تمرین cpr

amy22

New member
سلام دوستان یک موردی چند وقتی هست ذهن منو مشغول کرده گفتم اینجا بپرسم که اساتید اینجا جواب منو بدهند.
یکی از صمیمی ترین دوستای من پرستار هستش و من هر چند وقت میرم چند روز میرم پیشش بیشتر مواقع برای سرگرمی اون از من میخواد که با من تمرینای پزشکی و اورژانس انجام بده که یکی که همیشه بازی می کنیم تمرین احیا یا همون سی پی ار هستش.
دوستم ازم میخواد که رو تخت خالی بخوابم و اون شروع میکنه به فشار دادن قفسه سینه من که بهش میگه ماساژ قلبی و فک کنم برای تپیدن دوباره قلب باشه ولی نمیدونم روی منی که ضربان دارم خطر داره یا نه؟ البته خودش که میگه چیزی نمیشه و منم حقیقتا تا الان مشکلی نداشتم و منم همینکارو تکرار کردم و حتی از من میخواد که ماساژ های عمیق و سنگینی بهش بدم که منم البته میترسم و زیاد فشار نمیارم.
اینم بگم که بیشتر مواقع ما مانیتور قلب هم داریم و من میبینم که بعضی مواقع موقع ماساژ ضربانم نا منظم میشه ولی بهم میگه اروم باش و چیزی نیست.
راستی اینم بگم که یه بار یه دستگاهی اورده بود به اسم شوک که اونم گفت روی مد تست بیا امتحان کنیم که گذاشتش یکی بالای چپ سینم یکی هم سمت راست پایین و بعد من احساس درد کمی کردم تو فقسه سینم! این مشکلی نداره؟
راستی بگم من رشتم اصلا پزشکی نیست و سر در نمیارم d:

بالا