❖ از زبان رتبه 4 دکترای ایمونولوژی 94 وزارت بهداشت - منابع، تجربیات و ... ❖

eeeeeeehsan

New member
درود خدمت همه عزیزان علوم پزشکی
t4420.gif

افتخاری نصیبمون شد تا بتونیم اولین مصاحبه دکترای انجمن رو با یکی از قدیمی ترین کاربران انجمن داشته باشیم، امیدوارم آغازی باشه برای مصاحبه های دکترای آینده در همه رشته ها..
در این تاپیک شما می تونید اولین مصاحبه دکترای ایمونولوژی و همچنین انجمن علوم پزشکی رو بخونید.
میلاد، مدیر و کاربر سابق Immuno و نام کاربری فعلی TUMS،
ارشد ایمنی شناسی، افتخار دادن و روی صندلی مصاحبه ما نشستن و به سوالات شما جواب میدن.
امیدوارم مفید واقع بشه و استفاده کنید.
(لایک و امتیاز به ایشون فراموش نشه)

tavajoh.gif

نام بردن جـزوات موسسات در این تاپیک ممنوعه، لطفن دقت کنید.
برای تشکر از دکمه Like و دادن امتیاز ✶ و ↑↓ استفاده کنید.
به صورت پیام خصوصی مزاحم ایشون نشید، هرسوالی بود داخل همین تاپیک بپرسید.

آخرین ویرایش:

eeeeeeehsan

New member
مشخصات

1. یه اتوگرافی کوچیک بده؛ نام، نام خانوادگی، سن، ساکن کدوم شهر و غیره ... هرچی که نیازه.
2. رشته تحصیلی دوره لیسانس؟
3. ورودی چه سالی؟
4. فارغ التحصیل با چه معدلی؟
5. از کدوم دانشگاه؟
6. رشته تحصیلی دوره ارشد؟
7. ورودی چه سالی؟

8. فارغ التحصیل با چه معدلی؟
9. از کدوم دانشگاه؟
10. درصدها و رتبه ارشد؟

آخرین ویرایش:

eeeeeeehsan

New member
نمره، رتبه در سهمیه، رتبه در کل، درصدها

11. نمره، رتبه در آزمون، مصاحبه، زبان و هرچی دیگه که نیازه ... چند شدن؟
12. درصدات چند شدن؟
13. سال چندمت بود شرکت می کردی؟
14. رتبه و درصدهای سال قبلت چند بودن؟ کجا قبول میشدی؟
15. در مورد تقویم آزمون دکترا و نکات احتمالی ممنون میشیم توضیح بدی.
16. وضعیت نظام وظیفه، مقاله برای کسری خدمت، معافیت تحصیلی و غیره ... هرکاری که کردی رو لطفن واسه آقایون به اشتراک بذار.

آخرین ویرایش:

eeeeeeehsan

New member
منابع و نحوه مطالعه

لطفن این سوالات رو واسه هردرس جداگونه توضیح بده:
17. منابعی که واسه دکترا استفاده کردی چیا بودن؟ واسه ارشد چیا بودن؟
18. کتاب های تست چیا استفاده می کردی؟
19. چه کلاسی می رفتی؟
20. کدوم آزمون های آزمایشی رو شرکت می کردی؟
21. از کی شروع کردی به مطالعه؟
22. برنامه ریزیت چه شکلی بود؟
23. میانگین مطالعه‌ت روزی چند ساعت بود؟
24. نحوه مطالعه‌ت چطوری بود؟
25. نحوه تست زدنت چطوری بود؟
26. نحوه مرورت چطوری بود؟
27. نُت برداری، خلاصه نویسی، لایتنر و ...
28. توضیحات تکمیلی و توصیه ای اول به داوطلبین دکترا و بعد به داوطلبین ارشد؛ در مواردی از قبیل پایان نامه، استاد راهنما، اشتغال، کیفیت دانشگاه ها، آیتم های وزارت بهداشت برای مصاحبه و غیره ... اگه هست بهمون بگو..

آخرین ویرایش:

eeeeeeehsan

New member
تفریح، ورزش، تایم استراحت، تغذیه، مکان مطالعه، انگیزه و غیره ...

درمورد تفریح، ورزش، تایم استراحت، تغذیه، مکان مطالعه، انگیزه و غیره ... هر توضیحی که لازمه و تجربه خاصی اگه داری باهامون به اشتراک بذار.

آخرین ویرایش:
  • Like
واکنش‌ها[ی پسندها]: mohana

eeeeeeehsan

New member
اگه فرصت کردی دوتا برنامه درسی برای داوطلبین بریز؛
یه برنامه برای داوطلبی که میخواد از فرصت یک سالش استفاده کنه و شروع کنه،
یه برنامه هم برای داوطلبی که 3ماه بیشتر فرصت نداره.

در آخر خیلی ممنون از وقتی که در اختیار بچه ها قرار دادی. :rose:
امیدوارم همیشه موفق باشی، و انشالا برای قبولی تخصص های بعدیت همینجا می بینیمت.

• Like
واکنش‌ها[ی پسندها]: pariya

TUMS

Well-known member
1. یه اتوگرافی کوچیک بده؛ نام، نام خانوادگی، سن، ساکن کدوم شهر و غیره ... هرچی که نیازه.
2. رشته تحصیلی دوره لیسانس؟
3. ورودی چه سالی؟
4. فارغ التحصیل با چه معدلی؟
5. از کدوم دانشگاه؟
6. رشته تحصیلی دوره ارشد؟
7. ورودی چه سالی؟

8. فارغ التحصیل با چه معدلی؟
9. از کدوم دانشگاه؟
10. درصدها و رتبه ارشد؟

فعلآ ساکن تهران ولی استان فارسی و شیرازی هستم درضمن رتبه 4 هستم
علوم آزمایشگاهی بودم
معدل هام معمولا 17 و 18 بودن همه ی مقاطع و یادم نمیاد کمتر از 17 بوده باشم و بیشتر از 19 هم نبودم فقط سوم دبیرستان فک کنم 19 و خورده ای شد !
دوره ارشد علوم پزشکی تهران بودم

اونایی که جواب ندادم یادم نبوده یا اینکه کمک چندانی نمیکنن بهتون بازم اگر نیاز بود بپرسید در صورت صلاح دید پاسخ میدم !:28:

TUMS

Well-known member
11. نمره، رتبه در آزمون، مصاحبه، زبان و هرچی دیگه که نیازه ... چند شدن؟
12. درصدات چند شدن؟
13. سال چندمت بود شرکت می کردی؟
14. رتبه و درصدهای سال قبلت چند بودن؟ کجا قبول میشدی؟
15. در مورد تقویم آزمون دکترا و نکات احتمالی ممنون میشیم توضیح بدی.
16. وضعیت نظام وظیفه، مقاله برای کسری خدمت، معافیت تحصیلی و غیره ... هرکاری که کردی رو لطفن واسه آقایون به اشتراک بذار.

کارنامه م میزارم فک کنم همه ش باشه زبان هم 65 شدم
دارم کارهای فارغ التحصیلی م انجام میدم ولی سال پیش هم آزمایشی شرکت کرده بودم با این وجود توی مصاحبه رد شدم
درصد های سال پیش هم مثل امسال بود با این تفاوت که امسال ایمنی را کمتر زدم درعوضش بیو و ژنتیک بیشتر زده بودم (به صورت کلی نمره کتبی م مثل سال پیش بود فقط سه نمره کتبی تفاوت داشتم!)

اگر نمره مصاحبه امسال را سال پیش بهم میدادن همون یونی خودمون قبول میشدم

در مورد دکترا اینکه بحث نمره کتبی یه طرف، بحث مصاحبه هم یه طرف دیگه هست و سعی کنید علاوه بر اینکه نمره کتبی تون را بالا میبرید رزومه تون را قوی کنید و توی مصاحبه خوش بدرخشید چون مصاحبه برای رشته ما خیلی تعیین کننده است و حتی برای من اینطور بود که اگر مصاحبه مثل امسال میدادن بهم همون یونی تهران قبول بودم درصورتی که کم دادن هیچ جا قبول نشدم سال پیش.

فعلآ معافیت تحصیلی دارم ولی اگر خدا بخواد میخام یه جورایی سربازی را منتفیش کنم چون وقت تلف کردنه !

sepidh gh

New member
سلام . خیلی خوشحال شدم از قبولی تون و واقعن بهتون تبریک می گم . لطفا منابع رو بگید و این که می گن رشته دکتری با موضوع پایان نامه باید در ارتباط باشه بنظرتون تاثیری داره ؟ کارنامه تون رو هم منتظریم که بذارید . موفق باشید

TUMS

Well-known member
اینم کارنامه امسالم گه با سال پیشم در نمره کتبی تفاوتی نداشت

مدت کافی بود که همه ی دوستان بهره ببرند :riz304:

آخرین ویرایش:

TUMS

Well-known member
لطفن این سوالات رو واسه هردرس جداگونه توضیح بده:
17. منابعی که واسه دکترا استفاده کردی چیا بودن؟ واسه ارشد چیا بودن؟
18. کتاب های تست چیا استفاده می کردی؟
19. چه کلاسی می رفتی؟
20. کدوم آزمون های آزمایشی رو شرکت می کردی؟
21. از کی شروع کردی به مطالعه؟
22. برنامه ریزیت چه شکلی بود؟
23. میانگین مطالعه‌ت روزی چند ساعت بود؟
24. نحوه مطالعه‌ت چطوری بود؟
25. نحوه تست زدنت چطوری بود؟
26. نحوه مرورت چطوری بود؟
27. نُت برداری، خلاصه نویسی، لایتنر و ...
28. توضیحات تکمیلی و توصیه ای اول به داوطلبین دکترا و بعد به داوطلبین ارشد؛ در مواردی از قبیل پایان نامه، استاد راهنما، اشتغال، کیفیت دانشگاه ها، آیتم های وزارت بهداشت برای مصاحبه و غیره ... اگه هست بهمون بگو..
منابع ایمنی: عباس و وجگانی تست هم کتاب و کتاب انتشارات اندیشه رفیع که خالی از اشکال نبودند
منابع بیو: احسانی و جعفر نژاد
منابع ژنتیک : امری و تست نجات مهدیه

نرفتم و آزمون هم شرکت نکردم و هیچ ای هم نرفتم و به نظرم نیاز نیست فقط نیاز به برنامه ریزی هست و مصمم بودن خودتون.

چهار ماه و 10 روز خوندم

نحوه درس خوندم هر روز بود تقریبآ به جز عصر پنج شنبه و جمعه ها
روزی به طور متوسط 6 تا 8 ساعت. حداکثر تایمی که خوندم 8 ساعت بوده و کمترینش هم 4 ساعت بوده.

تست هم بعد از هر فصل بلافاصله بود تا متوجه بشم کدوم قسمت ها مهمه و باید بیشتر بخونم

کلآ 2 دور بیشتر نشد بخونم و دور اول فقط خوندم و دور بعدی نکات تستی و نکاتی که یادم رفته بود یادداشت میکردم و در کل نت برداری خیلی خوبه ولی نه برای بار اول، چون باراول نمی تونی متوجه بشی کدوم مطالب مهمن و همه را می خوای یادداشت کنی بهتره یه دور بخونی بعد نت برداری.

در مورد پایان نامه و اینها مبحثش طولانی هست واگر به صورت خاص سوالی بود درخدمتم.

• Like
واکنش‌ها[ی پسندها]: pashmak

TUMS

Well-known member
درمورد تفریح، ورزش، تایم استراحت، تغذیه، مکان مطالعه، انگیزه و غیره ... هر توضیحی که لازمه و تجربه خاصی اگه داری باهامون به اشتراک بذار.

احسان خیلی کلی پرسیدی منم کلی جواب میدم :bunnyearsmiley:

ورزش اگر باشه خیلی خوبه چون یادگیری را افزایش میده و منم سعی میکردم در برنامه م باشه هر چند یه کم شیرازی بودم ههه

من عصر پنج شنبه و جمعه ها درس نمی خوندم وهمش منتظر بودم آخر هفته ها برسه ههههه چون هر کاری دوس داشتم انجام میدادم مثلآ فیلم دیدن، خرید و با دوستان رفتن بیرون .و...... (یادش به خیر- چه زود گذشت)

انگیزه خیلی مهمه و هیچ کاری بدون انگیزه درست و کامل انجام نمیشه و همیشه هدف و انگیزه اشته باشین بدون این دو مورد به نظرم کارتون سرانجام خوبی نخواهد داشت

TUMS

Well-known member
اگه فرصت کردی دوتا برنامه درسی برای داوطلبین بریز؛
یه برنامه برای داوطلبی که میخواد از فرصت یک سالش استفاده کنه و شروع کنه،
یه برنامه هم برای داوطلبی که 3ماه بیشتر فرصت نداره.

در آخر خیلی ممنون از وقتی که در اختیار بچه ها قرار دادی. :rose:
امیدوارم همیشه موفق باشی، و انشالا برای قبولی تخصص های بعدیت همینجا می بینیمت.

به نظرم یه سال زیاده برای دکترا و یه تایمی قرار بدین برای تقویت رزومه چون همه چی نمره کتبی نیست اخیرآ هم که نمره مصاحبه افزایش یافته!

اونایی که 6 ماه تایم دارند به نظرم آهسته و پیوسته بخونن و زیاد به خودتون فشار نیارن که آخرش خسته بشن و زندگی عادی خودشون را پیش ببرن

اونایی که 3 ماه وقت میزارن سعی کنن با تمام نیرو درس بخونن و تفریخاتشون را کمتر کنن و ساعت مطالعه را افزایش بدهند در کنارش بازده هم افزایش بدن

در مورد تغذیه اگر خوابگاهی هستید که سخته ولی اگر خونه خودتون هستید که شرایط خیلی خوب مییشه و حسابی از لحاظ میوه و ویتامین به خودتون برسید چون اگر به خودتون نرسید بازده تون پایین میاد

TUMS

Well-known member
سلام . خیلی خوشحال شدم از قبولی تون و واقعن بهتون تبریک می گم . لطفا منابع رو بگید و این که می گن رشته دکتری با موضوع پایان نامه باید در ارتباط باشه بنظرتون تاثیری داره ؟ کارنامه تون رو هم منتظریم که بذارید . موفق باشید

مرسی
منابع را گفتم
اگر بخواهید تغییر رشته بدید خوب طبیعتآ اگر مرتبط با رشته امتحانی تون باشه دید مثبتی ایجاد میشه که به این رشته علاقمند هستید
کارنامه را گذاشتم
موفق باشین

• Like
واکنش‌ها[ی پسندها]: pariya

love virology

New member
درود دوست گرامی تبریک// فقط نمیتونستید بهشتی بیارید از لحاظ علمی شما تفاوتی میبینید بین ایران و بهشتی در رشته خود
نحو مصاحبه یکم توضیح بدین ایا مثلا رتبه برتر و پایان نامه خوب مورد مهر بیشتری قرار میدن یا زیاد روی این چیزها ارزش نمیگذارند سپاس از پاسخ گویی شما

TUMS

Well-known member
درود دوست گرامی تبریک// فقط نمیتونستید بهشتی بیارید از لحاظ علمی شما تفاوتی میبینید بین ایران و بهشتی در رشته خود
نحو مصاحبه یکم توضیح بدین ایا مثلا رتبه برتر و پایان نامه خوب مورد مهر بیشتری قرار میدن یا زیاد روی این چیزها ارزش نمیگذارند سپاس از پاسخ گویی شما

مرسی ممنونم
نه تفاوتی نیست آنچنان و دانشجو مهمه که خودشو نشون بده
رتبه برتر بودن خوبه
دیگه وقتی یه یونی قبول میشید زیاد تفاوتی بین شما نمیزارن و شما هستید که تعیین میکنید چطور بهتون نگاه بشه و رفتار بشه
دکترا پژوهش محور هست و باید خودتو و توانایی هات را نشون بدی

asie67

New member
مرسی که وقت و دانشتونو در اختیار ما میذارید
با توجه به اینکه کتاب وجگانی با عباس تو خیلی از فصلها اورلپ دارند میشه اون فصلهایی که در کتاب وجگانی مهمتر هستند رو معرفی کنید
در واقع فصلهایی که اطلاعاتش در عباس موجود نیست رو اگه میشه معرفی کنید تو این وقت کم بشه بهتر نتیجه گرفت

TUMS

Well-known member
مرسی که وقت و دانشتونو در اختیار ما میذارید
با توجه به اینکه کتاب وجگانی با عباس تو خیلی از فصلها اورلپ دارند میشه اون فصلهایی که در کتاب وجگانی مهمتر هستند رو معرفی کنید
در واقع فصلهایی که اطلاعاتش در عباس موجود نیست رو اگه میشه معرفی کنید تو این وقت کم بشه بهتر نتیجه گرفت

فصل آنتی ژن و آنتی بادی وجگانی خیلی کامله
فصل واکسن هم که همه میدونید خیلی مهمه

دیگه حضور ذهن ندارم الان

بالا