نظر درباره کتاب سلولی و مولکولی دکتر مجد

Gilda

New member
دوستان اگر نظر خودتان را در مورد کتاب سلولی و مولکولی دکتر مجد بگید خیلی خوب میشه.
میگن اشتباه زیاد داره و چون زمان زیادی که ویرایش نشده به درد نمی خوره.و اینکه متنش بد و سخته.اگر این کتاب را خواندید,نظر شما هم در موردش همینه؟

kakaali

New member
سلام دوست عزیز
این کتاب چند جایزه ی داخلی رو گرفته ولی اشتباهات زیادی رو داره و متنش فوق العاده گیج کننده است ..واسه بیوتکنو دیگه بدرد نمیخوره
خودتون رشتتون زیسته به نظرم لودیشو بخونید بهتره ..چند وقته خلاصه ی لودیش اومده از اونم میتونید استفاده کنید...تالیف حمید قایدی
موفق باشید

jenetic

New member
ببخشید میشه ازتون بپرسم کتاب لودیش کدوم انتشاراتش خوبه ؟

و این کتاب خلاصه ای و که نام بردید در باره سلولی از کدوم انتشاراته؟

اعظم1366

New member
زیست سلولی دکتر مجد متن پیچییده ای داره .زیست سلولی وملکولی مریم خالصی هم کتاب خوبیه متن روانی داره

DNA

New member
منم موافقم .
کتاب مجد هم گیج کنندست و هم قدیمی.

fatiguli

New member
ما مجدو دانشگاه کامل خوندیم حجمش خیلی زیاده بنظر من کتاب خالصی (کتاب سلولی و مولکولی سنجش تکمیلی)هم حجمش از مجد کمتره هم مطالبش بیشتره کلا مجدو بیخیال بشین خالصی و لودیش برا سلولی کاملترینه البته هر دوتاشو باید بخونین

آخرین ویرایش:

navid_gadim

New member
من زیست سلولی مولکولی و مهندسی ژنتیک (مجید مهدوی انتشارات خانه زیست شناسی ) و خوندم ، خیلی عالی بود ، خوب تقسیم بندی کرده ..

mortaza

New member
واقعا مجد کتاب افتضاحیه.این آقا رشته اش تکوین گیاهی هست

DNA_71

New member
منم موافقم
کتابش متن سختی داره و راحت نمیشه فهمید
چاپ کتاب خیلی قدیمیهههه:5:

najma

New member
بچه ها خیلی راحت نویسنده رو زیر سوال نبرید ...
ایشون خدمات زیادی به سلولی مولکولی ایران کردند .
دلایل اشکالات زیاد کتاب هم اینه که 15 ساله ویرایش نشده ....
اینکه باید از منابع برداشته بشه به خاطر آپدیت نبودن اونه . خب معلومه 15 سال برای علم زیست شناسی میدونید یعنی چی ؟!
بهترین رفرانس های سلولی مولکولی: آلبرتز و لودیش (لودیش ترجمه دکتر بهادر)
بهترین کتاب تالیفی (آسون): مجید مهدوی

delnavaz

New member
من که این کتاب رو خیلی دوست دارم... یه مقدار سنگین هست اما متنش خوبه ..،شاید به خاطر اینکه کتاب زیست سلولی به غیره مجد رو نخوندم همچین فکری میکنم:(50):

asie67

New member
خوشبختانه بعلت نشر انواع کتابها در زمینه سلولی دیگه نیازی بخوندن متنهای سنگین کتابهایی مثل مجد نیست :smiliess (3):
من خودم این کتابو دارم وخوندم واقعا بیانش خالی از جذابیته:smiliess (7):
کتاب خلاصه سلولی برای کنکور جلد صورتی برای شروع مطالعه سلولی عالیه همینطور مجید مهدوی
با ارزوی موفقیت برای همه

fateme67

New member
بهترین منابع برای سلولی همونطور که نجما جون گفت آلبرتز و لودیشه...به نظر من بخش سلولی کتاب مجد خوبه..توضیحات کامل از اندامکهای سلولی داره.اگه میخونید بخش سلولیش رو بخونید.

helena

New member
کتاب سنگینی هست ولی به من در رابطه با قسمت مولکولیش کمک کرد.هرچند درصدم بالا نبود ولی مولکولی بیوشیمی را عالی جواب دادم.
دوستان به نظر شما اگه من برای ضریب دوی سلولی مولکولی رشته ایمنولوژی قسمت سلولی را از روی مجد وقسمت مولکولی را از خلاصه لودیش و خالصی بخونم.میتونم توی کنکور حداقل60 بزنم.من برای رفرنس سلولی مولکولی خیلی سردرگمم لطفا راهنماییم کنید؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

immuno

New member
کتاب سنگینی هست ولی به من در رابطه با قسمت مولکولیش کمک کرد.هرچند درصدم بالا نبود ولی مولکولی بیوشیمی را عالی جواب دادم.
دوستان به نظر شما اگه من برای ضریب دوی سلولی مولکولی رشته ایمنولوژی قسمت سلولی را از روی مجد وقسمت مولکولی را از خلاصه لودیش و خالصی بخونم.میتونم توی کنکور حداقل60 بزنم.من برای رفرنس سلولی مولکولی خیلی سردرگمم لطفا راهنماییم کنید؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

حتما از لودیش مطالعه کنید. سوالا های امسال حتی سوال های سلولی اون بیشتر بر مبنای لودیشه ، بخش مولکولی لودیش خیلی پراکندست ولی توی کتاب مجد دسته بندی شده است . ولی سوالات رو معمولا طوری میدن که از لودیش باید به اون ها جواب بدین. مثلا سوالی در مورد tRNA سنتتاز که امسال داشتیم، رو فقط توی کتاب می تونید پیدا کنید توی هیچ جزوه و خلاصه ای ذکر نشده . اگر حوصله به خرج بدید متن کتاب لودیش رو بخونید و برای خودتون خلاصه بندی کنید، خیلی می تونه کمک به شما بکنه و قطعا درصد بالای 70 خواهید داشت.
باآرزوی موفقیت

سبا

New member
سلام من تازه این موضوع رو خوندم دکتر مجد استاد راهنمای منه و انقد سرش شلوغه که وقت ویرایش کتاب نداره این وظیفه من و شماست که کتاب رو ویرایش کنیم نه مولف. اینم بگم که بهتریت استاد دنیاست و هم درس زیست میده هم زندگی.:auizz3ffy9vla57584x

helena

New member
حتما از لودیش مطالعه کنید. سوالا های امسال حتی سوال های سلولی اون بیشتر بر مبنای لودیشه ، بخش مولکولی لودیش خیلی پراکندست ولی توی کتاب مجد دسته بندی شده است . ولی سوالات رو معمولا طوری میدن که از لودیش باید به اون ها جواب بدین. مثلا سوالی در مورد tRNA سنتتاز که امسال داشتیم، رو فقط توی کتاب می تونید پیدا کنید توی هیچ جزوه و خلاصه ای ذکر نشده . اگر حوصله به خرج بدید متن کتاب لودیش رو بخونید و برای خودتون خلاصه بندی کنید، خیلی می تونه کمک به شما بکنه و قطعا درصد بالای 70 خواهید داشت.
باآرزوی موفقیت

mamnoonam immuno,manzoore shoma kholaseye lodishe ya oon lodish 3 jeldi?

immuno

New member
mamnoonam immuno,manzoore shoma kholaseye lodishe ya oon lodish 3 jeldi?

خواهش می کنم . من خودم کل لودیش (البته به جز فصل های سرطان،تکنیک های سلولی ، ایمونولوژی و تکاملش ) رو خوندم و خلاصه ی کتاب رو ندیدم نمی تونم تایید یا رد کنم . ولی اگر همت کنید و کتاب سه جلدی رو بخونید ، عالیه .

بالا