کنکور مجدد یا ارشد

miladfaiz5425

New member
سلام اینجانب دانشجو هوشبری هستم و سردوراهی ارشد در رشته بیوتکنولوژی پزشکی و کنکور مجدد دو دل هستم میشه راهنمایی و کمکم کنین به خدا بدجوری نیاز به کمک و راهنمایی شماها دارم

Hobbit

New member
سلام اینجانب دانشجو هوشبری هستم و سردوراهی ارشد در رشته بیوتکنولوژی پزشکی و کنکور مجدد دو دل هستم میشه راهنمایی و کمکم کنین به خدا بدجوری نیاز به کمک و راهنمایی شماها دارم

کنکور مجدد!

farshad25

New member

ارشد مدیریت خدمات بهداشتی

Hobbit

New member
بنظر من یکبار زحمت بکشی و توپ بخونی واس قبولی پزشکی خیلی بهتره ک دوبار زحمت بکشی و دوتا کنکور هم ارشد و هم پی اچ دی رو بدی واس دکترای بیوتک.چون بیوتکم مث خیلی رشته های دیگه فقط با دکتراش شاید آدم چیزی بشه و با ارشدش هیچکار نمیشه کرد.تازه اینا همش درصورتیه ک سختی مصاحبه رو هم در قبولی پی اچ دی نادیده بگیریم.
در آخر اینکه یک پزشک عمومی از لحاظ حقوق و درآمد و اشتغال خیلی دستش جلوتره تا یک دکترای بیوتک ک فقط و فقط امیدش ب شرکت های تحقیقاتیه چون بیوتک برخلاف مابقی رشته ها جذب هیات علمیش هم خیلی خیلی کمه!
موفق باشید
:riz303:

آخرین ویرایش:

ati1408

New member

با سلام . به نظر من شما بهتره چارت درسی و مباحثی که میخواید بخونین رو در نظر بگیرید . علاقه تون خیلی نقش موثری داره. از آینده شغلی ، شرایط و مدت تحصیل رو هر دو رشته خوب و کامل کسب اطلاعات کنید .
وقتی که اطلاعات کاملی داشته باشید مطمئنا بهتر تصمیم گیری میکنید . حتی محیط کاری و توانایی های خودتون رو هم بسنجید . اینا همه فاکتورهایی هستند که در موفقیت آینده شما تاثیر زیادی دارن . بیوتک پزشکی یه رشته تحقیقاتی و پزشکی هم یه رشته همراه با کار عملی . موفقیت توی هر رشته ای بستگی به خودتون داره . اینکه درست شرایطتون رو انتخاب کرده باشین . توی هر دو رشته افراد موفق و ناموفق وجود داره .
موفق باشید

davood70

New member
دو دل نباش با تمام وجود بشین و کنکور مجدد بده ترجیحا دندون پزشکی قبول شی بهتره چون موقعیتش خیلی خوبه.بیوتک پزشکی بازارکارش نسبت به پزشکی یا دندون و دارو واقعا خوب نیس.دوستمم هوشبری بود بعد از کلی تحقیق تصمیم گرفته دوباره کنکور تجربی بده تا اینکه بره بیوتک پزشکی دقیقا اولش انتخاباش مث شما بود.

bioshimi93

New member
الان تو کشور هیچ رشته ای به اندازه دندون پزشکی و پزشکی بهتر نیست ارشد خوندن به تنهایی به دردنمیخوره دکترا باید بگیرید بازهم هییت علمی شدن سخته اما پزشکی با اینکه درسهای سختی دارین و شب بیداری بعدش درامد بیشتری دارین اگر علاقه زیادی داشته باشید حتما موفق خواهید شد الانم قبولی پزشکی خیلی راحت شده دانشگاه ما 50 نفر بین الملل برداشته

Soroush Star

New member
الان تو کشور هیچ رشته ای به اندازه دندون پزشکی و پزشکی بهتر نیست ارشد خوندن به تنهایی به دردنمیخوره دکترا باید بگیرید بازهم هییت علمی شدن سخته اما پزشکی با اینکه درسهای سختی دارین و شب بیداری بعدش درامد بیشتری دارین اگر علاقه زیادی داشته باشید حتما موفق خواهید شد الانم قبولی پزشکی خیلی راحت شده دانشگاه ما 50 نفر بین الملل برداشته

همین 2 رشته ای که نام برده شده (پزشکی و دندانپزشکی) به زودی شرایط رشته های دیگه رو پیدا میکنه (علاوه بر فارغ التحصیلان داخلی ، از خارج هم میان) و البته رشته پزشکی که حدود 2500-3000 نفر برمیداره (4-5 ساله که این تعداد بر میداره) وضعیت ناجورتری خواهد داشت - از طرفی بین الملل رشته پزشکی و دندانپزشکی طی دوره 6-7 ساله حدود 120 میلیون تومن هزینه داره درحالیکه پزشکی دانشگاه آزاد کمتر هزینه برمیداره

با این اوصاف اگر قصد بر بین الملل باشه پیشنهاد میشه مدرک انگلیسی آیلتس گرفته بشه و بعدش رفت

digoxin

New member

همین 2 رشته ای که نام برده شده (پزشکی و دندانپزشکی) به زودی شرایط رشته های دیگه رو پیدا میکنه (علاوه بر فارغ التحصیلان داخلی ، از خارج هم میان) و البته رشته پزشکی که حدود 2500-3000 نفر برمیداره (4-5 ساله که این تعداد بر میداره) وضعیت ناجورتری خواهد داشت - از طرفی بین الملل رشته پزشکی و دندانپزشکی طی دوره 6-7 ساله حدود 120 میلیون تومن هزینه داره درحالیکه پزشکی دانشگاه آزاد کمتر هزینه برمیداره

با این اوصاف اگر قصد بر بین الملل باشه پیشنهاد میشه مدرک انگلیسی آیلتس گرفته بشه و بعدش رفت

این تفکر که فکر کنی با پزشکی خوندن و دندانپزشکی خوندن میشه بعدا پول دار شد اشتباه محضه . الان فقط دیگه کسی پزشکی و دندان دولتی قبول میشه که پولداره و بین الملل که دیگه هیچی . طرف پدر و مادرش پزشک متخصصن ماهانه 400 میلیون درامد دارن براش اصلا اهمیتی نداره حتی ماهی 50 میلیون هم براش پول خورده . پزشکی میخونه برای اسمش نه برای درامد . حالا این دوستمون اکه بخواد 7 سال از عمر با ارزششو صرف این رشته کنه اخرش هم پزشک عمومی باشه یعنی اشتباه محض . پزشکی نهایتا تا دو سال دیگه خوب باشع بعدش فارغ التحصیلاش باید به فکر شغل ازاد باشن . به نظر من :::::

کسی که پول نداره اصلا نباید به کنکور مجدد فکر کنه . پزشکی و دندان پزشکی برای مونگول های پولداره . افراد باهوش به دلیل فقر نمیتونن حتی به آزادش هم فکر کنن و یا حتی به دولتیش . تصورشو بکنید 7 سال دیگه درس خوندن عذاب اوره وقتی نه ازدواج کردی نه میتونی به ازدواج فکر کنی .

نتیجه ی کلی ::::
دوست عزیز منم شرایط تو رو از لحاظ درسی دارم و ترم اخر پرستاری هستم . هوشبری یکم استخدامش بد تره اما هنوزم از بسیاری از رشته ها بهتره . اول برو سر کار ماهانه دو سه میلیون در بیار . برای خودت زندگیتو کن پول جمع کن . بعد از اون به فکر خوندن ارشد به رشته درست حسابی مثل علوم تغذیه باش نه بیوتکنولوژِی . بیوتکنولوژی خیلی عالیه اما جایگاهشو به دست نیورده . به فکر رشته ای مثل تغذیه باش که همین پزشکان عمومی برای قبولی در پی اچ دیش میرن خارج چون نمیتونن قبول بشن . من امسال به امید خدا همین رشته رو شرکت کردم . امیدوارم که راهنمایی هام به دردت بخوره

بالا