مثلا شهر من از سال 84 تا حالا رشته ما رو نخواسته و جاهایی که بومی نبودم به خاطر همین سهمیه ذخیره حساب میشدم و مشکل عجیب تر اینکه چون استان ما لیسانس استخدام نمیکنه و فقط کاردان میخواد تا حالا سه موقعیت شغلی رو به خاطر اینکه لیسانسم نه کاردان از دست دادم !!! :5::shocked: از جمله استخدامی سال گذشته، بزرگترین اشتباهه زندگی من فکر کنم همین ادامه تحصیلم بوده!!! واسه همینم تصمیم گرفتم دیگه بی خیال درس شم که نکنه مدرک ارشدم زمانی بلای جونم بشه!!!:whistle:

ساحل

New member
نه صدف مطمئن باش هیچوقت رشته مون رو دست کم نمی گیریم و هر رشته جایگاه خاص خودشو داره

karshenasgh

New member
من سال 82 در رشته بهداشت خانواده مقطع کاردانی قبول شدم. اون موقع وقتی می خواستیم تغییر رشته بدیم استادامون بهمون می گفتن نه اینکار رو نکنین آینده این رشته خیلی خوبه و کم کم جایگاه خودشو پیدا میکنه اما حالا می بینیم که برعکس جایگاهش بهتر نشده که هیچ، تازه به این نتیجه رسیدند که اصلا برای چی باید این رشته وجود داشته باشه وقتی که پرستارها و ماماها هم می تونن کار ما رو انجام بدن اما قرار بوده که ماماها و پرستارها در قسمت بالینی کار کنند و ما کارمون در زمینه پیشگیری و راهنمایی و آموزش بهداشت مردم باشه. بهداشت حرفه ای ها و بهداشت محیط ها رو ببینید چه خوب از خودشون دفاع می کنن. حتی موفق شدند عنوان رشته خودشونو به مهندسی تغییر بدن اما ما چی؟ مگه ما با اونها چه فرقی داریم که اونا باید مهندس باشند اما ما نباشیم. من فکر می کنم این به خاطر اینه که ما یه صنف درست و حسابی نداریم که بخواد حرف ما رو منتقل کنه و از حقمون دفاع کنه اما بهداشت حرفه ای و محیط دارن. هیچ کی اصلا با خودش فکر نمی کنه که رشته بهداشت عمومی برای چی به وجود اومده و فلسفه ایجاد اون چی بوده!!!.....من که اگه می دونستم روزی قراره سرنوشت رشته ما به اینجا کشیده بشه اصلا این رشته رو انتخاب نمی کردم و می رفتم پرستاری می خوندم!....:smiliess (7):

ساحل

New member
اتفاقا رشته بدی نداریم و بازار کار خوبی هم داره، اکثر دوستام به راحتی با همین رشته استخدام شدن بماند که بعضیا بد شانسی گریبانگیرشون میشه، منم همین رشته رو به پرستاری شبانه که آورده بودم ترجیح دادم الانم اصلا پشیمون نیستم ، رشته خودمون از هر لحاظ نسبت به پرستاری شرایط بهتری داره، البته از نظر راحتی شغلش میگم نه بازار کارش،آره درسته پرستارا به خاطر نظام پرستاری قوی ای که دارن خوب از این رشته حمایت می کنن، فکر کن واسه بهداشت مدارس قرار بود پرستار استخدام کنن ولی رشته ی ما رو نه!!! حالا اینکه کدوم رشته با بهداشت مدارس مرتبط تره که دیگه گفتن نداره، خیلی نا امید نباش طرح پزشک خانواده تو شهرا که اجرا بشه رشته ی ما رو هم میخواد و یه کم اوضاع کاری بهتر میشه همچنین طرح بیمه روستایی...

karshenasgh

New member
ولی به نظرم توی طرح پزشک خانواده هم باز می خوان بیشتر از پرستارها و ماماها استفاده کنن!!!.... بهداشت محیطی ها رو بیشتر از ما اسمشون رو میارن و تحویلشون میگیرن. هرچی باشه مهندسن اما ما چی؟!!!....

آخرین ویرایش:

ساحل

New member
نه دیگه ، از این مطمئنم که بهداشت عمومی رو هم واسه طرح پزشک خانواده استخدام می کنن ، علاوه بر رشته های دیگه، فقط معلوم نیست عمر ما کفاف بده که شروع این طرح رو تو شهرای کم جمعیت ببینیم یا نه!

مهدیس

New member
من برعکس تمام بچه های کلاسمون با علاقه وارد این رشته شدم.هرچند از قبلش میدونستم جامعه این رشته رو زیاد تحویل نمیگیره.ولی از انتخاب خودم اصلا پشیمون نیستم.راستی ثبت نام طرح پزشک خانواده تو شهر ما داره انجام میشه.امیدوارم همتون موفق باشید:riz304:

karshenasgh

New member
کسی نمیدونه بالاخره امسال میخوان برای ما آزمون استخدامی بزارن یا نه؟!!!

بالا